Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni ile yaşamak Adlı youtube kanalım

@neron+ ben biraz insan tanıyorsam çok efendi ve iyi birisin ! Esin bu yüzden de seni seçmiş bence . Asla ve asla kendinden şüphe duyma ! Cünkü neden mi ? Senin kişiliğin üslubun hastalığının önüne geçmiş

@Kirlielmasim,
hocam çok teşekkürler mahcup oldum valla övgünüzden dolayı.

Ahmet T,
her an her şey olabilir ahmet hazırlıklı olmalı :)

@neron+ Dostum selam. Öncelikle başladığın bu yolda sana başarılar diliyorum. Birkaç öz eleştirim ve tavsiyem olacak dinleyici gözü ile.
- anlatımın ses tonun güzel. bunu şu şekilkde renklendirebilirsin ve kaliteleştirebilirsin. mesela boslukları kesebilirsin, Basit müzik ses uygulamaları var. ordan ses kaydına basit bir mix atabilirsin, böylelikle kulağa daha hoş gelir ve kaliteli cıkar vokalin (comperassor, reverb ve cok kücük bir delay)
- videolarında görsel üzerine sesin değil de direk kendini göstererek cekimler yapman daha olumlu yansır izleyiciye. arka planda netten bulduğun konu ile alakalı videolar oynatabilirsin. ön planda da altta senin videon olursa daha güzel olur. yasadığın rahatsızlıktan dolayı belki zor olacak ama bu da izlenmeye olumlu yansır, hem de sanada iyi gelecektir özgüven toplamana vesile olur.
-Bir diğer konu da hergün video atma 3 gün vs koy araya bu daha merak ettirir seni izleyiciyide sıkmaz, öff yine video atmıs demelerine sebep olma.

Benimde youtube kanalım var, Rap müzik yapıyorum galiba 760 abonede falan olmam lazım.

sağol dostum. hemen takibe alıyorum sizi. maalesef kendimi göstereceğimi hiç sanmıyorum. anonim kalmak kendimi daha güvende hissettiriyor. tavsiyelerin için teşekkürler.

hocam müziklerinize baktım. hani şöyle 10 milyon izlenmeli müzikler olsa hiç yadırgamam gayet normal derim. çok iyisiniz maşallah umarım hak ettiğiniz yere gelirsiniz

@neron+

ancak şimdi bakabildim içeriğine. İlk giriş videonu izledim.
Özellikle orada bahsettiğin tolum il sağlığı merkezini araştırdım. yaşadığım yerde de bir tane var sanırım toplum ruh sağlığı merkezi adı altında.
Buralara girişte herhangi bir randevu vs. alınması gerekiyor mu? Sağlık bakanlığına bağlı bir merkez midir? Bu konu hakkında diğer videolarda bahsettin mi bilmiyorum. İhtiyacı olanlara yol gösterebilir.

@mese official Madem başlamış. Ben de takipleşmeye katılayım. Bu arada şu sıralar paylaşım yapamıyorum ama benim de YT de bir kanalım var.

https://www.youtube.com/@baykukla4718

@Sansarius,

hocam sizi de takibe aldım müsait bir anda içeriklerinize bakacağım.
ben daha önce küçük bir ilde çalışıyordum. o ilde toplam 6 tane psikoz hastası vardı eve psikolog psikiyatır ve hemşire geldiler yaşadığım ortamı gözlemlemek ailemle tanışmak için. konuştuk bana ve eşime sorular sordular en son toplum ruh sağlığından bahsedip gelmemin bana çok faydası olacağını söylediler. başta ne oldugunu amaçlarını anlamamıştım. gitmek istemiyordum. arıyorlardı işte gelemeyeceğim çok yorgunum diyordum doktor araba göndereyim alsın seni derdi. hastane aracı gelirdi evin önüne siyah plakalı otomobil. ilk aylar böyle böyle zorla beni götürdüler. orada benle beraber 6 tane daha psikoz hastası vardı. amerikan filmlerindeki gibi halka olurduk psikolog ve psikiyatırda halkada olurdu. o hafta herkes neler yaşadığını falan anlatırdı. ortam ısındıkça doktor sırayla herkese hezeyanlarını anlattırmaya başladı. işte benim film orada koptu. orada herkesin yaşadıklarını dinledikçe farkındalık kazanmaya başladık. bize şizofreni hastaları ile ilgili belgeseller izlettiler. bize bu hastalıgın her detayını öğrettiler. grup terapisi biterdi ve sırayla doktorun odasına özel görüşmeye giderdik. yarım saat dinlerdi yada sorular sorardı. ilaçlarımızı yazardı. iğnelerimiz varsa hastanede sıra beklemezdik toplum ruh sağlığındaki hemşire iğnemizi yapardı. 2 ayda bir minübüs tutarlardı bizleri gezmeye çıkartırlardı. ilçelerdeki tarihi yerleri gezdirmeden tutunda bowling oynamaya kadar gezdirirlerdi. gece gündüz fark etmez oradaki hemşireyi arayabilirdik o hemen doktora ulaşırdı ve ciddi görürse doktor arar hastaneye acile gel derdi ki bir defa başıma geldi gece 11 gibi hastaneye acile gittim doktor da geldi konuştu 2 iğne yaptırdı ve sabaha kadar acilde yatırmıştı.
büyük şehire geldiğimden beri hiç toplum ruh sağlığına gitmedim. genelde devlet hastanesindeki doktor yani şehir hastanesindeki doktor bakıyor TRMS ye ,ben buraya geldiğimden beri üniversite hastanesine gittiğim için benim takibimi onlar yapamıyorlar ve hiç aramadılar beni.bulunduğunuz ildeki TRMS yi arayın giderseniz faydasını göreceksinizdir.

Merhabalar. Hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Bu konu hakkında içimde olan minicik bir kısmı da paylaştım malum bu devirde çok ses çıkarmamak gerekiyor. hepinize iyi dinlemeler.

bu arada 1 milyon olmaya 999982 kişi kaldık desteğiniz için teşekkürler.

https://youtu.be/RR-xZHAOVog

Merhabalar bugün ilk kez oyun videosu paylaştım. Norland adında strateji oyunu ilginizi çekerse bakın derim.

https://www.youtube.com/watch?v=-SqsXWtYTZU

1 milyona doğru ilerleyemiyoruz çünkü ilerleme yerine geriye gidiyorum anlamadım ama hayırlısı artık

Merhabalar yeni videomun konusu ölüm ve ölüm saatinizi bilmek istermisiniz?
son 3 günde ilerleme var 1 milyona 999980 kişi kalmış.

@neron+, Bir şizofrenin çocukluğu videonuzla önemli bir konuya temas etmişsiniz.

Şu konuya şaşırdım ama benim bildiğim ve okuduklarım genelde pisikoz hastalarının çocukluklarında içine kapanık, asosyal, kırılgan ve naif bir yapıda oldukları hatta hastalıklarının oluşumunda bu yapılarının etkisi olduğu şeklinde.

Benim oğlum yaklaşık 10 yıldır pisikoz hastası ve çocukluğunda içine kapanık, asosyal ve kırılgan bir yapısı vardı doktora bunları söylediğimizde genelde bu tür kişilerde ortaya çıkıyor bu rahatsızlık demişti.

Tabi çocukluğunda da rahatsızdı ondan içine kapanıkmıydı yoksa içine kapanık olması tek başına olmasa bile rahatsızlığı meydana çıkaran bir faktörmü bu ayrı bir tartışma konusu.

Sizin çocuk ve gençliğiniz bu şablona hiç uymuyor anlattıklarınıza göre bu ilginç geldi.

@kara duman,

dediğiniz profil şuan ki beni anlatıyor. telefonumun sms kısmında bankalar reklamlar var. whatsapta annem eşim ve okul grubu var. 1 tane arkadaşım yok. markete giderim kafam her zaman eğiktir kimseyle göz teması kurmuyorum.korkak bir insan oldum sürekli insanlardan bir zarar göreceğimi düşünüyorum. ilk okul çağıma kadar annem ve komsumun dediğine göre hep kendi kendime oyun oynarmışım. hatta annem bu çocuk nasıl topluma karısacak dermiş o komşumuza bana öyle söylemişti xx teyze. ama ilk okulda bir anda açılmıştım. yani bazen bir kıvılcım gerekiyor demekki açılmak için. uygun şartlarda uygun ortamda kendimi bulmuşum demekki. ama üniversite ortasında 180 derece düşüncelerim ve hareketlerim değişti. ilkokuldan liseye kadar uç olan düşüncelerim tersine döndü ve beni hapis etti resmen.2 hafta önce mecburi bir düğüne katılmak zorunda kaldım. yani gerçekten katılmam mecburiydi son ana kadar ne bahane bulsam desemde bulamadım ve gittim.5 saat sürdü düğün.3,5 paket kadar sigara içtim. yanıma nervium almıştım3 tane ondan içtim. çok korkuyorum elim ayağım bir birine dolanıyor. bazen patlamaktan da korkuyorum. arada kendime sen bu değildin ne oldu sana diyorum. 2 haftadır eşim evde değil. günde 5 dakika kadar telefonda görüşüyorum. onun haricinde hiç konuşmuyorum bunun ihtiyacını da hissetmiyorum. şimdi fm 15 serisi çekiyorum günde 40 50 dk kadar o video için ağzım açılıyor onun haricinde pc açık sürekli kitap okuyorum. bazen insanın kendisini bulması için dogru zamanda dogru yerde de olması gerekıyor

@neron+, Aynen oğlumun telefonunda arama wp kısmında ben ve annesi dışında hiç bir görüşme yok 100 dk konuşma paketi var genelde ay sonunda hepsi duruyor oluyor.

Sizin de dediğiniz gibi oğlumda hep tek başına oynardı çocukluğunda resimleri var doktora gösterdik ta o zamandan bir şeyler varmış dedi genetik yatkınlıkta var zaten.

İstesede iletişime geçemiyor kimseyle istemiyorda zaten.

Allah sahip çıksın ama bazen anne baba olarak biz olmasak ne yapar diye düşünmeden edemiyorum.

abi Allah sizlere sabır ve güç versin. daha önce de demiştim TRSM ye gitse keşke diye. iş durumu var demiştiniz. rust veya minecraft gibi oyunlar oynayabiliyorsa beni steam den eklesin oradan sesli beraber oynamak isterim minecraft ta eğlenceli hayal gücünüzün sınırı neyse yapabileceklerinizde o kadar. ben mesela kızıma minecraftı açarım bana güzel bir ev yap derim uğraşır durur.bunun faydalı oldugunu düşünüyorum.belki ona da iyi gelebilir. rust indirime girdiğinde pc niz yeterliyse kardeşime hediye olsun alim oynayalım beraber.
. en azından sanal alemde konuştuğu birisi olsun isterim şuan 19 dolarmış sonbahar indirimine girsin 10 dolar gibi olur atarım size hediye kartı olarak

@neron+, İnce düşünceleriniz ve niyetleriniz için çok teşekkürler.

Bilgisayarda sıkıntı yok yeterli bir sistem var oğlumda benim gibi sağlam oyuncudur ama biz genelde single oyunlar oynuyoruz.

Parası önemli değil istesin yeterki çabuk sıkılıyor işte konuşayım kendisiyle.

Üst Alt