Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Widex mi, Oticon mu?

Aslinda pahali degil ama demekki bize kazik atiyorlar.otinonun 8 bin tl lik cihazi bana 5500 tl ye 4 taksit yapariz dediler.demekki bu fiyata satincada para kazaniyorlar.birde dolar artmis yani. Son model cihaz dediler ama ben begenmedim negensem alicaktim.cihaz alacaklar simdi alsin bayagi indirim var.pandemi doneminde.

hakan06
benim soruma cevap yokmu hakancim:(
cok merkez gezmise benziyorsun cihaz bakmak icin.
gezdigin merkezlerde dudak kismi seffaf maske takan odyometriste denk geldinmi hic.
isitme engellileri dusunup onlarin hayrina bi is yapmalari dilegiyle bunun olmasini istiyorum.

Ozur dilerim graham o sordugunu unutmusum.valla seffaf maske takan hic gormedim.zaten bir cogu dogru durust ilgilenmiyor bile.ama maskesini cikaran oldu ben konusmayi anlamayinca .

Şu dudak okumayı keşke bende öğrenebilsem

Doğuştan olnlar biliyo hep

esasi allahin verdigi isitme
o kadar paralar dokunce hadi ama accuk ses duyalim...

bu firmayi desifre edelim. boyle iyi markanin saticilarida kendileri sikayet etsinlerki markaya zarar veren satici olmasin.

GRAHAM BELL

Boşa memnun değilmiş çocuk kaç senedir 😞ayar kitlendiğünide yeni duydum

Tapusunu almış sanki cihazın

Pluvia videks evako varya liste fiyati 6500 tl o cihazi 5000tl ye alirsin.1000 tl sgk oder senden cikan 4000 tl olur.belki birazcik daha inerler.imkanin varsa bu ara al.indirim var.

Uzmanses.mithatpasa idisin karsisinda simens satan bir yer var.cmr isitme.bunlardan pek menmun kalmadim.pek ilgilenmiyorlar bilginiz olsun.odyolog kalitesi sifir.idis biraz iyi.ilgileniyorlar.ahenk isitmede ilgileniyor.simdilik yorumlarim bunlar.

Isitme cihazin kralini bilmem ama ben bundan sonra simensten sasmam.ileri derece kaybim olmasina ragmen nasil guzel dogal ses aldim hayret ediyorum.sizin isitmeniz artmis cihazdan verim alamassiniz diyen.odyologlar utansin.

Merhabalar;
Kaybınız ne seviyede ve hangi modeli önerdiler size,?
Bir de nereden aldınız? hakan06

Cihazının modelini atıverde bnde deneyim almadan denetiyolarmı

Smenslerin liste fiyatı dahamı uygun

Kaybim bi kulakta 110 yani bayagi ileri derece artmis videx otinon denedim hosuma gitmedi.en son simens denedim.harika dogal ses.gurultulu ortamda bile telefonla gayet guzel konustum.simens tani signia motion aldim ben.ahenk isitmeden fiyatida cok uygun.kulak arkasi parmak kadar cihaz.
Pluvia
Hic bir firma ankarada deneme imkani vermiyor.ama simensi tavsiye ederim.fiyatida cok uygun.asla pisman olmassin.ahenk isutmenin batikenttede yeri var git bir dene.almak zorunda degilsin.fiyatada indirim zorla.bayagi yapiyorlar.cok param yok alamam filan iste;)

Seskalitesine bakacam anlıyom artık seslerden bana atıverde cihazının modelini resmini kutısunda yazar kaç nolu bide😆bikafedede denede banada bilgi ver olurmu kalabalık yerde anlıcanmı
hakan06

hakan06
ahenk isitmeye bende gittim phonaki begenmeden yeni cihaz ararken cok oldu.mudire hanim cok ilgiliydi musteriyle.odyocusu ayrilacakmis o zaman. butcen ne kadar diye sordu mudire buna gore kendi onerdi cihazi.
motion benim isitme kaybima yetmedi.
alt segmentte herkese onerip durduklari orion denemisti. begenmedim cikazi.baska yerde denedigim nitroda kaldi aklim ama onada para yetmedi.

GRAHAM BELL

Hopörlör karşılaştırmalarınada bak alırsan kanal sayısına falan burdan arkadaş çok araştırıp aldıydı wideksin evokesini hoporlör bakımından 440güçlü dediydi @Hear arkadaş gelirse yardomcu olır çok biliyo o cihazları

merhaba hangı modeli 8binden 5500 indirdiler ? tekmi ciftmi

Param olsa daa, ben alsaaam 🤪

Valla widex in en pahalı cihaz olduğunu bilseydim, kulağımı diğer cihazlara alıştırırdım. 23 senedir widex kullanıyorum. Ve sanırım başka cihazdan, bu denli iyi verim alamam. Ama işte cihazların belli bir ömrü oluyor. En son 4-5 sene önce aldım ve miyadının dolduğunu hissediyorum. Fiyatlar dolar bazında güncellendiği için de, yenisini almam namümkün. Birkaç ay önce sorduğumda iki cihaz için, 30000 demişlerdi. İşitme cihazı, bizim organımız. Organ mafyasından, organ alır gibi olduk. Araba parası yaa.. Yuh!

Adana Da işitme Cihazı almak isteyen değiştirmek isteyen ilgi alaka isteyen ve son teknolojiden faydalanmak isteyen olursa yardımcı olabilirim.

Merhaba.babam icin isutme cihazi bakiyorum. Tek kulakla isitiyor, anlamasi da geri cunku uzun sure cihaz kullanmadi. Su an 1 gunluk deneme icin oticon opn s3 kullaniyor anlamasi daha iyi tvyi ancak cevre seslerin cok geldiginden sikayet ediyor.
Acaba s1, s2 modelinde bu cozulur mu, zamanla kulagi alistikca s3 de normale doner mi merak ediyorum. Widex de demek istiyorum, signia her yerde var onda bu gurultu sorunu devam eder mi?
Cevap verirseniz cok sevinirim iyi gunler arkadaslar.

Çevre sesi çok geliyorsa ayarı yapılandırılmamıştır. Zaten deneme için verildiğinden ayarlarını doğru düzgün yapmamış olabilirler. O sorun ince ayarlar ile çözülür. s1 ve s2 çözümdür diyemeyiz. IPHONE 10 ne ise IPHONE 11 de aynı telefondur ancak pazarlama taktiği ile aynı ürünü pahalı bir şekilde almış olursunuz...S1 ve S2 modelleri daha iyi onu alın diyemeyiz.
Birde şöyle bir durum var. Epeydir duymadığı için aslında duyması gereken sesleri rahatsız edici olarak algılıyor olabilir...Kullandıkça bu duruma alışacaktır.
Bu sorunu aşmak için şunu yapın;
Sizin duyduğunuz sesleri onunda duyup duymadığı sorun.
Sizin duyduğunuz ses onu rahatsız ediyor mu sorun.. Düzeltme yapılması gereklidir.

Mrb cok tesekkurler hemen cevapladiginiz icin. Babamda isitme cihazi takilacak kulaginda 45 db isitme kaybi ve yuzde 68 anlama kaybi var. Diger kulakta anlama kayboldu isitme de yuzde 90 kayip.
Dediginiz gibi pek fark yok s modelleri arasinda, ancak s3 un i kalin hortumlu modele israr etti odyocu, babamin algilamasi da dusuk oldugu ve tek kulak oldugu icin, ince modelinin ileriki yillarda yetersiz olacagini soyledi. Kalip da aldik deneme modeli icin. Babam goruntusu hos olmadigi icin sevmese de onlarin israriyla denemeyi kabul etti. Kalip cikinca deneyecegiz.
Bugun baska bir subeden uzman aradi ve babamin yuksek frekans isitmede sorun oldugunu, bu yuzden kalipli modelde isitmesi yuksek olsa da ilerde yanki sorunu yasayacagini soyledi.
Kafamiz corba oldu.
Ozelden yazmak isterdim nasilsa beceremedim. Cevap verirseniz cok sevinirim

senahanım,size kesinlikle yanlış bilgi vermişler,kalıbı güzel yaparlarsa hiç sorun olmaz,kalıba zaten delik açma seklinde bir işlem yaıyorlar,şuan ismini hatırlayamadım,benim kaybımda yüksek ama kalıbım kücücük hortumu ince hiç sorun yaşamadım,dışardan baksanız zor farkedersiniz,zaten kalıbta cihaz kadar önemli,kalıbınız ne kadar saglıklı güzel yapılırsa o kadar güzel duyarsınız,babanız ilk defa cihaz kullanıyorsa sesler biraz tuhaf gelebilir,zamanla alışır ama,benden tavsiye birde signia motinon deneyin,bakın alın demiyorum deneyin,ben o kadar cihaz kullandım bu simens kadar net dogal ses veren cihaz görmedim.

Yeni modellerde kalıp yapılmıyor diye biliyorum. Şemsiye şeklinde huniye benzer bir giriş var. Ben kulak içi kullanıyorum ve tavsiye etmiyorum. 1 yıldır kalıpla uğraşıyorum. O yüzden kulak arkası öneren doğru önermiş.

merhaba arkadaşlar ben izmir de oturuyorum . Çiğli Duy-mer merkezinden kulakiçi alıyorum genelde şuankı 12 kanallı olması lazım
çift cihaza geçicem . Memurum sürekli konusmak zorunda kalıyorum bu yuzden iyi bir marka şart . İzmir de öneriniz nedir

dış sesler

2018den beri oticon kullanıyorum tipini falan da bilmiyorum hemen hiç bilgim olmadan aldım.Manisadan aldım yaşadığım yer olan Ankarada kullanırken bu konuda fazla bilgim olmadığından bir işitme merk ile devam ettim üçüncü yıl dolunca yüzde 35 olan sol kulağımdaki aygıt arızalandı Iphon ile irtibatı kesti i vb derken bilgi almak için araştırırken foruma yolum düştü bu gün üye oldum incelerken sizleri buldum. Dış sesleri ve gerekmeyen ne varsa hepsini duyarken kulaklıktan bir türlü memnun olamadım. Bir kulağım yüzde 35,diğeri 55 sanırım burada bana yol gösterecek arkadaşlar olabilir Gerçek kulak ölçümü nedir ? Ankarada bu yapılıyor mu ? 65 yaş üstüyüm. yaşlanma ile de gelen sıkıntıları pandemi iyice artırdı .
arızalanan aleti yaptırayım mı yenisine mi bakayım bilemedim bana ne önerirsiniz ?

Üst Alt