Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

Prof.Dr. Mehmet Kocaoğlu'nun başarısız vak'alarıda var. Örneğin bana uzatma ameliyatı yapmıştı. Ama ameliyattan önceki vaadettiği gibi olmadı. Tekrar ameliyat edelim diye haber gönderdi. Hem güvenemediğim için doktora hemde meşakkatini göze alamadığım için kabul etmedim.

arkadşalar açıkçası benim aklım 9 eylül üniversitesinde takıldı. oraya gitmeyi düşünüyorum. nöbetçi arkaşımızın dediği gibi ameliyet olmasam da bir görüşmeye gitmem lazım. yeni başladığım işimde daha 2,5 ay oldu onun için izin hakkım yok. yoksa ilk fırsatta izmir 9 eylül ünivetsitesine giderdim.

teşekkürler...

benim ayağımdada doğuştan olan kısalık söz konusuydu hiç bir işlem yapılmasaydı şuan 25 cm kısalık olacaktı ama 8 cm e kadar düşürüldü bu ameliyat çok sabır gerektiren birşey günde 1mm uzatılıyor ağrıları ve bakımı bayağı ağırdır mikrop kapmaması gerekmektedir doktorum baltalimanı kemik hastanesinden opr.dr. melih boyacıoğlu şuan emekli fakat hala ameliyatlara katılıyor ve opr.dr.burhan can

arkadaşlar herkes mehmet kocaoğlu diyorda adam çok yüksek mevlada para istiyor

woooool mesnger adresini bekliyorum ve hangi doktorun yanında oldun hangi hastanede bende bu günlerde olacam erken cvp yazarsan sevinirim

Uzatma Ameliyatı Hakkında

Ben 24 nisan2009 tarihinde Çapa TIp Fakültesinde sol bacak uzatma ve düzeltme için ameliyat oldum.Prof. Dr. Mehmet Çakmak ve Dr. Ata Can Atalar Bey ameliyatımı gerçekleştirdiler. Şu an 5,5 cm uzadım.Yarın taburcu oluyorum. Bu operasyonu olmadan önce fazla tereddütlerim yoktu.Çünkü doktoruma çok güveniyordum. Daha önce 2 yaşımdayken yine uzatma ameliyatı geçirmiştim. Doktorum yine Prof. Dr. Mehmet Çakmak idi.O zaman da iki ayağım tam olarak eşitlenmişti.Şimdide aynı boya ulaştılar,ve ben sanki hiç ameliyat geçirmemiş gibiyim.Tabi ameliyat öncesindeki kadar hareketli olamıyorum.Ama ayağımdaki aletler çıkarılalı sadece 1 hafta oldu.Verilen fizik-tedavi hareketlerini düzenli olarak yaptığım takdirde 1 aya kadar rahat bir şekilde hareket edebileceğim söylendi.Şu anda koltuk değneği kullanmadan rahatlıkla yürüyebiliyorum.Size önerebileceğim kendi doktorum olan Prof.Dr. Mehmet Çakmak'tır.Hastalarla da fazlasıyla ilgilendiğini söyleyebilirim.
Uzatma evresi çok rahat geçti.

----------

elif_kız;

KAs uzamamış diyorsun ama o kası doktorlar ameliyatta uzatmayacaklardı ki sen fizik-tedavi hareketleriyle gerdirerek uzatacaktın.Ben 2 yaşındakyken uzatma ameliyatı geçirmiştim sonrasında fizik tedavi görmeyi reddetmişim o yüzden bACAk arka kasları kısa kalmış kas açma ameliyatı oldum Şimdi 16 yaşındayım ve bu ameliyatımda fizik tedavi hareketlerimi aksatmadım artık bacağım 180de 100 derece kadar açılıyor
Ama en az 6 ay daha fizik tedavi yapmam gerekiyormuş sanırım geri kalan 80 derece de o 6 ay içerisinde açılacak

cimbomaryum bilgilerin için teşekkürler... bir arkadaş protez takılmadan da uzatılıyor demişti diye hatırlıyorum. o nasıl oluyor ilginç gibime geldi...

teşekkürler...

Arkadaşlar herkese selam,
Ben de Polio sekeline bağlı olarak 3 cm kadar kısalık ve incelik var sol bacak da.Son 2 yıldır sol kolumdada hafif ağrılar çıkmaya başladı tahmin ediyorum Post polio gelişmek te zaten Ankara fatih hastanesinde Prof.dr.Atilla İlhan bunu doğruladı ancak bir iki doktora daha gitmek istiyorum bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi...
Herkese selam

selam selam ve ben arkadaşlar ben nöbetcininde bahsettiği kişiyim ben 27nisan 2009da ameliyatımı oldum ilk zamanlarda hafif ağrılarım oldu ama ameliyatımda tek seferde uzatılarak eski haline geldi ben tam 25günde bastonları attım şuan eskisinden çok dah daha iyiyim çook derin ve dikkatli bakıldıgında belli oluyor..bence yani hiç orda burada ugrasnmadan gitmenizi tavsiye ederim ben dizimden en son hariç en az 8/9kere ameliyat oldum skolyozla birlikde 18 oldu neyse arkadaşlar şuan birçok arkadaşımız benden bilgi alarak muayeneye gitti ve olumlu ve mutlu cevap aldılar ameliyat gününü bekliyorlar bunlardan biri nöbetci kardeşim.ve şunu da söyleyeyim kendinizi oyuncak ettrmeyin deneme taktasına döndürmeyin araştırın öyle karar verin...ben şuan bu ameliyatı gerçekleştiren 2,kişiyim doktorum hasan havuccuoğludanda çook memnunum gerçekden çok iyi ve ilgileniyor...k.bakmayın uzun zaman oldu ama sonunda yazabildim..bilgi almak isteyen nöbetciden nomu alabilir...saygılarımla g.olsun.........darısı başınıza :D

bazı arkadaşlar soru sormuş ama internete yeni girebildm benim kısalığım femurda 6 cm di ve eğrilik vardı biz uzatmayı tamamladık 4 cm uzattım zaten doktorum fazlasına da gerek olmadığını söyledi ameliyatdan önce 3 cm yükseltici kullandığımda da kimse kısalığı anlamıyodu bende yeterli gördüm ve kilitledik şimdi cihazın çıkmasını bekliyorum ameliyat olalı yaklaşık 2.5 ay oldu kemik gelişimim yavaş olduğundan cihazın çıkartılma süresi uzadı malesef. ameliyat olmayı düşünenlere tavsiyem kesinlikle kaslarını ve kemiklerini güçlendirici bol proteinli besinlere ağırlık vermeleri ve kendilerini ciddi acılarada hazırlamaları ben en çok ameliyatdan sonra dizimi kırarken zorlandım 2 saatde bir diz kırma çalıştık ve 5 günde 90 derece kırabildim tabi bu insanların acı eşiğine göre de değişir. şu an tek dileğim cihazın çıkması geriye sadece kemiğin kaynaması kalıcak. ve doktorumda prof. dr. sefa müezzinoğlu.

ist üniversitesi çapa tıp fakültesinde prof. dr levent eralp ;)

merhaba derya bende bundan 5 sene önce senin hissettiklerini hissettim oğlumun mutsuz yaşamaya mahkum olduğunu düşündüm bunların neden benim çocuğumun başına geldiğini düşünüp isyan ettim ama zamanla insan her şeyin üstesinden geliyor.benim oğlumun sol kol ulna kemiğindeki bir timör bütün kol gelişimini durdurdu,sol kol eğri ve kısa kalıyo.yarın ilk müdahala ilizarovla kol uzatma ameliyaı olcak duygularım karma karışık çok acı çekiyorum belli edemiyorum.oğlum şu anda 5 yaşında hr şeyin farkında onunla konuşuyorum anlatıyorum ve beni anlıyor üzüldüğümü hissettirme şansım bile yok.umarım evlatlarımız önce allah sonrada doğru hekimlerle sağliğna kavşur geçmiş lsun.

selamlar arkadaşlar hepinizin yağdığınızı okumuş bulunuyorum herkes haline şükretsin bundan kötüleride var.Benimde ayağım15 cm kısalık var ben 3 yaşında iken bir ameliyat olmuşum kemik intabı var diye ama hiçbirşeyim yokmuş boşu boşuna ameliyat oldum ve şerefsiz doktorun yüzün ayağım bidaha uzamadı şuanda 16 yaşımdayım ayağım 15 cm kısalık var ve ben 70 gün önce bir ameliyat oldum KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE doktorum doç. dr. cumhur cevdet kesemenli uzatma ameliyatların bir numara adammış ve şu anda ayağım 7 cm uzadı ve hala uzatıyorum benim ayağım fikstatör var ve onu akşam sabah çeviriyorum yarım tur yarım tur ve benim ayağım 10 cm uzayacak 15 cm deri müsade etmiyormuş.20 yaşında falan aynı ameliyatı birdaha olcam.Şimdi uzatma bittikten sonra benim diz kapağımda baya bi eğrilik var onuda düzeltirecğim bu ameliyatların hiçbirinden korkmayın sadece ameliyattan çıktıktan sonra biraz ağrı oluyo sonra uzatırken yanma falan sakın korkmayın

KIMI, bir akupunktur yöntemi olan refloxology’i kullanır.
Refloxology, ayak tabanlarından vücudun diğer bölgelerini uyarmasını sağlayan basınç (acupress) yöntemi ile sinir sistemine sinyaller gönderir. Bu sinyaller beynimize ulaşır. Beyin ona iletilen sinyaller doğrultusunda vücudunuzun düzenli çalışmasını sağlar. Sinir sistemi merkezi olan beyin, büyüme hormonlarını (hipofiz) da tetikleyerek, boyunuzun 5 ile 12 cm arasında uzamasına yardımcı olur. KIMI, Tokyo Üniversitesi Bilim adamları tarafından pek çok bilimsel araştırma ve testler sonucunda geliştirilmiş bir üründür.

Doğal olarak uzamak için ihtiyaç duyduğunuz en gerekli üründür. Bir uzama ürünü aynı anda 4 işlevi yerine getirmelidir: hipofiz bezini uyararak daha çok hormon salgılatmak; metabolizmayı hareketlendirmek, doğal büyüme sürecini tekrar etkinleştirmektir. Bu nedenden ki uzamak istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken en gerekli uzama ürünüdür. Bir çok farklı uzama ürününün üzerinde yapılan kapsamlı denemelerden sonra diğer ürünlerin tümünün bu dört işlevden biri veya ikisini gerçekleştirebilmesine karşın; bu ürün bunların hepsini aynı anda sizin için başarabilen tek üründür.
Dünyaca kanıtlanmış ve denenmiş bir uzama ürünüdür Bu ürün aslında Akapunktur ile aynı ilkeyi kullanır ki bu Refleksoloji olarak bilinir. Refleksoloji’ nin bilimsel olarak tastiklendiğini ve hastalıkları iyileştirmede ve insanların fiziksel şartlarını geliştirmede doğal yollardan biri olarak bu sürekli olarak boylarını uzatmayı da kapsar genel olarak kabul edildiğini gösteren binlerce bilimsel ve tıbbi kanıtlar vardır.

İnsan büyümesi doğal olarak 17- 20 yaşları arasında zirve yapar ve sonrasında durur. Fakat bu son değildir. Araştırmalar göstermiştir ki insan büyümesi beyindeki hipofiz bezinin tekrar aktif hale gelmesinden teşviklenebilir. Bu ürün ayaklarda kullanılması için tasarlanmıştır ki bu da hipofiz bezini büyüme hormonlarını vücut sistemine salması için uyarır. Refleksoloji-eski bir ayak masajı sanatı- sağlığı geliştirmek için en doğal ve en iyi yollardan biri olarak kurulmuştur. Ve bu yöntemin kullanımı boyun artmasına yardım edecektir.

Yoğun bilimsel araştırmalarda da ispatlandığı üzere birçok genç erişkinin boyu, gövdelerinin alt kısmındaki kemikler katılaştıktan (genelde buna kemik plakasının kaynaşması denir) sonra bile, birkaç cm daha uzatılabilir. Bunun nedeni, femur kemiği (uyluk kemiği) incik kemiği ve gövdenin alt kısmındaki diğer kemiklerin uzunluklarının yanı sıra gövdenin üst kısmında yer alan omurga uzunluğunun (toplam vücut uzunluğunun yaklaşık %35 i), insan boyuna önemli derecede katkı yapmasıdır.
ARKADAŞLAR BU ÜRÜN İÇİN YORUM YAPARMISINIZ.

cumhur beye bende muayene olmuştum ama bana 6-7 ay sonrasına gün vermişti prof. sefa müezzinoğluna olmak istediğmde 2 yıl sonraya verilmişti bende özelde oldum. Biraz maliyeti fazla oluyor ama adam işinde bir numara. Kocaelide sefa müezzinoğlunun en iyisi olduğunu herkes bilir ve kabul eder hatta tüm doktorlarda. Hatta türkiyenin birçok yerinden gelen hastası var sadece maliyetli ama bu işi bilen ellerde olmak isteniyorsa sefa müezzinoğlu bir numara

merhaba oğlumun kolunda şu andailizarov takılı çok zor geçiyor günler henüz 5 yaşında çivi dibi bakım en doğru ne ile yapılıyo arkadaşlar bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var allah hepimizin ayrı ayrı yardımcısı olsun

batikon kullanıyorum ben. Dipleri temizlerkende özel makaslarından kullanıyorum am dibi temizleyebiliyorum hafta da bir de demirlerimi deriye değdirmeden tabiki oksijenli suyu gazlı beze döküp temizliyorum batikon sürerken demirlere bulaştığından orayıda temiz tutmak gerekir. Tabi kullanılan gazlı bezlerde önemli hastanelerde özel içinde 3-4 tane gazlı bez olan paketlerden kullanılıyor bence eczanede ona benzer bir bez alıyorum. gazlı bezle ne kadar az temas olursa o kadar iyi olurmuş. Geçmiş olsun

bacak uzatma

Merhaba arkadaşlar.
Benim sağ bacağım polio nedeni ile 2.5 cm kısa idi.yaşım 32.bunca sene korktum.ama yürüyüşümle dalga geçenler nedeniye bu yaz kafaya koydum amaliyat olmayı.önce internetten baya araştırdım.burdaki yazılardan çok faydalandım.hepsini okudum.olumsuz yazanda var olumlu yazanda var.ama bana kara vermemde çok faydalı oldu.internetten sonra hastane hastane dolaştım.eskişehir osmangazi ün.hastansine gittim.kafam yatmadı.konya meram tıp fakültsi hastanesine gittim.burda prof.dr. Ibrahim tuncay a muayene oldum.kendisi bu konuda akademik olarakta çalıştını söyledi.hocayı araştırdım.hastaları memnundu.abd de ilirozov yöntemi için eğitim almış orda uygulamış.konuya hakim biri.yinede araştırmam devam ettim
bütün özel hastanelerin ortapedi bölümlerini dolaştım sordum soruşturdum.
Kafama takılanları geldim hocaya tekrar danıştım.
özellikle çivi dibi intihabı konusunda çok yedirgindim hoca beni ikna etti.garanti verdi.
Muayene olduğum çoğu doktor bacak uzatmanın iyi olmayacağını yapılamayacağını söylediler ama ben umudumu kaybetmedim.
20 ağustos 2009 tarihinde amaliyat oldum.
Ha birde benim bacak kısalığından başka ayak bileğinde deşekil bozukluğu vardı.

Amaliyatla bacağıma ilizorov yöntemi aletleri takıltı.ayakbileğine de hereketli parça takıldı.15 yerden deldiler.amaliyattan 1 hafta sonra günde 1 tur ile uzatma işlemine başladım.yani günde 1 mm uzatma gerçekleşti.ramazan bayramında uzatma bitti iki bacak birbirine denk hale geldi.ayak bileğinide düzeltmek için 1 tur sıkıyordum.ama çok ağrı yaptı.15 eylülde ikinci amaliyatı oldum.ayakbileğinde ki hareketi engelleyen kıkırdaklar oluşmuş zamanla onlar alındı.ama çok ağrıdı kafayı yiyecektim.neyseki hergün iğne yaptılar rahatladım.ekimin 21 ine kadar ayak bileğini sıkma işlemi yaptım halada devam ediyorum ağrı yok .bu tarihte ayağa kalktım.ayakta durabiliyorum.koltuk değnekleri ile yavaş yavaş adım atıyorum.
çivi diplerini hergün alkol ile temizliyorum.çivi diplerinde oluşan kan pıhtılarını kurdanla alıyorum.bunlar çok önemli ihmale gelmez.benim çivi dibinde intihap yaptı.antibiyotik kullandım 2 hafta geçti.yani kortuğumuz gibi çivi intihabı çok feci bişey değil.tedavisi var.korkmayın.
şu an yaklaşık 2.5 ay oldu hiç ağrım yok sadece ayakbileği şiş buz koyuyorum.buda normalmiş.
Amaliyat olacak arkadaşlara tavsiyem hastane ve hoca çok önemli iyi araştırsınlar.kip iyi olması lazım.bu kaadarda kendiniz çok dikkatli olmanız lazım.
Bunları yaparsanız tedaviniz fazla sıkıntılı olmaz
sigara içmeyenlerin şansı çok büyük sigara içmeyeceksiniz ve içenlerin yanında da durmayacaksınız.bolbol kalsiyum alacaksınız.
Fazla bi zorluğu yok.bence tedavinizden vaz geçmeyin ertelemeyin.
Konu ile ilgili isteyen olursa yardımcı olabilirim.

arkadaşlar diğer drların hepsini geçin,ben 3.5 ay önce prof. dr cebrail alekberova ameliyat oldum,kendimde drum zaten,kendisi 2 ayda bir azerbeycandan izmire geliyor,hipokrat tıp merkezinde çalışıyor,bu adam türkiyeye ilk bu ameliyatı ilizarovu getiren adamdır,en az 10000 vakası var,bende hem femur hem tibiada 3.5 er cm kısalık vardı şimdi bacaklar eşitlendi ama dizde kireçlenme oldu dizimi eskiden 90 derece açabiliyodum,şimdi ancak 30 derece açabiliyorum ..yarın inşallah eletler çıkıcak aşil tendonuda kısa olduğu için aşiloplasti ameliyatı olcam,ben bu ameliyatı olan kişi olarak 8 cm in altında kısalığı olanlara kesinlikle tavsiye etmiyorum,aletlerle yaşamak insanın psikolojisni bozuyor,üstüne komplikasyonlarıda oluyor,cesaret işi ,hem hastanın hemde hasta yakınlarının çok sabırlı olması gerekiyor...

----------

çivi dibi bakımı en güzel bildiğin serum fizyolojikle yapılıyor bence ben ara ara serum ara arada batticon kullandım,serumla bacağımı bile yıkadım ,serum artı el temizleme jeliyle bacağımı 3 günde bir yıkadım ,3 ay boyunca tavsiye ederim..

tıbbi olarak 2-2.5 cm altındakilere ameliyat zaen önerilmiyor ama diğerleri mecburi. Benim 6 cmdi ve daha 20 yaşındayım bu ameliyatı olmazsam ileride protez taktırmam gerekeceğini ve daha ciddi sorunlara yol açacağını söyledi tüm doktorlar biri hariç. Ona göre estetik amaçlı istiyormuşum ameliyatı ameliyat zor olduğu için ve benim açılı uzatma olduğu için farklı oluşundan kendine güvenemedi sanrım. Bu ameliyatın kolay olmadığını zorluklarını bilerek oluyorsunuz zaten. Ben ameliyatı olmadan öncede girmiştim bu siteye olmayın diyen de çok oldu ama nedenlerine baktığımda biçoğunun nedeni kendi hatalarından kaynaklandığını gördüm kas kısalığı dizi yeterince kıramamak gibi. Doktor seçimide önemli tabiki. benim şu an kemik gelişimim yavaş tamamlandığından ve bir kısmı kemikleşip bir kısmı kemikleşmediğinden tedaviyi hızlandırmak için başka bir yöntem uygulıcaz. Bacağımdan alınacak kemikle boşluk doldurulcak cihaz bacağımda durucak 1-2 ay daha ama olsun sonuçta daha çabuk iyileşicem. Eğer kocaelide bu ameliyatı olucak olan varsa kesinlikle prof. dr sefa müezzinoğlu diyorum. Hasta için en iyisini yapmaya çalışan birisi.

s.a herkese çok geçmiş olsun selnda sanada çok geçmiş olsun benimde ayağıma hem uzatma hemde düzeltme ameliyatı uygulandı çok zor oldu benim içinde bende ayağımı hiç bükemiyordum ayağım 30 derecelik açıda sabitlenmişti dizimi ne açabiliyordum nede bükebiliyordum 3 ay sonra tekrar kontrole gittiğim zaman bana sakat kaldığımı söylediler ama ben hiç yılmadım hergün hergün ayağımı 1-2 cm daha fazla bükmeye çalıştım ve ayağımı bükerken her zaman ağlamışımdır çok ağrılarım olduğu için ama bi kaç ay sonra baktımki ayağımı işte tam olarak bükebiliyorum yani birazda sizin elinizde egzersizlerinizi hiç aksatmayın doktorun dediklerini harfiyen uygulayın arkadaşlar ALLAH hepimizin yar ve yardımcımız olsun

sıcak bişeyle sararsanız daha rahat kırarsnız bnde denedim. Ve acı karşısında kesinlikle pes demeyin arkadaşlar acınızın son eşiğine kadar dayanın ağlasanızda bırakmayın bende 20 derece kırabiliyoken 80-85 dereceye çıkattım 4 günde. Ve olabildiğince sık yapın egzersizlerinizi doktorum en azından 2 saatte bir çalışman gerekir demişti. Zaten kırdıkca kırdıkca bacak açılıyor hiç kıramamaktansa bikaç gün acı çekmek daha iyi bence.

melikeee;

Merhaba, bende geçen sene bu ameliyatı oldum ve geçen bayramdan sonra fiksatör çıkartıldı bacağımdan. Ancak sizinde başınıza geldiği gibi, benimde bacağım şuan 25-30 derece katlanıyor. F.Tedaviye başladık ancak inanılmaz acılar çekiyorum. Siz 4-5 günde 80 derece'ye geldi diye yazmışsınız ancak 5 gün olmasına rağmen 5-10 derece ancak fark etti bende.

Ben yaklaşık 1 sene yattım, ilk 4-5 ay bacağımı kanapeden sallandırıp, babamın yardımıyla egzersiz yaptım ama daha sonraları deri yırtılması, kemik batması v.s durumlarından dolayı bıraktırdım. Anlıyacağınız bacağım 6-7 ay egzersiz kaldı.

F. tedavide ki acıyı en az'a nasıl indirebiliriz? Ağrı kesiciler de galiba işe yaramıyor, minoset plus diclafom v.s atıyordum ama yinede müthiş ağrıyor.

Cevaplarsanız sevinirim, iyi günler.

öncelikle geçmiş olsun. Ben ameliyatı oldukdan sonra 1-1.5 ay sonra kırdım ondan dolayıda olabilir. Ben annemle çalıştım sabah kalktığım zaman başlıyodum kırmaya koltuğa oturup önceleri ben kendim kırabildiğim kadar kırıyodum zaten kaslarımda açılıyodu biraz biraz sonra annemle çalışıyoduk iki saatte bir 40-45 dakikayı buluyordu. Tabi orda 4-5 günde kırdığımı yazdım ama bu hiç kolay olmadı. Ağlayarak kırmaya devam ediyodum dayanabildiğim kadar dayanamadığımda bikaç dakika dinlenip gene devam ediyodum. Bacağımı çok zorladığımdan çalışmadan sonra hemen düzeltemiyodum bacağımı kırık kalıodu ağrı devam ediyodu ama sonuçda yaptım çok inat etmişdim çünkü. Sonradan da bir tanıdığımız hastanede çalışıyor krem vermişti onu sürüyodum ağrı olan yerlere ama kremin adını hatırlamıyorum malesef. Benimde 4.5 ay oldu şimdi eskisi gibi çalışmadığımdan dizimi hala 80-85 derece kırabiliyorum tek avantajım çalışmaya başladığımda 90 ve birazdaha üzerini kırabilmem. Bana burdan başka bir kişi de sıcak suya havluyu batırdıkdan sonra suyunu sıkıp havluyu bacağına sararak çalışıtığını söyledi baya işe yaramış oda 1 hafta da normale döndüm demişti tabi acı oluyor ama kasları rahatlattığından daha kolay oluyormuş kırmak. Yani dizinizi eski haline getirmenizin tek yolu sık sık çalışmak 5 günde 5 derece kırabildim demişsiniz olsun devam edin zamanla zamanla diziniz açılıcakdır zaten başka bir yöntemide yok malesef 2 saatte bir yarım saat çalışmayı deneyin sabahkiyle akşamki kırışınız arasında muhakkak fark olucakdır zamanla. Benim tavsiye edebilceklerim bu kadar tekrar geçmiş olsun...

merhabalar.
benim yaşım 19 ben de de sol bacakta yaklaşık 2-2.5 cm kadar kısalık var.aşırı derece sorun olmuyor tabi ama uzun süren yürüyüşlerden sonra ya da futbol oynarken rahatsızlık duyuyorum.bazen de yürürken hafif topalladıgımın farkında oluyorum.nasıl bir tedavi yolu uygulanabilir?ilizarovla diğer bacağın uzatılmasını pek istemiyorum.acaba sol bacaktan kemik alınıp ayak 2 cm kadar yukarı çekilir mi?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.bir de ricam lütfen 2.5 cm varken hiç denemene gerek yok gibi yazılar yazmayın çünkü gerçekten huzursuzluk yaratıyor.saygılar sevgiler iyi forumlar

kemiğin en dolgun olduğu yer kalça kemikleriymiş bacakda diil o da çok fazla ağrılı oluyomuş. Benimde kalçadan aldılar boşluğa yerleştirdiler ancak kalça kemiğinin ön kısmından aldılar bnde arkadan alındığında aşırı derecede canı yanıyomuş insanın bu ameliyatı olan birisi sakın kalçadan aldırma demişti ama dediğim gibi kalça kemiğinin neresenden alınacağı önemli. 2.5 cm uzatma çok uzun sürmez sanırım kemiklerinde sağlamsa 1 ayda uzatma tamamlanır kemiklerin gelişince de zaten cihazı çıkartırlar. Yapabilceğin en iyi şey birkaç doktorla görüşmen bence çünkü onlardan ilizarov yada başka bir yöntemle yapılıp yapılamıcağını öğrenebilirsin. Tedavi yöntemin netleştikden sonra aynı ameliyatı olanlarla görüşüp bilgi alman daha iyi olur bence.

rw

selam melike bacğını kırma işlemine ilizarov aletleri varkenmi başladın?yoksa aletler çıktıktan sonramı?benim kemikler kaynadı 3 ay 10 günde hem femur hem tibiayı kaynattım,ameliyat olucak arkadşlara tavsiyem ameliyatı yazın olsunlar,güneş ışınlarına bacağı temas ettirmek bence kemiği daha erken kaynatıyo,bide uzatma ameliyatından sonra aşiloplasti ameliyatı olan varmı?

ameliyatı oldukdan 10-15 gün sonra başladım cihaz tabiki vardı. Zaten cihazla gayet rahat çömelebilen hastaların resimlerini de gördüm ben. Tabi ben o kadar kıramıyorum şu anda. Zaten cihazın çıkmasını beklemek hem kemiği kireçlenidirir hem de en önemlisi kasların kemiğe yapışıp uzamayı engellemesine neden olur demişti doktorum.

rw

ben cihaz takıldıktan 1.5 ay sonra başladım hareketlere,bende hem femur hem tibiada vardı aletler,keşke cihazlar varken biraz daha zorlasaydım kırsyadım kemiği,eskiden 90 derec açılan diizm şimdi 40 derece açılıyo,off ya ne kadar salaklık etmişim,

doktorun söylememişmiydi kırman gerekir diye senin iki cihazla daha zordur ama zorlamazsan olmuyo malesef ağlaya ağlaya kırdım ben şimdi 100 derece oldu cihaz çıkınca daha da kırarım gibi geliyo bacağımı daha rahat kullanıcağımdan. zorlamaya dvm et azar azar da olsa muhakkak kırılır zamanla öyle hasta çok duydum ben 6-7 ay geçtikden sonra başlayıp en azından 90 derece kırabilenler olmuş acısı çok daha fazla oluyo ama başka yöntemi yok malesef

Üst Alt