Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit'de kullanılan ilaçlar..?

mümkün olduğunca ameliyatı uzatmak en iyisi

bana ameliyat ol kurtul dediler
uyduk doktorlara olduk
ağrı bitmedi

bu sefer dediler sakroilyak eklemden oluyor dediler

bende dedim ameliyattan sonra mı bunu bana söylüyorsunuz

uzun hikaye birazz

senaryo yazılmış boşuna debelenmemek gerekiyor.çekecekse inasn çekecek kurtuluş yokk

enbrel ile şimdilik idare ediyorum .bırakacam erken emekliliğe kadar idare ediyorum.sonra bırakacam

başka bi doktor intihar edtiyorsun dedi
romatizma doktoruna sorsan kullan diyoo
hepsi ayrı telden çalıyo

herşey şanss
doktorda şans

Kesinlikle dr çok önemli..anti tnf leri yurt dışında çok sorgulattım tanıdıklarımıza..herkes tehlikeli ama kontrollü davran dedi..sonuç ta önemli olan düzenli kontrol..eğzersiz de en önemlisi..

TNF (Remicade - Humira - Enbrel ) kullanim surelerinizi yazarmisiniz.

Ornek (kendim) : 1 sene Remicade - 8 aydir Humira. gibi.

Bunu su nedenle soruyorum . 1 calisma da TNF grubu biyolojik ajanlarin kullanim sureleri konusunda celiskili aciklamalar var.

1 tez ; En cok 2 yil kullanabilecegini 1 tez daha uzun sure , 1 tez ise omur boyu ama rutin testlerin (tam kan sayimi , firsatci enfeksiyonlar TBC gibi) kontrollerin yapilmasi sarti ile gibi gibi gibi.

Sizden ricam , kullanim sureleri ve ilacin isimlerini yazarmisiniz.

selamlar..
ben 2 sene enbrel sonrasında ise 1 aydır humira kullanıyorum..

bu ağrıları 10 yıldır çekiyorum devlet hastanesine defalarca gittim birşey yok dediler en son iki yıl önce ağrıdan yürüyemez hale geldim üniversite hastanesinde teşhis konuldu eee tabi geç bi teşhis oldu. salazoprin, meloks,endol,gibi ilaçlar verildi ağrılarda diş ağrısından kötü olunca faydası olmuyor deltakortil ve contramal damla sayesinde ağrılarım durdu yürüyebiliyorum ağrısız uyuyabiliyorum. Üzüntü ve sitresten uzak durup egzersiz yapmak en güzel çare

tnf türü ilaçlar bünyeden bünyeye degişir her vücut kaldırmaya bilir ben 5 senedir enbrel kullanmaktayım ve şu anakadar bir problem cıkmadı zaten kansayımları tahlilleri görmeden doktor bu ilaçları yazmıyor elinizde ilaçraporunuz olsa dahi ben bu hafta enbrel yazdırdım işimvar cok acil dememe ramen tahlilleri görmeden yazmadılar ilacı almakiçin sabah 7de cıktım akşam 5te zor eve geldim 3 doktor eczacısı akşamı buluyor böylede bir eziyetivar

Arkadasim ben embrel kullaniyorum 2 yildir ve gayet rahatim agrilarim gayet azaldi ama diger arkadasimizin soledigi gibi unuverste harici rapor kabul edilmiyor.Ayrica cok dikkatli kullanilmasi gerekiyor cunki yan etkileri cok bir uzman romotologa basvurmani tavsiye ederim gecmis olsun.

merhaba arkadaşlar... bende de AS hastalığı var önceleri bunun bel fıtığı olduğunu düşünmüştüm ve bir çok doktora gittim (beyin cerrahi) ameliyatlık bir durum olmadığını söylediler... ama benim ağrılarım 3 sene kadar devam etti ve hala devam ediyor en son çektirdiğim bel emarım da radyolog doktorumun fark etmesiyle kalçamda ödem olduğunu ve bu 3 senedir çektiğim ağrıların asıl kaynağının AS olabileceğini söyledi... sakroiliak emar çekildikten sonra ben de romatolog a gittim ve radyolog doktorumun dediği gibi çıktı... as hastasıydım ve 3 sene kadar bir zaman kaybetmiştim... bel ağrılarım 2009 sonları başladı ve AS hastası olduğumu 3 ay önce öğrendim... belimde ve özellikle kalçamda çok şiddetli ağrılarım var şu an salazopyrin ve voltaren sr 75 kullanıyorum... doktorum salazopyrin in ajan bir ilaç olduğunu kendisini 3 ila 5 ay hücrelerde sakladığını ve sonrasında etkisini göstermeye başladığını söyledi... benim sanırım daha 2 ay kadar var... ve aynı zamanda salozopyrin kullandığım için her ay kan sayımı idrar tahlilleri yaptırıyorum... benim en büyük kabusum yatamamam aylardır koltukta oturur vaziyette uyuyorum... çok nadir yatağımda yatabiliyorum çünkü AS hastalarında bu ağrılar zaman zaman gelir gidermiş ama bende çok nadir bu ağrılar gidiyor... özellikle gece 12 ve sabah 5 arası ağrılarım çok şiddetli... voltaren de bazen işe yaramıyor... dediğim gibi tek derdim yatamamak... yattıktan yarım saat sonra o şiddetli kasılmalar geliyor... bir de ağrı ve spazmı birbirinden ayırıyorum... çünkü ağrıyı her daim taşırım ama o spazmlar kasılmalar başka bir şey sanki ... beni deli ediyor... şimdilik bu kadar forumdaki arkadaşlarımı takip ettikçe yazıcam...teşekkür ederim... hepimize sağlık diliyorum...

öncelikle geçmiş olsun devrim..aşağı yukarı bu hastalıktan muzdarip olanlarda aynı teşhis zorluğu yaşanıyor ve yine standart olarak salozopyrin ve endol vb, haftada bir gün kullanılan methotrexate la başlayan tedavi süreci yaşanıyor...kalça sorunu başlarda herkes yaşıyor kimine protez takılması gerekiyor kimine gerek olmuyor..ardından da( ki bu biraz zaman alır) bahsi geçen ilaçlardan yararlanımına bakarak anti TNF denen ilaçlara geçiş başlıyor..Bu işin medical yanı ama en önemlisi eğzersiz..''Bu kadar acı ve ağrı yaşarken nasıl eğzersiz yapacağım?'' dediğini duyar gibiyim ..işte burda ağrı kesiciler devreye giriyor..ama sık dişini eğzersizleri ihmal etme..

selam yazdıgınızı okudum ama konuyla ılgılı bana bılgı vermenız mumkunmudur
lokman hekımden bahsetmıssınız
agrı kesıcı nedır bılmıorum demıssınız ve duzelmeden bahsetmıssınız bu lokman hekımın adersını alma sansım varsa eger cok sevınırım

merhaba arkadaşlar ben konya dan şerafettin bende 2011 yılından bu yana as hastasıyım salazoprin ve rantudil kullandım ama salazoprin dokundu ve rantudile devam ettim yaklaşık 45 gün önce öksürükle beraber belimde batma oldu ve tutuldum romatoloji doktoru belimden iki tane kortizonlu igne yaptı ama şu anda sol kalçamda başlayan agrı ile sürekli belimde ve ayaklarımda agrı oluyor şu an endol vemuscoflex kullanıyorum ve fizik tedavisi görüyorum doktor bir yazı verdi ve bunu oku kabul adersen başka ilaçlara başlıyacam diyor bu ilaçları biliyormusunuz ve zararları nelerdir bilgi verirseniz seviniri teşekkürler

seref tnf türüilaçlardır yan etkileri tehlikeli düzeyde bazı bünyeler kaldırmaya biliyor fakat bu ilaçları kullananlar her üçayda bir kontrollerivar kan idrar gibi kritik birşey olursa keserler ben yaklaşık beş senedir kullanıyorum her üç ayda kontrolerimi yaptırıyorum şu ana kadar bir problem çıkmadı

mehmet kardeş reklamları iyi yapıyorsun komis yon olarak ne veri yorlaar veya bu kişi akrabağlıgınız varmı bırakalım böyle reklamları verdigi otların yanındada üflüyormu denize düşen yılana sarılır zamanında bende böyle çok yerdolaştım hemen hemen hepsi para tuzagı bu adam doktormu tahlillerden röngenden ne anlıyor para almaz ama verdigi otlardan parayı iyi götürür hasta insanlarda böyle sömürülür zaten butür şarlatanlara helede hoca lokman lakaplılara güven memek lazım el hamdüllillah hepimiz müslümanız fakat para için her şeyi alet edi yorlar malesef

slm arkadaşlar bende ankilozon hastasıyım bende bunun yanında bide sedef çıkıyor.2001 den buyana deltekoril,salozoprin kullandım.hiç bir fayda görmedim.2008den bu yana remicade kullanıyorum.sedefim ve agrılarım düzeliyor.arkadaşlar burda bide şu konu var herkes kendi çektiğini bilir. onun için ben günlük 100ml kadar pretnol contromal 100 lük, kullandım yeşil recete bazı günler 2 tane alıyordum allaha şükür şimdilik agrılarım yok.fakat herkesin agrı sıkalası farklı oldugundan kim nekadar agrıya dayanıyor yada hangi agrı kesici dahaiyi deyilde bu hastalık bence biraz da kişiye özel.doktor bana agrım oldugunda ılık duş al dedi ben ölüyordum.fakat buz kuydugumda rahatlıyorum.bide yürüyüş yapıyorum. ben şimdilik rahatım herkesede agrısız günler dilerim.

Arkadaşlar ben ilaçları bıraktım içsemde aynı ağrım içmesemde peki içmesem bi ilerleme olurmu bu arada ölüyorum sırtımın ağrısından benım sırt bölgelmde sağ kaburga tarafı ağrım belım nadır ağrıyo ayak altlarım çeneme kadar vuruyo bazen

selamlar, ilaç kullanmamızın tek amacı var oda rahat egzersiz yapabilmek günlük hayatımızı kolaylaştırmak.. ister basit ilaçlar olsun ister tnf tek yapabildiği bu. iyi bir romatolog takibinde düzenli tetkik tek çaresi.

reklamları dinlediniz hayırlı işler

Tülay hanım ben as hastasıyım size önerim öncelikle fizik tedafi polikiğine gitmeniz as hastaklığının çeşitli bölgelerde başlıya biliyor

ankiloz

arkadaslar siz bilgilisiniz onemli bir sorud olacak simdi ben 1 aydır istirahatle artan belimin alt tarafında agri yasiyordum ilk bi ortepediciye gittim rontgen cekti bisey yok dedi sonra agrılar devam etti bende bi fizikciye gittim muayene etti suphelendi cunku 18 yasındayim.mr cekildi sonuc su iki taraflı sakroiliak eklemde hafif daralma ve hafif kontrast silinmesi var kemiklesme yok ama iki taraflı iltahabtan supheneliniyor labarator incelemesi onerilmis. sonra doktor elime mr ı aldı ve tam kan,kalsiyum,karaciger enzimleri,brucella,tuberkiloz,rh,crp.hlab27 sedim tahlilleri yapıldı hepsi normal yani sınırda falan da degil hepsi asırı normal hlab27 negatif brucella negatif tuberkiloz negatif.ben as miyim?

herkese geçmiş olsun.arkadaşlar bende avn oldugunu biliyorum. bir kalcamda total protez degerinde başlangıç ve butun eklemlerimde agrı omuz ve aşagıya kadar agrıyo kol bileklerim kalçalarımda avn dizimde hafif odem. topuklarıma kadar butun eklemlerim agrıyo. ostoartrit romato artrit artroz nekroz drlar kendilerine gore isimler taktı şimdi ben kortizon kullandım azıcık hızlanınca kalbim deli gibi atıyo ve gogsumde sıkışma var bana ben daha hala ne olup bittigini anlamış degilim sadece agrılarımı biliyorum ne onerirsiniz.şimdi hangi bolumlere gitmem lazım herşeyi ogrenmek isitiyorum banada agrı ile yaşamayı ogrettiler

Arkadaşlar hekimzade saglık kuruluşunu denemenizi tavsiye ederim

bende as hastasıyım..
3yıldır hayatımda herşey ters gittigi için bagkurumu ödeyemedim için tedaviye bile gidemedim. yaklaşık iki yıldır ilaç kullanmıyorum. ilaç kullandıgım zamanla şimdiki zamanın arasında çok fark göremiyorum. sürünüyorum resmen...
ben as hastalıgı bel fıtıgı platin var belimde birde hepatit b rahatsızlıgı 3üde kalıcı hastalık üçünüde pas geçtim artık ne yapcaksa yapsın vucuduma bana resmen ilaç tedavi olmayarak intihar ediyorum farkındayım.. ama bıktım hastanelerden ilaçlardan... birde tabi hast gitcek ne ssk ne bagkur olmaması beni iyice bunalıma soktu...

tek şey emekli olabilirsem o zaman belki tedaviye devam edebilirim. şu şartlarda tedavi bile olamıyorum...

rabbim hepimizin yardımcısı olsun..

Agrısız huzurlu günler dilerim arkadaşlar.

Arkadaşlar hekimzade ürünlerini kullanan oldumu..? Kurucusu Dr muammer Yılmaz da aynı rahatsızlıktan felc kalmış ve. Kendi yaptığı ilaçlarla ayaga kalkmış ne kamburluk nede. Bir engeli kalmış yurtdışından bİle hastaları geliyor ben 3 aydır 2 ilaç kullanıyorum ve günlük egzersizleride aksatmıyorum çok şükür çok rahatım Agrılarım kesildi şuan tek düşüncem bu illet hastalıktan tam olarak nasıl kurtulurum bunu düşünüyorum .

ramazan kardeş bolbol dua et fakat bu hastalıgın caresi malesef yok anca egzersiz yüzme gibi şeyler le yavaş latırsın lok mandı şifacı idi bilmem ne doktoru idi egriyi düzeltiyor hastalıgı yok ediyor gibi reklamlara kan ma bunların hepsi hikaye artı para tuzagı hayrına bir şey yapmaz llar eger öyle bir ilaci olsa dünyanın entanınmış bilim adamı olarak nobel alırdı bu tür üç kagıt cılara kanmayın ben bu hastalık la 20 senedir ugraşı yorum ne profösörlere ne otculara şifacılara her duydugum şeye gittim fakat paran ve zaman kaybından başka bir şey degil hepsi boş allah saglık şifa versin

ilac

merhaba arkadaslar

bu hastaligin iyilesmesi yok. tek spor ve fizik tedavile cabuk ilerlemsini engellersiniz.

ben arcoxia diye bir hap kullaniyorum benim agrilarimi tek 120 mg 24 saat kesiyor.

ayda bir kezde simponi diye igne yapiyorum bu da a.s. cabuk ilerlemesini egelliyor.

önce embrel kullaniyordum onun faydasi olmadi ve bende a.s. cok aktıv gögus kafesi 0,7 cm tek aciliyor.

Rantudil recart tam ismini yazamadim ama bu ilac gunde bitane icin iyi geliyo ben iciyorum geceleri rahatim gunduzleride cok sıkıntı olmuyo

selamün aleyküm.Bana 2012 senesinde teşhis konuldu slazoprin ve endol kullanıyorum.Sağlık ocağında ki doktor mide hapını her zaman kullanmam gerektiğini söledi kendi doktorum midenden rahatsızlık duyduğunda kullan dedi.Siz nasıl yapıyorsunuz?Sürekli kullanmazsam midemde rahatsızlık olur mu?

Merhaba bana ankilozan spondilit teşhisi konuldu bir yıla yakın ağrı çekiyorum başlangıç seviyesindeymiş bu hastalık salazoprin ve endol kullanıyorum ama agrilarimda değişme olmadı hatta tansiyonum düşmeye başladı ve de baş ağrısı olmaya başladı acaba ilaçlarla mi ilgili bilmiyorum ama başlangıç seviyesindeki bi hasta için ne önerebilirsiniz yardımlarınızı bekliyorum.. saygılar. .

Bende as hastasiyim gen tahlilinde hastaligi en agir sekilde yasayacagim cikti yegenimde var babannemde vardi hala oglunda var genetik bi hastalik doktorun soyledigi icler acisi keske bisey yapabilsem ! Diye. Suan endol kullaniyirum ama istanbul cerrah pasaya gitcem bi igne varmis raporla alinan etkiliymis ablam hemsire o yegenimi goturuyo bende gitcem etkili olursa mutlaka burada anlatirim yuzmek iyi geliyo yaptm mutlaka tavsiye ederim. Ve son olarak biz asla kurtulusu olmayan hastalariz :(

ZALDIAR 20 ilacı

ZALDIAR 20 FILM TABLET kullanan varmı ne gibi etkileri var iyi yada kötü bilgisi olan cevaplaya bilirmi

Üst Alt