Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni ile yaşamak Adlı youtube kanalım

@Sansarius,
2001 yapımı nitendo var elimde internete baktım bi oyun Zelda aynısı 90 Euro ! Sence Türkiye’ye çocuklara getirim mi deymez mi ? Oyunlardan anlayan biri olarak sormak istedim

@Kirlielmasim, Ben daha çok sanat yayınları yapıyorum ama bildiğim kadarıyla, zelda serisi hikayesi çocuklara yönelik ve içeriği bol geniş dünyası var. Bayağı meşgul eder. Nintendo deyince zelda başı çekiyor zaten (y)

zeldanın çeşit çeşit oyunu var bakayım. bekliyorum

Bunlar var elimde ! Bi dahiki geldiğimde Playstation 5 alacaktım babaları istemedi bende bunları getirsem mi getirmesem mi ? Sonuçta 20 kg hakkımın. Son 5 kg si kaldı lütfen değer yada değmez de

@neron+ özür dilerim sormalıydım birazcik

@Kirlielmasim,

Yaşları ne bilmiyorum ama en iyiden en kötü sıralama ;

Zelda Twilight Princess
Metal Gear Solid
Splinter Cell
Medal of Honor
----
Luigi's Mansion
Super Mario Sunshine
Zelda Windwaker
WarioWold
---
Mario Kart ile Waverace yarış tipi oyun sana kalmış ben pek sevmem :)

Babaları istemesede kışın geldiğinde yüreğinden playstation5 geciyo !

Benim de o tuhafıma gitti çocuğuyla pes turnuvası yapmayan baba mı olurdu ki. İstiyordur da alışınca tembelleşiyor insan. onu biliyordur.

@Sansarius,
merhaba hocam, ben zaten öğretmenim ve kanalı açma amacım anonim olarak küçükte olsa bir kitle oluşturmak. şu aşamada maddi olarak bir kazanç elde edebilir miyim diye bir kaygım yok. maksat içimi dökmek. oynarsam da football manager veya survival tarzı oyunlar la minecraft oynayabilirim.

@Kirlielmasim,
sorun yok hocam ;)

@neron+ bir kaç video izledim özellikle yalnızlıkla ilgili olanı.

Evli ve çocukların var bu çok güzel birşey Şuan için ben yalnızlık çekmiyorum ailem ile yaşıyorum. Anne baba kardeşler ile ama bir boşluk olduğunda hemen anlaşılıyor.

Konuşman çok önemli değil ailenin aynı evde bulunması bile güven veriyordur. Onlar olmasa daha da kötü olurdun.

İlaç konusunda tecrübeli biri olarak video dediğin belirtiler ilaçlar ile geçiyor. Antipsikotiği azaltıp antidepresanı artırırsan biraz daha hareketlenir. Heycanlı bir hayatın. Ayrıca antipsikotiği değiştirmenizi önerebilirim. Çünkü saydı durumlar atak sonrası 1-2 ay devam ediyor. Remisyona girince normal bir birey gibi oluyorsunuz.

Saydıklarının hepsi vardı. Şimdi hiçbiri yok. İş görüşmesine gidiyorum.

İlaçların yan etkileri hariç

Birde evlilikle kurumu ile ilgili video çekersen güzel olur. Bu hastalıkla evlenmeyi düşünüyorum acaba yapabilir miyim? Diye çekincelerim var.

@xdedahii,

merhaba hocam. şanslı olduğumu kabul ediyorum. kendimde olmadığım 2-3 yıl var eşim nasıl sabretti bende anlamıyorum. allah razı olsun ondan. ondan başka sohbet edeceğim başka kimsede yok zaten.
sizin adınıza sevindim zaten forumdan da takip ediyordum sizi. vasi atanmıştı. zor günleri atlattıgınıza memnun oldum. umarım işini eline alırsın. ben kısmete inanıyorum. kısmetinde varsa "allah korusun" 2 ayagın 2 kolun olmasa da biri çıkar sana yar olur. sen iş kısmını hallet gerisi çorap söküğü gibi gelir.

aynen hocam kitap kaç bölümde biter bilmiyorum ama daha yarısına gelmedim ve 3 bölüm hazır .şimdi ilk bölümünü yükledim. diğer bölümler depoda beklemede :)

Ya sen onu okuyabiliyorsan kardeş gayet sağlıklısındır! Ben üzülüyorum çok fazla aglıcam nerdeyse buhran bastı dinlerken.

o zaman bölüm 2 yi kesinlikle dinleme derim. ben eskiden en ufak şeylerde ağlardım. mesela recep ivedik filminde nenesi öldüğünde, diğer filmde keçiyle başbaşa kaldığı sahenede. ama artık ağlayamıyorum. çok donuk ruhsuz birşey oldum. buradaki başrol şey ilaçlar :( dün eşimde sizin dediğinizi dedi bu kitabı okuyorsun sonra gene tuhaflaşma dedi

Bipolar, şizofren, duygu durum bozukluğu inan hiç ilgimi çekmiyor.

Benim asıl ilgimi çeken eski bir kadın arkadaşımin rahatsızlığı araştırmaya başlayinca karşıma dissosiyatif çıkmıştı. 10 ve 24 kadar uzantısı var.

Çoklu kişilik bozukluğu olan hastalarda 10'un üzerinde kişilik ya da kişilik uzantısı bulunur. Genelde bu kişiliklerin her biri birbirinden farklı özellikler barındırır. Her bir alter kişiliğin ilgi alanı, hastalıkları, hoşlandıkları yemekler v.b. birbirinden farklıdır. Ayrıca bu kişiliklerin üstlendikleri belirli roller bulunur. Asıl kişiliğe düşman olan, bunun tam zıddı ona yardımcı olmaya çalışan, çocuk yaşlarda olan, karşı cinsten olan alter kişilikler hemen hemen her disosiyatif kimlik bozukluğu hastasında yer alır.

dissosiyatif üzerine yapılan çok kaliteli bir film var.
Seninle hangi kişilik ile konuştuğunu öğrenmen gerekiyor.

Son düzenleme:
filmin adı split ti galiba. güzel filmdi başrol çok iyi oynadı. filmin 2si de çıktı ama ilki kadar olmasa da güzeldi

Filmin adını hatırlamıyorum ama başrolü bir erkek oynuyordu. Yillar önce izledim
Benim karşıma çoklu kişilik bozukluğu olan bir kadın cikmisti ve sürekli başka kişiliğe geçiyordu. Güzel akıllı bir kadındı ama beni çok yıprattı.

@Kirlielmasim,
Anlatılmaz onunla yaşaman lazım. Düşünsene saat başı farklı bir kişiliğe geçiş yapıyor. 24 kişilik uzantısı oluyor. 3 kişilik değişiklik yapsa uyum sağlar ve ona göre davranırsın.

dissosiyatif biri ile evlenen aynı beden içinde 10 ya da 24 farklı kişilik ile yaşamak zorunda kalır.

Selamlar bugün ki videomun konusu şizofreni ile dopamin arasındaki ilişki. okuduğum ve dinlediğim videoların özetiyle kendi hayatımdan örneklerle anlattım. İyi seyirler.

https://youtu.be/jQwkDeyvGgA

@kara duman,

abi merhaba, oyunu yükledim yarım saat kadar oynayabildim.o fısıltılar etrafa bakış açısı kalbimde müthiş ağırlık yarattı. sanırım sileceğim :(

@neron+, hocam selamlar Geçen gün Eskişehir'de , oynadığı oyunların etkisinde kalıp 5-6 kişiyi bıçakla yaralayan 18 yaşındaki saldırganın psikolojisiyle alakalı bir yorum videosu yapabilir misiniz ? Artık bazı gençlerde "gerçeklik algısı" değişmeye başladı.

Düşünürüm hocam, önce kafamda konuyu oturtmam lazım. bu tarz olaylar genelde amerika da olurdu.teknolojinin gelişmesiyle bazı eylemler de dünyada yayılmaya başladı. şimdi baktım da habere çocuk birde canlı yayın açmış. neyin kafasını yaşıyorlarsa artık

@neron+, Ben rahatsız ederse sil demiştm zaten oyun tamamen pisikoz yaşayan kişilerin yaşadıklarını hissettirmek üzerine kurulu ve bunuda mükemmel yapmışlar benim çok şükür pisikoz rahatsızlığım yok ben iki oyunuda çok beğenerek bitirdim ama pisikoz rahatsızlığı olan kişileri acaba rahatsız edermi diye hep düşünmüştüm cevabımı aldım.

@perseküsyon, O meselenin bence oyunla hiç alakası yok Call of duty oyununda kullanılan bir maske takmış.
Aile bakanın açıklaması çok yüzeysel ve konuyu kapatmaya yönelik.

Ben çoook uzun yıllardır oyun oynayan birisi olarak söylüyorum.

Mesele ırkçı ve islam düşmanlığı üzerinde çocuğun yayınladığı manifesto var diğer paylaşımlarınada bakarsanız oyunla alakası yok saldırı camiinin çay ocağına yapılıyor.

Oyunda iletişim kurduğu kişiler var oyunla tek alakası bu.

Türkiyede Türk nazisi denilen çok küçük bir azınlık grubu var yazdıkları ve eylem tamamen bu grubun zihniyeti

Son düzenleme:
Üst Alt