Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

ben 27 yaşındayım benim sorunum yürürken hiç birşey fark etmiyorum yalnız camlara bakarak yürürken topalladığımı hissediyorum .ayak bilegimde içe doğru hafif yamulma var.sizce uzatma ameliyatı olurken bu yamukluk düzelir mi

arkadaşlar ben 25 yaşındayım 4,5 cm ayak kısalığım var ve ayak uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorum ibnisinada ankarada bu işin bir numaralı doktoru hakan kınıkmış ama ibnisisna hastanesine sadece asistanların başında duruyormuş hakan kınık ın girmesini istersek fark ödeniyormuş , hakan kınığa ameliyat olanlar ne kadar fark ödediniz bana yazarmısınız yada ibni sina asistanlarına (doktorlarına)ameliyat yaptıranlar memnunmusunuz.. lütfen cevap yazın ....en kısa zaman da amelıyat olmam lazım...

boy uzatma

merhaba,selenda rumuzlu bayana sormak istiyorum .benim kemik ile ilgili bir hastalıgım yok ama boyum 143 cm oldukca kısa .ve bununla ilgili çok sözler söylendi .bunlara cok içerledim .bu ameliyatı olmak istiyorum her sıkıntıyı cekerim ama korkum tekrar eski halime gelemezsem yani yürüyemezsem diye .siz ne dersiniz yaşımda 39 beni aydınlatırsanız sevinirim .TEŞEKKÜRLER

SEVGİLİ arkadaşlar
öncelikle geçmiş olsun hepinize benim bir problemim yok 17 yasında tenisciyim teniste iyiyim ancak ben profosyonel analamda bir projem var kendimi bu işe adadım. boyum 1.70 ancak bütün tenisciler genelde 1.83 ün üzerinde(sharapova 1.88) 20 yasımda ilizarov ile 10 cm uzayıp 1.82-1.83 olmayı düşünüyorum.geceleri uyuyamıyorum.sık sık rüyama
giriyor gerçekten acayip takıntım var LÜTFEN BU DERT ORTAĞINıza NET CEVAPLAR YAZARAK YARDIM EDİN:
1)10 cm uzayacaksam ilizarov cihazı max. kaç ay ayağımda kalır?
2)tenis performansımı etkiler mi hafif idmanlar yapabilir miyim?
3)20 yasında olacağım sigara,alkol yok pansumanlarımı aksatmadan yapmaya razıyım
cok mu acı veriyor?(acı tecrübelerim ise şunlar lütfen kıyasla-sorunlu bir sünnet+uyuşmadan diş çekme)
4)kaval kemiği uzuyor iyide omuz ve kollar aynı uzunlukta kalıyor bu estetik açıdan göze çok çarpar mı?
5)bıraktığı izler gidiyor mu?
6)ne kadara mal olur?
7)tek seansta 2 bacağamı takıyorlar değiğlse sırayla kaç ayımı alır?
NOT:ERKEĞİM

Sizinkisi tıbbi bir sorun değil , bu istekle ortopediste başvurusanız sizi sadece psikiyatriste yönlendirecektir. Kızmaca , darılmaca yok ama :)

Sema;

:(
ama bu ilizarovun internetteki tanıtımında öle bi anlatıyolar ki sanki afedersiniz sünnet gibi bişey hemen yapıcaz bişeyin kalmıyacak gibi:eek:
çooooooooooook mu riskli bir ameliyat ki bu almasınlar. parasıyla deil mi kardeşim?ayrıca 5cm oda mı olmaz?

farz edelim ki beni kabul ettiler ortopedistler!!!!!

Belki de bilinen en acı veren ameliyat sonrasına sahip uygulmalardan biridir. Bu konuya yazılan mesajları okur ve youtube'da ilizarov operation veya ilizarov external fixator diye aratıp videoları incelerseniz buna ikna olursunuz...

Bakmayın siz o sitelerde işin sünnet kıvamında sunulmasına...

benim bildiğim şişli effal hastensinde bacak uzatmak için makineleri vamış isterseniz oraya gidin

motorlu çivi yöntemiyle uzatma var daha az izle daha çabuk ayağa kalkmanızı sağlıyolar ama arkadaşların da dediği gibi sizi psikoloğa yönlendiriceklerdir :) motorlu çiviyle uzatma yöntemi pahalı bir yöntem bu arada ve hemen antreman yapmayı unutun tabi en azından bikaç ay biri daha boyunu uzatmak istiyodu eğer geçmişde yazılanlara bakarsanız vazgeçtiğini görürsünüz keyfi bişey için olunabilecek kadar bir ameliyat değil çünkü ;)

herkese merhaba,
benim sorunum parçalı kırıklardan dolayı yanlış kaynamış bacak. bu da 1,5-2 cm kadar kısalık yapıyor ama asıl sorunum bu değil!! izmirde yaşıyorum. dokuz eylül üniversitesindeki asistanlar bana cebrail alekbarov'u önerdi. kendisi türkiyeye bir gelişinde filmlerime baktı ve aralıkta ameliyat olmam için anlaştık. eğer kendisine ameliyat olmuş olan ya da hakkında bilgisi olan varsa fikirlerini yazarsa çok sevineceğim. kazayı 2004 yılında geçirdim ve yaklaşık 4 tane ameliyat oldum, yeni bir riske girmek istemiyorum ve bu ameliyatın son olacağını umuyorum...

iyide güzel kardeşim niye maria sharapova 'yı örnek alıp boyunu 1.83 yapmak istiyorsun ki ? illa tenisçilerin boyuna özeniyorsan , martina hingis var boyu 1.70 ve o da kaç defa dünya şampiyonu oldu zamanında, gidip onun boyunu posunu örnek alsana :)

( buyrun boyu ve kilosu Martina Hingis - Vikipedi )

daha yaşın 17 boyun 1.70 seni psikologlar bile kabul edeceğini düşünmüyorum bu sebeple kapılarını çaldığında:eek:

Arkadaşlar bu işleri ne kadar kolay görüyorsunuz ya boyum 1.70 tenis oynayacam , manken olacam , film çekecem 1,80 olsun . Sanki dersin şipsak ameliytdan çıkıyosun tamam bu iş. Ne kadar ağrılı , ne kadar acılı , ve ne kadar riskli olduğunu bilmiyorsunuz .Ayakbileği sarkık kalan yada diz eklimi kısıtlanan bir manken , bir tenisci ne kadar gösterişli olur bilemem. Bizler yaptırdık çünkü tektaraflı kısalığımız var ve mecburuz ona rağmen genede ne kadar sıkıntılı geçiyor . Bende içerden motorlu çivi ile uzatma yapılıyor konforu çok iyi olsada ağrılar aynı uykusuz geceler aynı farkyok . Sadece banyo olabiliyorsun , daha rahat sağına soluna yatabiliyrsun . Allahın gücüne gidecek işleri bırakın ve şükredin artık yaw . hadi boyum kısa olduğu için istiyorum deseniz anlıycam ama neyse her kezkendi için daha iyisini bilir .

rahat rahat banyo yapabilmek bu ameliyatı olanlar için lüks bir kelime oluyor zaten. ben en çok pantolon giymeyi özlemiştim . 7.5 ay elbise giymekten gına gelmişti. Bacağında kocaman bi cihazla dolanmak, hep bir tarafa dönerek yatabilmek... yanlış anlamayın ama siz gene bize göre şanslıymışsınız :) bende uzatma ameliyatı olcam diye yapılan espirilere bile tahammülüm yok şu an...

Bu ameliyatı olup da sonucu kötü olan arkadaşlarımız var mı? "Ulan keşke olmasaydım" diyen?

Uzatma ameliyatı oldum ama keşke olmasaydım demedim şükür, tamam zor bi süreçti 3 yıl sürdü, yani ayağımda, kaval kemiğinde, saplanmış bi cihazla 3 yıl ayağıma basmadan koltuk değnekleriyle gezdim ama sonuçta 4 cm uzadı ayağım. Başım göğe mi erdi uzayınca, hayır :) ama tabii ki faydasını gördüm ve görüyorum.4 cm kısalığım daha var ama bu ameliyatı olmasaydım elimi dizime koyarak yürüyecektim, hatta omurga eğriliği oluşacaktı ve daha çok aksama olacaktı vs...Yani size getirisi fazla olacaksa olun derim....

slm arkdaşlar. hepimizin sorunları var. öncelikle hepimize geçmiş olsun diliyorm. nöbetçi arkdaşım bana ya senin yada denizince arkaşımızın numarsını werimisin böyle internetten olmuyor detaylı bilgi almak istiyorum yardımcı olursan çok sevinirim. iyi akşamlar...

aybikersin arkadasım banada sorabilirsin uzatma konusuda sorularını hatta kas uzatma amalıyatını bilemm.

Merhaba abilerim ablalarım,bn uzatma ameliyatı olalı 2 ay oldu
.Bahsedilen cihazdan takılmadı ama femura değişik bir cihaz takıldı, kısalık 2 yada 2.5 cm'miş. Ben dikkatli bakıldığında bi aksama ,bel ağrısı ve hergün yatağa uzanıp bacaklarımı ölçmekten yorulduğum için ameliyat oldum.
Bunlardan hangisi geçti derseniz,ağrılarım devam edio, aksamayı koltuk deyneklerini bıraktıgım zaman öğrenicem.
Belki yasım itibariyle ama ben hala alışamadım.

elif arkadasım sana özel msj yazdım ama gönderilemedi sanırım. bana özelden msnini yada ceb numaranı verirsen detaylı şekilde konuşuruz. şimdiden teşekkürler ii akşamlar...

Herkes merhaba, benim sol bacağımda 16 cm kısalık vardı. 21 Eylül'de bacak uzatma ameliyatı oldum. Hem bacağımın alt kısmına hem de üst kısmına ilizarov takıldı. 27 günde 4 cm uzadı. İlk ay çok zor, çok ağrılı geçti benim için. Kas ağrılarında uyuyamadım. Şimdi biraz daha rahatım. Kontrole gitmedik daha ama topla 7 cm uzadığını tahmin ediyorum. Zaten 8 cm uzayacak. Doktor ameliyattan sonra 3,5 ay sonra çıkaracağız , hatta 2. dönem okula başlayabilirsin dedi. Ama burda yazılanlar çok farklı, herkes çok uzun kaldığından bahsediyor. Kafam karıştı bu konuda. Bu ameliyatı yakında olmuş biriyleriyle konaşabilir miyim acaba ?

7 cm uzama oldu ve kontrole gitmediniz mi daha ? :confused: ben her hafta film çektirirdim (benim cihazım şubat ayında çıktı) uzatma süreci tamamlanana kadar. kemik gelişimin sağlamsa kısa sürede çıkarabilir cihazı. benim cihazım 7 ay sonra çıktı 2-2.5 ay sonrada aksamadan değneksiz yürümeye başlamıştım. bu kadar kısa sürede nası çıkartılabilir cihaz doktorunla da konuştun mu? ben aklıma takılan her şeyi gidip sorardım bu neden böyle oldu neden şöyle olmadı gibi en ufak detayları bile bilmek isterdim kafama çok takardım bu kez huzursuz olurdum doktorumda bunu bildiğinden saolsun her soruma cevap verirdi :)

Merhaba Melike, hayır ilk kontrolden sonra 4 cm uzadığını söyledi doktor, 3 santim benim tahminimdi. Ama yaklaşık 25 gün oldu gitmeyeli, bayram girdi araya. Benim doktorum biraz ketum, pek soru da soramıyorum.Bu gittiğimde soracaklarım var tabi ama yine yeterli cevap alamayacağım galiba. Aklımda sorular kalıyor, o yüzden konuşmak istiyordum. Bana üç buçuk ay dedi, sonra çizme gibi bişey giydireceğiz iki hafta fazla üzerine basmayacaksın o kadar. Peki seninki kaç santim uzadı, teşekkürler :))

25 gün de çok fazlaymış uzama sürecinde yani ya da ben her hafta giderdm kontrole ondan bana çok geldi.6 cm kısalık ama uzamayı 4.5 yaptırdm bir de eğrilik vardı.liste yapıyodum ben,kağıda yazıyodum sorularımı doktorum alıp tek tek cevaplıyodu tavsiye ederim :) o yöntemi duymuştum bende valla açıkcası benim doktoruma güvenim tamdı ne derse tamam diyodum ki benim bir iki operasyonum daha oldu kontrol için gittiğimde ameliyat diyodu bnde tamam diyip oluyodum:eek:

Kozmetik Bacak Uzatma (Boy Uzatma) ameliyatı hakkındaki görüş ve önerileriniz?

Merhablar herkese,

Biliyorum sizler boy uzatma deyince cok kızıyorsunuz.Psikolojik yardım falanda diyen oluyor.10 yıldır ben bu işi araştırıyorum. ve 10 yıldan fazladırda kafama takıyorum.
30 yasında 155 cm erkegim.tıbbande turk toplu mu bile icinde cok kısayım.ve bu hayatımı zehir etti. yasantımın anlamı pek kalmadı işim param herseyim var ama gorsellik sıfır .dalga hala geciliyor. ve belkide o dalga gecen gidiyor sizin hoslandıgınız bayanla ilişki kurabiliyor.
ne giyseniz fark etmez isterseniz altın giyin.benim acımdan bu durumdayım yaşlandım bile belki bu ameliyat için.

EVet ben burayı okumadan bi kaç içinde ameliyatı olmayı planlıyordum. 10 sene once mehmet kocaoglu hoca ya gittim o zamanlar docentti yaparım demişti.bu ay gene gitttim gene yaparım dedi.10 cm yada 12 cm uzattıgımda oldu dedi. sitesindede resimler var. uzatmıs bir kac vakada aksilikler oldu ama onemli degildi dedi.ne ayak bilegi sarkması neyse o onuda burda duydum ne kitlenme dizde ne agrı .bana dedigi benim ekibim var hergun pansuman ve fizik tedavi icin gelecekler eve 4 ayda alet cıkar 165 olursun dedi.6 aydan sonra normalsin artık.sadece iltihap a dikkat et dedi.agrı ilk 10 gun onuda agrı pompası takıcaz hastanede bişey hissetmiyeceksin 10 gun memorial da yatarsın dedi.55000 tl tabi fizik tedavi pansumancılar haric.

ondan oncede Hacı kutlu doktorumuza gittim.oda soyle dedi.5-6 cm tek operasyon fazlasını istersen hem alt hem ust.oda agrı biraz olur baslarda ve iltihap baska birseyden bahsetmedi.oda aynı miktarda para istedi.Teknikler ise mehmet hocanın bacagın icine bir civi ve dısardan bir yanda duran ince bir fiksator.fiksator 4 ay sonra cıkacak demir 2 sene kalacak.hacı kutlu hoca ise sadece dısardan ve o dizin altından yapıyor mehmet hoca ustten yapıyor ve hacı bey civi koymuyor.

ancak arkadaslar yalvarırım size yardımcı olun.burada okuduklarm yabancı sitelerde okuduklarım
bacak kesilebiliyor.aksama kalıyor diz kesin kitleniyor.omur boyu agrı ve ayak bileginde kontrolsuz sarkma.ve bu operasyon %80 başarısız bir operasyon peki bu hocalarımız suratıma bakarak beni saglıklı iken saglıksız hala nasıl getirmeyi goze alır ve uste para alacaklar.biliyorum size gereksiz geliyor ama bu tıbbende cuce degilim ama normak bir erkek de degilim.lutfen benim hatam nedir bişeyi yanlıs mı anlıyorum lutfen yardım

Melike Hanım, müsait olduğunuzda msn den konuşabilir miyiz acaba, teşekkürler :)

rambaldi;

selam rambaldi kardes bende mehmet kocaoglu ile gorustum burada 5 kez oldum beceremedi birkez oldum olmadı diyenler var ne diyorsun ve bu ameliyat için dünyanın sonumu diyebilirmiyiz yani yuzde kaç başarılı burayı okuyunca %80 basarısız gibi geldi bana mehmet hoca bana 10 cm cift taraflı uzatma yapacak ben erkek 155 cm mim ve hakverirsinizki kafaya takıyorum 30 yasındayım.ne dersiniz? genel olarak yardımlarınızı rica etsem.

Bu çok kişisel bir tercih tabii. Kimsenin başkası hakkında yargıda bulunma hakkı yok. O nedenle ne yapmanız gerektiğine dair öneride bulunmak değil, ben olsam ne yapardım, bunu paylaşmak isterim.

Ben olsam kesinlikle düşünemm böylesi bir ameliyat. Hem sahiden zordur hem de risklidir. Ama daha da önemlisi, bedenimle bu kadar sorunlu bir ilişkimin olmasını esas tedavi edilmesi gereken durum olarak düşünürüm. Mutlaka psikolojik bir tedavi sürecine girerim. İyi bir terapi bedenimle barışmamı sağlayacaktır...
İlk bakışta bir kaçış gibi görünse de, mümkünse yaşam alanımı değiştirmek de kolaylaştırıcı bir yöntem olabilir. Ne bilim, uzun bi tatil, belki başka bir kente taşınmak vs. Eğer yaşadığınız süreç o kadar bunaltmışsa sizi ve güçsüz hissediyorsanız, bence ameliyattansa böyle bir seçenek de değerlendirilmeli.

İnsanın özü olan bedenleri ile bu kadar çatışmalarına neden olan şey toplumsal ilişkiler ve kurgulardır. Keşke bu sorunlu ilişkilerin tedavisi mümkün olsa!

çok teşekkürler insanlar normalde hor gormez ama genelde sıkısınca yada kızınca gotten bacak der o gotten bacak diyen arkadas begendigin kisiyide elinden alır. 17 yasında bu sebepten red edilmeye basladım suana kadar boyle geldi suanda da eski iliskim normal biriyle beraber bakınız sizi anlıyorum ama ben biraz degil surat olarak cok yakısıklı sayılacak bir tipim ama lutfen 155 cm i bir dusunun ne kadar buraya kadar psikolojik destek aldım olmadı doktorda yapmamı onerdi artık.
buradaki amacım beni 10 cm bambaska biri yapar inanın ama bile bilede intihar etmek istemem. benim amacım sadece normal olmak lutfen benim internetten tanısma gibi bir luksum olmadı kimseyle yada bir yere gidelim neler yaparız gibi de yada tatile gidiyim off neler olur hep yarım kaldım boyle bakınız kaliteli yasantı onemli sadece normal olmak istiyorum pop star degil

cok tesekkurler bu riskte bu yastan sonra alınır gibi geliyor

Üst Alt