Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara Ortopedik Özürlüler (Yatılı) Okulu'ndan kimse var mı?

slm arkadaşlar bende okulun baya çok tanınan isimlerinden MEHMET KARADENİZ ama yanılmışım abi okul mezunlarını biaraya toplayın arkadaşlar belki ikinci biribirinizi bulma şansınız olmayabilir siteyi yaygınlaştırım bide zahmet olcak msn adreslerinizi yazın açık adres belirtin sonra milet size bakıp ah ah ah eski günler demesin yeni günler daha iyi vala beni dinleyin okişmiiiiiii adresim .. texsus.xpc.msn@hotmail.com

2003 mezunuyum

Ben 9 yıl yatılı okudum Doğan Çağlar Ortapedik Engelliler ilköğretim okulu ve Meslek Lisesinde. Arif abiyi tanırım. Müslüm budak , m. karadeniz, yaşar birinci, hüseyin aksoy, filiz ersoy çok iyi tanıdıklarımdandır. Hepsini özlemle selamlıyorum. Okulumuzun bambaşka bir önemi var benim hayatım da. Her seferinde özlemle anarım orada ki yılları mı. Okulumuzun yaşantımda ki etkisi, ora da yaşadığımız her şeyi yazmaya karar verdim yıllar önce. Bazan bir şiir yazarak, bazan ufak bir anı yazarak başladım işe. Ama şimdi karar verdim bir roman yazacağım. Umarım bunu başarabilirim. Şimdi okulumuzda okuyan tüm arkadaşlarımızı yazdıklarımdan bir alıntıyla tekrar selamlıyorum.

ZİL SESLERİ
Odamın pençeresini her açtığım da,
Kulağım da çınlayan ilk seslerdi,
Araba vızırtıları.
Bu Samsun Yolunun hep aynı tempo da çalan,
Hiç bitmeyen o eşsiz melodisiydi.
Sinir olurduk siyah kargalara.
Üçkağıtçılar bizi gördüklerin de,
Daha gür ve daha iğrenç öterler di inadına.
Ve günlük yaşantımızda,
En çok duyduğumuz seslerdi ziller.
Hiç şaşırmaz ve atlamazdı saatlerini.
Okulun karşı konulmaz, itiraz edilmez
En yetkili sesiydi ziller.
Sabah uyanma zili, Kahvaltı zili,
Tören zili, ders zili, teneffüs zili,
Etüt zili, yatma zili ve daha neler neler. ( gece gündüz çalar dı)
Evet hayatımızı yönlendiren en büyük sesti zil sesleri.

şimdilik bu kadar yeter arkadaşlar gerisini yazdıklarım bitince herkese kitap halin de yollayacağım işallah. Durası beyle olan diyaloğlarımız ve macera dolu yıllarımız hepsi var bu kitapta. Okulumuzda okuyanlar bilir. Mutlu kalın. muhammedgoktass@gmail.com

eskimeyen doslar

şerife beni eklemişsin çok sevindim umarım iyisindir ben birkaç arkadaşımızı daha buldum inşallah msn de karşılaşırız bu arada senin nezninde büzün her kesin yeni yılını kutluyorum bu siteye emeği geçenleride yürekten tebrik ediyorum birbirimizi bulmamızı sağladılar sağolsunlar bu msj ı okuyan arkadaşlar herkisi bu siteden haberdar edin lütfen hoşçalınn...

SELAMLAR BENDE O OKULDA ORTA İKİYE KADAR OKUDUM.88-95DÖNENLERİNDE ORDAYDIM.OKULDAN HALA EN İYİ ARKADAŞLARIMLA GÖRÜŞÜYORUM.
FATMA POLAT
KEZBAN DİNÇ ŞİMDİ GENÇOGLU OLDU
KADİR GENÇOGLU
İLE GÖRÜŞÜYORUM
FATMA CAGLAR(bulundu) :)
SONGUL PARLAK
NURCAN :?: :?:
FATMA YILDIZ.(bulundu) :)
ARZU TUNÇ
FİLİZ ERSOY(bulundu) :)
TÜLAY SAYIN
EMİNE GÖRKEM(bulundu :)
GÜLBAHAR KARAKOÇ
FUNDA ETYEMEZ(bulundu) :)
VE DAHA PEK ÇOK ARKADAŞTAN DA HABERİ OLAN VARSA VE BENİ BİLGİLENDİRİRSE ÇOK SEVİNİRİM
BU ARADA BEN DÖNDÜ AYDIN :)

ARKADAŞLAR 27 TEMMUZ 2008 TARİHİNDE ANKARADA BÜYÜK BULUŞMA DİYE BİR BAŞLIK AÇARAK OKUL MEZUNLARI VE SİTE ÜYELERİNİN DE KATILIMIYLA BİR ORGANİZASYON DÜZENLEMEK İÇİN BANA YARDIMCI OLACAK EN AZ 2 ARKADAŞ ARIYORUM YARDIMCI OLMAK İSTEYENLERİN

ararbulurumseniben@hotmail.com
ulgengida@yahoo.com dan mesajlarınızı bekliyorum tşk ler

ben okuldan deyılım fakat filiz ersoyu benımde arkadasımdı simdi göremıyorum bılen varmı?

Selamlar Arkadaşlar,

Bende o okulda 8 yıl bulundum. 1989-1997 (ilköğretim)
Şimdi buraya yazanlardan çoğunu tanıyorum. Buluşma organizasyonu bence çok iyi olur. İmkanı olan arkadaşlar dikkate alırsa sevinirim.

Herkese selamlar...

Ergün Kaplan

ANKARA ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER OKULU MEZUNLARI

BEN ORT.ÖZ.OKULUNDA 1983 MEZUNUYUM. ŞERİFE KAMANDAN CEVAP BEKLİYORUM. BİLMEM BAŞKA ARKADAŞ VAR MI.UMARIM VARDIR.

mrb ben ercan

arkadaşlar allahtan buraya uğradım bilmem beni hatırlayanınız olurmu ben ercan istanbuldan istanbuldan altan ve hanifiyi hatırlıyormusunuz bilmiyorum ama onlara ulaşabiliyorum( hanifi ile devamlı görüşüyorum) bu sayede de caferlede buluşmuş olduk şimdilik msn de umarım daha sonrada reelde görüşeceğiz inşallah beni hatırlayan arkadaşlar olursa görüşmek hasret gidermek isterim hepinizi çooooook seciyorum :D

ERCAN BEY BEN DE ŞERİFE KAMAN İSİM OLARAK HATIRLADIM AMA SİMA OLARAK HATIRLAYAMADIM. SINIF ARKADAŞLARIMDAN BAZILARINI SAYARSAM UMARIM ÇABUK HATIRLARSINIZ. ŞANLI, GÜRSES, ABDULLAH ADALI, ERGÜN BAYSAL, ÜMİT, METİN, HEDİYE, SABİHA VS.VS. SİZİN SINIFTA KİMLER VARDI?

mrb ercan ben

arkadaşlar burayı kullanmayı bilemiyorum bende ankara yatılıdan ercan diğer arkadaşlarımı bulmak istiyorum sireyi kullanmayı bana tarif ederseniz çok sevinirim

sima (şerife hanım )ben seni hatırlar gibiyim bizim sınıfta da hanifi aytekin mustafa öz hürriyet ibrahim altan cafer ki caferle görüşüyorum burası sayesinde hocamız güler hanım olması lazım dı :) öyle hatırlıyorum

şerife msn mi eklemişsin ben genelde akşamları giriyorum malum gündüz çaılışıyorum da bide günün hangi saatlerinde onlinesin onuda yazarsan sevinirim diğer beni tanıyan arkadaşlar msn mi tekrar yazıyorum assos71@hotmail.com görüşmek üzere hoşçakalın

27 temmuz 2007 tarihinde ankarada site üyelerinin ve okulumuz mezunlarının buluşacağı güzel bir organize için fikirlerinizi yazmanızı rica etsem

slm ben MEHMET KARADENİZ sanırım herkes bişekilde bu siteye gelecek ve baya kalabalık olmaya başladı ben özellikle bizim sınıftan kimsenin katılmamasına baya bozuldum ben ve hakan özbekten başkası hala yok kib görüşürüz.mehmet_karadeniz21@hotmail.com

ortapedik özürlüler okulunda bende okudum

SLM bende o okuldan 91 doneminde mezun oldum.müslüm bey gerci unutmusta,belki hatırlarsin müslüm bey nurgul izmirden gelmistim umarim hatırlamisindir istanbullu hehehee neyse hepinize keyifli sohbetler dilerimm.

bakın ne kadar güzel oldu.temmuza kadar 100 kişiyi buluruz. okuldayken çubuk barajına bayındır barajına pikniğe gitmiştik. 27 temmuzda gelinde bu seferde karagöl veya kızılcahamama gidelim

slm bende ankara ortopedik ozurluler okulundan ılkokul donemımı 1991 de bitirdim ve bir daha devam etmedim.bu forumda okuyan arkadaslari hala unutmamisim isim olarak hatırlıyorum belki sizde beni anımsarsınız izmirden nurgul hepinize selam olsunnn

:oops: SELAMLAR RAMAZAN YENİ OKUDUM MESAJINI NABER
UMARIM İYİSİNDİR..DOĞAN ÇAĞLARDAN MSNİMİ AL GÖRÜŞELİM.BENİ TANIYAN TUM ARKADAŞLARIMA SELAMLAR..KENDİNİZE İYİ BAKIN..

aysenara cevap

Selam aysenar ama kim olduğunu hatırlayamadım ben burdayım artık mail atarsan sevinirim ramazan bey msni aldım ama kapalı maillerini bekliyorum hala karamanda mısın müslüm emine ahmet tayfun eyüp çoğu arkadaşla görüşüyoruz senlede görüşmek dileğiyle...

BEN DE VARIMMMM!!!!.....

SELAMUN ALEYKÜM...
ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER OKULUNUN 11 YIL TEDRİSİNDEN GEÇMİŞ BİRİYİM.
ADIM HEDİYE ŞAKİ(GERÇİ 8 AYDIR ÖZTOSUN OLDU:))

1989 MEZUNUYUM.KANTİNCİ OLMAM SİZE BENİ HATIRLATIR MI BİLMEM?
ABDULLAH ADALI,MEHMET GÜRSES.MEHMET ŞANLI,SABİHA ÇAKMAKTEPE,
ŞERİFE KAMAN,ERGÜN BAYSAL YUSUF AKSU,RECEP KARAÇİMEN,METİN AKYOL,KADİR ÇAKMAK,ÜMİT ÖZALTAN SINIF ARKADAŞLARIMDI.

FAKAT ŞENAY YUR EN GÜZEL DOSTLUĞU YAŞADIĞIM MÜSTESNA ZATTIR....

OKULUMU SEVMEME SEBEP OLAN GÜZEL ARKADAŞLARIM VE ÖĞRETMENLERİM,SİZE ÇOK ŞEY BORÇLU OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM.

SİTEDE İSMİNİ HATIRLADIĞIM PEK ÇOK KİŞİYE RASTLADIM.
ÇOK HEYECANLANDIM. ASLINDA BUNLARDAN HİÇ HABERİM YOKTU.
SEVGİLİ EŞİM RASTLAMIŞ VE BEN DE GİRDİM.SEVİNDİM KISACASI.

ŞİMDİLİK BÖYLE BİR GİRİZGAH OLSUN......
UMARIM GÜZEL ANILARIMIZI DA PAYLAŞIR GÜLÜMSERİZ...
UNUTMADAN CAFER ÜLGEN'İN ARABAYLA UÇUŞUNU HATIRLADIM....

ALLAH A EMANET OLUN.....

mrb ben MEHMET İNCE ankaradaki doğan çağlar lisesinden mezunum 2002 mezunlarındanım ordaki arkadaşlarımı unutamıyorum fatih aslan bestami boz nahsen cetin ufuk sait elif rabia bircok arkadaşım.

Slmlar

Slm hediye ablacım hatırladınmı benii.. Ben seni çok iyi hatırladım biz çocukken az emeğiniz geçmedi vee diğer arkadaşlarım sizleri burada görmek çok güzel artık senede birgün olsada pilav günü ayarlayıp tüm mezunları biraraya getirelim diyorum hadi cafer abi başlayalım çalışmalara ben yardıma heran hazırım...kendinize çok iyi bakın sevgiyle kalın..

selam ben che

arkadaşlar bende 1988 ve 1999 yılları arasın da tam 11 yıl boyunca yatılı okuyanlardanım. haaaa isimmi ben habip meraba. liseyi konfeksiyon bölümde tamamladım ve celal bayar üniversitesi alaşehir meslek yüksek okulu tarımsal laboratuvar bölümünü sonrada anadolu üniversitesi açık öğretim de yerel yönetimleri okudum. şuan kamu yönetimine baş vuru yaptım ve ordan devam edicem. konfeksiyondan mezun olunca işsiz kaldım tabiki özel sektörde ve kamuda iş arıyorum halen ve zaman nasıl olsa geçer ben okuyum diye üniversite üniversite sürünüyorum.
,
okulmu valla arkadaş ortamımı arıyorum tabiki orada gerçekten iyi arkadaşlıklarımız oldu. ama okul gerçekten berbattı memurları personelleri ve öğretmenleri berbattı. tabiki birkaç kişi vardı (fizyo terapist sema hanım, serkan akkaya hocam,aysel hocam, aziz karakoç hocam, galip abi, aydos hanım ) ve arkadaşlarım murat ,tuna, nevzat, ali, erdal ,erhan, fatma, songül, döndü, kadir,nevzat, başar,yakup, gül bahar, funda, fatma yıldız, ünal,erol, ercan, ahmet karaman, ahmet özçelik, hepsine çok selam arkadaşlar msn bırakıyorum:

HERKESE SLM

ARKADAŞLAR YANILMIYORSAM ANKARADAKİ AYDINLIK EVLERDEKİ SAMSUN YOLU ÜZERİNDEKİ O ZAMANKİ ADI ANKARA ORTAPEDİK TEMEL EĞİTİM YATILI OKULUNU DİYORSANIZ DOĞRU YANINDA KÖRLER OKULU VARDI BENİM İSMİM OSMAN ABALI OKULUN İLK MEZUNLARI OLAN 8 VEYE 9 KİŞİDEN BİRİYİM BİZİM SINIFDA SERCAN ABDURRAHMAN SÜLEYMAN NURİ SULTAN DİLEK GÜRAY LEVENT BU ARKADAŞLAR HATIRLADIM TABİİ HAFIZAMI ZORLAMAYA CALIŞIYORUM BEN HALEN BİR KAÇ ARKADAŞIMLA GÖRÜŞÜYOM

BEN ŞU AN İSTANBULDA YAŞIYORUM ASLEN KIRŞEHİRLİYİM O ZAMAN İKİ KOLTUK DEĞNEĞİ KULLANIYORDUM BOYUM KISA GÖZLÜK TAKMIYORDUM ŞİMDİ TAKIYORUM YAŞ KEMALE ERDİ

GÖRÜŞMEK ÜZERE HERKESE SLM

s.a. Hediye sen de katıldın aramıza. Nasılsın canım? Görüşemiyoz. Nerelerdesin? Ne zaman keşfettin siteyi? Ben de tevafuk eseri buldum burayı. Gerçekten çok güzel oldu, eski arkadaşlarla görüşebiliyoruz. Bir kaç tanesiyle msn den görüşüyoruz. Bu siteyi hazırlayandan Allah razı olsun. Bizleri geçmişimize götürdü. Eski günleri tekrar yaşama fırsatı sağladı. İnşallah bu sayede görüşemediğimiz arkadaşlarla da görüşme fırsatımız olur. Kendine iyi bak canım. Allah'a emanet ol.

slm. Filiz, nasılsın canım? Sizleri burda görmek çok güzel. Nerelerdesin, neler yapıyorsun? Eski arkadaşlar tek tek çıktıkça benim mutluluğum da artıyor. Gerçekten çok özlemişim hepinizi. Geçenlerde Fatma ile görüştük, seni ve birkaç kişiyi daha bulduğunu söyledi. msn yazmamışsın. ben sana yazıyorum, görüşürüz canım. Çooook öpüyorum. Şerife Kaman. serifetelli@hotmail.com

selam arkadaşlar 27/temmuz /2007 Tarihinde ankarada ki buluşma katılımcı arkadaşların isteği üzerine 26./…nisan./2007 ….. tarihine alınmıştır. bütün arkadaşları tüm imkanlarını zorlayarak bu buluşmada görmek isteriz (uçan çorumlu ) ne günlerdi be offfffffffffffffffffffffff hadi durmayın tüm tanıdıklara haber verin

Üst Alt