Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayak bileği dondurma işlemi yaşayan ya da bu konuda ayrıntılı bilgisi olan var mı?

arkadaşlar ben ayak bileğimden amaliyat oldum ama sorunlarımız aynımı bilmiyorum.sorularınız varsa banada sorabilirsiniz.ben kimseye amaliyat önermiyorum zorda kalmadıkca.

Benim her iki ayakbileğim artrodezli ( cerrahi girişimle eklemleri sabitleştirilmiş). Ayaklarımdaki deformasyonu düzeltmek için yapıldı çocukluk dönemimde. Hareketleri kısıtladığından tavsiye edilebilecek bir ameliyat değil ( zorunda kalmadıkça). Bende ağrı yok ama oldukça yavaş yürüyorum ve çabuk yoruluyorum.

benimki farklı diz kapaktan dondu ama cok rahatım yürümemde bir sorun yok böylesi olması benim için daha iyi cihaz kullanıyordum ve cift deynek onlardan kurtuldum ama topuk ta sabit kalacak zorlukları neler araştırın öyle olun amaliytı

Ayak bileği dondurma ameliyatı oldum. Ama halen üstüne basamıyorum?

arkkdaşlar on sene önce bıcaklandım kalçadan .sonra sag ayaggım düştü . bu sene başındada ayagımı dondurdular .
şimdi amelıyat olalı 6 buçuk ay oldu ve halen ayagımın üstune bassamıyorum .doktor dyor basıcakkısın ama ben basamıyorum çok fena agrı oluyor ne yapmam gerekıyor sıkıntılıyım çok

Benimde ayak bileğim donuk sizden tek farkımız benim dizden altı hissetmemem,ama size tavsiyem doktorun dediğini yapın ağrıya katlanın basmaya çalışın gerçi 6.5 ay olmuş bilmiyorum kaynama oldumu ama olsun geçde olsa basmaya çalışın yoksa ayak bileğiniz düzgün kaynamaz.
Bakın benimkisi doktor hatasından dolayı düzgün kaynamadığı için çok sıkıntı yaşıyorum.
Geçmiş olsun

sevgili arkadaşlar ben 11 ay önce ayak bilegimii dondurdum ama olmadı yapamadılar 2 ay sonra tekrar ameliyat oldum bu seferde 9 aydır üstune basamıyorum halen doktorlar basıcaksın yürüyeceksin diyorlar .sonra ben kıllandım ve haydarpaşa gataya giddim bu seferki doktorrlarda bana ayagımıdaki platının vıdasının gevşedıgını söledıler.ben ne yapayım arkadaşlar 11 aydır sevgılımın elınıden tutup gezdırmenın hayalını kurarken 3 ünccü bir amelıyat daha olucam .ama ümraniye devlet hastanesındeki kasaplara sakın olmaytın

Bilek dondurma ameliyatından geri dönüş var mı , dondurulan bilek işler hale gelir mi ?

Tavsiye edilen bir uygulama değil!
Piyasada dinamik ayak bileği ortezleri mevcut! Bunları kullanmanız daha faydalı olur. Youtube da bir sürü video mevcut bu ayak bileği ile ilgili!

kardeş bende çocuk felciyim ve ayak dondurma ameliyatı oldum yaklaşık 30 yıl oldu ve hiç bir şikayetim yok EĞİRDİR KEMİK HASTALIKLARI hastahanesinde oldum ameliyatı evet ayak bileği hareket etmiyor ayağınıda normal ayakkabı giyebilecek şekilde sabitliyorlar yani topuklu ayakkabı giyebilirsin ama tabiki sağlam ayak kadar olması imkansız benim sağ ayağım sallanıyordu ve yerde sürünüyordu şimdi gayet iyi saygılarımla

herkese geçmiş olsun.1996 yılınnda izmir devltette sol ayak bilieğimi donduruldu.aslında bilek dondurulması gayet güzel bişey yerde sürünen kontorol edeemediğiniz ayk bileiğinizi 90derece sabit tutarak rahat yere basmınızı sağlıyor.düz taban ayakbıda çok rahat 2 cm topuklu kunduramdada gayet rahattı.sonra bir aksilik oldu 5 yıl içinde dondurulmuş olan ayak bileğim kendi kendine düşerek eski konumuna geldi yani düşük bilek oldu tekrar. uzun bir zaman düşük bilekle sürdürürken canıma tak etti ve tarsus ömer sayarda 2008 yılında bilek dondurma işlemini bir daha yapıtırdım.ve doktora bir daha yak bileiğğimin düşmesini istemediğimi söyleyip başıma gelenleri anlattım.3 yıldr gayet rahatım.tekrar da düşme görmedim.çok hafif aşağı yukarı bilek esneme yapıyo.bence yerde sürünen ayak bileklri için gerekli bir amaliyat tabi şuan topuklu ayakkabılar rahatsız edioyo.

ayak bileğinden neden ameliyat oldun.banada yardımcı olabilirmisin.12 doktor ne tavsiye etti.benimde ayak bileiğimi donduracaklar. :(

slm

sevgili arkadaşım ben on sene önce pıçaklandım sınır damarım koptu kalçadan sag ayak bılegı düşüklük oldu bende dondurdum ama memnun degılım çok geç ileşiıyor ve çok agrıı yapıyor amelıyat olalı bırbuçuk sene oldu halen hergun ıkıtane agrı kesıcı atmadan sokaga çıkamıyorum ve fazla yürüyemıyorsun yuruyusun kısıtlanıyor eger şimdiki halınden bıraz olsun memnunsan olma derim ve her hastnedede bu amelıyatı olma sana hastane önerıyım orda ol bu amelıyatı en saglam tukıyde baltalimanı kemık hastanesınde olursun msn mi verıyorum eklersen sohbet ederız bu konuda ıyı akşamlar

selviser@hotmail.com

bu nasıl iş ya anlamadım 6 ay mı oldu bak sana söylim.başka doktora göster ayağını biilek donodurmasında en geç 2 ay içinde yürüsün yanlış bişeyler ver ortada.yada ayağın kireçleme olmuştur. muhakka başka bir yere göster

bır seneyeı geçtı 6 ayda degıl halen agrılarım devam edıyor çıblak ayakla zaten hıç yuruyemıyorum evde ayakkabıyla gezıyorum doktorlara GITTIM ZAMANA IHTIYACIN VAR DIYORLAR BIDE AYAK DONDURMA AMELIYATLARI BIR SENEDEN AŞŞAGI ILEŞMIYOMRUŞ

selviser;

Arkadaş olma demişsin sonrada ol demişsiniz:confused:

Bencede olmayınız!!!

Heleki tek ayağında böyle sorunu olan bir arkadaşa bir dr. un bu ameliyatı yapması cinayettir.

Piyasada aktif carbon ortezler mevcut! Videolarını izlediğim kadarı ile koşuyor tek ayağında sorunu olanlar.

You tube da videolar mevcut.(Bilgi alma hakkımızı kısıtlayanlara da buradan bir gönderme yapmış olalım!)

Acaba kendi ayağınıda böyle dondururmuymuş. O dr. deyin ki ben size 1 milyon versem ayağın bu vaziyette gezermisin?

Oysa ki size carbon afo ile hareketlerinizi kısıtlamadan yürüme imkanınızın olduğunu belirtmesi lazım.

Merhaba saww bu carbon afo dediğiniz nasıl birşey ? benim sağ ayak bileği düşük ithal pafo kullanıyorum plastik bazı engebeli arazide bileğimde burkulmalar oluyor bundan daha iyi olurmu sizce ?

ayak bileği düşüklüğünde afo kullanılyor.

O plastik afo lar çok kullanışsız.

O afoyu botla kullanmassan ayağın tabi kide burkulur.

Bu şekilde bir afo yapıcak seviyede bir ortopedi firması görmedim türkiyede!

Halbu ki bot la afo uyumlu bir bütün olarak tatbik edilmelidir.

Neyse bence you tube da carbon afo yazarak arama yapıp bi video ları izleyin...

Gözleriniz tatmin olursa bir ortepedi firmasına gidip o ürünü temin etme yoluna gidin...

Nacizane tavsiyem budur. Geçmiş olsun!

Ben size linki de vereyim.

YouTube - ‪carbon afo‬‏

Ben ayak düşüklüğü için karbon afo kullanıyorum, diğer afolardan hep sıkıntı çektim şu an cok memnunum ,siz neden afo düşünmediniz bir ayağınız sonuçta sağlam ,bilek dondurma ameliyatı olanların coğu şikayetci ,geri dönüşü yok ilerde tedavi cıksa faydalanamazsınız.Geçmiş olsun arkadaşım.

çok teşekkürler bir araştırmaya koyulayım ben en kısa zamanda :)

faruk34;
Faruk bey benim sağ ayak bileğimde düşüklük var istanbulda oturuyorum bende siz nerden temin ettiniz acaba.. ve SGK ücretin tamamını karşılıyormu ?

arkadaşım ben plastık avrupa afo kullanıyorum carbon afoyu hıç denemedım selviser@hotmail.com ekle bana bılgı verırsen sevinirim en azından ynlendırme olur

Formed fahiş fiyat veriyor. İnternetten daha ucuza alınabilir kanımca!.

İthallikle alakası yok ödemelerin! Ödemeler çağ dışı... Yerli si de pahalı...

Bu afoyu deniyorsun başta, ayağına uyarsa sonuçta hazır model ölçüye göre vermiyorlar, benim tesadüf oldu tek model vardı sanki benim ayağa göre yapmışlar.Fiyatlar pahalı ama malzeme uzaygemilerinde kullanılan karbon maddesi göründüğü gibi demir değil  ,ürünü Almanyadan getirtmek istedim, doktor reçetesi ve ölcü olmadan satın alamıyorsunuz.İkinci eli hiç araştırmadım mutlaka satan birileri vardır tabi birde bu modeli taklit eden firmalar var malzeme karbon değil, ürünü inceleyin derim malzeme cok ince ve hafif esnek ben kırılır dedim ama iki senedir cizilmedi bile :)Spor ayakkabı ,kösele ayakkabıda giyebilirsin ayakkabı numarasının buyuk olmasına gerek yok hatta buyuk ayakkabıda problem cıkartabilir ayagın iç kısmında surtme olabilir, orayada bez parcası sıkıştırırsınız problem değil.BEnim afonun resimleri aşağıdaki linkte :
http://www.engelliler.biz/forum/pro...cin-afo-ankle-foot-ortez-kullanan-var-mi.html

Bugün medikale gidip carbon afo yu araştırdım fiyatınu duyunca küçük dilimi yuttum :) 520 avro

kimisi direk bu fiyatı verdi kimisi + kdv ekledi.. 950 tlden başladı 1400 tl ye kadar çıktı. ki sgk ödemiyormuş kötü olan tarafı da bu. ödese bile normal plastik afonun bedelini ödüyor o da 85tl gibi bir rakam..

durumumu düzeltince birtanede ben alıcam. ufak bir test yürüyüşü yaptım bilek düşüklüğünü gayet güzel destekliyor. yalnız kafama takılan bir sorun var acaba yokuş aşşağı inerken nasıl rahat oluyormu onu bilmiyorum..

Genelde bu malzemeler pahalı ama eğer istekleri karşılıyorsa neden alınmasın.Yerli kasaplara bunun yarısı kadar para veriyorsunuz hep problem cıkıyor, yani söyledikleri ile cıkardıkları iş kalitesi birbirini tutmuyor.
Değişik ürünler cıkıyor ,bir daha afa alırsam bu alttaki ürünü denemek isterim :

faruk34,
ebay de gezinirken 199$ a bu ürünlerden gördüm.
Bi kargo parası ile temin edebilirsin kanımca!.

Onu bende gördüm hatta mail attım kargo ücreti nekadar tutar diye 29 dolar diye cevap verdi.. yalnız ürün kullanılmış durumda sıfır değil yani ...

Ben plastik afo kullanıyorum 2 yıldır.

Geçenlerde karbon afoyu aldım ve 1 hafta deneme süresi olarak verdiler kullandım. Ottobock'un karbon afosuydu. Evet burkulmayı önlüyor. Ama kesinlikle plastik afodan daha rahat değil.

Neden derseniz;

* Bi kere kenarlarını traşlayamadıkları için, ürüne göre özel ayakkabı almalısınız diyorlar. 1000-1500 TL veriyoruz niye özel ayakkabı almak zorunda olalım ki? Her ayakkabıya olmuyor. Çünkü taraklı ayaklara yapılmış gibi tasarlanmış. Benim ayağım ince ve sorun yaşadım.

* Plastik afo ayagınızın şekline göre şekil aldığı için problem yaratmıyor ama, bu karbon afolarda ayak parmaklarımın kök kısmı bir süre yürüdükten sonra ciddi anlamda uyuşuyor. Carbon afo sert ve şekil almayan bir maddeden yapıldığı için, ayağınızı bir süre sonra uyuşturuyor. Deneme süresinden sonra ürünü almamış olmamın en büyük nedeni de bu!

* Başka markaların karbon afolarını da denedim, onlar ince olarak tasarlanmış mesela, gayet güzel! Onlar her ayakkabıya olabiliyor. Ama onlarda da bir süre yürüdükten sonra ayak parmaklarımın kökünde ve parmaklarımda ciddi uyuşukluk hissettiğim için onuda almadım. Çok rahatsız oldum çünkü. Ayağında his olmayanlar kullanabilir diye düşünüyorum. Ama his olanlar mutlaka deneyip almalı. 1 gün deneseniz bile anlayabilirsiniz.

O yüzden almadan önce mutlaka 1 gün deneme süresi isteyin. Ve o 1 günde bol bol yürüyün.

O kadar para boşa gitmesin, yazık günah...

Üst Alt