Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayak bileği dondurma işlemi yaşayan ya da bu konuda ayrıntılı bilgisi olan var mı?

bılgi

slm herkese geçmış olsun benımde paylaşmak itediğim bı rahasızlık durumunu paylaşmak istıyorum benım eşım 4ncü kattan düştü direk ayak üstü bı topukta kırık bıde leğen kemığınde kırık çıktı amelıyat yapıldı çok da başarılı geçti amelıyalrın ıkısıde daha sonra topukla ılgılı sıkıntılar yasadık doktor beyde topuk için ikinci amelıyat gerekebılır demışti şimdi ise benım eşım yürürken hafif aksama lık görünüyor topukta kireçlenme olduğu için topuğa rahat basamıyor onun için kireçlenme olan yerı amelıyatla dondulursa düzelebılır ama daha amelıyat olmadı ben burda kı hastaların yorumlarına bakınca şikatyetlerini dılle getirmişler acaba amelıyat sonrası neyle karşılasırım benı aydınlatabılırseniz sevınırm tekrar herkese geçmiş olsun

gönülyarası

abi benimde ayak bilegim yanlıs kaynadı fiksatörden dolayi şuan uzun sure yuruyemıyorum sen tabanlık falan mı yaptırdın veya başka birşey mi bilgi verirsen sevınırım bende ankarada oturuyorum ne yaptırdıysan adreslerınıde yazarsan çok makbule geçer

guzgulu

DONDURMA DİGER ADI İLE ANKİLOZ HAREKETİN KİLİTLENMESİ DEMEK ZORUNLU BACAKLARDA YAPARLAR

KARDEŞ İSTANBULDA BALTA LİMANI KEMİK HASTANESİNDE B GRUBU OLAN DOKTORLAR ÖZELLİKLE BİLAL DEMİR BU KONUNUN UZMANI NE DERSE ONA GÖRE HAREKET ET...

Bende ayak dondurma ameliyatı oldum ısparta eğirdir kemik hastanesi bu konuda 1 numara doktorum cunety turan di...

Özlem

Şuan normal yuruyebiliyor musunuz benim ayak bilegim yanlış kaynadi uzun süre yuruyemiyorum şişiyor 1 buçuk yıl oldu tabanlık falan yaptıran düzelme olur mu acaba :?

Benimde bileğimi dondurdular bunda bir sıkıntı yaşamadım yürürken aksama oluyor fakat;
Kurtarılması imkansız bir bacağı kurtardı doktorum.
Baltalimanı kemik hastanesi, kartal eğitim araştırma hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi bacağını alalım dediler.
Prof. Dr. Fatih PARMAKSIZOĞLU
kurtarırım diyen ve halen tedavisini sürdüren tek doktor oldu.
Tabi sizin bilek dondurma dediğiniz olayı gayet başarılı ve sorunsuz halletmek oyuncak bu adam için. Muayenanesinde yaptığı tedavileri kopan bacak elleri gösterdiğinde güvenip bacağım size emanet dedim ve sadece topuğum olmadığı için tedavi devam ediyor.
Onuda diğer doktorlar halledilmez demesine rağmen Fatih hoca topuğumu delen ete zarar veren topuk kemiğimi törpüledi ve deri nakliyle işi bitirmeye niyetli.
Size tavsiyem ameliyattan korkmayın ve iyi araştırın dediğim doktoru mikro cerrahlığı, plastik cerrahlığıda var belgeleride tam bir profesyonel...
Ulaşmak isteyenler google da yazdığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz.
Muayene ücreti 350 tl özel tedavi yapıyor ve özel sigortanız varsa zaten rahatsınız fakat yoksa biraz maddiyat gerekli.
Ben 15 kez ameliyat oldum 10 tanesini Fatih PARMAKSIZOĞLU yaptı...
Bacağımın durumu içler acısıydı kaval kemiğime ve topuk kemiğime elimle değdim siz hesaplayın gerisini.
Herkese Allahtan şifalar diliyorum...

bende sağ ayak polio sekeliyim..2005 te sağ ayak bileğim donduruldu.hiç bir şikayetim yok..bu işin uzmanı op.tuğrul berkel yaptı...bunun üzerine hoca tanımam...

Merhaba

Bnde ameliyat oldum.6 ay oldu ama basamiyorum.siz nasıl oldunuz şimdi basabiliyo musunuz.teşekkürler..

Benimde ayak bileğim donuk sizden tek farkımız benim dizden altı hissetmemem,ama size tavsiyem doktorun dediğini yapın ağrıya katlanın basmaya çalışın gerçi 6.5 ay olmuş bilmiyorum kaynama oldumu ama olsun geçde olsa basmaya çalışın yoksa ayak bileğiniz düzgün kaynamaz.
Bakın benimkisi doktor hatasından dolayı düzgün kaynamadığı için çok sıkıntı yaşıyorum.
Geçmiş olsun

aynen benim de ayak bilegim donduruldu doktoru dinlememe inatçılık vs gibi işlere girmeyin kesinlikle basın hafıf eğri halk tabiri ile yamuk yumuk kaynarsa tam basınç olmadığı için normal iyileştikten sonra bile ayağınız sürekli şişecek lütfen ricam basın, basın ki düzgün kaynasın
düzeltme :Bu arada şuan ayağim tam düzgün basınç alamadiği için tekrar kırılacak ve düzgün bir biçimde kaynaması sağlanacak olumlu veya olumsuz sonuç alabilir miyim bilmiyorum denemekden zarar gelmez doktoru dinleyin ağrılı geçiyor bılıyorum ama herşey sizin için

konu hortlamış :)

Basmak istiyorum ama ayağım istem dışı kasiliyo ağırlık verince.platinler 1 ay sonra alınacak belki o zaman daha rahat basarım.fizik tedavide başlayacak hemen yürümek istiyorum :(

Slm arkadaşlar benim sağ ayak bileğinde kis kemik ölümü var ve doktorlar diyorki kalcadan dokular alacaz ayağını dondurma yapacaz diyor ama sakat kalırsın diyorlar ameliyat yapmıyorlar yürümede çok zorluk çekeceksin diyorlar söylüyorlar şu an ağrılarım var sancımada var böyle idare et diyorlar gitdim 5 hastane aynı şeyi söylüyorlar

Arkadaşlar merhaba bana ayak bileği dondurma ameliyatı hakkında detaylı bilgi verebilecek biri varmı bilginize çok ihtiyaçim var karar aşamasıdayım

Ameliyat sonrası ya daha kötü olursa diye korkuyorum, aslında bu ameliyatı olan arkadaşlardan cesaret almak istiyorum

Ameliyatı yapacak doktorunuz da önemli olacağınız ortam da önemli, enfeksiyon kapmamanız lazım. Ayrıca tam 90 derece dondurmayı başaramazsa eğer ayak ucu çok hafif meyilli olsa bile giydiğiniz ayakkabının ucu takılıp düşmeye sebep olabiliyor.

Ayağınız da küçülme olup ayakkabı numaralarınız uyuşmayabilir.

Ayak donuk olduğu için dolaşım bozukluğu olabilir, yada ( benim his olmadığı için bozuk ).

Bu işin geri dönüşü yok, o yüzden iyi düşünüp karar verin.

Bu dedikleriniz yüzde yüz gerçekleşiyormu ayak küçülmesi,kan dolaşımı v.s..

Ben de düşük ayak vardı oldum bu ameliyatı

İşe yaradımı Hayır
Düşük ayak geçtimi Hayır

Sakın sakın ama sakın olmaaaaa
Hem ameliyat sonrası ağrılar hem tamamen iyileştikten sonra hiç bir işe yaramadığını görmek can sıkıcı

4 yıl oldu ben ameliyat olalı ana hala agrısı var ve hala şişiyor çok ustune basınca

Özetle olma ameliyatı yaramıyor hiç bir işe

Teşekkür ederim kardeş durum bu diyorsun yani daha memnunum diyen olmadı.

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 19 yıl önce ayak bileğim donduruldu.parmaklarda düşme olmasın diye ayağmın üstüne bir adet platin takıldı.Gayet memnunum.Hiç ağrı çekmedim.Dezavantajları var tabi.Yokuş çıkarken sıkıntı oluyor.Islak kaygan zeminde çıplak ayak yürüyemiyorum,kayıp düşüyorum.Ama önceki halimden yüzde yüz iyiyim.

Bizde aynı aşamadayız ...

yürümenizde bi değişiklik varmı

mrb sizinle irtibat kurmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriz

ergincengiz

Daha öncede yazdım, o şişlik hep devam edecek ve daha dışarıda işin var veya sabah 6 da evden çıkıp akşam 7 de eve girdiniz çalışıyorsunuz, ayakkabı içinde ayak bildiğin TOMRUK şeklinde şişiyor. Ayakkabı ayağına oturuyor vs... vs...
Şişmesini engellemek için varis çorabi veya çok sıkmayacak şekilde ( ayak şişince bandaj oturacak şekilde bandaj sarabilirsin.

ergincengiz

Daha taze, üstüne basıp yürümüyorsunuz da, e haliyle dolaşım da düzgün olmadığı için tabiki şişiyor... Yürümeye başlayınca biraz daha az şişer... Platin takıldı dediğiniz şey çember şeklinde atel mi...?

arkadaşlar bende 1997 yılında oldum bu ameliyatı çok zorlamadığım sürece bir sıkıntım yok çok şükür,açısı tam düzgün ayarlanmamış biraz içe dönük ama bi zararı yok,en çok zorlayan olay bayır yukarı çıkmak,ayağımda küçülme filan da olmadı.Normal gün içinde yürürken çok zorlanmıyorum,kolay kolay şişme olmuyor,ama biraz his kaybı var, 18 yıldır çalışıyorum ve 7 yıldır işim de çok hareketli,normal vites araba kullanıyorum eğer ameliyat olmasaydım normal vites araç kullanamazdım eskiye kıyasla memnunum.

saynz

inşallah benimde öyle olur şimdiden çok tedirginliyim. 10 gün sonra yürümeye başlicam umarım iyi olur. Ama bu şişlik beni çok korkutuyor

Son düzenleme:
Bende ayak bileği dondurma ameliyat oldum 1 ay oldu bir hafta sonra basicam inşallah . ama şimdi çok şiş yürümeye başlayanca geçer mi ? Varmı benim durumum da olanlar

.
Merhaba arkadaşlar ben ayak bileği dondurma ameliyat ı oldum 3 gün oldu basıyorum ama çok yavaş yürüyorum o eski hızlı yürüme halimden eser kalmadı acaba ilerleyen günlerde yürümem gelişirmi
Arkadaşlar tercihlerinizi yazarmisiniz

ameliyat olmuştum mersinde ömer sayar hastanesinde sonra uludağ fakültesine gittim profa başarısız olmuş dedi ayaklarıma platin takmışlar hızlı koşmaya çalıştım ayağımda platin olduğu için ayağım şişti günlerce değnekle yürüdüm

Üst Alt