Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayak bileği dondurma işlemi yaşayan ya da bu konuda ayrıntılı bilgisi olan var mı?

Geçmiş olsun öncesinde düşük ayak mı var dı acaba?

okyanus1111
Çok geçmiş olsun şimdi durum nedir?

mansion
Çok teşekkür ederim
Evet düşük ayak ve içe doğru dönüyordu basınça . Ayak kenarında sürekli yaralar oluşuyordu çok aci çektiriyor du.
Şimdi çok şükür

ergincengiz
Teşekkür ederim size de geçmiş olsun ayaklarım şimdi daha sabit duruyor ama burkulduğunda falan kan oturuyo . fazla koşmaya falan çalışmıyorum . Kemal Durağa gittim fakültede

Anladım Kemal bey de bu ayak bileği konusunda uzman ben Medicabil Hastanesi'nde Müren mutlu ya ameliyat oldum çok başarılı bir doktor. Kalça çıkığı ve ayak uzatma ameliyatılarini da yapacak

Bnde 4 ay önce ameliyat oldum sol ayağımda ama daha yürüteçle yürüyorum ne zaman yürürüm bilgisi olan var mi

Merhaba ,arkadaşlar ben 35 yaşındayım.2016 yılında bir trafik kazası yaşadım ve sağ ayak bileğim donduruldu. Ayak bileğinizde kıkırdak doku zedelenmiş ise ve yaşınız genç ise tek çare dondurma işlemidir. Adı ile uğraşmak zaman kaybından başka birşey değildir. Çünkü hasarlanan kıkırdak dokudan dolayı kemiklerde artroz yani kireçlenme oluşmaya başlayacaktır . Ve nihayetinde ya protez uygulanmalı yada ayak bileği doldurulmalıdır. Ayak bileğine takılan protezler genellikle yaşlılarda uygulanır çünkü bu protezlerin ömrü 8 ile 10 yıldır. Dizlere takılanlara oranla çok daha çabuk yıpranır ve tekrar sökülerek bilek dondurulur .protez sonrası yapılan dondurma işleminde en az 3 cm kısalık oluşur. Son olarak ayak bileğine yapılan dondurma işleminde iki sorun oluşur ;
Birincisi artık koşamazsınız yani depar atamazsınız .
İkincisi ise ayak bileğinizdeki ağrı yaşadığınız sürece sürekli ağrıyacaktır .
Ben buna kader diyorum siz ne derseniz deyin.

Aktas19 selamlar aktas19.benimde bundan 4yil once kotu bir trafik kazasi sonrasi ayak bilegime platin takildi,belli sure sonra cikarildi.uzunca bir donem de fizik tedavi muaynesi oldum ama hep ayagimda bir zonklama , yanma ,agri ve ödem vardi.kafama takildi baska hastaneleri gezdim ameliyatimin cok iyi yapildigini vs soylediler.bir ara cok sukur iyiydim ama su 3-4 aydir gezmedigim doktor kalmadi.genelde ozel hastaneler gittim bu hafta insallah baltalimani kemik hastanesi cok övdüler oraya gidecegim..inan cok agrim var.ayagimin uzerine basamiyorum ,az da olsa hareket kaybi vardi.suan cok agrim var,gece uykuda dahi uyandiriyor,ayagimda yanma,zonklama var.aksamlari baya ödem olusuyor.bende gezdim doktorlari bana da yasimin genc oldugunu ayak bilegi protezini yapmak istemediklerini soylediler.cunku belli bir ömru varmis.atiyorum belli bir adim yada yil omru oldugunu soylediler..bende 35 yasindayim.birisi kemik dondurma yapariz diyor .hangisi iyi hangiso daha saglikli olur bilemedim.sen agridan kurtulamayacaksiniz demişsin biraz açar misin?kemik dondurma islemi L seklinde bir eklemlerin sabitlemesiyle olusan uygulama.bu uygulama sonrasi hic mi hareket etiremiyoruz ayak bilegini, hic esneklik yok mu?dusunuyorum da bu sekide insan yuruyemez ki zaten?yoksa ayak bilegi protezi mi yapmali.muhakkak cevap bekliyorum senden dostum.simdiden tesekkurler

ergincengiz oncelikle cok gecmis olsun arkadasim.bende ayak bilegim icin kemik dondurma ameliyati yapilabilir.anladigim kadari ile L seklinde sabitliyorlarlar.ameliyat sonrasi ödem,agri,yanma,zonklama gibi sikayetleriniz devam ediyor mu? L seklinde kaynama ypiliyor ya biraz ürpertiyor beni dogru konusamayim ama caresizim:(:( acana yururken sikinti yapiyor mu? Sekel oluyor mu? Hani kosma vs yapilamiyormus, orasi cokta onemli degil omrum boyu pek kosmadim ama hizli yurume vs yapilabiliyormu, gunluk ihtiyacalarimizi kisitliyor mu? Umarim kendimi izah edebilmisimdir.cevap verirseniz cok memnun olurum.kafaya takmaktan inan 5gunde 4 kilo verdim.

ben dogustan ice dogru egri basiyodum 1 yasinda ameliyat oldum 2 ay oncede doktor talus kemigi islevini yitirmis dedi bu carbon ortezlerin banada faydasi olurmu 24 yasindaym

agrı olmaz ama mesela cok yol yürüyünce sankı klik klik ses duyarsın
Merhaba, Ağrılarınız ne kadar zamanda gecti

Bende oldum 7 buçuk ay oldu halen raporlugum ağrılarım var sizde durum nedir

Merhaba,
Bende 7 buçuk ay oldu sizle aynı durumdayim ağrım var gectimi umut varmı acaba.

Benimle aynı durumdasınız benimde bicaklanma.son durumunuz nedir

Benimle aynı durumdasınız benimde bicaklanma.son durumunuz nedir

Bnde ameliyat oldum.6 ay oldu
Merhaba, geçmiş olsun suanki durumunuz nedir?
Benimde 7 buçuk ay oldu halen acı içinde basiyorum

Çok rahat ettim keşke daha önce olsaydım diyorum ama doktor faktörü çok önemli.

Merhaba,
Tam iyileşmenin ne kadar zaman aldı.Benim 7 buçuk ay oldu hala acıyla basıyorum ve düzgün yuruyemiyorum

Üst Alt