Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Ankara Maliye'ye gönderildi. Süreci nereden ve nasıl takip edebilirim?

Dogrusu ikinci Ankara seferi sonrasında ne olabilir pek merak ediyorum. Çünkü eksik evrak veya tetkik ya da tahliller tamamlandıgına göre bu durumdan sonra ne gibi bir olumsuzluk yaşanabilir bilmiyorum. Aklıma olumsuzluk olarak sadece, gönderdigimiz raporumuz her ne kaynaklı olursa olsun, yani Şişli Etfal Hastanesinin raporu bile olsa, Ankara tarafından reddedilecegi veya yetersiz bir orana çekilebilecegi ihtimalleri geliyor. Ha bir de bazen okuyorum hakem hastane falan diye bir şeyler ama hangi şartlarda istenir bu uygulama onu da bilmiyorum. Hele biraz daha bekleyelim bakalım. Denir ya geç olsunda, güç olmasın diye. Hakkımızda her şeyin hayırlısı olsun...

umarım hayırlıs olur bende cevap yok sende bır sonuc varmı passionate

Dogrusu bana gelen bir haber yok ama ben de açıp sormadım. Bu hafta sonrasında bir yoklama çekerim nasipse durum nedir, ne oldu diye...

passionate ben bugun ankarayı aradım evrak gorunmuyormus daha haberın olsun senınkıyle benımkı 1 gun var arada sanırım beraber gıdecek raporlar sende bır haber alırsan haberdar et benı ok

Serkan'cıgım merhaba, bilgisayarımdaki bir problem sebebiyle mesajına yanıt veremedim ve problemim hala devam ediyor. Su an için bir haber yok bende ve merakla beklemedeyim. Sanırım aralık ayının ikinci haftasında durum sekillenecektir. Her seyin hakkımızda hayırlara vesile olması temennisiyle...

benmde sakaryadan ankaraya gönderildi 3 ayay gelir dediler bu numardan sormadım ama ille çalışıyor olmakmı lazım şimdi çalışmıyorum ozaman çalışıyordum

Üç ay kadar sürecegini sanmıyorum. Kanaatimce asıl vakit alıcı kısım illerdeki defterdarlık veya benzeri hizmeti veren dairelerin raporları merkeze göndermekteki yavaşlıkları. Yoksa bildigim kadarıyla Ankara'da raporlar haftanın belli günlerinde toplanan heyetce hemen degerlendirilip gereken yapılmakta. Diger yandan çalışıyor olmanın veya olmamanın bu konuyla bir ilgisi yok. Çalışıyorsan ve raporun uygun oranlar dahilinde onaylanırsa vergi indiriminden yararlanır ya da şartların uygunsa erken emeklilik basvurusu yapabilirsin. Şartların uygun oldugunda çalışmıyor olsan da emeklilik için başvuru yapma şansın var. Önemli olan Ankara'dan gelen raporunun adres olarak sana ulaşılabilecek, senin gelen giden konusunda bilgi sahibi oldugun bir yer olması...

Merhaba arkadaşlar bende 06/10/2010 tarihinde okmeydanı hastanesinde heyete girdim. Dün Ankara defterdarlığını aradım evrak elimize ulaşmamış dediler. Rapor oranını aşırı derecede merak ediyorum ben bu rapor sonucunu İstanbul defterdarlığından öğrenebilirmiyim? Geçen sene yaptığım müracatta hastane raporumu defterdarlığa elden teslim etmiştim bir ay içinde Ankaradan cevap gelmişti . Böyle merakla beklemek çok zor geliyor.

beklemekten baska caremız yok arkadaslar sonuc olumlu olsada beklesek ıstedıklerı kadar :)

Son üç ay içindeki gerek dini gerekse milli bayramlar sebebiyle bazı gecikmelerin oldugu kabul edilirse en geç aralık ayı süçüncü haftasına kadar oranlar belli olacaktır diye düşünüyorum. Ha belki raporlar ele geçmez ama sonuçta heyete girilmiş ve oranlar belirlenmiş olur kanaatindeyim. Geç olsunda güç olmasın denir ya, aynen öyle. Hadi biraz daha sabır... [SIZE=3]:[/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-)[/SIZE][/FONT]

Ekim ayı içinde Ankara'ya raporu gidipte yanıt alan birisi var mı içimizde acaba..? Ben hala beklemedeyim, ses seda yok..!

raporum durumu ögrenmek için ben o numarayı arayıp sordum haftaya ara dediler vergi dairesinden tarih ve sayısını alırsanız daha hızlı bilgi veririz dediler nasl alacas wergi dairesnden ve tarih ve sayısı :)

Ceto, İstanbul Defterdarlıgının ilgili birimi olarak elimde 0 212 482 07 07 / Dahili 2810 seklinde bir telefon numarası var. İstersen orayı arayıp TC numaranla veya sana ilk başvuru yaptıgında verdikleri dosya numarasını bir yere kaydetmişsen o numarayla bilgi iste. Hiç olmazsa dosyanın İstanbul'dan çıkıp çıkmadıgını, Ankara'ya gönderilip gönderilmedigini ögren. Bizimlede paylaş lütfen, sevgilerle...

ilk başvuru yaptıgımda bana dosya numarasını vermediler 0212 482 07 07 / Dahili 2810 buınu arasam alabilir miyim birde ben cagaogluna gittiyimde ordan taşınmış yeşil plaza gttm rapor ve dilekçe werdim acaba sorun olurmu eksik diye..

ben aldim ekim ayinda gonderdim 27 gün sonra kabul edildi bütün tahlil ve tetkiklerimi eksiksiz ve tam gönderdim kabul edilmiş

Ceto o telefon numarası defterdarlıga ait diye biliyorum ve o sebeple verdim. Tabii ki oraya aç ve TC numaranı vererek ögrenmek istediklerini sor diyorum...

Passionate verdiğiniz numarayı aradım 08/Kasımda raporumun Ankaraya gittiğini söylediler. Ankara ise henüz bize ulaşmadı diyorlar. Hastanenin verdiği rapor oranımı İstanbul defterdarlığına sordum onlarda rapor oranları kaydedilmiyormuş Ankaradan cevap geldiğinde işliyoruz dediler. Merakla beklemeye devam.....

Yabangülü, bence muhtemelen Ankara'ya ulaşmıştır ancak ilgili birimlere gelmesi zaman alacaktır. Önceden de belirttigim gibi son üç ay içinde üç bayram vardı ve bu durum uygulamaları biraz aksatıp geciktirdi. Tahminen aralık ayı iknci haftasında sonuçlar açıklanacaktır ümidindeyim. hayırlısı olsun...

İstanbul Defterdarlıgına şöyle bir sorayım dedim evragım Ankara'ya gitmiş mi, gitmişse ne zaman gibilerinden bana da Yabangülü ile aynı cevap verildi. Yani 08 Kasım 2010 da evrak İstanbul'dan çıkmış yola. Eh 12 Kasımdan 22 Kasıma kadar bayram tatili dersek ancak yeni yeni sonuçlar belirlenip yerlerine gönderilmeye başlanmıştır. Sanırım az kaldı. Hadi hayırlısı...

Arkadaşlar bugün ögrendiğime göre ki sanırım Yabangülü, Effe, Ceto ve aynı tarih dilimi içinde bulundugumuz tüm arkadaşlar için de geçerlidir, evragım Ankara'dan İstanbul'a ulaşıp 01.Aralık.2010 tarihi itibariyle işyerlerine postalanmaya başlanmış. İstanbul içi PTT hizmeti birkaç gün dersek nasipse engeç 10 Aralık tarihine kadar hal ahval ortaya çıkacak. Her şeyin hayırlara vesile olması dilegiyle...

hayırlısı bakalım umarım hayırlısı olur sen ogrenemedınmı kendı evrakın durumunu ???????

inş. hayırlı olur...

nasıl öğrendiniz ankarayımı aradınız

Evet, bana hem Ankara hem de İstanbul bilgisi verildi. Ankara tarafından, Şişli Etfal Hastanesince yapılması istenen tetkiklerin yapılıp sonuclarının eklendiği raporumun, 21.Ekim.2010 tarihinde İstanbul Defterdarlıgına teslim edilmesinin ardından 08.Kasım.2010 tarihinde Ankara'ya gönderildi. Geçtigimiz hafta içerisinde degerlendirilmesi bitirilen rapor İstanbul'a ulaştı ve 01.Aralık.2010 tarihinde işyerime postalandı. Aslında ben biraz yavaş davrandım. Muhtemelen defterdarlıktayken evragı yakalayabilir ve orada teslim alabilirdim ama geç olsun güç olmasın havasından mıdır nedir bekledim. Eh kısmetse bakalım ne çıkacak. Dogrusunu belirtmek gerekirse benden önce bu tür uygulamalara maruz kalıpta sonunda olumsuz neticelere varanları okudukça çokta umutla beklemiyorum. Umarım ve dilerim hepimiz hakkında hayırlısı olan degerlendirmelere ulaşırızda, kurtuluruz şu prosedür beklemelerinden.

ıcımızı kararttın be sımdı zaman hıc gecmeyecek

Öyle deme Serkan'cıgım, benim umutsuzlugum kendimle ilgili bir olusum. Yoksa diger yandan pekçok kişi olumlu sonuca ulaşıp mutlu memnun yoluna devam ediyor. Dedigim gibi ben kendi adıma biraz umutsuzum. Senin öylesi bir sorunla karşılaşacagını zannetmiyorum. Sıkma canını ve zaten şunun şurasında çok az bir zaman kaldı. Her şeyin hayırlısı olsun diye boşuna mı diyoruz, degil mi yani..?

sende olumsuzluga dusme hepımız hayırlı sonuclar alırız sonucta ıhtıyacımız var bızlerın umarım yenı yasa cıkarda engellı arkadaslar bu sıkıntıları cekmezler hakıkatten engellı partısı kurucam sanırım 10 15 mılletvekılı cıkarırız hıc olmassa sesımızı duyurabılırız saka degıl keske kurulsa oyle bır partı

Evet arkadaşlar bugün Ankara 0 312 415 32 06 ya telefon edip merakımı giderdim ve raporumun her ne kadar oranı hayli kırpılsada bana yetecek kadar bir oran rakamıyla onaylandıgını ve elime kısa süre sonra geçebilecegini ögrenerek rahatladım.

Ben umutsuz ve tedirgindim. Sebebi, hem sitede okudugum kadarıyla arkadaşların başına gelen olumsuzluklar, hem de diger yandan Ankara'nın benden istediklerinin bir takım tetkik ve tahliller dizisi olmuş olmasıydı. Ben o işlemleri yaptırdıktan sonra sonuçlarını degerlendirme şansına sahip olamadım çünkü hiç mi hiç anladıgım, anlayabilecegim bir konu değildi. Dolayısıyla hakkımda ve rahatsızlıgım konusunda ne tür bir yorum yapılabilir veya ne tür bir netice çıkabilir tahmin bile edemiyordum, edemedim. Bu yüzden oldukça gergin ve dedigim gibi pekte umutlu olmaksızın bekliyordum.

Sizlerde ise sanırım durum daha farklı. Mesala Serkan'ın yeniden degerlendirilme amaçlı istenen tablosu onun durumunu daha rahat açıklayıcı bir belge olacaktır diye düşünüyorum. Umarım dilerim ve temenni ederim sizler de bu bekleyişi mutlu bir şekilde sonlandırıp huzura varırsınız.
Nasipse bundan sonrasını, yani emeklilik için verecegim uğraş ve çabaları da paylaşmaya devam edecegim... Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...

Passionate rapor tarihiniz benden önce olmasına rağmen ben sizden önce emekli oldum :)Raporunuzda ek tetkik istemeleri sonucunda rapor süreci uzamış.Sonunda hayırlı haberi almışsınız, ne diyelim hayırlısı olsun.Bundan sonraki emeklilik sürecinde yine ayrı heyecan yine Defterdarlık yolu bekliyeceksiniz.Korkutmak gibi olmasın iki ay...

Üst Alt