Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Odyometri testinizi bu konuda paylaşıp yorum alabilirsiniz.

Öncelikle herkese merhabalar forumda yeniyim. Dün işitme testi yaptırdım sonucu paylaşıyorum. Siz bilgili arkadaşlardan yardımınızı rica ediyorum.

1- Sağ kulağımda Total işitme kaybı mevcut. Bu yüzden askerden muaf sayıldım ve devlet memurluğu ve silahlı özel güvenlik, bekçilik gibi alanlarda bu durum bana çok sorun oluyor. Yani silahlı güvenlik ve bekçilik başvurusu yaptım sağlık kurulunda takıldım. Doktor bu şekilde ikisi de olamayacağımı söyledi.

2-Doktorum sol kulağımda da orta kulak iltihabı olduğu için antibiyotik tedavi uyguladı, ancak tam anlamıyla iyileşme olmadığından ve kulağımda sıvı biriktiği için tüp takılması gerektiğini söyledi.

3- Yaklaşık 5-6 sene evvel total işitme kaybı olan (sağ) kulağımdan ameliyat geçirdim ancak bir faydası olmadı.

4-Sağ kulak için yapılacak hiçbir şey yok zaten yapılması gereken yapılmış dedi.

Şimdi sizlere soruyorum arkadaşlar, ben ve benim gibi bu sorunu yaşayan insanların tıpta hiçbir çözümü hiçbir tedavi yöntemi yok mudur ? Tıp bu kadar gelişmişken hiçbir şey yapılamaz mı ? Her doktor ayrı bir şey söylüyor. Artık iyice şaşırdım. Her yerde sorun oluyor bu durum. Lütfen yorumlarınızı bekliyorum...
https://hizliresim.com/AypPXB
https://hizliresim.com/5GBzn5

umutsarı

Bu sorunu sadece kök hücre tedavisi çözer, ben yabancı kaynaklardan araştırdım, işitmeyi sağlayan hücreler hasar gördüğünden kendini birdaha yenilemiyor, yenilemeyincede işitme kaybı oluyor (sinirsel). Yabancı kaynaklarda bu ölü hücreleri (tıpta kualk tüyü olarak geçiyor) tekrar canlanması için ilaçlar geliştirilmiş ve hayvanlara (fareler) işe yaramış. 2018 yılında ise insanlar için deneylere başlanıcakmış. Açıkçası bu işitme kaybı benim çok sinirimi bozuyor ve psikolojik olarak beni çok kötü etkiliyor. Eğer bu tedavi ve deneyler insnalarda işe yararsa hayatım cok değişebilir, benim umudum var ve 5 sene içinde bu tedavi bulunur diye umud ediyorum. İnsanların umudu olması güzel birşey.

Zero0

Dostum ben bulunduğum ilde bir özel hastanede yine öncesinde bir muayene olmuştum. Bahsettiğin olayı bana oradaki doktor söyledi ve sene 2011-2012 idi. Bu konuda 5-10 sene içerisinde insanlar üzerinde deney yapılmaya başlanır demişti. Yine o doktor da bu kulak ölmüş dedi resmen ve sinirimden, çaresizliğimden inan ki hüngür hüngür ağladım. Bu yöntemi nereden takip edebiliriz ? Sizde de durum benimki gibi midir ? Yurtdışında dahi insanlar üzerinde test aşamasına geçilmemiş nedir durumla ilgili bilgin ? Bilgin var ise özelden vs. benimle paylaşabilir misin ?

kok hucre daha deneme asamasında. deneyler degıl bu asıl:ptedavı seklı dıye yutturdukları bıle koklear ımplant olarak denedım:mad:buyuk bı bedel odeyerek:(sızde bu kok hucre ıcın bedel odemeye hazırmısınız.
keskıyle zaman kaybetmektense SES DUYMAK EN BUYUK NIMETTIR dıye dusunemezmısınız:eek:

umutsarı

Dostum, googleye hearing loss cure yaz çıkar, bir iki tane güzel sağlık siteleri var, makaleler fln yazıyor. Ne varsa yabancılarda var. Bu arada raporuna baktım Benimkine çok benziyor, mesela benim sağ kulak 500 db de 50 1000 db de 120 db duyuyor. takıyorum kulaklığı açıyorum son ses müzik biraz duyuyorum :) Doktroda bana kulak bitmiş ama sağır değisin dedi, seninkide öyle. Kulak ölmüş fakat yinede az duyuyor. Bu tedavi senin işine yarar.

ZeRo
Kardeşim cevapların için öncelikle teşekkür ederim. Bahsettiğin hearing loss cure (işitme kaybı tedavisi) arama yaptım ancak tam olarak bahsettiğin tedavi nedir biraz açar mısın ?

umutsarı

Hocam şimdi insan kulağındaki sinirler (tüyler) hasarlı (ölü) olduğu için ya az duyuyoruz yada duymuyoruz. 11.000 tüy var 1 kulak için. Örneğin sende 1.000 tüy halen sağlıklı ise atıyorum %10 duyuyorsun. Her neyse bir kök hücre denilen tedavi bir hücreyi başka bir hücreye enjekte etmek gibi birşey. ama benim araştırdığım kadarıyla bir ilaç geliştiriyorlar ve bu ilaç vücuda girdiğinde kulaktaki ölü tüyleri tekrar canlandırıyor ve bu sayede kulak tekrar duymaya başlıyor. Ve bu ilacı fareler üzerinde denemişler ve olumlu sonuçlar alınmış.

2018 Nisan ayın da da insnalar üzerinde denemeyi planlıyorlarmış. Benim bildiğim bu fakat benim kafamda bir taslak daha var. atıyorum kulakları daha iyi duyan bir canlı, bir hayvan da olabilir, kulak hücrelerini insana aktarılması. Konuşması veya taslak hazırlanması çok basit fakat böyle birşey olabilir mi bilmiyorum. Başka bir hayalim ise örğenin benim 1 kulakta sıkıntı yok. o kulaktaki tüyler kopyalanıp sıkıntılı olan kulağa aktarılması.

yesilsy
O kulak için tıp dünyasında devrim lazım, benim için de. en iyi cihaz bile fayda vermez, çünkü konusma desibeli 40-55 db arası. Konusma anlamassın ama bir kamyon kornasının sesinin hangi taraftan geldiğini belki duyarsın cihaz ile.

İmplant, kök hücre artık her neyse bir an evvel gelse de tıp dünyasından bizleri mutlu etse.

ışılisitmemerkezi

Merhaba,
Bu test sonucu hakkında oran verilir mi, verilirse ne olur acaba?
N1bxPf.jpg

İyi akşamlar işitme testini nasıl paylaşılır yardımcı olursanız

Fatih bey benimde işitme raporum var ama yüzde oranını bilmiyorum acaba atsam yüzde kaç olduğuna bakar mısınız kesin bir yüzde oranı söylersiniz benim için makbule geçer teşekkürler

Üst Alt