Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 yılında bankaları emeklilere verdiği promosyonlar ne kadar olur?

HakanEs26

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
15
Evet arkadaşlar bankalar yavaştan güncellemeye başlamışlar.. şu an en yüksek Türkiye Finans 12.000 TL veriyor.

Diğer bankalar sizce ne kadar yaparlar ?

Bazı bankalar şuanda emekli aylıkların resmi gazeteden onaylanmasını ve güncel maaşı bekliyormuş. İnşallah yapikredi de 10 bin üstü promosyon verir..

cabbarehlinamus

otomatik ödeme ile gitme bir yere bizde kal algısı işte :) Yapı kredi den memnunum fakat eft havaleye ücret kesiyor emekli maaşımı aldığım halde ama baktık bir icraat yok eft havale ücretsiz bir bankaya geçiş yapıcam..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HakanEs26

Merhaba, efet havale ücreti bir yerden sonra insana tiskinti veriyor.
Ben akbank ile çalışıyorum hafta içi saat 16:00 ya kadar eft havale ücreti yok ama hafta sonu ve resmi tatillerde kitiliyor hemen birde mobil bankacılık programı çok kullanışsız berbat ben o yüzden buytük ihtimalle Türkiye finans bankasına geçmeyi düşünüyorum.
12.500 nakit + 2.500 tl de ek hesap açıyor kullanınca katılım payı yada faiz vs kesmiyormuş banka ile konuştum ve havale eft ücreti yok onun için daha mantıklı geliyor bana.

@cabbarehlinamus,

Valla benim de aklımdan geçmiyor bu banka... @deasn12 ile yapı kredinin promosyon güncellemesini bekliyoruz bakalım.. Eğer düzgün bir promosyon sunmazsa bakacağız...

HakanEs26

Bu hafta meclis onaylansın resmi gazete verilsin bankalarda promosyon güncelleyecek zaten. Meclis resmi gazete denince yemin ederim artık küfür edesim geliyor açık açık küfür🧐🧐🧐

Bekleyelim bakalım neler olacak.. ara farkları da şubat ilk hafta ateşlerler diye düşünüyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba insallah emekli olacağım hangi bankayı seceyim arkadaslar

Yapikredi yeni gelen emeklilere 10.000 nakit promosyon veriyor. 2 tane otomatik fatura ödemesine 1500 veriyor. 1 ay önce Yapikredi den ing bankasına taşıdım. Hemen hemen aynı promosyon veriyor.

Emeklilere promosyon Kamu bankaları aylığa göre 8-12 bin lira arasında belirlendi. 1 nisan itibari ile güncelleme yapılacak.
Özel bankalara kesin talimat verilir ve onlarda boş durmaz. Beklemede kalın 👍👍

Unutmadan sizler için kamu bankasında ve özel bankalardan emekli maaşı alanların promosyon hesaplamasının nasıl yapıldığını ve geri ödeme işlemin nasıl hesaplandığını anlatayım.
3 yıllık promosyon sözleşmesi imzalayarak 1 yıldır kamu bankasından maaş alarak kalan 2 yıl hesaplaması ve promosyon fark ödemesi;

Kamu bankasından örnek alalım ;

5000 ÷ 36 ay = 138 TL
138 x 24 ay = 3312 promosyon iptal bedeli
8000 - 3312 = 4468 TL promosyon fark ödemesi.

Kamu bankaları limiti bu seviyelere çıkartıyorsa özel bankalarda bu yarışa dahil olacaktır. Mevcut emekli müşterileri kaybetmemek ve daha çok müşteri kazanmak için şu an verilen promosyon bedelleri artacaktır.

EFT/HAVALE ücretinden dertli olanlar,enpara kullansın.

Maaş yatınca enpara hesabına yollasın,sonra istediği transferi yapsın.

@BnymnYldz,

Ama söyle bir durum var Bünyamin kardeşim eğerki kamu bankaları önceki promosyonlarda olduğu gibi aynı hesaplamayı baz alırsa kamu bankaları en düşük emekli maaşı 10.000 olanlara 12.000 verecek demektir.

Örnek olarak ziraat bankası emekli promosyon ödemesi;

3.500 TL ila 7.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 3.500 TL, 7.500 TL ila 10.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 4.500 TL, 10.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 5.000 TL tutarında olmak üzere, 3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Umarım aynı yolu izlemeye devam ederler ve özel bankalarda da en düşük promosyon 15.000 olur..

@deasn12

Şu an zaten en düşük promosyonu veren kamu bankaları sanırım. Kamu bankaları 12.000 TL seviyelerine çıkarsa zaten özel bankalar dediğin gibi alınan maaşa göre 15.000 TL sınırını da geçip 20.000 TL gibi rakamlara çıkabilirler. Hiç kimse kamu bankalarına mecbur değildir, üç kuruşun hesabının yapıldığı şu dönemlerde kendisi için en fazla veren bankayı seçmesi gereklidir.

Sözüm meclisten dışarı "Kimse binmeyecegi eşeğin önüne yem atmaz "demişler. Verilen oranlara aldanipta bankaların
şube sayısını
Havale EFT ücreti alıp almadığını
Muhakkak kredi kartı dayatacaklar alırsanız kart aidatı olup olmadığını
Müşteri hizmetlerinin ne kadar hızlı cevap verdiğini
Mobil uygulamasının kullanilabilirligini...vb şeyleri göz önünde bulundurmak gerekli. Ayrıca faiz oranları da çok önemli. İhtiyacınız insaALLAH olmaz ama olur da kredi cekerken sizleri nasilda seveceklerini de düşünün

Bunların bir şey vereceği yok bence hiç umutlanmayalım... Sözde cumhurbaşkanı 5000 seyyanen zam açıklaması yapacaktı ama yine boş ve gündem değiştirecek haber çıktı oda...

@HakanEs26,

Ringo ringo şişeler yaptılar kanka😁😁

HALKBANK-ZİRAAT-VAKIFBANK EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMESİ

10.000.TL ye (10.000.TL hariç) kadar olanlara 5.000.TL,
10.000.TL - 15.000.TL (15.000.TL hariç) arasında olanlara 8.000.TL,
15.000.TL - 20.000.TL (20.000.TL hariç) arasında olanlara 10.000.TL,
20.000.TL ve daha fazla olanlara 12.000.TL

Yemin ederim yazık yazık.
Devlet bunu müjde diye açıklıyor.
Bir emekli olarak 10 bin emekli maaşım ile Kurucusu Hollanda İng bankasından 15.000 promosyon ödemesi alırken sen bunu nasıl kamuda müjde diye verirsin ya biraz olsun sözünüzde durun biraz..

Unutmadan Ramazan bayram ikramiye ödeme detayları açıklandı.
17 ve 18'i olanlara 2 Nisan,
19, 20, 21 ve 22'si olanlara 3 Nisan,
23, 24, 25 ve 26'sı olanlara 4 Nisan'da ödeme işlemi tamamlanacak.
Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların tamamına 5 Nisan'da ödeme yapılacak.

Son düzenleme:
Ya bu baştaki siyasiler tam bi cambaz,la nasıl bi kurgu nasıl bi geçiştirme hep milleti oyalama taktiği, şeytan 😈 bunları görse eminim şapka çıkarır

@HakanEs26,
İşin kötü yanı özel bankalar bu yarışa girmez görünüyor. Zaten özel bankalar aynı sınırda devam ediyor. Özel bankaların yarışa girmesi için kamu bankalarının en düşük emekli aylığına 12.000 promosyon vermesi gerekirdi..

Yarın sgk ya basvuruya gideceğim bankayı orda soruyorlarmış galiba hangi banka desem karar veremedim 🤷‍♂️

@mgursoy,
Ben 2022 de emekli dilekçesi verirken yapikredi bankasına vermiştim. 2 yada 3 defa promosyon güncellemelerini yaparak ortalama 13 bin promosyon almıştım. 2 ay önce taşımak zorunda kaldım ve ing bankasına taşıdım. İng bankası en düşük emekli maaşa 10.000 promosyon veriyor ve 5 tane otomatik fatura ödemesine 5000 bin veriyor. Toplam 15.000 aldım. Otomatik fatura talimatı babam cep telefonu benim cep telefonu doğalgaz elektrik ve su faturası yeterli oldu. 5 fatura Toplamda ortalama her ay 1200 TL. Otomatik fatura ödemesi talimatı 6 ay geçerli. 6 ay sonra iptal edebilirsiniz.

Üst Alt