Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Ankara Maliye'ye gönderildi. Süreci nereden ve nasıl takip edebilirim?

Üzüntüyle tüm yorumları bütün soruları okumaya çalışıyorum yine dayanamadım ve hala akıllanmıyoruz seçmen olarak bazı konuları iyi değerlendirmek gerekiyor bende aynı konudan müzdaribim sanki yalan yanlış bişeyler peşindeymişiz gibi doktorların tavırları ve oradaki diğer heyete giren kardeşlerimide gördükçe üzüntüm bi kat daha arttı ülkeyi soyup soğana çevirenlere bu yasalar hassas şekilde ortaya konmazken ben ve benim gibi yüce RABBİMDEN VEYA KAZALARLA OLUŞAN ENGELLERİNİ ANLATABİLMEK İSPAT EDEBİLMEK İÇİN CANLARI ÇIKIYOR bi kardeşim akülü tekerlekli sandalye için heyetteyken bende o an salon içerisindeydim ve yüzde 39 vermeleri yüreğime ve beynime öyle saplandıki hala içimden çıkmıyor nasıl olur böyle bişey onunda hayatta kolaylıklara ihtiyacı var rabbim bizlere yürek dolusu sabır ve sevgiler ihsan eylemiş bedeninde zerre kadar sorunu olmayan ama beyni mühürlülere edilecek söz yok yazık çok yazık elimden geldiğince ve bildiğim kadarı ile bi kaç yere yönlendirdim ama sonuç ne oldu bilmiyorum umarım iyi olmuşdur ve istediğini almışdır gözle görünen bir mesele ancak neden bu konularda yasanın yerine vicdanlarını koymazlar biz sadaka asla istyemiyoruz haa bide şu mesele heyete girenlerden hala makbuz karşılığı para alınıyor sağlık bakanlığının valiliklere kararname yollamasına rağmen nasıl yönetiliyoruz hala kürt açılımı hala ergenekon gibi ortada olmayan fakat ülke gerçekleri olan bizleri görmezden gelenler gözlerinize perdemi indi UNUTMAYINKİ SİZLERDE YAŞADIĞINI VE NEFES ALDIĞINIZ SÜRECE BİR ENGELLİ ADAYISINIZ BU HER KİM OLURSA OLSUN TÜM BEDENİ ENGELLİ YÜREĞİ ENGELSİZ VE SEVGİ DOLU OLAN KARDEŞLERİMİ SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM YÜCE RABBİME EMANET EDİYORUM SAĞLIK VE ESENLİKLE KALIN....

bende 4 adet resım ve kımlık fotokopımı ıstedıler anlamadım neler olacak bakalım sımdı soylekı ben koltuk degnegı kullanıyorum bana raporda verılen oran %39 palıo sekelı %28 seker ve hıpertrıglıserıd toplamda %67 yapıo ama hastane heyetı %56 sureklıdır dıye onayladı sımdı ne olacak pekı benım tablodakı oranım %20 denk gelıo oranım dusecekmı ozaman %20 palıo sekelı %28 seker ve hıpertrıglıserıd yanı toplam %48 olacak bunuda anlara aynen dusurur dıye tahmın edıyorum anlamadımkı bulent abı bır acıklama beklıyorum lutfen abı

Bugun hastaneye gıttıgımde bana norolojı barkotu verdıler ve muayene ettıler ve heyete gırdım ve heyet %20 verdı sımdı ne olacak anlamadım seker ve hıpertrıglıserıd le beraber %28 toplam %48 yapıo baltazar formuluyle hesapladıgımda 42,4 cıkıyor umarım ankara dusurmez hadı hayırlısı....

bulnet abı dun bana yıne nurolojı verdı abı oranı %20 heyette bır doktor ortopedının gormesı gerekmezmı dedı ıkı doktor kendı aralarında konustular ellerındekı oran tablosuna bakarak %19 %20 dıye konustular ve %20 verıyorum dedıler
oran onu gosterıyormus tabloda

bu ne abı ankara yıne yanlıs dıyıpte ortepedıye yollamasınlar benı anlamadım doktor bana soruyor nedır dıye dedım hocaM sevkle benı yolladılar bende geldım
sadece tablo 3.4 gostergesı dedım o da yuruyus bozuklukları sekıl bozuklukları vs dedım

bulent abı sen ne anladın sımdı bu işten....

ben bugun ankara ıle gorustum baska bır iş için ama size kotu bır haber vereyım kurulda doktor yokmus raporlarınız bıraz gecıkebılır kurul toplanamıyormus vay türkıyem vay

Tekrar merhabalar diyorum. Birkaç gündür tahlil ve tetkik koşuşturması sebebiyle bilgisayarımdan uzak kaldım ve şu an yine buradayım.
Evet Ankara'dan İstanbul defterdarlıgına gelen ve oradan bana ulaşan evrakta istenen tahlil ve tetkikimi yaptırıp sonuçlarını gelen evraga iliştirerek saglık kuruluna teslim etmem neticesinde, yapmam gereken başka bir şey olmadıgı söylenerek tekrar bekleme kızagına alındım. Evragımın, nasipse hafta içi defterdarlıga, oradanda Ankara'ya geçecegi ve yaklaşık 40-45 günlük bir zaman dilimi sonrasında dananın kuyrugunun kopacagı izlenimi verildi.

Eh hayırlısı olsun diyerek başladım yeniden beklemeye...

evet aynısını bende bu hafta ıcı yaptırdım aynısını dedıler banada hadı hayırlısı bakalım sonuc ne olacak..

Sanırım bu kez fazla bir sıkıntı olmayacak. Eger prosedür geregi bunlar istenmişse ki bana öyle denildi o zaman Allah'ın izniyle iş sonuçlanır...

bana nıye nurolojı baktı
onu anlamadım heyette doktorlar ortapedı bakması gerekmıyor dıye konustular oturanboganın vermıs oldugu tabloya bakıp %20 dedıler bakalım umarım hayırlısı olur herkes ıcın sen hangı gun ordaydın ben carsamba gunu ordaydım

Hastanelerde gerçekten sıkıntı var. Heyette benim rahatsızlığımla ilgili olan doktor yoktu bile. Rapor oranı verilirken kafadan rakam söylediklerine şahit oldu malesef.
Zaten Ankara da tekrardan kurul toplanacak ve o kurulun vereceği rapor oranı geçerli olacak. :)

bakalım hayırlısı olsun arkadaslar

Merhaba,
Tetkik ve tahlil sonuçlarımın ekinde oldugu evrağım 21. Ekim.2010 tarihinde Şişli Etfal Hastanesinden Topkapı'daki İstanbul Defterdarlıgı Vergi İndirimi Dairesine ulaşmış. Artık oradan ne zaman Ankara'ya gönderilir Allah bilir...

Ortalama 45 gün sürer Ankara tekrar defterdarlığa yollayacak, size defterdarlıktan posta ile gelecek evrak (takip ederseniz evrakı defterdarlıktan işverenle giderseniz elden alırsınız bu size 20 gün kazandırır) siz evrakla eğer emekli olmak isterseniz sigortaya vereceksiniz sigorta size tahsis numarası verecek bir süre sonra sigorta evrakı tekrar defterdarlığa yollayacak evrakta sahtecilik varmı diye defterdarlık tekrar sigortaya yollayacak sigorta tahminim Ankaraya yollayacak Ankarada maaşınız hesaplayacak ,,,,,,gerisini bende bilmiyorum en son postacı kapıyı 2 kere çalacak müjde emekli oldunuz sizde bahşiş vereceksiniz :)Sonra tanıdıklara tatlı ısmarlayacaksınız.

Dogrusu 45 güne razıyım. Yalnız bir cümle dikkatimi çekti, Ankara'dan deftedarlıga gelen evragı alırken işverenim yanımda mı olmalı..? Dogrudan adıma gelen yani bir anlamda bana özel olan bir belgeyi işverenimle mi almalıyım..? Bana neden vermiyorlar ki..? Diger yandan gelen evraga hiçbir muamele yapmaksızın mı hemen SGK ya vererek emeklilik işlem talebinde bulunacagım yoksa işyerimden bir belge vs eklemeli miyim..?

Şahsen benim gelen evrağımı elden gidip kendim aldım.Telefon açarak gelip almamı istediler.Sonrasına iş yerine zarfı hiç açmadan teslim ediyorsunuz..Sgkya gidilmeli mi bilmiyorum.Şahsen ben gitmedim henüz.Evrağımda geleli 2 gün oldu

E iyi o zaman. Yani işvereni kolundan tutup getirmek gerekmeyecek. Zarfın açılmaması bilgisi ise önemli bir husus. Zarfı işveren mi açacak, yani içinden çıkanı ilk o mu görecek yoksa açılmadan dogruca SGK ya mı gönderilecek..? Teşekkürlerimle...

Kafanız karışmasın, vergi indirim evrağını defterdarlık işyerine postalar normal prosüdür budur.Sizin veya işverenin vergi dairesine gitmesi gerekmez.Sigortaya , vergi indirimi aldıysanız vede emeklilik şartları oluştuğu zaman başvurulur.Vergi indirimi alamadınız veya sigortalık prim veya süresi eksikse sigorta müdürlüğüne gitmeye gerek yok.Benim işverenim abim olduğu için evrağı defterdarlık işyerine postalamadan defterdarlıktan aldık almamızın sebebi dosyanın bize gelmesi duruma göre bir ayı bulması.Benim pirimim dolduğu için bu şekilde hızlandırdık olayı anlayacağınız.

Evrak senin adına gelmiyor iş verene geliyor.

pekı bu sure ıcınd ısyerınden ayrıldıysak ne olacak işyerıne gelen evrakı işyerınden alıp elımızde tutup yenı ısyerıne gırerken onlaramı teslım edecegız tabı noterden aslı gıbıdır yapıp onu vermek lazım herhalde orjınalı bızde kalsın degılmı

passıonate senınle benım evrak aynı gun ulasmıs topkapı vergı daıresıne soyle bor konu kafama takıldı
topkapıdan eksık evrak nedenıyle benı cagırdıklarında ordakı bır abı bana aynısı benım basıma geldı dedı evet dedım eksık evraklarımı tamamlayıp tekrar yolladım ama bu sefer ankaraya gıtmedı burdakı yanı topkapıdakı kurum onaylamıs evrakını senınkıde onaylanır rahat ol dedı anlamadım ama ankaraya gıtmıyormus dedı ya adama ole geldı yada ıkıncı kez donen evraklar gıtmıyor ankaraya hayırlısı bakalım gorecegız.

İşyerinden ayrılsan bile, evrak senin, rapor senin işyerinin bir işine yaramazki.İşvereni bilgilendirmek amaçlı yolluyor.

yolladıgı evrak elımızde kalması gereken orjınal evrak olmuyormu bızede ayrıca yollamıyro sanırım

Orjinal evrak hastane raporu ve vergi indirimi oranı yazar ,kaybedilmemesi lazım.Emekliliğe başvururkende orjinal evrak istiyorlar. Bu evrakla arkadaş eminönünden otobüs kartı cıkarttı.

beklemek kadar zor ne var acaba eksık evrak demesınlerde

Serkan'cıgım merhaba, yazını yeni gördüm ve dedigin çok ilginç. Yani eksik işlemli evragın tekrar Ankara'ya gitmeden dogrudan orada onaylanması. Bana hayli garip geldi ve birazda mantıga ters gibi. Çünkü istenen sadece bir bürokratik belge olsa hadi belki diyecegim. Örnegin kayıt numarası veya fotograf eksigi gibi bir sey olsa defterdarlık dosyayı, eksiklerin giderilmesi sonucu tamamlayıp kapatabilir ama bizimkisi tetkik, tahlil eksikligi. Defterdarlık bünyesinde bir saglık kurulu olmadıgına göre bunu Ankara'daki kurul görüp tekrar karar verecek. Ancak yinede sitemizde böylesi bir uygulama yaşamış birisi varsa ve bizi aydınlatırsa sevinirim.
Bu arada Faruk beyede teşekkür ederim. Bizi bilgilendirdi ve ben Ankara'dan gelecek evragın işverenim adına olacagını yeni ögrenmiş oldum. Teşekkür ederim...

ne zaman haber alabılırız acaba onaylanıp onaylanmayacagını

Arkadaşlar anlayamdığım tablo 3.4 göre belirlenmesi diye gelen cevap diğer tabloları geçersiz sayıyor. Kısalık incelik ayak eğriliği bunları yok sayıyor. Bu tabloları neden koyuyorlar ozaman. Kaldırsınlar sadece 3.4 tablosunu koysunlar. Anlaşılmaz iş ?

Bizim şansımıza geçen sefer oldugu gibi bu sefer de bayram giriyor araya. Eylül ayında Ramazan Bayramı dolayısıyla Ankara'da kurul toplanması gecikmiş ve bu gecikme biz haber bekleyenlere yansımıştı. Bu dönem içinde de bayram hemde iki bayram var. Biri Cumhuriyet Bayramımız digei Kurban Bayramı. Dolayısıyla bu tatil günleri inkıtalara neden olacagından beklyişimiz de biraz fazla olacaktır. Kanaatimce sonucu Aralık ayının ilk haftası içinde Ankara'dan, en azından telefon yoluyla ögreniriz gibime geliyor. Aman geç olsunda güç olmasın. Hayırlısı...

Arkadaşlar yukarıda bir konu hakkında bilgi istedim. Konu hakında bilgisi veya şikayeti olan lütfen yazsın. Ben mağdurum bu konudan. Passionate hayırlı bir cevap alırsın inşallah kısa zamanda.

[FONT=Comic Sans MS]Temennine teşekkür ederim aliilsan. Dilerim cümlemiz hayırlı ve güzel cevaplar alırız...[/FONT]

aynı sıkıntı bendede var alıılsan eksık evrak dıye gelen avrakta tablo3.4 degerlendırılmesı demıs hastanede gıttım tekrar doktorlar baktı ve heyete gırdım %20 verdıler sımdı anlamadım ne olacak %39 palıo sekelı %28 seker ve hıpertrıglıserıd sonuc sureklı ıbarelı %56 oranlı ama sımdı tablo 3.4 gore verılen %20 ne olacak %39 sılınecek %20 koyacaklar yerıne anlamadım umarım hepımız ıcın hayırlısı olur sonucu beklıyorum ankaradan passıonate aynı zamanda verdık hemen hemen ıkımızede aynı zamanda gelecek cevap umarım hayırlılsı

Üst Alt