Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Widex mi, Oticon mu?

Merhaba bende ikisi arasimfa kaldim widex evoke ve oticon opn hangisinden verim aldiniz

Arkadaşlar bence kesinlikle signia deneyin bir sürü işitme merkezi var aynı zaman diliminde farklı markalardan denemek için hepsinden bir İşitme cihazı alın öyle karar verin. Denemeden almayı düşünmüyorum diyin. Widex aldım ben ama kulak içi işitme cihazı diğer markalara göre en azından eski cihazım siser e göre büyük bide onu hiç beğenmiyorlardı evet sesi daha iyi ama estetik olarak başarılı değiller. Ama signia denediğimde sesi daha iyiydi parası çok olduğu için almamıştım keşke başka işitme merkezlerine bakıp onu ucuza bulmaya çalışsaydım.

tartışmasız widex derim her ikisinide kullanıyorum değişimli. widex enique serisini tavsiye ederim. opn'deki sesler daha sert tavsiye etmem çok.

Benimde wideks gene wideksin başka serisine bakcam ilerde

Beyond eveko iyimiş serilerde

@Pluvia

unique modelinden bahsediyorsunuz sanırım, sakın onu alma alırsan ne telefona bağlanırsın ne uygulama ile çalıştırabilirsin. Beyond modeli iphone telefonlara bağlanıyor, Evoke F2 modelleri çok dikkat ediniz "F2" yazıyorsa bu evoke cihazlar androide bağlanmaz iphone bağlanır demektir. Eğer Evoke FS modelleri ise iphone telefonlarına değil android ile çalışan telefonlara bağlanır demektir. Yani bir nevi Evoke modellerini F2yi iosa, FS yi androide olacak şekilde ayırmış oldular.

@hakan06

http://webfiles.widex.com/WebFiles/9 502 4770 001 01.pdf
@hakan06

https://www.duymer.com.tr/widex-evoke-440

bende süper 440 widex kullanıyorum.resound cihazlar iyi diolar.

Pluvia
ben signia yani simens almayı düşünüyordum,,çünkü önceki simensim ok iyiydi ama evoka videxsede baktım sen söyleyince fena degil ama daha denemedim,önceki kullandıgım videxten pişmanlıgım varayar yapılamadı o yüzden ikinci bir videx se pek sıcak bakmıyorum,ama evoko güzel sanki,bakalım deneycegim,öenmli olan ayar yaptırabilmek mesele orda yani:D

selise git hakan. onlar widex satiyor. sibel hanim ayari guzel yapiyor. kalipci isi bek beceremiyordu ama.

@hakan06

Aynen ayar gzl lazım selis güzel yapıyoda servisi yok bozulursa beklicen obir yerede bak serviside var ayarda yapıyo

Ben wideksteki sesi seviyom doğal sadece benim cihaz kulak içi ben verim alamıyom ilerde evoke yada beyond alcam 10nolıların programları yok pek özellikleri yok onun az büyüğünü 312 çalışanlardan alırım artık oda küçik

Bide ben aldığım vakit çiftmi alucam cihaz kulak arkası fazla gelirmi ses hiç bilmiyom önce 1tane alırız artık😆

Balkonda oturuyoz elektrikli süpürge sesi geliyo biyerden sanki uçak kakıyo gıcık kapıyom

Alışmışız sessize gelince rahatsz ediyo

Mikocanda aldı dediğim yerden

Pluvia
iki kulaga alinca ses niye yuksek gelsinki.
odyocu sesi ne kadar acarsa o kadar yukseltir ciaz.
iki cihaz alinca iki taraftan gelenide anlarsin. tek kulaga yuklenilmeden dengeli duyarsin.

GRAHAM BELL

Kulak arkasıya hiç kullanmadım😁onun hoporlörüde var çift takınca aşırı gelmezmi

ben tek kulakliyim:(misal icin anlatiyim.
hic duymayan tarafimda konustugum biri olursa onun seslerinide konustugunuda hic anlamiyorum.onun icin hep dikkat eder konustugum insani ya duyan tarafima alir yada karsisina gecerim:)
sen iyi durumda olsanda birine cihaz takinca o sesleri iyi duyacak, duyunca anliycan.
obur kulak zayif duydugu icin o tarafi anlamiycan.

Genelde tek takıyolar kulak arkasını bilmiyom artık

Arkadaşımda tek takıyo

Ya benim cihaza baska firma ayar yapamiyir.ayari kspatmislar.nasil is anlamadim.hem ayar yapamiyorlar hemde baskasina musade etmiyorlar.cihaz kulagimda otuyo resmen.

oyle sey olurmu. kendi satmadgi, ama eskiden elinden gecmis markalarin cihazi ayarliyanlari gordum ben:)
sen kalibini hortumunu degistir.

hakan06

Pc okumuyodur

Ayar için önce pc okucak

İçine programını yüklücek sonra

Şu cihazı servise götürsene hakan

Odyocular bilmez

hakan06

gittigin yerde odyometrist seffaf maske takiyormu hakan.
benim icin onemli. bende gidicem.
dudak gormeyince insan gormemis gibi oluyorum dudak okuyarak duyan olarak.

Pluvia
pc okumak farklı pluvia,kaç yere sordum resmen ayar yapılmıyor ayarlar kilitlenmiş dediler:)senin önerdigin yerde aynı şeyi söyledi:)

GRAHAM BELL
graham az bekle çok iyi ve kaliteli bir odyocu bayan tanıdım,işlerim bitsin menmun kalırsam senide yönlendirecem,şuan bayagı emek veriyor.

demekki widexte ayara kilit takiliyormus:confused:

evet aynen öyle:)

Açtır madem öle bişi varsa aldığın yerden

gittim konuştum cihazı aldıgım yerle cihazı açmıyorlar,bu cihaza sadece biz ayar yaparız dediler;) sattıgımız cihazları kendimiz ayar yapıyoruz diyorlar, nerdeyse bir saat tartıştım,şuan vaktim yok şikayet edecem tabikide:)

hakan06

İyikü ordan almamışım banada yapıştılardı arayıp durdulardı teli engellediydim sonra başka telden aradı başka yerden aldık dedik

Seninkine yaptıkları saçmalıkmış tam

on gündür denemedigim cihaz kalmadı,hiç birinde simensteki rahatlıgı konforu görmedim,kesin karar verdim simens alıcam ben,otinon,videx, başka markalarda telefonla sıkıntı yaşadım,satıcı işitme kaybınız artmış dedi,oysaki simens denedim gayet net ve dogal ses aldım telefonda,belkide daha önce simens kullandıgımdan simensin sesine alışmış olabilirim.ayrıcı süper bir odyocu tanıdım,mehmet akşit beyin ögrencisiymiş,işlemlerim bitsin menmun kalırsam onuda yazıcam.işini düzgün yapıyor,meslegine saygısı var,yok efendim iitmeniz artmış,yok efendim ötme normalmış gibi yalan dolan sözlerle hastalarını kandırmıyor en azından:)

Sen wideksin ana bayisini ara

İstanbul

Şikauet et

Pluvia

yaa tabiki ugraşacamda,şuan vaktim yok cihazı alıcam ,sonra hastane işleri var,pandemi dönemi ama mutlaka şikayet edecem belli yerlere

Hayırlısı memnun kalırsın işlh

Cihazı denettiriyomu bikç gün
hakan06

amin inşallah,ama cihaz alırken çok dikkat etmek lazım,kaç gündür geziyorum bazıları yalan dolan,çok dikkat etmel lazım cihaz alırken:)

Pluvia
sormadım gerekte duymadım,ama işini dogru yapan bir yer,6000 tl param gidecekti,2500 ze hallettim,çıktım az dolaştım musade ettiler yani,tabi ayar yapılacak,kalıp yapılacak,rem yapılacak,hemen sattım olmaz dediler,şuan çıkmam lazım sonra sana yazarım bu konu hakkında.

hakan06 denettirdiyse iyi

Dışarda deneme lazım bana😁

Kafede geçip oturacam

Simensin fiyatlar uygun widex pahalı

Kalabalık ortamda dene bak geri dönüşü yok

siemeste cok pahali. ama guzel ve kaliteli. ben vaktinde begenip param yetmedigi icin alamadan uzulmustum.

GRAHAM BELL

Ben ozamn 5bin verdiydik çiftine 5yıl bitti 6ya girdi

Ne pahalı bu cihazlarya😏😏

Telefondan pahalı

Üst Alt