Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit'de kullanılan ilaçlar..?

intimate_78

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
agrılarım asırı derecede cogalmaya basladı kullandığım agrı kesiciler artık fayda etmiyor bu konuda bana daha etkili agrı kesici varsa yardımlarınızı bekliyorum

remicade diye bir ilac cıkmıs bununla ilgili bilgi almak istiyorum eger bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Ben endol kapsül kullanıyorum buda bas dönmesi yapıyo ankilozan spondilit tedavisi gören arkadaslar bu agrı kesicişden baska hangi agrı kesicileri kullanabilirim

İntimate_78 arkadaşım;
Endol ve benzeri ağrı kesiciler ve salozoprin benzeri ilaçlar tedaviye cevap vermediği zaman Remicade,Emrel tedavisine başvuruluyor.Bunun içinde Karabük'te varmı bilmiyorum. Romatoloji uzmanına başvurmalısın.Gerekli görüldüğünde Üniversite hastanelerinden(önceden devlet hastaneleride verebiliyordu şimdi kabul edilmiyor)alacağın sağlık raporu ile ilacı temin edebiliyorsun.Emekli Sandığı,Bağkur ve SSK ilacı karşılıyor.Oldukça pahalı bir tedavi.
Ben bir yıldır Remicade kullanıyorum.Ağrılarım kesildi ama ilacın yan etkilerinin olduğu söyleniyor.Bu konuda en iyi cevabı sana doktorlar verir sanırım.
www.ashad.org sitesindende bu konuda bilgilenebilirsin.

mehabe ben endol ve salazoprin kullanıyorum şimdilik bir sorunum olmadı allaha çok şükür.Ama arada bir ağrım oluğu zamanlarda Melox Fort kullanıyorum ve ağrılarımı kesiyor.Remicade adlı ilacı daha önce duymadım ama bir araştırırım ileri düzey de A.S. olanlar için mi kullanılıyor bu ilaç Ankilozan P.Böceği??

Aynen öyle kardeşim.Salozoprin vb. ilaçlar yetersiz kaldığında öneriliyor Remicade ve Embrel.Bu ilacın kullanımı içinde Devlet Hastanelerindeki Romotoloji uzmanları ve Devlet Hastanelerindeki sağlık kurulları artık karar veremiyorlar.Temmuz 2006 dan buyana bu ilaçların kullanımına Üniversitelerin araştırma hastanelerinde, Romotoloji Uzmanlarının önerisi ile sağlık kurullarında karar veriliyor.
Benim Bursa Devlet Hastanesinde başladığım Remicade tedavisine yeni rapor için gittiğim Uludağ Üniversitesi Hastanesinde son verildi.Yeniden salazoprine dönüş yaptım.
[/url]http://www.ashad.org/ tan bilgilenebilirsin.

mrh

merhaba arkadaşlar bende ileri derecede as hastasıyım sadece endol süpazituar kullanıyorum ama genede çok agrılarım var şu günlerde iyi bir tedavişye başlayacam sizleri gelişmelerden haberdar edecegim saygılar

arkadaşım merhaba bende AS hastasıyım ve ağrı kesici ilaçlarla hayatımı idame ettiriyorum bilmiyorum sende işe yararmı ama ben kulandığım ağrı kesicileri birer ay değiştirerek kullanıyorum uzun süre kullandığım zaman vücudum bağışıklık kazanıyor herhalde ağrılara cevap alamıyorum onun için sürekli değiştiriyorum naprosen,dolarek.endol vb.ilaçları sırayla kullanıyorum ara sıra kas gevşetici takviyesi yapıyorum mümkün olduğunca ağrı kesicileri günde bir taneden fazla içmiyorum hatta dayanabilirsem ağrılara süreyi uzatmaya çalaşıyorum sağlıklı günler + ağrısız günler dileğiyle iyi günler

bendeuzunsüre endol ve salazopryn kullandım. fakat mide ve bağırsaklar iflas etti. şimdi sadece voltaren 75mglık ve lansor kullanıyorum. voltaren endole göre biraz daha etkili bir ilaç ama tam as hastaları için değilmiş sanırım. fakat mide sorunu olanlar voltaren kullanabilirler...

ankilozan

herkeze slm ve gecmiş olsun ben 1992 yılında yakalandım 2006 yılına kadar istanbulda gitmdigim hastane kalmadı. kullandıgım ilaclar endol salazoprin indosit. deltakotril. bunlar sadece hafifletiyo. öncelikle ÖNEMLİ ROMOTOLAJİ bölümün ilac almanız için üniversite hastanesine gidin. ben suan 2006 dan beri ENBREL kullanıyorum. cookkk şürük cok iyiyim. ignenin tanesi 300. ytl. ama ünv.hastanesinde rapor cıkarta bilirsiniz. :) ben cok cektim siz cekmeyin msn legendfb_34@hotmail.com saygılar.

ben 32 yaşındayım 11 yaşından beri as hastasıyım salozoprin voltaren birde humira iğne kullanıyorum genede kendimi iyi hissetmiyorum her yerim ağırıyor ağrısız nasıl yaşanıyor unuttum çok şükür iyi bir eşe sahibim allah bütün hastalara şifa versin hepinize ağrısız günler diliyorum

oksijen tedavisini deneyen bazı as hastalarının iyi olduğu bilgisini aldım hiperbarik doktorundan, bunu bilen doktor sayısı az olduğundan pek üstüne düşülmüyor öellikle yurt dışı kaynaklarında bir arastırma yapmanızı öneririm.

Selam intimate_78 ankilozan ağrılı bir hastalık bunu hafifletmekte senin elinde.Bu hastalık tembellik sevmez,yan gelip yatmayı sevmez,her ilacı denemeyi sevmez,mevsim dönüşlerini sevmez,sert topuklu ayakkabıyı sevmez,moral bozukluğu ve stresi sevmez.Egzersiz ve pozitif enerjiyi sever.Bende igne ilaç kullandım ve sonuç:Keşke hiç kullanmasaydım.Ben bisiklet kullanıyorum ve gece agrı içinse naprosyn fort 500 ec kullanıyorum...( 17 yaşında ortaya çıktı 19 yıldır yarenlik yapıyor.kimi ilacı karaciğerim,kimi ilacı midem,kimi ilacı böbreğim kabul etmedi.Kaslarımı hesaba katmadım.Şimdi bütün mücadelem kaslarım için) Arayın ğörüşelim yada ben sizi arayayım.Bakın ben satıcı vede umut taciri değilim.Ankilozan ömür boyu benimle.Ankilozan vücudu terk etmez. Saygılarımla

muammer bey kaslar demişssiniz ,biraz bahsedermisiniz bu atrfofiye sebep oldumu.öezelliklede ayak ve tabanında bi sorun oluşdumu

Selam danyal.Herhangibir büyüme ve küçülme mevcut değil.Bana Ankara gata 1995 yılında balon şişirmemi önermişti ve bende çocukmuyum diye esgeçmiştim şimdi anlıyorum balon şişirmenin faydasını.Balon şişirmek ğöğüs kafesini rahatlatmakta ve kasları kuvvetlendirmektedi.yaptığım 5 dakikalık egzersiz bile beni 5 saat rahat etmemi sağlamakta.Baş ağrısına boyun eğzersizi.Ğöğüs ağrısına balon.Bacak agrısı ve takılmalara bisiklet.Her 5 saniyedebir korkuluk gibi durmak omurgayı rahatlatmaktadır.LÜTFEN SORUN SÖYLEYEYİM.SÖYLEYİN TECRÜBE EDİNEYİM.Saygılarımla Muammer

ben şöyle anlatayım,aslında mümkün olsada önceki iletilerimi bi okusanız,polinöropati ile ilğili.banada as teşkisi edildi ,kan değerelerim normal olduğu için salazoprin kullanmadım ,direndim .bilmiyorum hata mı ettim ,ama her tür romatizmal ilaç kullandım ,endolde kullanamadım,çok yan etki yaptı yani benim her iki bacak arkadan kasıyor,bel fıtığı falan yok ,en çokda sol bacağım,ve bu sol ayağımda ,içe doğru kavisleşmiş ,ve tam o ayak çukuru çok belirgin ve bi soğuma oluyor orada .aslında soğumalar 2 yıl önce bacakdada vardı nöropatik tutulum dendi,bu yıl 3 defa çekildim ,normal sinir iletimi deniyorbi ara bu soğumalar bayağı şiddetlendi ,felç oluyorum diya korkdum,,nörolojik bi şey yok dediler ,şu an xanax da kullanıyorum ,o yaygın soğumalr şükür yok ama ayağımın iç kısmında hep var ,bu durumda a.s. lı olan hiç duydunuzmu ,yoksa kas hastalıkları falan bi gideyim diyorum

Selam Danyal.Biz şunu çok iyi biliyoruz as ömür boyu bizimle.Bayanlarda farklı seyretmekte Annemden biliyorum.Annemle kaderimiz aynı.Kurtulma şuan mümkün değil.İçtiğin ilaçlardan bahsediyorsun.Demiyorsunki şu egzersizi yaptım.Egzersiz yapmak ilaçtan daha etkili.Bacakların arkadan kasılmasının sebebi kas zayıflığı.canım acıyor diye bırakma zamanla alışacaksın ve ağrıların hafifleyecektir.Ben 20 yıl ankilozan spondilit hastasıyım ve hafif şekil bozukluğu var.Kendimi bırakmış olsaydın şuan L leşlindeydim.1 dakika olsun mücadeleyi bırakma.daha önceki mesajlarını okuyacağım.

sağolun muammer bey ;aslında haklısınız eğzersiz yapmadım,canıma tak edince oda üç beş kere ,masaj yatağına güvenmişdim ,nasılsa omurgayı çalıştırıyor diye onuda bırakmışdımşimdi benim asıl merak ettiğim 27 yıllık hastayım diyorsunuz,haklısınız eğzersiz yapmasaydınız dizler bükülmeye başlamışdı , ben şu an kendimde aynen bunu görüyorum,,bacağı gerdikce arkadan kasılıyor,a.s. herkesde farklı seyreder ,,benim bildiğim bu hastalık omurgayı tam dondurursa bacak ve sırtı etkiler bendeki klasik belirtilerden farklı olarak belimde hareket kıstlılığı yok ,ama yürümede çok zorlanıyorum ,adım atarken belimden,sakroliak kemiğinden beri çekiyor ,birde sol ayak bileği çok ağrıyor burkuyor diğerine görede yarım cm ince ,yani a..s nin maskelediği başka bişeydemi var onu merak ediyorum

arkadaşlar bendede yaşım genç olmasına rağmen şiddetli ağrılarım vardı salazoyprin endol voltren gibi haplar ağrılarımı geçirmedi önce remicade kullandım daha sonra enbrele geçildi şimdi nerdeyse hastalığımı unuttum diyebilirim kullandığım ilaçlar çok kuvvetli ve bir dünya yan etki var ben 3 senedir kullanıyorum henüz bi yan etkisi olmadı bu olmıcak anlamına gelmez ama sizleri çok iyi anladığımdan bu ilaçları öneririm hafta 3 defa halı saha maçına bile çıkıyorum siz düşünün artık

ankilozan spondilit

slm arakadaşlar uzun yıllardır as hastasıyım 2007 den bu yana HUMİRA kullanıyorum bugüne kadar herhangi bir yan etkisini görmedım.istanbul ünv cerrahpaşa tıp fakultresınde romotoliji servisinde tevi görüyorum 4 ayda bir konrollere gidiyorm ağrısız günler diliyorum gecmış olsun ..

Merhaba
Bu siteye henüz üye oldum.32 yaşında bayanım.Genelde erkeklerde görülen bu hastalığa sanırım 18 yaşında yakalandım yada ilk ağrıları o zaman hissettiğim için öyle sanıyor da olabilirim.O zamanlar fazla yol yürümeye bağladığım kalça ağrıları 23 yaşında o güne kadar çektiğim hiç bir ağrı sızı olmaksızın 56 kg iken bir gece yarısı felaket bir yangı ve hareket kısıtlılığı ile başladı.Bu ilk seferin ardından yaklaşık 1,5 ay çok zorlu bir süreç geçirdim.Neye uğradığımı şaşırmıştım.hastanede ortopedi servisi ilgilendi hep.muscoril voltaren iğne, etol fort vs gibi bir çok ilaç kullandırdılar.Hiç romatizmal bir hastalık olabileceğini düşünmemiştim zira romatizma nedir bilmiyordum etrafımda da romatizmal hastalıkları olan arkadaş yada akrabalarım yoktu.2008'e kadar senede 2-3 kere çok şiddetli ağrılarım oldu.Yaşam kalitem bu dönemlerde çok düştü kilo da aldım şu an diyetteyim 72,5 kiloyum o da rahatsız ediyor.Bu arada benim ağrılarım kalça eklemlerinde.sırttaki ağrı nasıl bilmiyorum ama kalça eklemi ağrısı tarifi olmayacak acılar veren bir ağrı.Tuvalete bile gidemiyorsunuz kaslarınız tir tir titriyor adeta.Oturamıyor kalkamıyorum.sırt üstü yada yüzüstü yatmak nasıl bir şey unuttum.Yastıklarım hep yüksek halbuki tam tersi olması gerekiyor.2006'dan 2007'ye kadar her sabah dehşet sırt ağrılarıyla uyandım ve bu ağrı uyandıktan sonra 1,5 saat geçmeden azalmıyordu.2007'de tak diye kesildi.1 yıl önce yine böyle bir 5 ay geçirdim. 2008'de marmara üniv romatoloji bölüm başkanı prof haner direskeneliye gittim seronegatif artrit teşhisi koydu.İltahaplı bağırsak hastalığına çevirmesin diye salazoprin verdi.bir de prednol.Ama ağrılarım dinmedi.Şimdi salazoprin kullanmıyorum çünkü ağrı kesici özelliği yok.En çok kullandıklarım dikloron retard voltaren sr 75 ve kesmezse kas gevşeticilerden de yardım alıyorum.Bu sene yılbaşının ertesi günü 3 gün süren ama sanki ömrümün 1 yılını çalan inanılmaz ağrılarla resmen süründüm.doktoru aradım endole başla dedi fitil kullanamayacağım için kapsül aldım o da ürtiker yaptı onu da kullanamıyorum.Bu arada 2011 de son olarak özel hisar hast (ümraniye) romatoloji doktoru prof mehmet soy'a gittim çok iyi bir doktor hlab27 %99.8 çıktı annemdeki sedeften dolayı olabileceğini söyledi. sırtım kambur değil.alttaki 1-2 omurda çok hafif yakınlaşma var dedi ama benim sorunum kalça bazen öyle oluyor ki ayak bileğime kadar sızım sızım sızlıyor.Hele ki çift taraflı olursa resmen yatalak gibi oluyorum.Şu anda da o vaziyetteyim.Çok aşırı ağır ilaçlara mümkün olduğunca bulaşmamaya çalışıyorum. sanırım majezik yenilendi zira endikasyonlarına ankilozan spondilit eklenmiş ve 200 mg SR takdim şekli çıkmış.Yeni olduğum için içimi dökmek istedim üşenmeyip sıkılmayıp okuyan arkadaşlara selamlarım ve teşekkürlerimle herkese ağrısız sağlıklı günler dilerim. Bu arada ben bir orkestrada solistlik yapıyorum.topuklularla 1-2 saat söylemek zorunda kalsam da sağlığım elverdiği müddetçe hayattan ve hobilerimden vazgeçmeyeceğim.Yaşam sevinciniz hiç eksik olmasın sevgiler..:)

"sert eklem"
merhaba ,hikayeni okudum Allah kolaylık versin ,sıhhat versin
,bendede ilk ,ayaklarımın üzerine basamamakla başladı
dönem dönem ağrılar birbiriyle 1. sıraya geçmek için yarışıyorlar,bu ay ayak ,diz ,kalça ,belden beri ağrıyla uğraşıyorum,daha 4 aya önce kürek kemiği,omuz ,baş parmak ,ağrısı çekiyordum,elime bıçak elıp bi soğan doğrayamıyordum,omuzuma kortizol vurdu doktor şükür 2 aydır rahatım ,acaba bunun belimede vurdursammı?
işte şimdide nöropati ile uğraşıyorum,ağrılar psikolojimi bozmuş durumda ,bunca ilacın yanısıra depresyon ilaçlarıda alıyorum

Merhaba Danyal
Sana da Allah kolaylık versin.Zor iş ne diyeyim.. gene son 15 gündür ağrı yumağına büründüm. Gündüz tabiri caizse motor ısınınca rahatlıyor, hatta bazen keklik gibi sekiyorum, sabaha karşı topallaya topallaya yürüyor yataktan nasıl kalksam acaba en acıyla diye düşünüyorum.Bir de şu ağrı taaa ayak bileğime kadar sarmasa daha iyi olacak.Ben psikolojik tedavi görmedim ilaç da almıyorum.En güzeli asla bu hastalığı kabul etmemek..!Ne olursa olsun normal insanlarmış gibi yaşamak.Biliyorum zor hele ki en acılı olduğumuz zaman.Ama başka çare yok moralden başka..son 2,5 haftadır diyetisyen kontrolünde kilo vermeye çalışıyorum.sırf hafifleyeyim bu ağrılar en azından vücut ağırlığıyla beni yormasın diye.Pazardan bu yana ciddi ağrılar çektim ilaç içmekten midem delinecekti neredeyse;) Ama bu hafta 3 gün yarım saat yürüyüş yapmam gerekiyordu. yarından itibaren cumartesi de dahil yapacağım gece ağrı yapacağını bilsem de..! Çünkü kilolar gidince özellikle kalça ve sırt kaslarını güçlendirmek için ne spor gerekiyorsa onlara başlayacağım ve inşallah ömrümün sonuna kadar minimum sıkıntıyla bu hastalığı bir parçam olarak taşıyacağım.Ne olur umutsuz olmayalım.Allah kimseye taşıyamayacağından fazla sıkıntı vermezmiş. Biraz umut, biraz polyannacılık, biraz çaba... en azından hayata küsmemek daha iyi nasıl olurum nasıl daha normal yaşayabilirim demek lazım belki de...Genel olarak söylüyorum tabi kim hangi kısmını alırsa;) Mutlu ve sağlıklı günler ayrıca çoookkk geçmiş olsun...Bu arada zaldiar diye süper bi ağrı kesici varmış bizim yılların eczacısı söyledi...Doktoruma bi soracağım kullanabiliyor muyuz diye..Hadi byee

hayat devam ediyor...

bende de 30 yıldır as var kullanıdıgım selozpirin oda yan etkileri çok oluyordu 10 yıl önce bıraktım şu anda göyüsümde şidetli bi agrı var nefesimi kesiyor buda panik atak etmiş beni bana önerceyiniz bi ilaç varsa lütfen yazın ben as hastasıyım ama fizigengörüntüm normal ama agrılarım son yıllarda agrılarım çokvar benimle konuşmak isteyen arkdaşları bekliyorum sifre_07_07@hotmail.com

Selam bay emlakcı.Sana önerecegim ilaç balon olur.Düzenli balon şişirirsen gögüs agrın zamanla azalarak kesilecektir.geçmiş olsun.

malesef ankilozan bütün iskelet ve kas yapısını etkilemekte ileri evrelerde dayanılması çok zor agrılar vermekte oturma yatma uyumak bile bir işken ce halini almakta ben 20 senedir rahatsızlıkla mücadele ettim gitmedigim profösör hastane otcusu masajcısı bir netice alamadım hiçkimsede buhastalıgın kesin cözümü var demiyor agrı kesicilerde bir süre etkili olmakta vücut alıştıktan sonrada onlarında bir etkisi kalmıyor şu an 5 senedir tnf türü ilac kullanmaktayım yeniden dogmuş gibiyim hastalıgımda birdegişme yok fakat agrılardan kurtuldum agrılar yüzünden ayakta dahi duramıyordum allah düşmanımın başına vermesin egsersizlerde bir yere kadar tek tavsiyem yüzme türü kapalı spor kopleksleri yakınınızda varsa vaktinizde varsa gitmenizi tavsiye ederim ilaçlardan çokdaha etkili sonuçlar alacagınızı söyliyebilirim allah cümlemize agrısız günler versin

Selam Muammer Bey sol dizim şişmiş durumda 1 yılı aşkındır çekiyorum gitmediyim Dr. kalmadı geçergibi oluyor tekrar agrılar artıyor, Ankilozon uzun yıllardır var. Dizimdeki şişlik giderekte artıyor nasıl olacak bilmiyorum doktorlardan bişey anlamaz oldum bunaldım ayagımı bükemiyorum. Bununla ilgili yardımcı olabileceyiniz bi öneriniz varmı tşk

ankilozonda bugün itibariyle en etkili ilaç tnf gurubu ilaçları bu gurubun ılacları hayat kalıtenızı artırır ama cıddı yan etkılerıde mevcut ayrıca tedavi edici özellikde deyıller.

bende ankilozan spondilit hastasıyım o yazdıgın ilaçların hemen hepsini kullandım remicade hariç ilk defa duydum gercekten agrıları dindirrecekse doktoruma yalvarır yazdırırım ben şuan sadece rantudil retart kullanıyorum sadece günde bitane onuda gece rahat uyuyayım diye

Üst Alt