Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göreve başlamadan tayin hakkı var mı?

denizkızı
ben 2014 ekpss ile adalet bakanlığına memur olarak bitlise atanmıştım dilekçeyi önceden vermedim ona dair bilgim olmadığından başladım dilekçemi verdim 2 ay geçmedi memleketime döndüm.Daha sonra önlisans bitirdim 2016 ekpss sınavı ile 2018 de sağlık bakanlığına bilgisayar teknikeri olarak atandım giresuna gittim dilekçemi verdim 10 günde dilekçem sonuçlandı şimdi memlekette il sağlık müdürlüğünde çalışıyorum. bir defaya mahsus durumu engel durumuna göre değişiyo ben karaciğer nakli hastasıyım sürekli tedavimi belirttim dilekçede durumum bundan ibaret verin dilekçelerinizi geri dönüşün red ihtimali %10 diyebilirim çünkü tanınmış bir hak var

sblgms1453
atandığınız ile adalet bakanlığı komisyona vermeniz gerekiyor ben öyle yapmıştım ama şu da var istanbulda herhangi bir komisyon aracılığı ile gönderebilirsiniz bunu netleştirmek adına atandığınız adliyeyi arayın derim eksik iş olmasın

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Arkadaşlar bir yıl beklenmeksizin tayin isteyebilirsiniz engelli kadrosunda aranmaz bu şart tayin olup gittiğiniz kurum asaletinizi değerlendirir. Benim öyle oldu ve beklemeden verin dilekçelerinizi atandığınız şehire gitmeniz gerekiyorsa gittiğiniz gün elinizdeki dilekçeyi ilgili bakanlığa gönderilmesini sağlayın. Bekletecek kurumlardan biri Adalet Bakanlığı o da en fazla 2 ayda sonuçlanır

Merhaba, Emniyet Genel Müdürlüğü için göreve başlamadan tayin isteme dilekçesi örneği elinde olan paylaşabilir mi?

Ben de Adalet Bakanlığı - Bursa'ya atandım fakat İstanbul'da yaşıyorum. Bursa'ya gitmeden veya işe başlamadan tayinimi ailemle yaşadığım ile aldırabilir miyim şimdi? Burada yazılanlar biraz kafamı karıştırdı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Evet Bursa ya gitmeden aldırabilirsin. Evrakları İstanbul daki komisyon verecek ve oraya teslim edeceksiniz. Tayin dilekçesinide bu belgelerle birlikte vereceksiniz.

merhabalar;

bu konuda en müzdarip benim sanırım. bddk ya atamam yapıldı ve sadece istanbulda mevcut.çakılı kadromudur?başka yere tayin nasıl istenir ?bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim.

meslege baslamadan tayin hakkinin herhangi bir sarti, kosulu var midir? orn. engel durumu su, su olanlar yararlanabilir gibi. not: meb e atandim.

arkadaşlar ben Bursa aile bakanlığına atandım ama göreve başlamadan Gaziantep'e aldırmak istiyorum ne yapmam lazım dilekçeyi nereye ve ne zaman vermem lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba

Emg

Arkadaşlar merhaba emniyet genel müdürlüğünden tercih yapmayı düşünüyorum fakat İstanbul dışı geldiğinde görev yerimi çalışmaya başlamadan istanbula aldırabilir miyim tıpkı mebde olduğu gibi. Birde üniversitelerde görev yeri değişikliği imkansız mı oluyor. teşekkürler...

Arkadaşlar az önce MEB ile görüştüm. Hizmetli kadrosuyla atanılan ilde çalışma şartı varmış, tayin durumu daha sonra değerlendiriliyormuş.

hakkari ye atanırsam gidecem mi yani o kadar uzağa gidemem ki Vhki de mi böyledir.

Nurtan valla arkadaşım verilen bilgi böyle istersen sen de telefon açıp sorabilirsin
MEB İletişim
(0312)413 26 80
(0312)413 26 81
(0312)413 18 38

Aile ve Sosyal Politalar Bakanlığı Göreve Başlamadan Tayin dilekçesi

Merhaba arkadaşlar.Ben ekpss sınavıyla bulunduğum ilin dışına atandım.Göreve başlamadan tayin dilekçesi verip ikametime tayinimi aldırabilir miyim?Yardım eder misiniz?

Arkadaşlar yakın arkadaşım Aile, Çalışma Ve sosyal hiz. bak. atandı. Göreve başlamadan dilekçe verip kendi ilinde başlayabilir mi?

Yada başlayış sonrası mı dilekçesini vermesi gerekiyor?

Son düzenleme:
Göreve başlamadan tayin hakkı

Arkadaşlar engelli öğretmen olarak atandım göreve başlamadan tayin hakkım var mı ? Atandigim ilin il milli eğitim adaylık süreci kalkmadan olmaz dedi . Acaba Ağustos ayında sağlık özürüne bağlı tayin aldirabilir miyim

Huano

göreve başlamadan olmaz. tayin döneminde engel durumuna istinaden mazeret tayin talebinde bulunabilirsin. öğretmenlik sezonluk olduğu için eğitim öğretim dönemi bitmeden tayin olmaz zaten. haziranda da adaylığın kalkar mı bilemedim. yeni kanunda en az bir yıl sonra kalkacağı şeklinde. bu hazirana değil bir sonraki hazirana artık.

Merhaba ben Üniversiteye memur olarak atandım fakat benim 3 ayda bir fakülte hastanesinde kontrolüm oluyor atandığı ilde bu imkan yok sağlık özründen tayin isteyebiliyor muyum

Göreve başlayalı 1 hafta oldu

Merhaba. Çevre ve şehirlik için de göreve başlamadan tayin hakkı var mı?

Son düzenleme:
merhaba, Ekpss tercihleri yayınlandı herkese hayırlı olsun inşallah.. Benim bir sorum olacak ben 2013 yılında lise olarak sağlık bakanlığına gih sınıfında atandım. memurken okuduğum sosyoloji bölümünü bitirdim. şimdi sosyolog olarak tercihte bulunmak istiyorum ancak başka bir ile atanırsam yaşadığım şehre veya istediğim bir yere tayinimi aldırabilirmiyim.netice itibariyle 9 yıllık memurum asalet tasdiki felan yoktur diye düşünüyorum. Aile politikalar bakanlığında sosyolog kadrosu var .. yardımcı olabilecek tecrübe sahibi arkadaşlardan bilgi rica ediyorum..

meister78

Meb bu konuda kolaylık sağlıyor. Daha önce bu gibi kurumlarda ve senin çalıştığın yerde ya da yakın arkadaşlar arasında atanıp yer değiştirenler olmuştur onlara sorabilirsin.

Merhaba göreve başlamadan atandıktan sonra ikametgaha tayin ile ilgili bi yönetmelik var mı konuyla ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Kimisi olur kimisi olmaz diyor. Sağlık bakanlığında ya da aspb da bu süreç oluyor mu bileğisin olan var mı

meltem1304

Evet atanılan yer ile gitmek istenilen yer farklı olursa atanmadan dilekçe veriliyor gitmek istenilen yere. Bu konuda kurumdan kuruma göre değişiklik oluyor. Kimi olmaz kimi olur derken bu kastedilmiş yani her kurum aynı görüşte değil.

Merhaba, ben Bilgisayar Mühendisi olarak tercih yapacağım ve sadece 3 kurum seçeneğim var. Devlet Su İşleri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı. Tarım bakanlığını aradığımda bu hakkı kullanmak için göreve başlamam gerektiğini söylediler bu kesin mi yani göreve başlamadan da tayin olamaz mıyım?

Selamlar, %45 engelliyim ve eşim öğretim görevlisi. İnşallah bu atama döneminde atanmayı umuyorum. Ama atandığım yer eşimle aynı yer olamayacak gibi. Bu durumda öğretim görevlisi çakılı kadrosu benim yanıma tayin olabilir mi? oturanboga

haser85 Ben sadece Milli Eğitim Bakanlığı kadroları için böyle bir imkanın olduğunun biliyorum, yani göreve başlamadan önce tayin isteyebiliyorsunuz. Diğer kurumlarda böyle bir seçenek yok maalesef.

Tarım bakanlığında bu uygulama yok. Başlamak şart.

Benim merak ettiğim ilçe seçebiliyor muyuz? Şöyleki İstanbul/taşra/tüm ilçeler diyor. Benim anladığım Sultanbeyli de olabilir büyükçekmece de. İkisi arasında bir şehir mesafesi var. İstediğim ilçeyi seçebilir miyim? İkametim İstanbul'da değil.

Ben Mersin'de ikamet ediyorum ve İstanbul'daki Çağlayan adliyesine düz memur olarak atandım. 2 gün önce Çağlayan adliyesinden aranmışım sabahleyin fakat duymamışım. Ardından 2 gündür 4-5 kez aradım adliyedeki komisyonu fakat Ekpss atamalarıyla ilgilenen yetkiliye bir türlü ulaşamadım. Yoğunluk varmış. Fakat bir de aynı gün Ankara'dan Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nden bir yetkili tarafından özel numaradan arandım ve, dilekçe sunmam halinde, ikamet ettiğim il'e yani Mersin adliyesine atanma şansımın olduğunu belirtti. Ben de aynı gün Mersin adliyesinden, Personel Genel Müdürlüğü'ne dilekçemi yolladım. Şimdi ben ne yapmalıyım? Bilgi alamıyorum herhangi bir yerden. İstanbul adliyesinden arandım fakat bana ulaşamadılar ve akabinde ben de onlara ulaşamadım. Şimdi bana göreve başladığıma dair tebligat yapılmış sayılır mı? Dolayısıyla 15 günlük mehil müddeti başlamış oldu mu? Bayram dönüşü yani 15 gün sonra İstanbul'da işe başlamam mı lazım? Kafam karmakarışık. Bilen biri varsa aydınlatabilir mi?

Merhaba, ben 2022 EKPSS'ye lisans seviyesinden girip 82 puan aldım. Temmuz'da üniversiteden mezun oldum, psikoloğum. Ocak ayında gerçekleşecek atamalarda tercih yapacağım fakat kafama takılan bazı şeyler var. Benim rapor oranım yüzde 85 küsür ortopedik ve ağır engelli ibaresi var. Ailemin yanında kalmam benim için zaruri gibi bir şey. Eğer olur da Adana'da psikolog kadrosu açılmazsa nasıl bir yol izlemeliyim? Birçok kişi başka şehre atansan bile göreve başlamadan Adana'ya tayin alabileceğimi söylüyor ama sıkıntı çıkaran kurumlar da oluyormuş galiba. Sizce böyle bir senaryoda ne yapayım, başka şehirdeki kadroları da yazayım mı?

Merhaba, birkaç yerden duyduğuma göre engellilerin böyle bir hakkı mevcut sanırım. Göreve başlamadan veya başladıktan sonra adaylık sürecinde istediğimiz yere tayin dilekçesi verip tayin olabiliyor muyuz?

Üst Alt