Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

rw

teşekkürler melike bende çift cihaz vardı cihaz varken ancak 30 dereceye izin veriyodu,çünkü cihazlar birbirne çarpıyodu..ameliyattan sonra aradan 4.5 ay geçti,şimdide ancak 40 derece açabiliyorum,inşşahlah 5 ay geçtikten sonra açabilrim dizimi 90 derece ,90 derece olsa yeter bana ama allahım bana inşaalaah yardımcı olur..

ilizarov

arkadaşlar..oğlum 6 aylık.bir bacağı 2 cm kadar kısa olduğu için bacak uzatma operasyonu geçirmesi gerekecekmiş..1 yaşına kadar bekliycekmişiz. merak ettiklerim var..bana yardım edermisiniz. oğlum için endişeleniyorum ve kafam çok karıştı.
1- canı çok yanacakmı.
2- cihaz yaşamını dışarıdaki faaliyetlerini sürdürmesini engelliyecekmi
3- bu ameliyat için en doğru doktor kim
4- en doğru hastane hangisi
5- muayene için gittiğimiz doktor 17-18 milyardan söz etti. bu kadar pahalımı gerçekten?
6- bacağım kesildi diyen bir arkadaş vardı.enfeksiyon yüzünden. bu ameliyatı olmasak daha mı iyi.
teşekkürler

1.canı evet yanıcak maesef
2. evet engellicek basmaması gerekir çünkü ayağının üstüne ama hem bebek olduğundan yani çok hızlı büyüdüğünden hemde kısalık az olduğundan çok kısa sürer tedavisi. doktorum bana yaşın daha küçük olsaydı çok daha çabuk yürürdün demişdi
3. Bulunduğunuz ile göre yada başka ilde de olsa gidebilceğiniz yerlere göre değişir değişir izmirde ayrı istanbulda ayrı ben izmitliyim eğer orda olcaksanız bir doktor önerebilirm
4.dediğim gibi o da doktoruna bağlı genelde izmir dokuz eylül diyorlar ama gidebilcekmisinz. benim doktorumda özel hastaneyle anlaşmalı mesela özelde oldum ben.
5. kullanacağı cihaza göre değişir fiyat şimdi kumandalı cihazlar var öyle birşeyse dışardan bakıldığında görülmeyen daha kullanışlı evet maliyeti o kadar tutabilir
6. benimde demir dibinde hep akıntı var ama her akıntı zararlı olmuyor yani panik yapılcak bişey yok pansumanınızı aksatmadığınız sürece zaten sorun olmaz korkmayın. geçmiş olsun şimdiden

rw

1)evet canı yanıcak ama can yanması en fazla 10 gün sürüyor,10 gün sonra hiç acı çekmez.2)cihaz yaşamı dışında faaliyetlerini sürdümesini ancak 40 gün engelleri2 cm kısalık varsa hergün 1 mm uzatsanız ,20 günde uzatma biter 20 çarpı 2 40 günde kemik kaynar toplam 60 günde tedavi sonuçalnır yani 1 ay,şanslısınız,bu ameliyattan sonra ayağında iliazarov aletleri 6 ila 8 ay kadar kalanlar var,2 cm neki^3)bu ameliyat için istanbulda çapada prof. mehmet kocaoğlu diyolar,şişli etfalde bi tanede doçenet dr var en son fox t.vde çıkmıştı, oda süper bi dr,hem devlet hastanesinde olduğundan maliyet azalır,adı doç dr. metin küçükkaya. izmirde dokuz eylülde prof dr hasan havıtçıoğlu var bu işle ciddi bi şekilde ilgilenen ama ben tavsiye etmmem,benim ameliyatımı yapan prof dr. cebrail alekberov bu ameliyatı en ii yapan dr,bakü üniversitesinde çalışıyor,2 ayda bir izmir alsancaktaki hipokrat tıp merkezine geliyor ama kontroller aksadığı için tavisye etmiyorum4)en doğru hastane şu an için çapa tıp fakültesi,şili etfal devlet hastanesi ve dokuz eylül tıp görünüyor ama yaşadığınız şehir bilmdeğim için hastane konusunda bu kadar yardımcı olabiliyorum5) pahalı ama ben o kadarda vermedim devlet hastanesinde oldum hiç para vermedim sizde ii bir devlet hastanesinde olursanız zaten sosyal güvenceniz aletlerin masrafını karşılıyor, doktorada gönlünüzden ne koparsa verirsinzi o ayrı ben karışamam6)sanrırm oğlunuzda osteomyelit yani kemik iltihabı var bu ameliyatı olmassanız ilthap tüm vücuda yayılıp bacak kesilebilir allah korusun mutlaka olması gerekir ameliyatı,şimdiden geçmiş olsun..

Slnda mrb. Acaba İzmir Dokuz Eylül de Hasan Havıtçıoğlu nu neden tavsiye etmiyorsunuz merak ettim daha doğrusu bende ordan haber bekliyorum uzatma ameliyatı için aklıma takıldı şimdi. Ben İstanbulda oturuyorum mesafe yüzünden mi yoksa doktor için mi endişeleriniz.
Teşekkür ederim şimdiden.

rw

ben dokuz eylül mezunu pratisyen doktorum,kendisini ii tanıyorumda ondan orda çalışan ortopedi asistanlarıda tavsiye etmiyolar ama hocamada saygısızlık etmem istemem ilizarov ameliyatı konsunda ciddi çalışmları var,başarıları hastadan hastaya değişir,o yüzden sizi etkilemek istemiyorum kararı siz verin lütfen bir tek hocayla görüşmeyein yukrda yazdığım hocalarla ve forumda yazan arkadaşların tavsiye ettiği hocalarla lütfen görüşün,ii dr yoktur güvenilen dr vardır siz kime güvenirseniz ona ameliyat olun saygılar

Bende 1997 de izmir urla kemik hastanesinde 2 ameliyatla 10 cm uzatma yaptırdım.bende 13 cm kısalık olduğu için biraz aksamam kaldı onuda uzatalım dedi doktorum artık ben istemedim.ayakta incelme oldu. Diğer arkadaşlarında söylediği gibi sabır isteyen ameliyatlar tak çıkar.tekrar tak.yırtılmalar oluyor.ama zamanla bunlara alışıyorsunuz benim tedavim 18 aya yakın sürdü.bence biran önce ameliyatınızı olun.

arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu türkiyedeki en iyi,ilizarov yapan dr ları buldum bunlar en iyleri hastaların biligisine
Prof. Dr. Kemal AKTUĞLU Ege Üniversitesi, İzmir
Prof. Dr. Cebrail ALEKBEROV İzmir
Prof. Dr. Sabri ATEŞALP GATA, Ankara
Prof. Dr. Mustafa BAŞBOZKURT GATA, Ankara
Prof. Dr. Hüseyin BAYRAM Çukurova Üniversitesi, Adana
Prof. Dr. Mehmet ÇAKMAK İstanbul Üniversitesi, İstanbul
Doç. Dr. Bahtiyar DEMİRALP GATA, Ankara
Doç. Dr. Levent Eralp İstanbul Üniversitesi, Istanbul
Doç. Dr. Abdullah EREN SSK Göztepe Hastanesi, İstanbul
Prof. Dr. Mahir GÜLŞEN Çukurova Üniversitesi, Adana
Doç. Dr. Mehmet Halıcı Erciyes Üniversitesi, Kayseri
Prof. Dr. Hasan HAVITÇIOĞLU Dokuz Eylül Üniversitesi,İzmir
Doç.Dr. Muharrem İNAN Yeditepe Üniversitesi, İstanbul
Prof. Dr. Hakan Kınık Ankara Üniversitesi, Ankara
Prof. Dr. Vecihi Kırdemir S.Demirel Üniversitesi, Isparta
Prof. Dr. Mehmet KOCAOĞLU İstanbul Üniversitesi, İstanbul
Doç. Dr. Metin KÜÇÜKKAYA Şişli Etfal Hastanesi, İstanbul
Op. Dr. Ercan ONAÇ Ortopedia Hastanesi, Adana
Doç. Dr. Tahir ÖĞÜT İstanbul Üniversitesi, İstanbul
Y. Doç. Dr. Cenk ÖZKAN Çukurova Üniversitesi, Adana
Doç. Dr. Cengiz ŞEN G.Osmanpaşa Üniversitesi, Tokat
Doç. Dr. Yılmaz TOMAK Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun
Doç. Dr. İbrahim TUNCAY Selçuk Üniversitesi, Konya
Op. Dr. Macit Uzun Hava Hastanesi, Ankara

benim 4 yaşındaki oğlumda 5 ağustos 2009 da uzatma ameliyatı oldu.Kısalık 7cm olduğundan beklemiyelim yapalım uzatmayıdedi doktorumuz.
demirler,pansuman vs. sabrettik düzelecek diye.pansumanlar işkenceye dönüştü son dönemlerde -çocuk usandı.Bizlerinde sabrı tükendi.Neticede bacak uzadı ve iki bacak denk oldu.Buraya kadar herşey güzeldi fakat demirler 30 aralıkta çıkarıldı ve 1 ocakta kemiğini kırdı oğlum.Çocuk bu atladı ,zıpladı heralde diyeceksiniz- hayır atlamadı ,zıplamadı .... Nasıl olduğunu anlamadık iki gün içinde kırılıverdi kemik.Çocuğun bacağı şişince doktora götürdük kırılmış.
Tam kurtulduk dedik,çocuğun bacakları denk oldu,artık yavrum rahat yürüyecek diye umarken -uzayan kemik kırıldı.
Şimdi çocuğun bacağı alçıda,alçılarırken biraz eğrilik vardı . Alçıyı üç hafta sonra çıkarıcaz dedi doktor.Şimdi korkuyorum ben acaba alçı çıkınca tekrar kırılır mı? diye.
Bilen arkadaşlar diyecekler ki plastik koruma taksaydınız,koruma yaptırıyoduk -koruma bitmeden kemik kırıldı.
Şimdi alçılı bacakta ağrılar oluyor ,acaba normal mi-yoksa ters giden bir şeyler mi var?

arkadaslar ben amalıyat oldum uzatma ama kasımı uzatmamıslar sımdıde kası uzattırdım ınanaın bu kemıkten daha kötu oldu.ıyıce arastırın öyle olun derım

doktor tam kaynamasını beklemedi belki de . Bende de hem kısalık hem eğrilik var ve 7 aydır cihaz bacağımda 6 cm di ama 4.5 cm uzattık doktorum cihazı daha önceden de çıkartabiliriz ama eğrilik olabilir geç çıkar ama sorun olmasın dediği için bekliyoruz ben değneksiz yürüyorum ağrlığımı veriyorum ama hepsi zamanla oldu. Cihaz çıkınca mesela biraz daha değnekle geziceksin dedi (cihaz varken o dengeyi sağlarmış ve kemikde sorun olmazmış).tam ağırlığını vermiceksn. Doktor işi sağlama almalıymış bence. Birden bire tam yük verilmemeliydi belkide.

s.a allah herkeze şifa versin ben uzatmayı bitirdim benim ayağım 14.5 cm uzadı ve şu anda kemiğin kaynamasını bekliorum uzatma ameliyatı olacak olan varsa hiç korkmasın acı olmadan hiç bir ameliyat olmaz onada dayanmak lazım birde melike hanım size bir sorum var ayağınızda nasıl bir demir takılı acaba

benimki çevreli diil tek taraflı olan. Daha az demir olması daha iyiydi benim için hem öbürünün bakımı da kullanımı da daha zormuş. Neden sordunuz?

ben de eksernal fiksatör var seninkinin adını anlayamadım benimde tek taraflı daha ii ötekisinde hem daha fazla demir var hem zor tek taraflı ii seninkinin adını alabilirmiyim tıbda olan adını

adını biliyorum açıkcası sizin fiksatörünüzü internetten araştırdım gördüğüm kadarıyla biraz daha farklı. ilizarov.com da var benim cihazımın aynısı. Ordan siz bakın isterseniz sayfanın sağında boy uzatma da vaka 2.

arkadaslar ilizarov dendımı acılarım aklıma gelıyor bende uzatma oldum suanda kas uzatıldı lutfen doktorunuzu ıyı arastırın

kasın kısa kalmışdı senin sanırım dimi? hareket çalıştın mı sen düzenli olarak? benim bildiğim kas kısalığının tek nedeni hareket etmemekdir de ondan soruyorum. Doktorlar zaten uyarıyor ameliyatdan sonra egzersiz yapın diye.

bende 8 defa amelıayt oldum ve 8cm kısalık vardı ayagımda su an 3 cm falan kaldı cok zor bı amlıyat gecırdım ısparta egırdır kemık hast olmustum doktorum cuneyt turan dı ..

mrb arkdaşlar bnde uzatma ameliyatı geçirdm çok kısa bi süre önce..ayağmdaki alet yaklaşk bir aydr çıkmış durumda..8 ay önce ameliyat oldm..ameliyatm ve tedavi sürecm geyet başarılı geçti..bu ameliyat birazda şans işi arkadaşlar kemik kaynama yapmayabiliyor çünkü..şu an çook iyiyim doktorum yürümemi söyledi yürümeye çalışıyorm bnde.uzun zamandr ayağmn üstüne basmadğm için basrkn zorlanıyorm..sanrım birazda bnde korku var :)))) basmaya cesaretm yok..ameliyat hakknda merak ettiğiniz bişi varsa elimden geldiği kadar yardmcı olrum size...görşmek üzere :) ;)

slm

kardeş bende ilizarov ameliyatı geçirdim 2 cm uzattık ama aiş tendonunda kaslarda kısalık oluştu ce şimdi ayak bileğimi 95 derece kadar geriye bükebiliyorum cok agrı yapıyor
telefon numaram 0530 345 86 43 telefonumu caldırırsan arayabılırım mumkunse konusabılırmıyoz yani tedavi sureci nasıl ılerlıyor

elif benim de bacağım 2 cm uzatıldı kemik uzadı ama topuk arkasındaki aşil tendonunda kaslarda kısalma war kas uzatma ameliyatı olmuşsun sanırım benım de olmam gerekebılır arka kaslarda kısalma oldu canım yanıyor her adımımda mumkunse telefonla gorusebılırsek daha iyi olur numaram 0 530 345 86 53 çaldırabılırsen ararım lutfen bılgı ver kafayı yemek uzereyim

numaram 0530 345 86 43

nöbetci;

mümkünse denizincenin numarasını alabilirmiyim bende ameliyat olacağım onunla bi görüşeyim nasıl oluyor ve neler gerektiğini

melike hanım ben ameliyat olalı 7 ay bitmişti ama ayağımın içindeki demir yani tıp dilinde olan şanz vidası olan şey kırıldı ve yeniden ameliyata girdim ve kırılan şanz vidasını n ucu bacağımda kemikte duruo sizde böle bişey oldumu ve birde doktorunuzu görerseniz sorabilirmisiniz?

böyle bir sorunum yok çok şükür. cihaz çıkalı 3 hafta oldu zaten ama gayet normal ağırlığımı vererek yürüyorum evde arada çok yorarsam bi ağrı oluyor o kadar zaten doktorum bisiklet çevirmemi istemişdi güçlendirmem için bisikletle çalışıyorum o demir nasıl kırıldı anlayamadım kilodan mı kaynaklanıyo? en son film çektirdiğimde de tam kaynamamışdı kemiğim ama basıyorum ben. kontrole gidicem perşembe günü o zaman sorarım ama çok düşük bir ihtimal dicekdir sanırım işini garantiye almadan hareket eden birisi değil zaten.

doktora gittim herhangi bir sorun yok bacağımın içindeki platin sayesinde basabiliyorum çok hafif bir aksamam var o da normalmiş değneği bırak dedi ama bacağım halen zayıf olduğundan güçlenene kadar kullanırım eskisi kadar olmasada. Platinin kırılma durumunu sormayı unuttum ama öyle bir durum olsa bana değneği bırakdırmazdı sanırım.

ilizora değil ilizarov yöntemi o ve eğer olmadıysan sadece sigara yada alkol kullanmamakla işin bitmediğinide bilemezsin. Bu ameliyatla ilgili bir kaç yorumunu okudum ama bu ameliyatı olan birini görmekle yaşamak farklıdır bunuda dikkate almalısın bence.

ceyda arkadaşım ben eğirdir kemik hastanesine yakınım ama merkezde oldum.bu uzutma amalıyatı bence kişinin bünyesine göre değişiyor birine iyi gelen baksanı iyi olmayabiliyor.

evet canım herkese geçmiş olsun ama büyük sabır isteyen bir amaliyat.

sayın deniz ince
izmir 9 eylül hastanesi ortopedi bölümünde prof.HASAN HAVUTÇUOĞLU var.türkiyede bu konunun uzmanı

arkadaşlar saçma konuşmayın ya ayak uzatmak güzel birşey uzadımı ama bide bu uzamanın bir bedeli var oda tam 9 ay acı çekmek nasıl bir acı biliyonuzmu platinleri açtıkta derinizi yırta yırta gidiyor buda yetmez gibi 5 kiloluk platinleri taşıyonuz ve intihap kapıyor dipleri ve hergün iyi bakım yapılmadığı zaman acısı büyük oluyor ayrıca uzama bittikten sonra hareketleriniz kısıtlanıyoreskisi gibi olmuyor tavsiyem hiç hevese gelip denemeyin benim çektiğim acıyı sizde yaşamayın hergün sanki kör testereyle ayağımı kesiyorlardı bu nedemek biliyonuzmu acıdan söz ediyorum

Üst Alt