Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Latin Caz Blues 1

Vay...

Bu ne büyük bir mutluluk, gözlerim yollarda kalmıştı, tekrar hoşgeldinn :D :D :D

Desene tekrardan müzik başlıyor....

Sevgili Dostum hoşgeldin
Klasik jazz ağacı dal vermeye başladığında bunun nereye varabileceğini kimse tahmin etmemişti sanırım.
1980 lerde pop-jazz akıntısına kaptırıp giderken yolda Bob James, Randy Crawford, George Benson, Earl Klugh, David Sunborn, All Jarrou, Grower Washington JR, Michael Franks, Spyro Gyro ve daha birçok amcalara teyzelere rastladık...Jazz müziğinin özgür bırakan tarzında zengin melodi ve akor dizileriyle dinamik latin ve funk ritimleriyle insana yaşam sevinci veriyorlardı.
Ver coşkuyu devam et dostum...
:lol:

VAYY ANDANTEEE VE DE ALPER ABİM BENİM :)

ALPER ABİM POP JAZZ DERKEN USTA KILIÇLARI ÇEKTİ DOĞRUSU :)

BEN DE BU İŞ İÇİN YENİ YETME SAYILAN CANADALI >>> THE PHİLOSOPHER KİNGS <<< DİYECEĞİM. 1994 YILINDA TORONTO DA ÇIKARDIKLARI AYNI ADI TAŞIYAN ALBÜMLERİN DE SOUL,FUNK,POP VE FUSİON SİTİLİNDE MÜZİKAL MANADA SÜPER KATOGORİSİNDE TANIMLANAN ALBÜMÜNDE GÜÇLÜ VOKALLERİ İLE GÖZ DOLDURAN KULAKLARIMIZIN PASINI ATAN >>>GERALD EATON'U<<< SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

Cem dostum
Yeni yetmeler olmazsa bu akım devam etmez daha kötüsü ise kendine yeni yollar bulamaz..
The Philosopher Kings <Give back the love you gave me>
Dinleyelim bakalım..
Ver coşkuyu...heheheh

ASLINDA BU GÜNLÜK BU KADAR DİYECEKTİM AMA HATUNLAR HATUNU,POP JAZZ VE FOLK JAZZ'IN BİZİM TEVELLÜTTEN YADA DEVREDEN SANATÇISI 36 LIK POLONYALI >>>ANNA MARİA JOPEK<<< İN 2002 YILINDA ÇIKARDIĞI ALBÜMÜ >>>UPOJENİE<<< Yİ BURAYA MIHLAMAK İSTEDİM DOĞRUSU.YÜCE ALLAHIM ÖZENE BEZENE HER ŞEYİ İLE FULL OLARAK YARATMIŞ:) ( GÖZLER LENS Mİ DEDİM İLKİN AMA SORDUM DEĞİLMİŞ ) SES DESEN SES,TAVIR DESEN TAVIR, DURUŞ DESEN DURUŞ,AHHH GÖZLERE BAKARAK DİNLEDİĞİM PARMAKALARIMI ŞIKLATTIĞIM HATUN KİŞİ :)

ENTERESAN OLAN ŞU Kİ BÖYLE BİR ALBÜMÜN ÇOK SINIRLI SAYIDA PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ OLDUĞU,SADECE POLONYADA !!! ÇOK İSTEYENLER ORJİNALİNİ SİPARİŞLE GETİRTİYORMUŞ.

31sk7.jpg

YAUU BUGÜN BİR YAŞIMA DAHA GİRDİM DESEM YALAN OLMAZZ. HANİ YENİ YETMELER MEVZUSUNDA HER GEÇEN GÜN BİR YENİSİ YÜKSELİP DURUYOR JAZZ SEMALARIN DA. TAMAM BU KONUDA İYİ HOŞ DA TÜRLER ARASINDA YAKINLAŞMALARADA Bİ DİYECEĞİM YOK. YOK AMA BU KADARI DA PES DEDİRTİYOR DİYEBİLECEĞİM Bİ DURUM GÖRDÜM BU GÜN. >>> JAZZ PAP<<< DİYE BİR ENTERESANLIK OLAYI JAZZ DESEN JAZZ DEĞİL, RAP DESEN DAHA Bİ RAP.DAHA ÇOK SİYAHİ İNSANLARIN AĞIRLIK VERDİĞİ BİR YÖNELİŞ.

ENTERESAN BAŞKA BİR KONU DA BİR GÖRÜNÜP GÖNÜLLERE KÜÇÜK BİR BUSE KONDURUP KAÇAN VE BİR DAHA DA ORTALARDA GÖZÜKMEYENLER VAR. BUNLARA ÖRNEK OLARAK DA ; >>>THE JAZZ CROPS<<<'U VEREBİLİRİZ. BU GURUP 1963 YILIN DA KURULMUŞ VE 1966 YILINDA >>>THE JAZZ CORPS FEATURİNG ROLAND KİRK<<< DİYE BİR DE GÜZEL KATIKSIZ JAZZ MELODİLERİ BARINDIRAN ALBÜM ÇIKARMIŞLAR.VE HER NEDENSE BU TARİHTEN SONRA NE ALBÜM NEDE BAŞKA BİR ÇALIŞMA GÖSTERMEDEN SESSİZCE ORTALARDAN KAYBOLARAK 1970 YILIN DA DAĞILMIŞLAR...

YOK YOK İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM BEN. :shock:

BU ARADA JAZZ RAP IN ÖNCÜLERİ DE ; GANG STARR VE THE ROOTS DİYE İKİ GURUP.

MÜZİKSİZ KALMAYIN. :) SAYGILARIMLA.

Can Dostlarım, abilerim ablalarım bu konuda ellerinize su dökemem sizlerin ama belki bir şeyler öğrenebilirim. Baksanaıza Cem fırtına gibi girmiş konuya tutabilene aşkolsun. Helal olsun.
Birde sizleri çok özlediğimi belirtmeliyim buradan. Selam ve sevgilerimle.
:eek: :eek: :D :D :D :D :D :D :D

VİCTOR LEMONTE WOOTEN, NAMI DEĞER İSMİ İLE KISACA VİCTOR WOOTEN DÜNYANIN EN İYİ BAS GİTARİSTİ,FUNK JAZZ IN DİŞLEK ÇOCUĞU :shock: DAHA 3 YAŞIN DA BAŞLAMIŞ BAS GİTAR ÇALMAYA, BEN BAS GİTARDA JOHN PATİTUCCİ ABİMİZİ BİLİRDİM AMMA ONDAN İYİLER VARMIŞ :shock: ABOWW DEDİRTTİ BE GARDEŞİM.RESMEN SOLO MANYAĞI YAPTI BENİ :shock: ( MERMİ MANYAĞININ BİR TÜRÜ )

http://www.youtube.com/watch?v=Vk5VGcPgz00&mode=related&search=

ABİLERİ İLE VERMİŞLER COŞKUYU :)

İZLEYİN ANACIM. HAKVERENLER OLUR SANIRSAM.

Slap bas tekniği ile atışmaca, kaptırmaca, ölmece, gebermece...Ha ha ha
Teşekkürler video için...
Bu arada Stanley Clarke da unutulmasın yani...Bir de efsanevi bascı Jako Pastorius vardı Weather Report grubunun bascısı...
Coşkuya devam...

Soul'un babası James Brown öldü :(

Soul ve funk müziğin babası ABD'li şarkıcı James Brown öldü. Brown'ın temsilcisi Frank Copsidas, dün zatürree teşhisiyle hastaneye kaldırılan 73 yaşındaki efsanevi şarkıcının, bu sabah yaşamı yitirdiğini söyledi.

Cem dostum,

James Brown babayı da kaybettik ve burada kısa bir anma notu güzel olmuş, aklına yüreğine sağlık. Gittiği yer neresi olursa olsun orada da kesinlikle efsanesini sürdürecektir.
Biz ise onu yolcu ettikten yıllar sonra bile hala o müthiş şarkısını hatırlıyor olacağız:

I feel good!

anna Maria jopek

eskişehir konserinde kendisi ile tanışma fırsatı buldugum 36 lık jazzcı :)
bas gitarcısı mükemmeldi ,hatunda karizmatiktir ....
konser cıkısı makyajsız hali Cemin gönderdiği resme çokta benzemiyor ama idare edin :)

Bu gün Sizlerle yakın zamandır beğenerek dinlemeye başladığım iki güzel grup dan bahsetmek istiyorum.Bunlardan birincisi;Magnus Zingmark ve Oscar Simonsson tarafından Upsala İsveç te 1995 yılında kurulan 1997 yılında Sons of Koop,2002 yılında Waltz For Koop,2003 yılında Waltz For Koop / Altarnative Takes ve son olarak 2006 yılında çıkardıkları Koop Islands adlı albümleri ile; Acid Jazz,Jazz House, Downtempo ve Future Jazz gibi yenilikçi Jazz Müzik türlerinde başarılı olmuş bir grup.>>>KOOP<<<Özellikle 2006 yılında çıkardıkları Koop Islands adlı albümü tavsiye edilir.
İlgilenenler için ; http://www.k-o-o-p.com

http://www.myspace.com/koop

http://www.youtube.com/watch?v=akE4BnH5kdA

İkinci grup; Bence gerçekten de moder jazz, yada jazz band yapan bunu yaparken de ver coşkuyu davullara,klavyelere ve trumpetlere diyen ender gruplardan biri olan >>>The Five Corners Quintet<<<.Dinlerken bir yerlerinizin hareket etmemesi için iyibir çaba sarfetmeniz lazım. Bence ölüyü bile diriltirler. Chasin' The Jazz Gone By- jazz 2005 yılında çıkardıkları çook güzel bir albüm.Finlandiyalı grup;Tenor saksafonda; Tuomas Kallio, Eero Koivistoinen ,Trumpet’te Jukka Eskola,Vibrafon’da Severi Pyysalo,vurmalı çalgılarda Teppo Mäkynen dan oluşuyor.

Kanımızı ısıtan ve de coşkulu diyebileceğimiz. Elleri sıkılası ve de pek canısı grup.

Özellikle ; >>>Trading Eights<<< de ki karşılıklı saksafon ve trumpet sololara dikkatinizi çekeyim derim.

İlgilenenler için ; http://www.thefivecornersquintet.com

Saygılarımla.

Yakın zaman içerisinde elime geçmiş; Milano-Prog-fest'de çalmış bir kaç grubun kayıtlarını dinlerken Gecko's Tear diye bir prog-jazz-rock band'e rastladım.Temel rock ve jazz öğelerine sahip bir band olmasına rağmen farklı bir yanları var ve inanılmaz eğlenceli şeyler yapmışlar.Uzun zamandır beni bu kadar heyecanlandırmış bir band'e rastlamamıştım :)
Durum böyle olunca sıvadım kolları,Gecko's Tear albümü,kayıtı aramaya koyuldum.3 genç adamın oluşturduğu grubun kayıtlarına ulaşmak mümkün olmayınca direk kendilerine ulaşmanın yolunu aradım.Vokal-gitarları Claudio Mirone'ye nihayetinde ulaştım,ne mutludur adres istedi ve tek albümlerini göndereceğinin sözünü verdi..Onun yanından netten bir kaç şarkılarını yolladı.

Dediğim gibi rock-progressive ve jazz öğelerini taşıyan İtalyan bi grup.Belki birilerini de benim kadar heyecanlandırır diye bir kaç link vereyim:

http://www.geckostear.com (discography'de şarkılarının sample'ları var)

http://www.youtube.com/watch?v=c1J7MCNFZsg

http://www.youtube.com/watch?v=gsfv9yoPbN8

http://www.youtube.com/watch?v=t-E5ijyH1do

:)

Gerçekten ilginç! Birçok tarzı sentezlemişler, biraz fazla herşeyden olmuş ama gitarcı 1980 lerin tarzını iyi sindirmiş. Alan Holdsworth- Frank Gamble- Frank Zappa ve günümüz gitar tekniğinin babası sayabileceğimiz Satriani'den lezzet kokuları geliyor .
Evet ilginç ve yaşlarına göre sıradışı...
Teşekkürler ezgi...

İlgin için çok teşekkür ederim Sevgili Alper.

Çok doğru bir tespitte bulunmuşsun,Claudio'ya kendilerini etkileyen müzisyenlere ilişkin sorduğumda Frank Zappa'dan bir hayli bahsetti.

Ya canım dostum Alper dayanamamış uzunnnnnnnn süreden beri müzik bölümüyle ilgelenmediğimin son derece nazik selzenişini bir maille benim gözüme sokmuş.

Sevgili dostlar bana bir haller oldu!!!!

Geçen gün bir şey keşfettim kendimle ilgili olarak.Özellikle Klasik Batı Müziği artık dinleyemiyorum :D

Bunu daha sonra deşerim sizlerle.

Şimdi bugünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün yedinci sınıf öğrencilerinin müzik dersi performanslarının sunumları vardı. Ben de not atacağım, dönem sonu geliyor ya.... :D

Laf aramızda berbat bir şey.... Çünkü bu yaş çocukların söz birliği etmiş gibi aynı cümlelerden oluşmuş beğenileri var. Ödevin konusu da" beğendiğiniz bir müzik türünü, bir şarkıcı veya gurup olarak tanıtınız" şeklinde bir şeydi.

Ve bir öğrenci teknolojiyide kullanarak öylesine güzel bir sunum yaptı ki sormayın.

Önce bu müziği neden sevdiğini anlattı. Kendi cümleleriyle. Diğer öğrencilerde bön bön bakıyor bu arada ona :D

Sonra tarihi bir geçmiş sundu, fotoğraflarla......

Ve sonunda da kendi hazırladı bir cd den görselliğide işin içine katarak bizlere, pardon bana!!!! müzik ziyafeti verdi.

Blues tu çocuğumun seçimi...

Bazen ümidi kesiyorum gençlerin tercihlerini dinledikçe de, umudun hiç eksilmemesi gerekiyor. Çünkü umut yok olursa gelecekte yok oluyor değil mi?

Devam ederim ben bu arada gayet güzel şeyler yazılmış emeği geçenlere teşekkürler

Sevgili Dostum,
Gelişin yine gümbür gümbür oldu.
Çocuklarından ümitle sözetmen bize de umut veriyor.
Sevgilerimle

Ve benim için jazz da ilahlardan en başta geleni;

Simsiyah bir adam; MILES DAVIS

Miles Davis

Bu adamda bir başka dahi :D

VAY VAY VAYYYY :) İİ OZAMANNN ÖLE OLSUNNN :)

BLUESSSSSSSSSSSSSSSSS !!!!

BUDDY GUY VARYAAA ADAMINNN KALBİNİİ SÖKER VALLA TELE HER DOKUNDUĞUNDA.

SLIPPIN IN DİYELİM BİZDE :)

http://www.youtube.com/watch?v=qBvG0uuoiQo

ARDINDAN DA BLUES BROTHER DİYELİMDE KAFAMIZ YERİNE GELSİN.ŞENLENELİM.MAKSAT MUHABBET OLSUN DEĞİLMİ :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=Ea9mV9EhPvE

YOK OLMADI DİYORSANIZ CHICAGO BLUES TAKILALIM. MUDDY WATERS VE THE ROLLING STONES'IN DÜETİ >>> I'M A MAN <<< :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=Q_q1UGV06aQ

BU GECENİN KAPANIŞINI >>>STRYKER SLAGLE BAND <<< İLE YAPALIM :)

MÜZİKSİZ KALMAYIN. İYİ GECELER EFENDİM :)

http://www.youtube.com/watch?v=2x86VtqL1oY

sunburn' Alıntı:
YAA ARKADAŞLAR.BEN NEDENSE KENDİMİ TUTAMIYORUM :p NE MÜTHİŞ BİR SES,NE MÜTHİŞ BİR PARÇA, ÇOOOOKK KLASİK
DİNLERKEN OLMAYAN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR NEDENSE:)
>>>LOUİS ARMSTRONG<<<>>>WHAT A WONDERFUL WORLD<<<

madem nedenini bize sordun söliim:
good morning vietnaaaaaaammmm...!

ve o filmin meşhur dj. si robin williams olmasın bunun sebebi.
bence sende de biraz dj. kanı var
ondandır ondandıııır :lol:

(what a wanderful word o fimin saund track ıydı biliyon)

Ya canım dostum sunburn!!!!

Buddy Guy çok iyi gitti şu an da. Sen sağolasın, ellerin dert görmesin.

Öpüldün keltoşundan :D

Benim sevgili öğrencim Ege jazz ın tarihini merak etmeye başladı. Canımcım okulda bir saatlik dersle olmuyor bu işler biliyorsun, ben derim ki buradan bu merak ettiğin konuya devam edeyim.

Ve buradaki diğer dostlarımızda, ki onlar muhteşemdirler , katkılarıyla senin merakını gidermeye çalışırız.

Ne güzel değil mi, acayip keyifliyim bugün ben :D :D :D

Sevgili arkadaşlar,

Sitedeki "kadın " tartışmasından sonra içimden son derece güzel bir kadın ve onun sesini dinlemek geldi.

Bazen kelimeler değil yeterli değildir bazı şeyleri anlatmaya, müzik konuşsun. :D

Norah Jones

Don't Know Why

Sunrise

Sanem, Norah Jones inanılmaz bi kadın. Diana Krall gibi.

Yahu ezgi, sevişir gibi söylüyor bu kadın. Muhteşem bir ziyafet... :)
Yaşasın kadınlar! :)

Sanat görselliktir bana göre. Ve kadınlar bu konuda çok çok çok avantajlı ve harikalar...

Sevgili Oturanboğa
Kadının rolü demiştik başka forumda..
Tori Amos da uygarlık böbürlenmesinin had safhada olduğu bir ülkede tecavüze uğramış bir kadındır mesela..

Bu gençleri seviyorum!!!!

Sen bir tanesin ezgi... ne diye anlamsız anlamsız tartıştık değil mi kadın platformunda!!! Sanki olup biteni bilmiyormuş gibi ve bence tam zamanında Tori Amos dedin.

Gerçekten müthiş bir kadın bu.İstanbul a da gelmişti caz konserleri programında ve onunla bir sürü röpörtajlar yapıldı. Sahi ya ilginç düşüncelerini müziğiyle birlikte buraya eklemek lazım.

Dur ben bu işe bir soyunayım;

Şarkı sözleri genellikle hep tartıştığımız konulardadır. Yani cinsellik, ataerkil düzen, din,ve tabikii kişilere ait trajediler. :D

İstanbul hakkında bakın şunları demiş, ya benim efsunlu kentime bayılmış, bende bu kadına bayılıyorum.

"Evet, çok beğendim. Sanki faklı bir zaman dilimindeymişim gibi hissettim. Sanki modern ve arkaik zaman içiçe geçerek dengelenmiş. Bu akşam icra edeceğim müziği İstanbul sokaklarında gezinerek keşfedeceğim."

İnsanların şarkılarını çok beğenmeleri üzerine de bence çok ilginç bir yorumda bulunmuş

"Ve şarkılar insanlarla iletişim kurmak ister. Bu bana küçük bir kız olduğumdan beri söylenen birşey. Ve bazen aradan çekilmem gerekir. Böylelikle şarkılar daha kolay insanlarla buluşur ve kendi özel iletişimlerini kurarlar."

"Kimi zaman da benim yapabileceğim hiçbir şey yoktur, bu zamanlarda bana düşen ise şarkılara kimliklerini verebilmek için odaklanmaktır."

Erkek egemen bir müzik piyasasında kadın müzisyen olmanın ne gibi zorlukları vardır şeklindeki bir soruya verdiği yanıt ta şu;

"Evet sizden daha farklı özgür yönlerimiz var. Bu doğru fakat olayları tarihsel geçmişlerimize göre değerlendirmeliyiz."

"Bunun yanı sıra ne yazık ki son yedi yıldır medya kontrol edilemez bir hal almaya başladı. Birkaç büyük şirket, kitlelerin neler dinleyeceğine karar veriyor, bu nedenle şarkılara çokça düzenleme yapılıyor. Kadınlar için kurallar erkeklere göre farklı işliyor."

"Çünkü kadınlar belli bir yaşa gelmeye başladığınızda erkekler seksi olurken, bizler yaşlanıyoruz. Örneğin Johnny Depp ve Brad Pitt."

"Ama 40 yaşında bir kadın olarak, müzik işinde çok donanımlı bir satranç oyuncusu olmanız gerekiyor. Böyle olmaması gerektiğine inansam da maalesef kurallar var ve böyle."

Pekala, elbette zorluklar benim için de var. Ama bu tam da kendinizi tanımaya başladığınız ve ruhunuzun uymayı reddettiği kuralları farkettiğiniz nokta da oluyor."

"Ruhunuzda öyle bir yer buluyorsunuz ki bahsettiğimiz kurallara dahil olamıyor, anlamsızlaşıyor. Gençlik ve güzellik talepleri benim değiştirebileceğim şeyler değil."

"Bunlar benim varolmasını istediklerim arasında, ama daha pek çok olguyu da önemsiyorum. Mesela bilgelik, sonuçta benim zorluklar karşısında ayakta kalabilmemi sağladı."

"Bu nihayetinde bir satranç oyunu. Müzik endüstrisi çoğu zaman müzik ile alakası olmayan işler ortaya koyar."

"Bu tarz işleri ortaya kabullenebilecek mideye sahip değilseniz sizi suçlayamam, çünkü pek hoş olmayan bir iş bu. Ama pek çok işin böyle bir düzene sahip olduğunu çok açık."

"Unutmamalı ki müzisyenler kuşlara benzer uçup kaçabilirler. Bu garip dünyada yer alabilmek için iyi satranç oynamanız gerekiyor."

Üst Alt