Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni ile yaşamak Adlı youtube kanalım

@kara duman ağabey

"""Mesele ırkçı ve islam düşmanlığı üzerinde çocuğun yayınladığı manifesto var diğer paylaşımlarınada bakarsanız oyunla alakası yok saldırı camiinin çay ocağına yapılıyor."""

Bu tespitleriniz mantıklı ve haklı olabilirsiniz ama yine de bu saldırıyı yapan çocuğun psikolojisi sağlam değil.

@neron+, Müsadenle hellblade oyunu hakkında bir kaç şey sormak istiyorum.
Oyun pisikoz rahatsızlığı hakkında tek oyun olduğu için pisikoz rahatsızlığı yaşamış bir kişinin yorumları çok önemli.

Benim oğlum şizofren/atipik pisikoz hastası 10 yıldır tedavi görüyor oda benim gibi oyuncu ben oyunu bitirdim çok beğendim oğlumda oynamak istiyor ama o da bende oyunun rahatsız edip etmeyeceğini merak ediyorduk riske girmemek için oynatmadım.

Siz oyundan rahatsız olduğunuzu belirtiniz.

Ben pisikoz rahatsızlığı yaşayan kişilerin yaşadığı halisinasyon, hezayan, sanrı gibi şeyler hakkında çok yazı okudum oğlum da anlattı nasıl olduğunu biraz ama görsel olarak anlatan bir şey anlamaya çok yardımcı olur ben ve başkaları için.

Kısa bir süre oynamışsınız ama oyun hastaların yaşadığı şeyleri anlatabilmiş mi? yaşanılan şeyler benzer şeyler mi?

Oyunda sizi rahatsız eden şey neydi?
Yaşadığınız sıkıntılarımı hatırlattı size veya başka ney rahatsız etti?

Cevaplarsanız sevinirim.

@kara duman,

abi, fısıltılar çok rahatsız etti kulağımın içinden gelen o sesler beni 2018 2021 arasındaki zamanımda olduğum gibi hissettirdi. oyun grafikleri benim en ağır ilaç tedavisi gördüğüm zaman dünya sanki flu gibiydi, oyunda o anki günlerdeymişim gibi hissettirdi. birde kalbim sıkıştı nedense.

@neron+,

Anladım o zaman ağır pisikoz durumunda yaşanılanlar oyunda anlatıldığı şekilde oluyor bunu yansıtmayı başarmış oyun öğrenmek istediğim buydu teşekkürler.

Sizi bu kadar rahatsız ettiyse oynamayın oyunu Allah korusun alevlenmeye falan sebeb olur vicdan azabı duyarım o zaman.

@neron+, Hastahane anılarım 2 de birinci videoya göre daha ilginç ve üzücü vakaalar varmış.
Allah kimsenin aklını almasın diye boşuna dememiş atalarımız.

farkındalığı olmayan çok hasta var. bizler en azından iyiyiz çok şükür

football manager oynarmısınız abi. şimdi onu oynayarak video çekme niyetim var her pazar bir tane atim diyorum.

@neron+, Belki yüzlerce oyun oynamışımdır ama futbol oyunları hiç bir zaman ilgimi çekmedi.
Tabi o tür oyunları oynayan büyük bir kitle var.

Ama bence daha önce başka arkadaşlarda benzer mesajlar yazmış oyun videosu işine hiç girme o konu çok geniş.

Şu an yaptığın videoların benzerleri çok az ve faydalı bence izlenme sayıları düşük ama zamanla artar umarım.

Şöyle düşün videolarından bir kişi faydalansa ve kendisinde veya yakınlarında pisikoz hakkında farkındalık gelişse bu çok güzel bir şey.

Sende belki benzer şeyler yaşamışsındır biz oğlum ve ailem olarak bunları yaşadık çünkü .

Hasta ve çevresindekiler ilk hastalığa yakalandığında bir şok hali, çaresizlik, korku ve ne yapacağını bilememe durumu yaşıyor en ufak doğru bilgi kırıntısına ve yardıma ihtiyaç duyuyor ama toplumumuzda ruhsal hastalıklar konusunda inanılmaz bir yanlış bilgi ve halden anlamama durumu var onun için bu birinci elden yaşanılmış doğru bilgilerinin paylaşılması çok önemli.

İzlenme sayıların düşüklüğü hevesini kırmasın değerli olan şeyler az bulunur.

teşekkür ederim abi desteğin için sağol. evet oyun alanı çok geniş. bir iki tane gene atarım ama çünkü çok hevesleniyorum en azından hevesimi alim.
size de çok geçmiş olsun. özel değilse oğlunuzun durumu nasıl iç görü veya farkındalığı var mı? bulunduğunuz ilde toplum ruh sağlığı varsa ara ara gitmesinde fayda var. ben çok fayda gördüm oradan

@neron+, Ara ara değişmekle beraber farkındalığı ve iç görüsü var bazen acaba dediği zamanlar oluyor değişken bir durum var yani.

İstanbuldayız toplum ruh sağlığı merkezi var hatta telefonla arayıp evede geldiler hastahane kayıtlarından haberleri olmuş.
Ama oğlum benim tanıdığım olan alt seviye bir işte hatır için çalışıyor onun için hafta içi zamanı olmuyor hafta sonu da trsm kapalı oluyor.

Ama düzenli olarak Bakırköy Mazhar osman ruh sağlığı hastahanesine aynı doktora gidiyoruz çok sayıda ilaç değiştirildi tam etkili ilacı henüz bulamadık en son ozaprin deniyoruz.

tekrardan geçmiş olsun abi, inşallah hastalığı en alt düzeyde kalır. İlaç konusunda maalesef durum bu her ilaç aynı hastalık olsa bile herkes de aynı etkiyi yapamıyor bazen iyi gelen ilaç 2 3 sene sonra etkisini yitiriyor ve tekrardan ilaç değiştirmek gerekiyor. Size de sabırlar diliyorum

Müzik dinlemek ve çalışmak yani iş hayatında olmak bu tür hastalıklara iyi geliyor diye biliyorum.

@neron+, Allah razı olsun Allah bütün hastalara şifa hastaya ve ailesini sabır versin çok zor bir hastalık büyük imtihan çeken bilir.

@Reborn, Kesinlikle bu hastalık boş kalmayı sevmiyor normal insanlar için bile meşgale olmaması kötü hastalar için daha kötü.
Hastaların eğer çalışabiliyorlarsa stresi fazla olmayan işlerde çalışması çok önemli.

ailem sen çalışamazsın çabuk canın sıkılır diyorlar kuaför olabilirdim o da olmadı usta yardımcısıydım

Neron sen iyisin ! Kardesım güzelliklere odaklan karın var ailen var ! Sen dünyanın en zengin insanı sayılırsın ! Stress etme oyuzden

sağol kardeşim. doğru söylüyorsun aile en büyük zenginliktir. allah herkese nasip etsin. ama strese kesinlikle gelemiyorum iş veya evde en ufak strese girecek bir durum olursa çok kötü oluyorum buna engel olamıyorum maalesef elimde olmayan birşey :(

@neron+, @Kirlielmasim Gözlemlerime ve yaşadıklarıma göre düzgün aile yaşantısı, ilgili aile, eş ve stresli olmayan bir iş bu hastalıkların tedavisinde inanılmaz önemli bunlar yoksa hangi ilaç içilirse içilsin hangi tedaviyi yapılırsa yapılsın hasta bir süre sonra kötüleşiyor ve hastalık gittikçe kronikleşiyor ve çözümsüz hale geliyor.

Allah herkese anlayışlı, halden anlayan , sabırlı aile, eş ve çevre nasip etsin Amin.

Merhabalar bugün ki videomun başlığı Hayatın Anlamı. tamamen bence diyebileceğim bir video. evrensel bir mesajım yok . Umarım beğenirsiniz. bu arada 1 milyon olmaya sadece 999986 kişi kaldı desteğiniz için teşekkürler :)

https://youtu.be/DNe2N6wHzWs

@neron+, hocam , (y) önerimi dikkate alarak bu videoyu hazırladığınız için teşekkür ederim. Eğitim vs. süreçlerden kopuk şekilde boş takılan gençlerin şiddete yönelmesi konusunda güzel neden&sonuç ilişkileri kurmuşsunuz. Çözüm önerisi olarak yazdığınız satranç vs. kurslar da yerinde olmuş. Elinize emeğinize sağlık

Ben de size teşekkür ederim hocam öneriniz için. Desteğin içinde çok sağolun

Kitap okuma alışkanlığın varsa les chants de maldoror a bakabilirsin.
Piyasadaki tüm popüler film dizi ve benzeri mecraların karakterlerinde ve bir kaç düşünürün fikrinde bu kitabın dokunuşunu farkedersin.
Senaristler kutsal kitap diyor.
Seri katiller görmek istediğimiz şey. İstemediklerimiz ise gerçekler. Bu kitap gerçek olanı temsil ediyor.
Önerdiğim kim varsa bitirmedi bıraktı. Kasvetli dediler. Bence ilginç.

Son düzenleme:
@Sansarius,
depresif dönemlerimde okuyamıyorum ama baya bir kitap geçmişim var hatta bununla ilgili videoda aklımda öneri şeklinde. sizin önerinizi de kaydediyorum kendimi biraz iyi hissettiğimde muhakkak okuyacağım

Merhabalar. Bugün ki videom paralel evrenler varsa eğer buna değişik dini bir bakış açısı sunarak kendimce sorduğum bir soruyu sizlerle paylaştım. umarım beğenirsiniz. 1 Milyon olmaya halen 999985 kişi kaldı ha gayret diyelim. iyi seyirler

https://youtu.be/lQVTeGtyD5U

@Ahmet T,

reis az kaldı bodrum'dan villa alacağım :)
yok be ne parası 15 abonem var . zaten önceliğim para kazanmak değil. memurum zaten . böyle değişik bir kitle kazanim onlarla sohbet muhabbet olsun bana da meşgale olsun dedim.

sen bilirsin kardeşim
hani bende ek gelir olur diye düşünmüştüm

öyle bir şey olursa tadından yenmez kim paraya yok der ki. 1 milyon olursam burayı unutmam herkese benden çay

Üst Alt