Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Ankara Maliye'ye gönderildi. Süreci nereden ve nasıl takip edebilirim?

Passionate

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Bazı şehirlerde uygulamaya geçen Engellilik Vergi İndirimi Durum Sorgulama Web Sitelerini aşaüıya aktarıyorum.

Lütfen burada olmayan bildiğiniz siteler varsa başlığa cevaben bu sitelerin adreslerini bizlerle paylaşın

______
22 Aralık 2010 Güncel:
Arkadaşlar 21.Ekim.2010 tarihinde İstanbul Defterdarlıgına elden teslim ettiğim raporum Ankara'ya gitti, gezdi, geldi ve 22.Aralık.2010 tarihi itibariyle eski işyerime ulaştı.
Yani anlayacagınız nasipse şu andan itibaren yeni bir süreç başlıyor. Emeklilik süreci. Hadi hayırlısı...

Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul Şişli Etfal Hastanesinden aldıgım raporumun 05.Agustos.2010 tarihinde İstanbul Defterdarlıgınca Ankara'daki kurula gönderildigini ögrendim.
Şu an bu raporun nerede ve hangi işlem aşamasında oldugunu, bundan sonrasının neler olabilecegini ve nasıl takip edebilecegimi bana söyler misiniz?

Tesekkürlerimle...

0312 415 27 05 ten evrağınızın takibini yapıp sonucu öğrenebilirsiniz.

istanbul raporları çok geç gönderiyormuş 22 haziranda istanbuldan verdiğim kagıdım daha ankaraya ulaşmamış

Mevlüde hanım ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Saglıcakla kalın...

Merhaba,
Geçen gün Ankara'da halihazırda işlemde olan raporumun akıbeti hakkında bilgi nasıl alabilirim sorusuna yanıt olarak Mevlüde hanımın verdigi numarayı ben diyeyim yirmi, siz deyin elli kez aramama karşın bir türlü yanıt alamadım ( daha dogrusu telefonu açan olmadı) . Acaba arayabilecegim başka bir numara biliyor musunuz diye sormak isterdim.

evet arkadaşlar 0312 415 32 06 bu numara direk çıkıyor tc numarını verip sonucunu ögreniyorsun ben aradım ögrendim raporum onaylanmış

Teşekkürler arkadaşım, eline saglık... Yarın kısmetse hemen arayıp ögrenecegim akıbetimi. Umarım ve dilerim olumlu olursa aldıgım bilgi hemen buradan paylaşacagım. Tekrar teşekkürlerimle...

zeus01;

bnm de anı sorunum var.. bu numara her ilden aramalar için mi geçerli yoksa sadece İstanbul için mi???

Tekrar merhabalar,
İsmail beyin verdigi telefonu aradım ve bahsedildigi gibi TC kimlik numarası dogrultusunda evragım sorgulandı.
Ancak temmuz ayında kurul toplanmadıgından biraz gecikme oldugunu, dolayısıyla raporumun henüz işleme konmadıgını, mümkünse ekim ayında aramamı istediler.

Bu arada Gülyüzlüm'e cevap olması bakımından raporumun hangi ilden gönderildigini sorduklarını da belirtmek isterim. Sanırım Türkiye'nin her yerinden gelen raporları hakkında bilgi edinilebiliyor. İlginizden dolayı tekrar teşekkürlerimle...

çok iyiymiş benim de evrağım ağustosun ortasında Ankara'ya gitti üstelik 3. alışım ve hakem hastane bakalım ne olacak.
________
Aradım, 1 ay İstanbuldan Ankara'ya gitmesi sürüyor, 1 ay da kurula girmesi sürüyormuş, ben alalı bir ay olmadı iki ay sonra ara dediler. ayrıca vergi dairesinden tarih ve sayısını alırsanız daha hızlı bilgi veririz felan dedi. çok kibar birisiydi inşallah oranımız düşmez de böyle kibar kibar teşekkür ederek konuşuruz :)

Merhabalar,
Başta da yazdıgım gibi Şişli Etfal Hastanesinden aldıgım raporum 05.Agustos.2010 tarihinde İstanbul Defterdarlıgınca Ankara'ya gönderilmişti.
Bugün 0.312. 415 3 06 numaralı telefonu arayıp TC numaramı vererek raporumun akıbetini sordum. Maalesef aldıgım cevap " Evragınız eksiklerin tamamlanması gerekçesiyle 14.Eylül.2010 tarihinde İstanbul'a gönderildi, belirtilenen eksikliklerin tamamlanıp bize ulaşması sonucunda tekrar degerlendirilmeye alınacak " şeklinde oldu.
Defterdarlıgı aradım " Henüz gelmedi, bugün yarın gelir. " denildi.

Şimdi bir heyecan, bir endişe beklemekteyim nedir bu eksiklik ya da eksiklikler. Sizce bu eksiklik, istenen bir tahlil ya da başka bir tıbbi eksiklik midir yoksa başka bir eksiklik türü de ( bir evrak, resim vs gibi ) var mıdır..?

bendede aynı eksik bilgi dediler büyük ihtimal özürünle ilgili film tahlil vesaire istiycekler

Metin bey bu istenen tetkikler, raporu aldıgımız hastaneden mi yoksa Ankara'nın yönlendirdigi başka bir hastaneden mi olacak..?

Merhabalar,
Bu konunun açılışından bu yana süreci anlatmaya çalıştıgım raporumla ilgili son gelişme olarak Ankara'nın raporumu, bazı eksikliklerin tamamlanması geregiyle İstanbul'a defterdarlıga gönderdigini bildirmiştim. Bugün defterdarlıktan, çalıştıgım ancak şu an ayrılmış bulundugum işyerime telefon edilmiş. Cevizlibağ- Topkapı'daki yeni yerine bizzat gelmemi orada bana yardımcı olacaklarını söylemişler. Bende telefonla arayarak durumun ne oldugunu sordugumda sizi tekrar rapor aldıgınız hastaneye sevk edecegiz o yüzden gelmenizi istedik dediler. Yardım buymuş. Bense bu yazının dogrudan işyerime gelecegini zannediyordum, böyle kişiye telefon edip gelde al denildigini bilmiyordum. Kısmetse gidip alıp istenenleri yapmaya çalışacagım. Bundan sonrası konusunda ne oluyor ne bitiyor türündede genel bilgi olarak bilen arkadaşlarıma bir sorayım dedim. En azından bundan sonraki süre ve süreç nedir, ne yapılır ne edilir gibilerinden. Teşekkürlerimle...

aynısını bende beklıyorum daha haber yok bakalım neler ısteyecekler bende şişli etfalden almıstım raporu şişli etfalden alınan raporlarda hep eksıklık var zaten :))
ğassipnate arkadasım evrakı aldıgında hastane heyetıne basvuru yapacaksın anlar zarfı acacak sakın sen acma ordA ıstenılen tetkık fılm test neyse sana yenı barkoy verecekler tek tek yaptırıp heyete vereceksın senı heyete cagırabılırlerde cagırmayabılırlerde ondan sonra hastane heyetı raproru tekrar ankaraya yollayacak ve ya kesın cevap gelecek yada hakem hastane yolu gozukecek yanı ugras ugras ve yıne ugras umarım bu seferde alırız hepımız rahat ederız

effe, bilgilendirmen içi teşekkür ederim. Yalnız şu bahsettigin hakem hastane konusu ne gibi hallerde gündeme geliyor..? Yani istenilen tetkikleri yaptırdıktan sonra Ankara tekrar bu durumu da kabul etmeyip başka bir hastanede de yeniden rapor almamı mı talep edebiliyor..?

O söylediğiniz numarayı ben aradım, cok ilgilendiler tc kimlik numarasını verdim benim 3 sene önceki rapor cıktı, yeni rapor bize daha gelmedi dedi, İstanbul gec gönderiyor dedi bu konuşmadan 1 hafta sonra defterdarlığa rapor geldi nasıl oldu anlamadım.

bu raporların nasıl gıdıp nasıl geldıgını halen anlamıs degılım zaten bazıları jet hızıyla bazıları karınca yurusuyle :)
hakem hastaneye sevk edılebılırsın ve tekrar yasadıklarını orda aynısını yapacaksın ama hakem hastane verdıgı rapor baglayıcıdır onaylanması kesın gozuyle bakılır umarım sevk almayız cunkı heyet ıcın cok ugrasıyoruz..

passionate aldınmı evrakını neymıs eksık evraklar

Aldım aldım... Hakem hastane degil yine Şişli Etfal'de eksik oldugunu belirttikleri bir test ve birde tahlililn yapılarak tekrar degerlendirmeye gönderilmesi istenmiş. Nasipse bende gerekeni bir an önce yapıp yeniden bekleme sürecine girecegim. Şu ana kadar senin durumunda bir degişiklik var mı? Allah sonumuzu hayretsin...

yok sen evrakını aldın yıne bende hıc ses yok
evrak nerde geldımı onu bıle bımıyorum

aradım benım evrak gelmıs pazartesı gıdecem yesılkunduranın ardakı bınaya oraya tasınmıslar 7 kat bakalım eksık evrakım neymıs ALLAH yardımcımız olsun

evet telefonla bılgı aldım 1 saat gecmedı postacı cagrı evrakını getırdı
konu:SAKATLIK INDIRIMI
SAKATLIK INIDIRMINDEN YARARLANABILMENIZ ICIN 15 GUN ICERISINDE İSTANBUL VERGI DAIRESI BASKANLIGI MUKELLEF HIZMETLER GELIR VERGILERI GRUP MUDURLUGUNE SAHSEN MURACAT ETMEM GEREKMEKTE

bende itiraz dilekçesi verdim 31/08/2010 tarihinde ankaraya ayın bugün 09/11/2010 u hala gelen giden bir şey yok 2210 sayılı sakatlık maaşı için bu tabi yanlış yere yazmadım umarım

İyide Serkan'cıgım sanırım senin durumun pek tetkik falan degil. Belki basit bir işlem ve sonuca ulaşımdır. Yazdıklarına bakılırsa sanki bürokratik bir prosedürün tamamlanması isteniyor gibi. Hadi hayırlısı...

Bu arada Yasin'cigim Ankara Eylül ve Ekim ayında pek çalışmadı veya çalışamadı. Araya bayram seyranda girince her zamanki akışın dışında daha yavaş bir durum sergilendi. Dolayısıyla 31 Agustos a henüz cevap alamamış olman pek anormal sayılmaz sanırım. Bir hafta daha bekledikten sonra 0 312 415 32 06 yı arayıp TC numaranı söyleyerek bilgi talep et. Gerçi bu numara vergi indirimi başvurularına ait raporlar hakkında bilgi veriyor ama belki sana da yarar veya en azından nereyi arayabilecegine dair bilgilendirir... Saglıcakla kalınması dilegiyle..

passionate sana gelen yazı benımkı gıbı degılmıydı anlayamadım bakalım pazaretsı gıdecegım

Benim raporumda 31/08/2010 tarihinde Anakaraya ulaşmış arıyorum halen geçmedi deniyor. ALLAHU TEALNIN İzniyle hayırlı bir cevap alırım İnşallah. Saygılar.

eksık evrak dıye ıstenılen, hastanın fonksıyon kaybının tablo 3.4 e gore bıldırılmesı demısler

buna gore nedır bu ayagımla ılgılı sanırım benım ayagımda 2,5cm kısalık dız altı gozler gorulur ıncelık tpoukta sekıl bozuklugu zafıtlık ve gucsuzluk var ben koltuk degnegı kullanıyorum sureklı
buna gore hastanede ben neler yapacagım

O belgeyle hastaneye gittiğinizde onlar zaten gereğini yapacaklardır. Ortopedi doktoru şu minvalde değerlendirecek ve hastane evrağı kuruma gönderecek:

3.2. YÜRÜYÜŞ BOZUKLUĞU
Tablo 3.4.’de verilen yüzdeler yardımcı cihaza bağımlı, sürekli yürüyüş bozukluğu olan hastalar içindir. Özürlülük değerlendirmesinde, Tablo 3.4. yalnız başına kullanılmalı, kesinlikle diğer tablolarla birleştirilmemelidir. Mekanik bel ağrısı nedeni ile hasta baston kullansa bile Tablo 3.4. ile değerlendirilmez.
Tablo 3.4- Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları.

tablo34.png

Imageshack - tablo34.png

Üst Alt