Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit'de kullanılan ilaçlar..?

mehmet kardeş hastalıgın ileri evreise haplarla bir süre idare edersin ondan sonra onlarında bir etkisini göremezsin hele birde calışıyorsan dahada zor benim tavsiyem embrell ve tnf türü ilaclar bunlar epey pahalı ilaçlar yazdıra biliyorsan dene fakat yan etkileri cok olan bir ilaç bunlar her üç ayda kontrole giderek kan degerlerini kontrol ettirmen lazım allah şifalar versin ben 5 senedir bu ilacları kullan maktayım agrım hiç yok diyebilirim önceden 24 saat agrıdan kıvranmakta idim şuan cok rahatım

kardeşim tam 15 yıldır bu hapı kullanıyorum ne olacaksa olsun dedim her şeyi bıraktım inceldiği yerden kopar yapacak bişe yok

bütün ilaçları kullandım nerdeyse artık doktorların deneme tahtası olduk

aynen doktorların anladıgı birşeyyok zaten ölçüp biçiyorlar tedavi dersen yok sadece teskin etmek ve ilerlemesini önlemekten ileri gitmiyorlar hastalık öldürmüyor fakat süründürüyor allah sabır versin

Sa

Arkadaşlar bende bu hastalığa tutuldum ve daha 4 gün oldu öğrendim şok oldum. Çocukluğumdan beri devlet hastanelşerinde orda burda sırt ağrısına gittiğimde hep kas ağrısı deyip yolladılar gevşeticilerle ilerki yıllarda belım ayaklarımın altı bileklerim kolum özellikle sırtım çene kemiğim ağrılardan duramıyorum okadar alışmışımkı ağrıya ağrıyla yaşamayı öğrendım sorun bıle etmıyodum artık canım yanıyo o bı dr gidiyom kas romatızma bı dr boyun düzleşmesı bı dr bel fıtığı bı dr fıbromılyolojı tahlıllerde bunlar çıkıyo anlamadım . Bazen topallıyarak yuruduğumde fıtıktan dedım geçen kolumu kaldırım bluz giyemedım dedım GEne gıtcem dr bu sefer özele gittim hep dua ettım Allahım bışe var bılıyorum ama şu hastalık neyse tam teşhis koysunlar dıye yalvardım bi ilaçlı emar dr ankılozan s. dedı. Ben bu dr daha önce dr um as olabılır fakulte hastanesıne git dedığını söyledim iyikide söylemişim ondan mı bilmem ama dr ilk dediğinde gözümden damlalar süzülmeye başladı bu yaşa kadar eğilmemışsın bundan sonra eğilmezsın diyınce ferahladım ama hareketlerımın kısıtlanacağını bılıyorum 31 yaşındayım. sporlar canımı çok yakıyo ama geçecek dıye ümitliyim mevla sevdiği kulnuna dert verırmış erkeklerde olan bı hastalığın bayanda olması dedım yarabbı sen bılırsın elımden ne gelırkı sana sığındım. erkese şifalar . volteren 75 ve yüzme verdi

ankilozan :(

merhaba arakadaşlar.
bende sizler gibi bir cok ilac kullandım uzun yıllar ENDOL SUPAZİTUAR kullandim bir nevi agrıları dindiriyordu ama tedavi edici degildi 2007 yılından bu yana HUMİRA isimli ilacı kullanıyorum çokda iyi geldi agrılarım cok az diyebilecegim kadar azaldı günlük yaşantımı etkılemıyor.çalışıyorum ist ünv ceraah paşa tıp fak romotolijide konrollerimi yaptırıyorum evet ilacın tedavi edici oldugu kadar yan etkılerıde cok varmış ama bunu göz önune aldım her recete yazdırdıgımda imza atırıyorlar ilacin vermış oldugu her türlü yan ekıyı kabul ediyorsun hepinize agrısız acısız güzel günler dilerim...

Selam salim52 sen humiranın tedavi edici olduğunu yazmışsın vede yan etkileri var diyorsun.Sen bu ilacı iyi araştır ve yan etkilerini dikkatli oku derim.Saygılarımla

nur banu yüzme gibi bir şansın var ise belediyelerin bazı yerlerde kapalı havuzları var yaz kış gitmeni tafsiye ederim volteren den dier ilaclardan daha iyi gelir eg zer sizlerden cok daha iyi sonuc ala bilirsin

Selam arkadaşlar.Ozon tedavisi hakkında bilği aldım ve uygulatmaya karar verdim.12 veye 15 seans olarak uygulama yapılacak.6 Seans sonrasında etkisini göstermekle beraber değişiklikler gösterdiği bildirildi.Daha sonrasında sonuçlarını sizlerle paylaşacağım.Saygılarımla Muammmer ULUÇAY

Aslında kan tahlılımde hbl27 tam yazamadım galıba neyse pozitif yazıyo ilaçlı emar sonucuma baktı teşhis koydu. şikayetlerimide dinledı bana özellikle sabah tutukluğunu sordu ama benım ağrımın olmadığı hıç bir zaman yokkı sadece dıkkatımı çeken uykudan va uzun oturmadan sonra kalkınca ayak bıleklerım sırtım heryerim dıyebılır katır kütür. belım ağrıyo toplalladığım bıle oldu kolumu kaldırmadım ağrıdan bı gun ama benı öldüren ağrılar sırtım boynum daha fena özellıkle sağ kureğimde kolum uyuşuyo enerjı yok bazen bıleklerım ağrıyo ya nereyı anlatayım bıde benim eğilme gibi bı durumum yok şükür yıllardır dık durma alışkanlığı kazandığımdan tabı ağrılar yuzunden ondanmı acaba dışarıdan çok sağlamım yürürüm koşarım tabı çok yürüdüğümde belımden duramıyom o ayrı ama içim alllahhhhhh ağrıdan durmuyo acaba teşhisim doğrumu nette 2 dr sordum bırı uzman romotolojı başlangıç görunuyo ama şikayetlerı yazmamışsın dedı bırıde yok değil brusella yada tüberkiloz olabılır falan kıme ınancam ben ya

bir kaç degişik doktora görün emin olmak için bu hastalık herkesde aynı seyretmez bazılarında şişlik olur bazılarında olmaz bazılarında sabahtutuklugu olur fakat bende yok 20 senelik ase liyim kendinizi korumanız ve aşırı yormamanız iyi olur ve hastalıgı boşvermeyin cok iyi araştırın alla şifa versin hepimize

teşekkür ederim cevabınız için bendede şişlik yok sabah akşam ağrımın olmadığı zaman yok o yüzden dr sabah tutukluğunu sorduğunda ben bı duraksadım evet başka dr gitsem iyi olur

ARKADAŞLAR BUNU Bİ OKUYUN BİLGİSİ OLAN VARSA LĞTFEN BANA BURDAN YAZSIN EGER DOGRUYSA BEN HEMEN GİDİYORUM BURAYA

Omurilik ameliyatında çığır açtı

Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefi Doç. Dr. Kamil Çağrı Köse, geliştirdiği teknikle yüksek felç riski taşıyan omurilik ameliyatını gerçekleştirdi. Köse, ağır omurilik eğriliği yaşayan 3 hastanın hem belini hem sırtını aynı anda düzeltmeyi başardı. Tıp tarihinde ilk olan bu ameliyat, uluslararası tıp dergilerinde de yayımlanarak tüm dünyaya duyurulacak.
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefi Doç. Dr. Kamil Çağrı Köse, dünyada pek çok hekimin çok cesaret edemediği ameliyatı gerçekleştirdi. Geliştirdiği teknikle ilk kez ‘iki seviyeli omurga kesisi’ yaparak ağır omurilik eğriliği yaşayan 3 hastanın (ankilozan spondilit) hem belini hem sırtını düzeltmeyi başardı. Köse, “ankilozan spondilit” hastalığının, kalça, leğen kemiği, leğen kemiğinin omurga ile ilgili olan eklemini, omurganın kendi içindeki bütün eklemlerini etkileyen romatizmal bir hastalık olduğunu belirterek, bunun omurilik eğriliğine, sırt kamburlarına sebep olduğunu söylüyor. Köse, “Hastalar dayanılmaz ağrılar çekiyor. Önüne bakamıyor. Rahat nefes alamıyor. Kalp ve akciğerlere baskı uyguluyor. Omurilikleri donduğu için örneğin otomobil içinde ani frenlemelerde veya bazen kalça üstüne sert düşme ile bile kafanın ağırlığı sebebiyle boynu kırılan hasta gördüm.” diyor.
Köse, geliştirilen yeni yöntemin, omuriliğin hem arkasından hem önünden omurgayı kemik olarak tamamen çıkartıp uygun bir açıyla, omurgaya vidalar ve çubuklar yerleştirerek düzeltme esasına dayandığını ifade ediyor. Dünyada normal uygulamada omurgayı çepeçevre kesme işlemi omuriliğe temas açısından felç ve büyük damar yaralanması sebebiyle ölüm riski taşıdığı için tek seviyeden yapıldığını hatırlatan Köse, bunun sonucu olarak da bel düzeltilirken sırtta eğrilikler kalabildiğini vurguluyor. Yeni uygulamada, hastada hem sırt hem bel bölgesinden aynı seansta ve bir kerede iki farklı seviyeden bu işlemi gerçekleştirdiklerini dile getiren Köse şu bilgileri veriyor: “Çok ciddi düzeyde eğriliği olup tekli kesi ile omurgası düzeltilemeyecek durumda olan 3 hastayı iki seviyeli omurga kesisi yaparak tedavi ettik. Normal insan omurgasına yakın bir düzelme sağladık. Hastalarımızın hem beli hem de sırtı düzeldi. İki hastayı taburcu ettik, bir hastamızı da taburcu edeceğiz. Yaptığımız literatür taramasında gördük ki şu ana kadar yayınlanmış tıp literatüründe aynı seansta iki seviyeli omurga kesisi yapılarak düzeltilmiş hasta yok.”
Köse, ameliyatın yabancı uluslararası tıp dergilerinde yayınlanmak üzere hazırlığını yaptıklarını belirterek, “Umudumuz o ki yurtdışında da yurtiçinde de omurga cerrahisi ile ilgili uğraşan kişiler bu hastalarda bu tekniği daha rahat uygulayabilirler. Halen birçok merkezde ekip veya teknik yetersizlikten dolayı tek kesili yöntem bile uygulanamamakta. Ankilozan spondilit hastalığının tedavisi ile uğraşan fizik tedavi ve romatoloji uzmanlarının da çoğunun bu tip eğriliklerin düzeltilebileceği ile ilgili bilgi eksiklikleri var. Hastaları bize yönlendirsinler. Bu hastaların çok büyük bir yüzdesi bir cerrahi müdahale ile çok daha konforlu bir yaşam sürebilecek durumdalar. İmkân ve yatak sağlanırsa daha çok hasta ameliyat edebiliriz.” ifadelerini kullanıyor.

arkadaşalr bu hastalık artık böyle geçeçici ilaçlarla olmuyor ben çok sıkıldım ve bıktım ama bana bir arkadaş tafsiyesiyle sülük tedavisine başladım ve şuanlık çok iyi hissediyorum agrılarım kesti ilaçsız.zamanla bakıcam iyi olursam size tafsiye edecem.ben faceden sayfayı budumhttps://www.facebook.com/TibetTedavi isterseniz bakın inceleyin.

merhaba arkadaslar.bende 1992 yilindan buyana A.S. hastasiyim.bu hastalik iki defa gozlerime vurdu (uveit hastaligi).ilki goz damlasiyla bir haftada iyilesti, ama bir sene sonra diger gozum etkilendiginde bu sefer damla ise yaramadi.direk gozume igne tedavisi uygulandi ve bir ay kortizon tedavisi uygulandi.2008 den bu yana embrel tedavisi goruyorum cokta memnunum, hatta benim icin ikinci bir hayat oldu ama agrilarim arada birde olsa devam ediyor.agri kesicilerlede nereye kadar. allah yardimcimiz olsun

Sayın Ali UÇAR senin kullandığın ağrı kesici değilmi?Ağrı kesicilerle nereye kadar demişsin.

embrel tedavi icin ama yeterli olmuyor.cunku belirli bir zaman sonra eklemlerdeki asinma cogaldigi icin agrilarda siddetleniyor.gunde 7 saat zor uyuyorum cunku agrilar siddetleniyor.suan hem agri kesici hemde kas gevsedici kullaniyorum.isteyen olursa isimlerini yazabilirim

Çok tedirginiz

Selamlar Bugün eşime AS teşhisi koyuldu.Bir MR var beklediğimiz ama muayene sonucu doktor teşhisi koydu ynede.Geçen seneden bu yana kalça ağrısı ve zaman zaman bacağa inen ağrılardan şikayetçiydi.Bizden bir de genetik testi istendi kan tahlillerinin yanı sıra.Çok yabancıyız konuya ve çok ta tedirginiz çok zor bir hastalık olduğunu öğrendik ve eşim resmen yıkıldı. Doktor yüzme ve plates önerdi ama şuan şoktayız herhangi bir kısıtlılığı yok şu aşamada.31 yaşında.Erken teşhis ve düzgün tedaviyle iyileşme şansı yok mu bu hastalığın? : ( Çok korkuyoruz

voltaren 100mglık ve muskazon ağrıları hafifletiyor

selamlar...
Hiç endişe etmeyin öncelikle..bayanlarda çok daha farklı seyrediyor..HLA b 27 istemişlerdir negatif yada pozitif olup olmadığına bakacaklardır ailesinde bir yatkınlık var mıydı eşinizin ?korkacak bir şey yok etkili ilaç ve ağrı kesiciler var bu zamanda..19 yıldır birlikteyim ben a.s ile..sizin teşhis yeni konmuş iyi bir romatoloğla ağrısız günler yaşarsınız ama en önemlisi eğzersiz!Hiç korkmayın..

pempe yürekli sende hastalık hafif seyretmiş.
nezle gibi bahsetmişsin inanamadım şahsenn

her bünyede farklı seyrediyor teşhis zamanı ve dr da çok önemli..Birde ne yapayım alıştım artık ona boyun mu eğeyim ?? o benden korksun..

bence çok şanslı 31 yaşında yeni belirti olmuş.benim lise yılında başlamıştı.
iyi romatoloji doktoruna giderse ilaçları ihmal etmezse etkisini azaltabilir.

benim dikkatimi çok korkuyorum diye yazılmış o çektii

bazen soruyorlar neyin var dediklerinde romatizma diyince bişeyden saymıyorlar

bana ilk söylediklerinde ölmeyeceksin ama sürüneceksin demişlerdi fizik tedavi doktorları
yıllar geçtikçe doğru dedikleri malesef çıktı

biz korkutamadık:mad:

bu hastalığı..

14 yaşında teşhis kondu bana 19 yıldır hergün ialç ve eğzersiz yapıyorum..ilk zamanlar çok üzülüyordum ama dedim ya alışmasam ne yapacaktım ki?ben aynı fikret abi ;diyorum saygıda kusur etmek istemem, neyin var diyorlar romatizma diyorum inan neler neler öneriyorlar ,ne tavsiyeler :) artık alıştım ve tek gerçek var moral,eğzersiz ve ilaç ..hayat kalitemizi artırmanın yolu var mı?

güzel düşünüyorsun ne diyim :)

herşey iyi geçer umarım senin için
saygından ötürüde ayrıca teşekkür ederim

abi 11 yıl kaçtım anti tnf lerden..şimdi humira kullanıyorum..açıkçası ne kadar tehlikeli olsa da hayat kalitemi arttı,yaşama sevincim var..çok deformite olursam ameliyat ta artık gelişiyor napıyım olursa bi bozukluk o ameliyatı da olucam..elimden başka bir şey gelmiyor..

bak biraz eşeledim emrah moduna girdikk :)

öyle yaraları kapatmak yokk :) dök bakalım içindekileri :)

iyi devam et tnf .benim gibi ameliyat olmana gerek kalmasın

Geçmiş olsun...ameliyattan memnun musun peki abi?ilaç konusunda ne düşünüyorsun?

Üst Alt