Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Protezi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

mito1172

teşekkür ederim Allah şifa versin hepimize inşallah, belki beni fizik tedaviye yönlendirir ilerleyen zamanda bakalım artık hakkımızda hayırlısı inşallah.

eyvallahhh

amin cümlemize şifa versin fizik tedaviye git demedi bana bende gitmezdim zaten gerek yoktu kaslarım gayet güzelmiş. zaten zayıfsa önerir size de yada siz isterseniz gidersiniz. aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeyin sorun cevaplarım. acil şifalar dilerim

Çok teşekkür ederim gerçekten, ben fizik tedaviye gitmek isteyişimin nedeni desteksiz yürümeye başlayınca beyin eskisi gibi aksayarak yürümeye alışkın olduğu için aksama oluyormuş sanırım. Yürüyüşüm düzgün olsun diye istiyorum ama yinede Ömer hoca git derse gidicem, gerek görmezse gitmiycem.

Son düzenleme:
eyvallahhh

bence o size bağlı fizik tedavidekiler sadece size hareket ve egzersiz yaptırıyorlar beyninize hükmedemezler. beyin zamanla aksamadığını anlayıp düzgün yürü komutu verecektir. bence aksamadan yürütürler diye gitmeyin fiziğe gerçekten ihtiyacınız varsa gidin zaten ömer bey söyler size gerek olup olmadığını

mito1172

Bakalım inşallah gerek kalmaz bu tip şeylere. Zaman gösterecek artık hakkımızda hayırlı inşallah o hareketleri evdede yapıyoruz zaten.

[SIZE=3][FONT=Calibri]43 yaşında, tek taraflı kalça çıkığı nedeniyle kireçlenme ve deformeleri olan, 3,5 cm bacak kısalığı da olan bir kadınım. Çok çekilmez ağrılarım vardı diyemem. Kalça protezi gerekliydi. Birçok doktor daha da ileri yaşları bekle dedi. Ama ben kalitesiz, ağrılı sancılı bir yaşam istemedim, zaten zaman da yavaş yavaş yaklaşıyor gibiydi.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Ameliyata karar verdiğimde, öneri üzerine doktorumla tanışıp ön görüşme yaptık. Doktoruma güvenmem, kafamda soru işaretleri olmadan ameliyata girmemi sağladı. Öncesinde, birçok paylaşılan tecrübeleri okumuştum, çok zor süreçlerden bahsediliyordu. Birkaç kişi ise korkulduğu gibi olmadığını paylaşmıştı. Başka sağlık problemlerim olmadığı için bu zorlu süreci kolay geçirebilirim diye kendimi motive ettim. Başkalarına yardımım olabilir diye ben de kendi ameliyat sürecimi paylaşmak istiyorum. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]8 Mart 2017 tarihinde ameliyata girdim. Sabah yatış yaptım ve hemen ardından ameliyata alındım. Sadece heyecanlıydım, pek korkum olmadı. 3 saat sonra gözümü odamda açtım. Epidural yani belden aşağısı uyuşturulmuştu ama genel olarak da uyutulduğum için hatırladığım bir şey yok.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Odada uyandığımda belden aşağısını hissetmiyordum. Herhangi bir ağrım yoktu. Sürekli ağrı kesici, antibiyotik, kan sulandırıcı veriliyordu. Sırt ve omzumda aparatlar takılıydı buralardan bir aletle vücuda ağrı kesici enjekte edebiliyordum kendim. Ameliyat öncesi sağlam olan bacağıma varis çorabı giydirilmişti, uyandığımda ameliyatlı bacağıma da giydirilmişti. Ameliyat yerimde büyük bir bandaj vardı. Sürekli hemşireler tüm değerlerimi kontrol ediyorlardı. Birkaç saat sonra yeme içmeye bile geçmiştim. Ağrım hala yoktu. Ben ağrılı bir süreç bekliyordum oysa. Doktorum gelip bilgilendirme yaptı. Kalçama yapılan işlemin görüntüsünü çekmiş bunu gösterdi. 2 cm. uzatılabilmişti bacağım. Daha fazlasının sakıncalarını beni ikna edecek şekilde anlattı. Ameliyat öncesi de bildirmişti zaten. Akşam saatlerine kadar odamdaki yakınlarımla sohbet muhabbet ettik…))[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Gece, sürekli aynı yatış pozisyonundan kaynaklı olarak biraz ağrılarım oldu, ama bacağımın ağrısı değilde sırt ağrısı ağır basmıştı, sırtımdaki aparatlar nedeniylede.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]2.Gün[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Sabah erkenden bacağımdaki diren çekildi, pansuman yapıldı, dikişlerim sorunsuzdu. Ayağa kaldıracaklarını söyleyip gerekli bilgilendirmeleri yaptılar. Yürüteçle kaldırıp kısa mesafe yürüttüler. Korktum önce ama zor olmadı. Aralıklı olarak birkaç kez kalktım. Tuvalet ihtiyacımı kendim karşılamaya başladım…)) Bu arada sürekli tüm değerlerim kontrol ediliyordu ve sürekli ilaçlar veriliyordu. Genel bir vücut ağırlığı vardı, bacak ağrımı özellikle hissetmiyordum fazlaca, sırt ağrıları daha etkiliydi. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]3. Gün[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Gece boyunca da birkaç kez yürümeye kalkmıştım ama bu gün daha sık gezdim. Hatta yürüteçle tek başıma…)) Bu süreçte eğilemiyorsunuz, bacağınızı kırmıyorsunuz, çok özenli oluyorsunuz. Kontroller devam.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]4.Gün[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Aynı şekilde geçen bir gecenin ardından sabah uzman ve doktor kontrollerinden sonra hastane çıkışım yapıldı. Ağrı kesici, mide koruyucu ilaçlar ve kan sulandırıcı iğne verildi. Ben ambulansla eve gittim çünkü asansörsüz bir sitede 2. Katta oturuyordum ve riske atmak istemedim bunca emeği zahmeti. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Evde ilk günüm kolay geçti çünkü tüm ayarlamalar yapılmıştı. Yürütecim vardı, tuvalet yükseltici gerekliydi. Rahat hareket alanı sağlanmıştı. İlaçlarımı düzenli aldım. Sürekli yürüyüş yaptım. İnanın hasta gibi değildim, gören şaşırıyordu…)) Ağrı eşiğim yüksektir ama cidden ağrım olmadı. Doktorum da ağrıyla tanışmaman için verdiklerimi zamanında kullan demişti. Çok uslu bir hastaydım. Denilen her şeyi usulünce yaptım. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Eve iki günde bir ortopedi teknikeri geldi. Pansumanlarımı yaptı, egzersizlerimi gösterdi, beraber yaptık. Hızlı gelişme gösterdim, onlarda memnundu. Yaşımın genç olması etkendi tabii. Birçok işimi kendim yapmaya başladım. Sadece eğilip bükülme yok. Dizimi kırıyorum ama. Yardımcı aletlerle üzerimi bile giyip çıkarıyorum…)) 8. Günü akşamı koltuk değneğiyle çalışma yaptık, çok iyiydi ama yine de yürütece devam dedi. Ne olur ne olmaz diye. Çünkü normalde 2-3 hafta yürüteçle gezilmesi gerekiyormuş. Yatakta istediğim gibi yatabileceğimi , hatta ameliyatlı bacağımın üzerine bile rahatlıkla yatabileceğimi söyledi. Bugün 9. Günümdeyim. 2 gün sonra merdiven inip çıkma çalışacağız…))[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Gelişmeleri elimden geldiğince paylaşmaya çalışırım. Umarım fikir verebilmişimdir en azından. Ama şuna inanın ki hep çok ağır bir süreçten bahsedilirdi ama asla olmadı. Ama özenli bir süreç tabiî ki. Birazda inanmanız gerek… [/FONT][/SIZE]

geçmiş olsun. herkes de zor olmayabiliyor bu süreç her insanın yapısı gereği bazıları zor olurken bazıları kolay geçebiliyor. sağlıklı günler dilerim

hado

kalça çıkıkları da kendi içinde farklılıklar gösteriyor kiminin ki daha kolayken kimininki yüksek çıkık olabiliyor artı yanında başka ek sorunlar olabiliyor o yüzden herkesin ki kolay olacak yada zor olacak ya da aynı olacak diye bir şey yok... Benim de 45 gün oldu geçmiş olsun şanslısınız ki tek tarafınızdan ameliyat olmuşsunuz en azından diğer bacağınız sağlam ve ondan yeteri kadar destek alabilirsiniz. Nerede ve hangi doktora ameliyat oldunuz acaba ?

Teşekkürler. Elbette her hastanın kendine haslığı vardır. Ben şanslı olanlardanım demekki. Allah herkese kolaylık versin.

Sayın eyvallahhh
Haklısınız, hepimizin de bildiği gibi her durumun, vakanın kendine haslığı var elbet. Bunu kabul ediyoruz. Bu nedenle her birimiz tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Çünkü ben bu operasyona karar vermeden önce bu paylaşımlara çok ihtiyaç duymuştum.
Tek kalça oluşu gerçekten avantajdı, işimi kolaylaştırdı, ordan güç aldım. Ama gayretim ve kendime olan inancım konusunda asla mütevazi olmayacağım...)))
Ankarada Medicanada Prof.Dr.İlker ÇETİN ameliyatımı yaptı.

Merhabalar. Ben 36 yaşındayım ve doğuştan yarı kalça çıkıklığım var fakat ben bunu öğreneli 2 yıl oldu. Duruşumdan yada yürüyüşümden anlaşılmıyordu. Bu yıl ağrılarım çok artt. Ozon tedavisi, kök hücre ve ve bacağımdan sıvı enjekte edildi ama hiç bir faydası olmadı( oysa çok umutluydum😢)Doktorlarım yaşımın genç olmasından dolayı ameliyat önermemişlerdi şimdi ise dinlenirken dahi ağrılarım ve batmalar oluyor. Artık ciddi şekilde ameliyat düşünmeye başladım. Adana ortopedia hastanesinden dr Emre Toğrul un hastası olan var mı? Bilgi verirseniz sevinirim

Berahacer01

geçmiş olsun. durumun benimkine çok benziyor bende ağrı başlayana kadar çıkık olduğunu bilmiyordum hep kas arısı sanırdım dediğin gibi hiç belli değildi. kalça çıkığı varsa ve ağrı başladıysa hiç bir şey işe yaramıyor bunu bizzat 2 yıl yaşadım geçici çözüm güçlü ağrı kesiciler ama onlarda belli bir süre sonra işe yaramıyor. artık ağrı çoksa ve yaşamını etkiliyorsa erken diye bir şey yok tek çare protez ameliyatı bunun zamanı zaten 30 ve 40 lı yaşlar yani bu yaşlarda ağrı başlayıp artarsa yapacak tek şey bu alanda iyi bir doktor bulup ameliyat olmaktır. doktorum Özel Medicabil Hastanesinde Prof. dr. Ömer Faruk BİLGEN. tekrar geçmiş olsun.

mito1172 teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz dr yanılmıyorsam Bursa da. Ben yurtdışında yaşıyorum. Ben Adanalıyım ve ailem orada yaşadığı için Adana da ameliyat olmak istiyorum. Aksi takdirde gidiş gelişler, kontroller ve özellikle çocuklarım için zor olacağını düşünüyorum.Bir sorum olacak 3 ay içerisinde (bir problem olmazsa) hastane ve doktorla işim bitiyor mu?

Berahacer01

rica ederim:) evet bursa da ve alanında çok başarılı bir doktor rahatlıkla tavsiye ederim buyur web sitesi Özel Medicabil Hastanesi kontroller en az 6 ay sürüyor 1 ay 2 ay arayla sonrasında sorun yoksa 2 yıl sonraya gün veriyor bu ameliyat kontrol gerektiren bir ameliyat maalesef böyle. adana da bu alanda iyi bir doktor var mı bilemem araştır istersen netten. başka sorun olursa sorabilirsin tekrar acil şifalar.

Arkadaşlar ben 4 yıl önce sağ kalcadan protez ameliyatı oldum yürürken ağrı ve ses yapıyor bu gibi şikayeti olan arkadaşlar varmı.

Merhaba arkadaslar. Ben 36 yasindayim. Dokustan kalca cikikligi var. 1yasinda yurumeye basladigimda anlasilmis. 3yasina kadar tedavi sureci yasamisim. Burayi kisaca geciyorum. Doktorlar iyilesti demis. Bizimkilerde bakiyor yurutuste sıkinti yok. 32yasima kadar hersey normal. 32yasimda kalcamda agrilar basladi. Dizimdeki menuskusten olabilecegini dusundum. Doktora gittim. O da diz agrisinin kalcaya vurmayacagini soyledi ve film cekildi. Tabi devamini bir suru film ve mr izledi. Sonucta sol kalcada yuksek cikik sag kalcada hafif cikiklik, eklem koselerinde sivrikik, kalca ekleminde sivi artisi, l4-l5 diskinde hafif bulging, l4-l5 ve l5-s1 alanda minimal odem tespit edildi. Tum bunlar o2012 yilinda yas 32iken tespit edildi. Bir suru doktora gittim. Tamami agrilarim en dayanilmaz noktaya gelince ameliyat onerdi. Benimde isime geldi sanirim
34 yasinda dogum yaptim. Hamilelik surecinde hicbir agrim olmadi. Kizim oldu. Ve korktugum basima geldi. Onda da dkc tespit edildi. Ama Allah'a sukur tedavi sureci olumlu sonuclandi. Simdi duzenli kontrollerimiz var.
Ve simdi benim dayanilmaz agrilarim var. Nefes alamiyorum. Cataflam, majezik, voltaren ampul hicbiri fayda etmiyor. Ayin 19unda doktora gidicem. Ama kizim cok kucuk oldugundan henuz ameliyat olamam. Sizlerden tek istegim bu lanet agrilari dindirecek bir agri kesici. Cunku kac doktora gittiysem onceden hepsi bildigimiz agri kesicileri soyledi. Ama hic bir ise yaramiyor. En son kizimin doktoru voltaren ampul dedi. O da hic etki etmedi. Lutfen kullandiginiz iyi gelen bir agri kesici soyleyin.
NOT: Ve lutfen kimse cikip bana kafana gore agri kesici kullanamazsin demesin. Bende neyin ne oldugunu biliyorum. Ama artik hicbir sey ise yaramiyor.

Arkoksia atin kəsəcək ağrılar biraz. Allah şəfa versin

Coook Tesekkur ederim. Allah razi olsun

Ya ama bu Turkiye de yokmussss 😞

Adyoq

öncelikle acil şifalar dilerim. kullandığın ilaçlar artık fayda etmiyorsa işin zor çünkü 3 yıl önce ağrılarım başladığında 25 mg volterenle başladım baya iyi geliyordu fakat zaman geçtikçe vücut alışınca fayda etmemeye başladı 100 mg çıkardım az bir süre idare etti sonrası zor yürüme basarken acı ve kalçadan gelen takırtı sesi buna bağlı kas batmaları zor yürüme eklenince doktor yolu göründü sol kalça yarım çıkıkmış orada öğrendim kısaca ağrı dayanılmazsa yada yürümeni de etkiliyorsa maalesef hiç bir ağrı kesici fayda etmiyor etse de kısa süre işe yarıyor tek çözüm ameliyat

merhabalar asla benzer şeyler yaşamışız daha önce ben de yazmıştım uzun uzadıya birkaç kere belki okumuşsundur ben senin yerinde olsam çocuğum küçük diyorsunuz galiba iki yaşında üstünde ben bu ameliyatı oldum da benim çocuğum iki yaşındaydı ilk ameliyatımı oldum da ve ben çocuğum çişe alıştırdığım dönemde bu amilyat oldum o kadar ürkütücü bakmayın inanın bir ayda yaşam kaliteniz o kadar çok yükselecek ki bence hiç ağrı kesicilere falan bulaş mıyım ben sizin yaşadığınızın bin katı fazlasını yaşadım ya da herkese kendi yaşadığı daha fazla gelir ne kadar Hekesi içerseniz için psikolojiniz bozuk oluyor lütfen hiç uzatmayın güzel bir doktor bulun ve ameliyatınızı olun portezin taktırın siz zaten ilk önce sıkıntılı olursanız ilk etapta uzunca bir zaman götür benim ikisi de problem bir de ben birer yıl arayla ikisinide taktırdım da üzerinden 1:30 yıl geçti atımında yani ben normalim hiçbir şeyim yok o kadar mutluyum ki anlatamam size ne olur uzatmayin çocuğunuzla daha fazla ilgilenmek için uzatmayın hiç unutmuyorum kızım düştü kolu çıktı ve ben onu kucağıma alıp götüremedim doktora çünkü o kadar çok ağrım vardı ki taşıyamıyordum 2 kg bile taşıyamıyordum ve hep ben bunu anlatırken gözlerim dolar hep çok üzülürüm ne olur bunu kendinize yapmayın artık kesiciler bir yere kadar ben dik laf lan o diclaflom içiyordum beynini uyuşturuyor adamın zaten psikolojiniz bozuk oluyor

Umut verici yaziniz icin cok teşekkür ederim.
Fakat bugun doktora gittim. Ve agrilarin kalca cikikligi ile ilgisi olmadigini, kalcalarin en az 20yil beni idare edecegini, ama 'ankilozan spondilit' oldugumu ogrendim. (Eklem iltihabi)

Ferhat1907

Hocam yaklaşık 3.5 sene geçti üstünden. Valla herhangi bir sıkıntım yok. Dikkat etmeyi de bıraktım ne yalan söyliyeyim. Eskisinden daha hareketli bi yaşantım var. Günde 3-4 km yürüdüğüm, römorklara tırmanıp dağ bayır gezdiğim oluyor. Herhangi bi ağrı sızı, ne bileyim, çatırtı çuturtu yok. Egzersiz yaptığımdan bahsetmiştim yazımda. Hayat felsefem oldu, her gün şınavımı mekiğimi squat'ımı yapmadan gitmiyorum işe. Haftasonları bisiklet sürüyorum. Tavsiye ediyorum herkese, hem eklem hareketi hem kendi sağlığınız için. Ağır sporlardan uzak duruyorum. Diğer kuralları ihlal ettiğim oldu, mama taşıdım mesela 15 kiloluk mamalar. Daha ağırlarını da kaldırdım ama pek aktif kullanmamaya çalışıyorum sol bacağımı. Devam yani problem yok :)

vet07

güzel haberler sevindirici fakat bisiklet yasak diye biliyorum kalça protezinde umarım sorun olmaz. sağlıklı günler

Sonunda noluyo peki, sizde de bı anda sizilarla mı kalça çıkığınndan olan ağrılar başladı? Adyoq

Siz nasıl bı çözüm buldunuz cikiginiz için ayrıca ?

Cozumu yok tabi kalca cikiginin. Sadece ameliyat ve protez. Ama onun icinde erken dediler. Su an sadece yuzuyorum. Ve evet agrilarim azaldi. Romatizmada yapilan tetkiler sonucunda cikmadi. Sadece kalcada vucudun kendi irettigi noduller varmis. Ve spor yaptikca dagiliyor. 3 aydir ilk kez bugun ilac kullanmadim ��
Suret

Adyoq adınıza sevindim, o ameliyat vakti gelene kadar da ne kolaylıklar çıkar ;) cevap için de teşekkürler, kolaylıklar dilerim.

Arkadaslar merhaba.Öncelikle buradaki bütün sağlık sorunu olanlara acil şifa ve sabır diliyorum.

*Benim annem subat 2017 tarihinde düşme sonucu sol kalça kemiğini kırdı. Kendisi 57 yaşında ve biraz kilolu. Alanında iyi olan bir dr. tarafından ameliyat oldu ve kalça protezi takıldı. 15 sonunda taburcu oldu. Evde 3 ay boyunca yürüteçle yürümeye başladı,baston yardımıyla da merdivenleri inip çıkmaya da başlamıştı ki sebebini anlayamadığımız şekilde sol ayağını basamaz oldu. Ve dizleri asimetrik durmaya başladı. (Sol bacağı 3-4 cm kısaldı)Ameliyatı yapan dr'a gittik. Protez yerinden kaymış bu yüzden tekrar ameliyata alınıp protez yerine oturtuldu.dizleri hizalandı.

Lakin daha hastahade iken 2. Ameliyattan 2 gün sonra protez yerinden tekrar çıktı. Bikaç gün sonrasında 3.ameliyata alındı ve dr ayağını sabitlemesi için ayak bileği ve parmakları arasına ağır bir alçı yaptı. Çünkü parkinson teşhisi konmuş aynı zamanda dizini bazen istemsiz refleksel olarak karnına ani çekiyor. protezi yerinden oynatıyor olabilir dendi. Fakat ayak alçıda ve tamamen sabitken bile 1 hafta sonra protez yerinden yine oynadı ve çıktı. Dizlerin hizası kaydı ayağa kalksa basamaz ve dr 4. Ameliyata aldı.

Bu sefer alçı çıkarıldı kasığından bir sinir gevşetilip ani çekme/kasılma yapması engellendi dedi dr. Ve gerçektende böyle oldu artık çekme yapmıyor. Anneme ameliyat esnasında dr en son teknoloji kullanıyoruz bu sefer bir şey olmayacak demiş. Ve ameliyatın ertesi günü dr iki haftalığına izine ayrıldı.

Ben de ameliyatın ertesi günü annemin yanına geldiğimde bu gelişmelerden dolayı ümitli ve bu artık son ameliyattı diye düşünürken diz hizalarının asimetrik olduğunu farkettim. Ne düşüneceğimi bilemeden burda biraz arastırma yapmıştım. Ayakta kısalık olabiliyor bikaç ay sonra düzeliyor gibi yorumlar okudum.

İnşallah annemin ayağı da bu şekilde bir kısalıktır diye düşünmek istiyorum. Dr hala izin de ve biz hastahane de onun dönmesini bekliyoruz. Hersey normal gibi ama sol ayağında tıpkı protez çıktığındaki gibi kısalık var.*Annem 10 gün içinde 3 defa aynı yerden ameliyat geçirdi. Bir aydır hastahane de sabit yatıyor ve sırtı yara bere içinde.

Şimdi ben anneme bir daha ameliyat olmak zorunda kalabilirsin diyebilirim ama nasıl diyebilirim bilmiyorum. Fiziken ve mental olarak çökmüş durumda zaten.*Umarım ayak kısalığı bir kaç ay sonra yerine gelicektir ve protez çıkık değildir. Pazartesi günü dr gelicek ve tekrar ameliyat diyecek diye ödüm kopuyor.

*Sizin buna benzer bir durumunuz oldumu acaba. Ayağın kısalığı ve dizlerin asimetrikliği normalmidir yoksa protez çıkmış mıdır?Tekrar acil şifa ve sabırlar diliyorum. Teşekürler.

@akatura, öncelikle çok geçmiş olsun, annenizin durumuna gerçekten çok üzüldüm.

Anlaşılan o ki işinin çok da ehli olmayan bir doktor bulmuşsunuz. Maalesef ameliyat masasından kalktıktan sonra artık her şey bitmiştir, ayağınız uzamaz ya da kısalmaz. Bir değişiklik varsa da proteziniz sabitlenmemiş demektir ki sıkıntı burada başlar.

Ameliyat sırasında doktorunuz protezi yerleştirirken hem bacak boyunu hem de bacak yönünü ayarlaması lazımdır. Ancak var olan bacak kısalığınız normalde 3-4 cm'den fazlaysa eşitlenemeyebilir. Genelde benim duyduğum ameliyatlı bacak ayağının hafif dışarı baktığı gibi bir durum oluyor. Zannediyorum bunu doktorlar bilinçli yapıyor, çünkü protez eğer içe doğru dönük olursa çıkma riski daha yüksek oluyor. Ama bu durum çok da dikkat çekici bariz bir şekil almaz. Annenizin yaşı 57 imiş.

Eğer kemik yoğunluğu yeterli görülmediyse çimentolu protez ameliyatı yapılmış olabilir. Bu ameliyat durumunda iyileşme süresi daha uzun ve hareketlere dikkat etme hassasiyeti daha fazladır. Dolayısıyla yürüteç kullanma döneminde bundan kaynaklı bir sıkıntı yaşanmış olabilir. Belki de anneniz sizin haberinizin olmadığı bir zamanda düşmüştür, çekindiği için size söyleyememiştir. Umarım tez zamanda sağlığına kavuşur.

Geçmiş olsun, sağlıcakla kalın...

Merhaba arkadaşlar yazdıklarınızı tek tek okudum öncelikle kendi hayatımdan bahsedeyim

ben de Ameliyat oldum sol kalçamdan 1. Buçuk sene oldu Benim ameliyat kalça çıkığı kırıktan dolayı degil kırık ameliyatı iyileşmesi 4/5 ay olur iyileşme ama doğuştan kalça protezi ameliyatı farklıdır.Çok şükür iyiyim çok az bir aksama var şükür Zaman'la geçecek.detaylarını anlatacağım

Rabbim hepinize Şafi ismi işe şifa versin çok geçmiş olsun sabredin Zaman'la çok iyi olacaksınız

Üst Alt