Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

mrb izmir arkadaşım 1 ay önce oldum ameliyatımı hasan havıtçıoğlu yaptı çokkk memlunum doktorumdan gerçekten işinin ehli yeni sistemle oldu uzatma kemik içine konuldu cihaz günde 1mm uzuyor kısalığın 5cm miş galiba buda 2 ayda uzar demek oluyo benim uzamam geç başladı biraz ameliyattan 2 hafta sonra oda fizik tedavi yapmadığımdan kaynaklanmış süreç ne kadar olur bilmiyorum ama 6 7 ayda tamamlanır diye düşünüyorum bu bana yapılan yöntem çok güzel hayatımı engellemiyor koltuk deynekleriyle dolaşıyorum maliyetine gelincede sağlığım için biraz para verdim oda daha güzel ve sağlıklı olması için kesinlikle hasan hocayı tavsiye ederim ben çok mutluyum diğer hastalarlada konuştum onlarda çok mutlu şimdide geçmiş olsun karar verdiğinde söylersin:)

bende oldum 1 ay oldum ayak uzatma ameliyetı bi doktor öneririm çok çok memlunun prof.dr Hasan Havıtçıoğlu izmir 9 eylülde görevli

SElamlar ben şunu anlamadım siz süper dediniz ama acıdan kıvıramadım dediniz.demekki sorun var.burda olan arkadaslar var gayet rahatlar.bence egzersizlerde sorun devamlı yapmakta sorun yasıyorsun.
Ben hep yazıyorum 156cm erkek im kozmetik bu işi yapıcam para olayını ayarlamaya calısıyorum doktorum prof.mehmet kocaoğlu www.ilizarov.com.tr de gorebilirsiniz.bu işin ustasıdır.

sa

mrb bana dedin galiba acıdan kıvıramadım diye evet doğru acıdan kıvıramıyorum oda çivilerin tenime temesından oluyormuş ilizarov yöntemi dışarıdan çemberle olan sanırım benim ilizarov yöntemiyle olmadı tamamen içeride cihaz ilizarov yöntemi iyi deil mikrop kapma olasılığıı çok çokk yüksek çok hasta gördüm dışarıdan akılmış cihazları hep intihap kapmış yarısından fazlasına hem rahat hareket edemiyosun sorunu çokk yani iyiki dışarıdan cihaz taktırmamışım:)

benim ayağım. 20 cm kadar uzatıldı.enfeksiyon ve ağrılara katlanabilirsen çok başarılı..ama uzun bir süreç.en az bir yıl ayağında odemirleri taşırsın..bu işin uzmanı a.ü. tıp fak.ibni sinada dr. hakan kınık..geçmiş olsun.herkonuda bana danışabilirsin.

bi arkadaştan alıntı: ben bu amaliyati 5 defa gecirdim, eger olmak istiyorsaniz arkadaslar ilizarov yöntemini, isinin ehli doktorlara gidin malesef ben bu yönten cok talihsizlikler yasadim. Tedavi süresi bi hayli uzun sürüyor ama sonuclari bildigim kadari ile iyi oluyor bu ameliyatlarin.
Mutlaka cok arastirip dogru doktoru bulun. ilizarov yöntemii çokkk zahmetli bi yöntem arkadaşlarrr bakımı zor

slm arkadaşlar benimde sol dizimde 99 senesinde gecirdigim trafik kazası sonucu 4 cm kısalık oldu 22 aralık 2010 da ameliyatı hacettepe prf.dr.cemalettin aksoya oldum.ameliyattan 1 hafta sonra vidayı cevirmeye basladım su an 4 cm acılmıs durumda kontrollerımde doktor herseyin yolunda en sıkıntılı zamanın arıların olur durumun iyi diyor.ilk 2 hafta bir şeyim yoktu sonra agrılarım arttı ama dayanılmıcak bagıracak sekilde degil agrılarım şimdilik hiç pişman degilim bu ameliyatı oldugum için doktor 40 gunde ortalama 1 cmin dolacagını inşallah hazirana dogru cihazın cıkacagını söylüyor burda bazı arkadaslar banyo yapıldıgını soylemıs ama doktor bana banyo yapmıycagımı ustune basmıycagımı soyledı koltuk degnegıyle sag bacagım ustune basarak yuruyebiliyorum benim ameliyatımın adı fiksatör ile uzatma nette baktım bazı cihazlar yuvarlak benimki öle degil yarım cihaz ve 9 tane kalın civi var hepinize Allah şifa versin ( bugun kontrole gittim doktor artık banyo yapabilecegimi mayıstada ustune basabilecegimi söledi ilk bir bucuk ay yıkanamadım ama bilginiz olsun arkadaslar artık haftada bir yıkanmamın sakıncası olmadıgını kemiğinde gereginden çok daha iyi doldugunu söyledi)

selamlar,bende olmak istiyorum ama kozmetik olarak nitelendirilenden.adı kozmetik 180 nimde 190 istemiyorum.156 cm cinsiyetim erkek lutfen yardımcı olurmusun 30 yasındayım ve bu kısalıktan sıkıldım doktorum çapa dan prof mehmet kocaoğlu lütfen korkuyorum ama intihatrı düşünüyorum artık.göze alınabilecek birsey mi iki bacaktanda 10 cm uzatacak ??50 000 tl istiyor parayı gectim sakat kalmıyalım ve acı ? olayını anlayamadım biri acı cok diyor biri yok ve cogu dizim kitlendi sakat kaldım diyor???

mrb

moonlike kardeşim sen söylenenlere bakma ben oldum memlunum senin 10 cm bi seferde uzar doğru doktor tehcihinde bulun hem o doktor ne yapmış öyle 50 000tl diyosun çok para ben oldum ocağın 3ünde 7 cm kısalığım var 9 eylülde oldum yeni bi yöntem bu yei olduğundan doktorum cihaz parası almadı kemiğin içine yerleştirilen bi cihaz doktora 5000tl verdim daha saglıklı olması için bıçak parası yani bi git görüş derim ben sen o 50.000tl isteyen doktoruda bırak

merhaba emre arkadasım benim konu biraz farklı kozmetik olayına giriyor.burda soylenen baska doktorların bana soyledigi baska.benim doktorum prof.mehmet kocaoğlu dışardan fiksator takacak ama cember olanlardan degil.10 cm ama aynı anda iki bacagıda uzatacak belki ondan cok istemiştir birde ssk falan bende işlemiyor belki ondandır alet ve doktor parası ama tabi 5000 nin yanında cok.birde metin küçükkaya var o motorize yapıyor onada gidicem.b,rde burda bi kac arkadasada sordum onlarda dedi cok agrı olmadı ama tabi hepinizin tek bacak benim iki bacak ve dizin ustunu yapacak.agrı bacak kitlenmesi acamama bilekte sarkma sinir felci uyusma oldumu senin_? bide kangrenden korkuyorum biliyorsun ulkmizde bi yanlıs igne kızın kolunu kestiler.koltuk degnegiyle işe gidebilirmiyim genel müdürlükte calısıyorum bir bankanın hic kalkmasam butun gun olur kimseyide gormuyorum musteri falan yok yazıcı bile yanımda.kaçıncı ay işe başlarım?birde benim doktorum bu konuda cok iyi herkes tanıyor ama fazla istedi diyorsun?

moonlike öncelikle çok geçmiş olsun sana nasıl bir cihaz takılacak bilmiyorum ama gercekten çok para istemiş doktorun.ben 40000 ödedim.benim oldugum doktorda çok uzman beni ameliyattan sonra 2.gün yürüttüler ama tek bacagım oldugu için diger bacak ustune basarak yurudum.bugun kontrolden geldim doktor 4 cm aranın acıldıgını içinin çok iyi dolmaya başladıgını ve kısmet olursa mayısa basmaya başlıycagımı soyledı ameliyatı aralıkta oldum ortalama 5 ay sonra basacam ama benim kısalıgım 4 cm di.

kemal kardes sagol geçmiş olsun demişsin ama sorun bu hasta degilim en azından fiziksel olarak ama boyum baya kısa.doktorlar tereddut etmeden yapmak istiyor cunku sonuc hayatını asırı olumlu etkileyecek diyorlar suan dısarı bile cıkmıyorum artık sorun su cok korkuyorum burayı okumasam belki olmustum ama hicbir bu isi olan oldu bitti demiyor cogunun bacagı kitlenmiş cogu agrıdan oluyorki tek bacak benim 2 bacak olacak seninkine benzer bir alet bilemiyorum emre arkadasımızada bişeyler sordum cevap bekliyorum peki sende agrı sızı bacakta kitlenme uyusma oldumu?birde ameliyattan sonra catedral takıcam dedi doktor bi nevi morfin makinası

slm moonlıke siz bu ameliyatı fiziksel bi rahatsızlıgın oldugu için degil de boyunun kısalıgından dolayı olacagını solemısın.bence fiziksel bi rahatsızlıgın yoksa sadece fiziki görünüş için bu ameliyatı olmanı asla tavsiye etmiyorum.bana agrın kitlenme oldumu die sormusun agrılarım var tabikide ama dayanılmıycak kadar degil.ustelik ameliyatım yeni diger arkadasların yazdıklarıyla karsılasmıycagımdan emin degilim doktor bu işin garantisinin olmadıgını söylüyor üstelik kişinin kemik yapısına göre alınan sonuclar degişir.benim şu an diz kapagım kitlendi kendimiz fizik tedaviyle kırmaya çalışıyoruz ameliyattan sonra banada morfin makinası baglandı ama 2 gun sonra cıkarıldı agrım oldukca yarım saatte bir basıyor agrımı dindiriyordu ameliyattan yeni çıktıgım süre içerisinde 2 gun kullandım.diyecegim şu ki sizin ameliyatınız 2 bacagınızdan olacagı dolayı bizim yasadıgımız sıkıntılardan iki kat daha fazlasını yasarsınız die tahmin ediyorum yaşınız itibariyle lavoba ihtiyacınız vs. daha zor olacaktır.ayaklarınızın ustune basmaktan işe gitmekten bahsetmişiniz bu iki bacakla en az 1 sene imkansız oldugunu dusunuyorum.ben bu ameliyatı oldum şimdilik sonucu çok şükür iyi gidiyor ama ben bu ameliyatı mecburiyetten oldum bence ameliyatın olumsuz sonucunu dusunerek bu riske girmeyiniz.

moralim iyice bozuldu 156 bir erkek olarak kaldık hicbir zevki yok boyle yasamnın inanın.teşekkurler kemal kardesim.

cok moralim bozuldu kemal arkadasım sağol gerçekler icin doktorlarada soyledim bu olmazsa sevmedigim bi hayatı yasamnın anlamı yok.bosuna fatura oduyorum.156 cm erkek olmak hic kolay degil kızlar takmaz erkekler dalga gecer guzel hıcbırsey sızın ıcın degıldır.gıyım kusam .herseyim var paramda ama bu hayatımı mahvetti suan cidden yasamak istemiyorum.herkese tesekkurler.

moonlike kusura bakmayın amacım moralınızı bozmak degil ama yalan yanlış bilgi vermek istemiyorum ben su an yasıyorum onun için gerçekleri söyledim.sizin durumunuzu yasayan bilir tabikide ama bence olayı biraz abartıyorsunuz.benim de bi tanıdıgım var boyu cok kısa ustelik koltuk degnegiyle topallıyarak yuruyor ustune ozel kıyafet diktiriyor ve hayatından son derece memnun kendinden kötüleri düşünüp her an Allaha şükrediyor hayatta oldugu için.her zaman kendinden kötüleri düşünmek gerekiyor ki sizin çok şükür saglık yonunden hiç bir sıkıntınız yok işiniz var eliniz ayagınız tutuyor gözünüz görüyor şahsen ben sizin yerinizde olsam halime şükreder sırf boyum kısa die gelmeyen kızdan dalga gecen insanlardan bi hayır beklemez Allaha havale ederdim.insanın canına kıymasının çok büyük bir günah oldugunu da hatırlatmak isterim.

valla bugun bide yag embolisini ogrendim doktorlar hicbirşey soylemiyor birde benim doktorum 25 yıldır bu işi yapıyor yag embolisi=kırık kemikten ozellikle ilikten cıkan yagın kana karısıp damar tıkaması kalp beyin akciger gibi guzel soyluyorsunuzda insanoğlu boyledir elinde olmadan uzuluyorsun.hep fazlasını ister imkanım varsa dunya gozuyle olmak isterim bilmiyorum sanki olecegimi bilsem yapacam bu işi cok sıkıldım artık.sadece ben degil internette okuyun bu tarz kişilerde belli yastan sonra daha cok hırs olusuyor.bu yasanmızlıklarla ilgili cocuk gibi gorulme gecer gecer diyorsunuz olmuyor o arkadasınıza belki 30 cm gerek ama bana 7-10 uzun olmak istemiyorum 165 yeter o yuzden bu derdim inan hicbir doktorda terslemedi.166 ve altını kabul ediyorlar zaten www.ilizarov.com.tr orda uzatmanın altında boy uzatma var alet farklı seninkinden ik bacakta uzatmıs insanların resmide var.

suda var estetik olarak yapılanlarda iyileşme surecinde daha az aksaklık oluyormus sebebide bacak kaza yada dogumsal nedenlerle degil doktor tarafından kırılıyor bacak kısalıklarında damar ve kas yapısı kemik kuvetti zaten normal degilmiş normal insanlarda ise bu tur riskler az ama bi kac sey var ikisi iltihap ve bu yag sendromu o korkuttu beni.inanın anlıyorum ama ben mali müşavirim bu kadar okudum kariyer yaptım hic gelip okumamıs hoduk gibi biri sizden daha iyi yasıyor suda bir gercek şimdi boyle dersiniz ancak uzun biri kızdımı g....bacak der cuce der ayrıca sizin gibi yaklasan insanlar kızlar yaw cok iyisin neyin var cok hossun bişeyin yokki der ama yakınlasmak isteyince aman bana bulaşma der.

moonlike kardeşim yazamadım kusura bakma tadavim devam ediyor benim allaha sükür çok güzel ilerliyorr 4 cm oldu şimdilik 1.ayda, 7 cm tamamlıcam sen boyunuz kısalığından yakınıyosun anlıyorum seni çok iyi zordur tavsiye edermisin dersen ederim ama sana bağlı buda, benim yöntemde ayağımın üstüne basılmıyor düşün senin iki ayağın birden daha önce yazmıştım kıvıramıyorum diye acıyor diye ama sonradan geçiyo hiç bi ağrmda yok şu anda kardeşim gittiğim doktora özel istanbuldan hastalar geliyo iki ayağını bir uzatmak için bununda tedavisi çok önemli gerisi çok önemli kafanan koyduysan yap ama doğru doktora git mutlaka soruna cvp vereyim bende ssk vardı doktora bıçak parası verdim özel odada kaldım sskda bi işime yaramadı yani bak benim cihaz yeni çıkmış doktor dediki tam böyle emre yeni bi cihaz çıktı kemik içinden diğerlerine göre riski çok çok az diye bende kabul ettim cihazım kemigin içinde yani nasıl diyeyim doktorumaa çok güveniyorum ben işinin ustası.
tarakta sarkma demişsin zaten benim ayak sinirim kopuk kazada kopmuştu sarkkık duruyor su anda onada bi cihaz yaptı 50tl ye sabit duruyor şimdilik 1 ay sonra taraktanda yapacak ameliyat.uyuşmam olmadı.işe gidebilirmiyim demişin eğer içeriden olurda ameliyatın kesinlikle gidersin işine

moonlike;
merhabalar,bacak uzatmak konusunda çok bir bilgim yok fakat tarfik kazası geçirdim ve sol bacağımı diz altından kaybettim.Bacağımın üst kısmınada ilizarov uygulandı.Ve bunuda Mehmet Kocaoğlu yaptı. Benim diyeceğim eğer bacak uzatmaya karar vermişsen Mehmet Kocaoğlu'ndan vazgeçme çünkü 2yıldır ilizarovda tedavi oluyorum ve pekçok uzatma yaptıran insanla tanıştık konuştuk gayet memnunlar doktordan.Haa sıkıntılarıda var tabiki çok sabır gerekiyor,benim 9 ay sonra çıkartıldı ilizarov ve kalçam unufak kırılmış Mehmet Kocaoğlu vida taktığını söyledi.Şimdi çok rahatım ne bacağımda ne de kalçamda bi sorun var fiksatörle çıktıktan sonra hiçbir ağrı yaşamadım.
Ben ameliyatlarımı Mehmet Kocaoğlu yaptığı için kendimi çok şanslı hissediyorum çok memnunum. kolay gelsin bol sabırlar....

Emre bey öncelikle geçmiş olsun size bir sorum olcaktı su an benimde 2.ayım uzatma işlemi bitti kemigin içinin dolmasını bekliyoruz ayagımı tam düz açamıyorum aşırı agrı oluyor acınca ayagımın altına yastık koyarak oturabılıyorum yatabılıyorum kendim hareket yapıp açmaya calısıyorum sizdede böle bir şey oluyormu

kemal06;
ameliyatdan sonra dizini uzatamaman normal bende de aynısı olmuşru fizyoterapistin verdiği egzersiz vardı onu yapa yapa düzelttim. dümdüz bir zemine bacağını uzatıp (sert olursa koltuk vb yerlerde olur) dizini önce hafifce kırıp sonra diz kapağının alt kısmını yere değdircek şekilde bastırmaya çalışıyosun. yanlız ellerini kullanmadan kaslarını zorlıcaksın biraz bazen ellerini kullanarak da yapabilirsin başlarda mesela kaslarını alıştırana kadar. günde 10 kereyle başlayıp akşama kadar daha da arttırarak tekrarlıyosun. zaten bir süre sonra değmeye başlıyo yere dümdüz oluyo bende korkmuştum baya ama şimdi bişey kalmadı :)

slm
bende oldum ve çok başar lıydııı ben izmirde yaşıyorum. Ege Üniversitesinde Prof. dr.Emin Taşkıran yaptıı.tavsiye ederim.Hocama çok minnettarım...onun sayesinde 25 yıl sonra yere bastım..Tşekkür edyorum kendisine.

teşekkür ederim melike hanım insan ister istemez korkuyor başka kişilerdede oluyormu die merak ediyor birde doktor bana ayakkabı verdi bunu giymezsen parmak ucunda yürürsün mutlaka kullan dedi sizde ayakkabı kullandınızmı

slm

mrb kemal kardeşim bendede oldu aynısı açamıyodum ağrıyordu çok doktorumun verdigi fizik tedaviyi uyguladım şu anda hiç bi ağrım yok o harekette düzgün bi zemine oturup bacağınızı yere doğru düz tutup kasları yere sıkıp bırakıyosun yaptığım hareket buydu:) Kemal bey uzamanız bitmiş geçmiş olsun peki bu kemiğin arası ne kadar sürede dolar bilginiz varmı bide kemiklerin çobuk kaynaması için ne gibi besinler tüketiyorsunuz

emre2535;
teşekkur ederim sizede geçmiş olsun doktor 40 günde 1 cm dolar demişti ama kontrollerde kemiğin normalden daha hızlı doldugunu söyledi bu ayın 28. inde bidaha kontrolum var cok merak ediyorum bakalım ne kadar dolmus corbalarıma kemik suyu ilave ediyoruz sabah akşam süt içiyorum.doktora sordugumuzda gıdayla bi alakasının olmadıgını söyledi ben kemik suyu içtimi söyledim doktorda ole sey olmaz kemigi kaynamayan hastalara burda kemik suyu kaynatıp içiriyim ozaman:)dedi ama ben yinede faydası olur die içiyorum:)

sa

hımmm banada dediler 1.5 ay 1 cm doluyormuş daha bennim uzatma işlemi bitmedi yolum uzun daha desene:(

as
siz ne zaman oldunuz ameliyatı sizinki yeni sistem demi dıştan bir cihaz yok tamamen içtemi birde merak ettigim başka bir konu ayakkabı kulllanıyormusunuz doktor bana özel çizme tarzında bir ayakkabı aldırttı bunu kullanmazsan parmak ucunda yurursun dedi

slm
ben oldum bu ameliyatı... çok sabır isteyen bi ameliyat onu baştan söyliyim.bence ol neden nersen bizim için ileri yaşlar dahada zor olacak bu yüzden..çare varken ol derim..:)
benim bacağımı 8 cm uzuttılar ve başarılı geçti.şu anda ortez ile yürüyorum bu cihaz sayesinde yere basıyorum. tabiki karar senin..:)

Üst Alt