Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Widex mi, Oticon mu?

dış sesler

2018den beri oticon kullanıyorum tipini falan da bilmiyorum hemen hiç bilgim olmadan aldım.Manisadan aldım yaşadığım yer olan Ankarada kullanırken bu konuda fazla bilgim olmadığından bir işitme merk ile devam ettim üçüncü yıl dolunca yüzde 35 olan sol kulağımdaki aygıt arızalandı Iphon ile irtibatı kesti i vb derken bilgi almak için araştırırken foruma yolum düştü bu gün üye oldum incelerken sizleri buldum. Dış sesleri ve gerekmeyen ne varsa hepsini duyarken kulaklıktan bir türlü memnun olamadım. Bir kulağım yüzde 35,diğeri 55 sanırım burada bana yol gösterecek arkadaşlar olabilir Gerçek kulak ölçümü nedir ? Ankarada bu yapılıyor mu ? 65 yaş üstüyüm. yaşlanma ile de gelen sıkıntıları pandemi iyice artırdı .
arızalanan aleti yaptırayım mı yenisine mi bakayım bilemedim bana ne önerirsiniz ?

Benim bahsettigim cihazimin ayarini kitleyen firma uzmansesti.ankarada mithatpasada yerleri cihazi kilitliyorlar baskasi ayar yapamiyor ilgi alaka zaten satana kadar ordan sonra tanimiyorlar.birde mithatpasada simens satan bayi var orasida ayni haklarinda cok sikayet var.bu firmalara dikkat edin.
GRAHAM BELL Turkiyede aldigim simens marka motinonla isvecten aldigim ayni model cihaz arasinda dunya kadar fark var onuda ogrenmus oldum.isvecte satilan cihaz alman uretimiymis.bize satilan cihazlar cin singapur uretimi kalite sifir yani:D

@ertelgiz
Amca cihazini tamir ettir bence,yeni cihazda alsan garantisi yok bozulacak.ank ra cihaz tamir eden yerler var onlar sana yardimci olabilir.

Mesala ankarada modern isitme var.onlar hesapli ve kaliteli tamir ediyordu ben ankaradayken simdi bilmiyorum.gidip cihazina baktirmakta fayda var.

tesekkurler hakancim.bede siemensi cinde uretiyorlar diye biliyordum.
alman mali tabi saglamligina kalitesine guvenilir.

[FONT=&quot]Evvela Widex cihazları gerçekten çok kaliteli(Benim kullandıklarım Senso Diva ve Mind 440için söyleyebilirim bunları) fakat zannedersem firma yönetimi profesionalliği ileri bir boyuta taşıdı(!) kanımca.Benim 3 cihazım da Widex ve Widex cihazlarından da verdikleri hizmetten de çok memnundum.Fakat ne olduysa bir süredir hem tecrübeli,işini bilen ve iyi niyetli çalışanları firmadan ayrıldı ve yerlerine tam negatifindeki çalışanlarla değiştirildi.Konuya gelirsek Cihazlarımı bakıma götürdüm cihazlardan Senso Diva olanına ''Bu bizim çok eski modelimiz,artık bunlara bakım ve destek vermiyoruz ''dediler, [/FONT][FONT=&quot]:mad:[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]oysa cihazım çalışır durumda ve iyiydi sadece bakımını yaptırmak istiyordum.Israr etmeden tamam dedim ve diğer iki cihazım olan Mind-440 cihazlarımı bakıma vermek istedim ve bir tanesini verdim(Çünkü ikisini birden verirsem takdir edersiniz ki biz işitmediğimiz için hiç bir iletişimimiz kalmaz)Sonuçta ilk cihazım bakımdan geldi ben diğerini de bakım için verdim ona da mikrofon ve boynuz değişimi için 300 tl istediler.Böyle olunca bakım için verdiğim Mind-440'ı geri almak zorunda kaldım,çünkü bakımdan gelen cihazımın işitme ayarları bozulmuştu ve bunu kulağıma göre ayarlatmam gerekiyordu.Onu da yaptıracaktım fakat ilk cihazımın hoparlörü değiştiği için işitme ayarlarım da değişmişti ve bunu odiologları kulağıma göre ayarlayamadılar,ikinci sefer ayrlamaya gittiğimde de bu sefer odiolog izine çıkmıştı.Bana ''size yakın olan bir bayii'mizde ayarlama yaptırabilirsiniz ''dediler.[/FONT]

[FONT=&quot]Bana yakın olan bir bayii ye gittim fakat o da istediğim ayarı yapamadı.Bu arada Bakırköy'de yine Widex Bayii'si İbrahim Hekimoğlu Bey'i bana birisi tavsiye etti(Bu da çok ilginç bir hikaye) [/FONT][FONT=&quot]:D[/FONT]
[FONT=&quot] Sağolsun onunla tanışmaktan çok memnun oldum.Hem çok iyi ve ilgili bir Odiolog,hem de işini gerçekten çok iyi biliyor ve bir o kadar da alçak gönüllü ve kibar birisi.Bizim için aldığımız ve kullandığımız cihaz kadar hatta daha da önemlisi cihaz için aldığımız ve alacağımız destektir.Neyse ben konuya devam edeyim.İbrahim Bey cihazımı kulağıma göre en iyi ayarı yaptıktan sonra İbrahim Bey'e kulak kalıplarımı da yaptırdım,onlar da on numara oldu fakat bu sürede ben Covid 19 geçirdiğim için kalıpları almaya da diğer cihazımı Widex'in ana merkezine bakıma göndersinler diye İbrahim Hekimoğlu Bey'e eşim vasıtası ile gönderdim.O da götürmüş ve sonra beni aradı.Söylkedikleri şuymuş ''Bize Danimarka dan bu modeller ile ilgili parça gelmediği ve üretilmediği için biz bu modellere destek ve bakımı kestik''Halbuki ben ilk cihazımı bakıma verdiğim zaman Odiolglarına ''Senso Diva'nın bakımını yapmıyorsunuz Mind 440 cihazlarla ilgili böyle bir tehlike yok değil mi?''dediğimde kendileri bana ''hayır o cihazlara bakıyoruz,böyle bir durum olursa zaten bakımı kesmeden önce sizi bilgilendiririz''demişti.Ki ben zaten acaele edip Covid 19 geçirmişken bile bayii kanalı ile diğer cihazımı da bakıma göndermiştim.[/FONT]

[FONT=&quot]Bunun üzerine Widex Türkiye'ye e-mail atarak durumu kendilerine tekrardan anlattım.Üç mail attıktan sonra bana dönüş sağladılar ve İbrahim Bey kanalı ile bana iletilen olumsuz durumu bu sefer de e-mail ile gönderdiler.Oysa ben cihazımı bakıma vermiştim diğer cihazım tam ayarlanmadığında bu cihazı geri aldığımda bana cihazın bakım ve test dökümünü bile vermişlerdi.Yani anlayacağınız,eski cihazlar çok iyi ve uzun süre kullanılabiliyor.Bu cihazlara bakım verildiğinde de insanlar yeni cihaz almıyorlar diye yapılmış bir politika gibi geldi bana.Dünyanın her yerinde cihaz satan bu firmalar Türkiye'de ülke ekonomisinin geldiği durumla ilgilenmedikleri sadece kazanmayı düşündükleri gerçeğini belgelemiş oldular.Senelerdir Widex kullanıyorum ve her zaman en iyi cihazı aldım fakat bundan sonra cihaz alırken daha iyi düşüneceğim ve bu yapılanı da unutmayacağım. [/FONT][FONT=&quot]:mad:[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]Arkadaşlar bu sorunu ne kadar cihaz kullanan engelli arkadaşım önemserse,başka yerlerde paylaşıp destek verirse bu sorunlar o oranda düzeltilir.Yoksa bu gün Widex'in yaptığını yarın Oticon,Resound,Simens,Starkey ve diğerleri yapacaklardır ya da yapıyorlardır.Biz tamamen arızalı ve çalışmayan cihazın yapılmasını talep etmiyoruz,hiç olmazsa mikrofon,hoparlör,boynuz ve dış kabin gibi parçaların değişiminin yapılması.Lütfen bu mesajı başka engelli platformlarda da paylaşın.Teşekkürler.[/FONT]

boynuz kısmı garanti kısmında sadece 1 kez hakkımız varmış bozulunca değişenin de garantisi ilk başta yok dediler sonra ben kavga edince 6 ay diye istemeden cevap verdiler bu parça kaç para 400TL . ve bana 2 yıl olması gereken bu parçaya garanti yok diye baskı yapıyor en çok bu parça bozuluyor zaten.MARKA BELTONE. müşteri hizmetleri rezalet .odyologlar iş bilmiyor. ayar yapamıyorlar.
blutooth lu signia aldım.şimdilik idare eder . beltone olanı tek cihazdı babam da sağır ona verdim. signialardan şimdilik memnunum ama önemli olan müşteri hizmetleri , zırt pırt bozulan bu hassas ve pahalı cihazlar için destek ekibi çok öenmli.ben sağır olmaktan da ve bu cihazlar için git gel yapmaktan garanti kavgasındna da bıktım.iyi fiyat verselerde beltone almadım. değiştirilen parça için garanti nedir? sizler ne yapıyorsunuz ? zaten çok terliyorum.hesapta su geçirmez diye satıyorlar hepsi ama hespi geçiriyor. gidip de 25 binlik amerikada pc ye de bağlanan cihaz da alamam. bizi kazıklamaya hevesli satıcılar her yerde. en kötü cihaz 5500 den başlıyor ama 1100 tl mi oldu sgk ödeneği? ben özel sağlık sigortamla aldım. ancak vatandaşa yapılan eziyet başka açıklama yok.sizden ricam bu cihazlarda garanti hapsamı nedir ? değiştirilen parçalrda garanti süresi nedir? madde mevzuat neyse onu da yazarsanız çok güzel bir kavga beni bekliyor.

BU ARADA İŞİTME CİHAZI İLE İLGİLİ BURADA TAVSİYE VERENLERİN ÇOĞU TROLL .KENDİLERİ İŞİTME KAYBI OLANLAR DEĞİL BİRÇOĞU MARKA REKLAMINA MARKA ÖVMEYE GELMİŞ. AMERİKAN HASTANESİ , MEMORİAL KKB PROFLARI olan 3 doktorumun BANA TAVSİYESİ ŞU ŞEKİLDE. marka önemsiz hastanın kayıplarının frekansı ve iyi bir odyolog önemli. belki de en ucuz cihaz seni en çok mutlu edecek cihazdır o yüzden sana marka tavsiye etmiyorum DEDİLER.

merhaba ben widex ten pek memnun kalmadım 2 sefer tamire gitti hoporlöru bozuldu sesler fena değil ama gürültü de sıkıntı oluyor özellikle fotokopi cihazı ve para sayma makinesi çalışınca hiç duymuyorum ayar da yaptırdım kendim de uygulamadan ayarladım istediğim gibi olmadı dışarı da telefonla konuşmak gerçekten zor oluyor bazen hoparlöru açıyorum

hanifeaydin

garanti kismini bos.erinde birkac yilda bu modeli uretimden kaldirdik diye ne yedekparca, nede ayar hizmeti yok bazi modellere
sukurki cok dikkatli kullanirim. yillardir cihaz kullanan olarak hic boynuz faciasi yasamadim kullandigim cihazlarda.
simdiki oticonum 8 yasinda. hala sapasaglam boynuz.
markalarin, odellerin arasinda fark ucurum kadar derim:eek:
cok cok cok fark var
parayi veren dudugu caliyor
verim ona gore. kim ne derse desin.
hic mersedesle renault bir olurmu:eek:

Sizin sorununuz ayar ile ilgili.Hangi modeli var sizde?Bir de hangi şehirdesiniz?

iyi odyolog burda devreye giriyor denemeden de lmayın ...garanti var 2 yıl yok 5 yıl diyorlar sonra da garantinin arkasında durmuyorlar ....bana mevzuat kural gönderirseniz seviniirm yeni takılan parçalarin garantisi ne zaman başlar ve kaç yıldır ? cihaz 2 yıllık ama parça aldım yeni.....bunların hepsi hırsız ...dikkatli kullansak da oluyor oluyor

istanbul da işitme cihazı tamiri yapan yer mi anadolu yakası ?

ana dolu yakasında kadıköy de altı yolda tamir yapan yerler var avrupa yakasın da fındıkzade tarafında tamir yapılıyor

Üst Alt