Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

mrb arkadaslar k.bakmayın.izmire geldim muayene oldum.ama tetkikler yapılıyor doktor karar vermedi.onu için beklemedeyiz.
şuana kadar yapılanları anlatayım.ilk vardığım zaman polikliniğe vardım orada bana kağıt verdiler vezneye para yatırmam için gittim120ytl yatırdım.benim doktorun adı profösör dokktor anabilim dalı başkanı hasan havuçcuoğlu.hastasına diğer doktorlardan fazla ilgileniyomus herşeyine bakıyomus dikkatini çeken neolursa onu soruyo.benim gözümde et bezesi var onu sormustu.ertesi gün asistanları felan varıken onlara herşey iyi ama şu gözündekine gıcık oldum diyodu şakacı biri dokuz eylül hastanesinden.http://kisi.deu.edu.tr/hasan.havitcioglu/ bu adresten bakabilirsiniz başarıları burada yazıyor..bağ-kur geçiyor.bu arada benim 20sinde çapada ameliyatım varıdı onu 28mart2009a atmışlar malzeme alamadık diye..orayı iptal ettirdim..aklınıza takılan bişey varısa sora bilirsiniz..saygılarımla

mrb denizince . Yukarda anlatmaya çalışmışsın ama daha detay verbilirmisin. Sen Normal yöntemmi oluyorsun yoksa 9 eylül üniversitesinin bulduğu motorlu çividenmi . Bağkur geçerli diyorsun anladığım kadarı ile SSK geçerli değil. Bu Ameliyat normali ve motorlu çivi sigortasız kaça patlıyor araştırabilirmisin. Bir de sen polio sekeli vardı dimi . Kısalık ondan kaynaklanıyordu. Yardımların için şimdiden teşekkürler

nöbetci.. aynı ameliyatı ben 9 eylülde 2 kez geçirdim iki bacğımdan da ssk geçerli hastanede ve hiç bi ameliyat masrafı almıolar sadece katkı payı yatırosun hastaneye o da doktorun ne kdr uygun görürse onun dışında pek bişe almıolar çokta güsel ilgileniolar benm doktorum can koşay ve çok memnunum şuan 2. ilizarov ameliyatınıda atlattım ve 2 gün önce cihaz ayağımdn çıktı ama motorlu çivi falan deil ameliyat normal vidalar var kendin uzatıosun onları günde 4 kez her gün 1 mm uzamış oluo ayağın ve demir çıktıktn snra ayağı alçıya alıolar şuan bnm ayağım alçıda 1 ay snra ondn da kurtulucm ve sağlığıma kuvuşmuş olucm eğer ameliyat olmayı düşünüosan 9 eylülü tavsiye ederim.

bilgiler için çok teşkkürler bu ameliyatı olmuş biri olarak hemde 2 kere olmuş biri daha fazla bilgi senden nasıl alabilirm

merhaba

denizce arkadaşım bende oldum amaliyat.ilizarov enimde iyi geçti uzatma oldu ama sabır istiyor sabrın sonu iyi olsa hiç üzülmem.ben iyileşme umuduylan herşeye katlandım.1,5 yıl ayağımda kaldı demirler.ama sonuçmu gene aynı yürüyorum.bana alışkanlık dediler başka açıklama yok.ben amaliyat olduktan sonra bir kız dah oldu onda baya fazlaymış.kızın ayağında demirleri gördüm uzatma olduğunu biliyordum.aradan belli bir süre sonra ben spor hekimliğine giderken kapıda karşılaştım.ayağım kesildi dedi enfeksiyonu durduramamışlar.

arkadasım izmide ameliyat olmanı tavsiye ederim benim doktorum hasan havuçcuoğlu can kosay fazla metetmediler.bu alanda kendini geliştirmiş en iyi doktor hasan hoca bu kumandalı cihazıda hasan hoca bulmuş ssk geçerli bagkurda geçyor ama doktor bıcak parası alıyormuş ama oda doktorun insafına kalmış bişey yani.başka benden ögrenmek istediğin nedir.kusura bakma nete uzun zamandır giremedim işe başladığım içineve geç gidiyoum elektirikciyim işler yoğun olduğu için internet değil doğru düzgün dükkanıda gözmüyorum.bugün tatil yaptık.neyse başka benden istediğin bişey varsa net olarak sor.yarın tekrar girmeyi düşünyorum eger erken gelirsem işden.diğer arkadaslarada sorcaklarım var.

ÜZGÜNÜM AMA BEN DE BU AMELİYATI HİÇ TAVSİYE ETMİYORUM BENİM AMELİYAT MACERAM İLK BBU AMELİYTLA BAŞLADI VE ARKASI GELDİ. BBÜNYEDEN BÜNYEYE TEDAVİDEN TEDAVİYE FARK VAR TABİ . SKOLYOZUN OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞSİN O NEDENLE OLMAN GEREKTİĞİNDEN . SONRASINI OKUYAMADIM AMA KISALIĞINI KISALIK TELAFİLİ ORTOPEDİK BOTLA ÇÖZÜMLEYEBİLİRSİN. SKOLYOZUN DAHA ÖNEMLİ BENCE ONA DAHA FAZLA EĞİL. KISALIK AMELİYATI ZATEN TAMAMEN KISALIĞI GİDERMİYOR. SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

denizince sen ne yaptın oldun mu ameliyat anlatmadın daha ne yaptın en son hastanede idin ama sonra yazmadın

slm evet skolyoz ameliyatı zor ama ilk önce bacak kısalığını çözmek gerekir o bottan kullandım ama olmuyor alışamadım.ben mecburum ilizarov ameliyatı olmaya.nöbetci olmadım daha ameliyat 9eylülden ocakın ilk haftası gitcem işde.uzatma ameliyatı olcak arkadaslar dokuz eylülde muayene olmalarını öneririm

denizince' Alıntı:
ama benimm olmama gibi bir olanagım yok.çünkü skolyozum var vee ayagım kısa olun agrı oluyor.ve skolyoz ameliyatı gecirdikten sonra durumum dahada kötü gidcek.bunun için hiç şansım yok ama hacettepeye gitcem ama cemalettin aksoyda kararsızım.bunun için yazmıştım..bilginiz için tşkrler......

SLM DENİZİNCE BANADA 24.06.2008 DE İLİZAROV TAKILDI 4 SANTİM KISALIK VARDI VE ŞİMDİ KISALIK TAMAMEN DÜZELDİ AMA HALA KAYNAMASINI BEKLİYORUZ.HACTTEPEDE CEMALETTİN AKSOY YAPTI VE ÇOK MEMNUN KALDIM 2 SENEDİR AMELİYATIMI O YAPIYO BÜTÜN DOKTORLARIN DÜZELMEZ DEDİĞİ BACAĞIMI DÜZELTTİ BENCE OLACAKSAN ONA GİT HACETTEPEDEKİ BÜTÜN ORTOPEDİ HASTALARI ONUN HASTASI NERDEYSE KESİNLİKLE ONA OL DERİM BEN. ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM İNŞLLAH EN KISA ZAMANDA İYLEŞİRSİN :?

Fhko 24.06.2008 tarihinde yapılmış demişsin birde 2 senedir o yapıyor demişsin kaç ameliyat oldun acaba .

NÖBETÇİ ASLINDA BU 9. AMELYATIM AMA UZATMA AMELİYATINI İLK OLDUM VE HİÇ Bİ SORUN YOK ŞİMDİLİK SON 2 GÜNDR DEĞNEKSİZ YÜRÜMEYE BAŞLADIM ZORLU DÖNEMİ GECTİ SENDEMİ İLİZAROV TAKTIRACAKSIN :roll:

boy uzatma ameliyatı

FHKO ameliyattan ne kadar süre sonra değneksiz yürümeye başladın?İşine ve günlük hayatına devam edebiliyor musun?Fizik tedavi görmek gerekiyor mu?Son olarak banyo yapmakta bir sakınca var mı?Ben de yakında bu ameliyatı olacağım için çok endişeliyim.Cevaplarsan sevinirim.

FHKO şu an için düşünmecedeyiz bakacaz . Desperate sen nerede olacaksın ameliyatı hangi doktor yapacak

FHKO ben cemalettin aksoyluyada gittim ama tam bir garanti vermedi bana.benim tek korkum ilizarov takıldıkdan enfeksiyon kapması...bişey daha sorcamm...sen bu ameliyatı nezaman oldun ve nezaman kaldı çıkarılmasına...

Re: boy uzatma ameliyatı

bu soruyu bende sormak istiyorum FHKO arkadaşımıza... bir yaşın önemi var mı? bunu da ekliyelim. tşkler..

FHKO,lütfen acil cevap yazar mısın.Çok önemli bir kararın arefesinde ve aşırı stresliyim.Senin cevapların benim için çok önemli.Hatta mümkünse seninle msnde konuşabilmeyi çok isterim.imorr80@hotmail.com.Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar eklerse sevinirim.

aslı selam fhkolan ben msnde konusduk o şuan hala koltuk deynekleriyle ayakda duryor ve şuan çok az zaman kalmış demirlerin çıkmasına tam anlamlı konusamadık bnde ulaşamadım bidaha zaten ama bence zamana bırak yani araştırmaların neticesinde hareket et..

selm..kalça protezi ameliyatı oldum bu ameliyatla hem bacağımdaki 3 cm lik kısalık hemde kireçlenme problemi çözüldü..protezle kısalığı 3-3.5 cm uzatabiliyorlar ancak..

ya arkadalar hepinizin yazdıklarını okudum ama bazı arkadaşlarım memnun ben memnun diğilim..benim de ayağım ilizarovla uzatıldı iyileştin dediler ayağa kalktığımda aynı yürüdüm alışkanlık dediler sonra başka bir hocaya muayene oldum.izmire gittim kas uzatılmamış.kas uztma amaliyatı geçirmem gerekiyor.riski ne bilmiyorum yok dedi doktor ama ben gene endişeliyim.eğer rahatsız etmyorsa bence amaliyatı olmayın derim.

6-7 cm kısalıkda bende var.
AMa ben olmadım ameliyat. Babam istemedi ben çocukken. Şimdide ben gerek görmüyorum.
Kısalık takviyesi kullanarak şimdilik sorun yaşamıyorum.
Eşim yaptırmış bu ameliyatı iki bacağı eşit boyda ama ne faydasını gördü derseniz bana göre hiç bir faydasını görmedi.
Üniversite hastanesi doktorlarının eğitiminde malzeme oldu en büyük faydası bu işte oda öğrenci doktorlara.

bende 1994 yılında zannedersem sol ayağımdan samatyada uzatma ameliyatı oldum ( sağ ayağımında uzamasını engellemek için sağ dizimide ameliyat ettiler) yaklaşık 7 cm olan kısalığım 3 cm e düştü tam uzatmıyorlar ayağımızı yere sürteriz diye . faydasını gördünmü diye soracak olursan , eğer o ameliyatı olmasaydım sağ bacağım uzamaya devam edecekti sol bacağımla arasındaki mesafa dahada fazla olacaktı ve belkide o mesafeden dolayı yürüyemeyecektim ama tabikide dertlerimden tam anlamıyla kurtulmadım mesala şu anda hala bir sorunum var onu yazayım hem uzatma ameliyatı olacak arkadaşlar bilgilenir hemde benim düştüğüm duruma düşmezler.
Ameliyat olduktan sonra dizimin altına havlu sarıp koyuyordum çünkü uzatma aparatı, dizimden başlayıp ayak bileğimin üst kısmına kadardı (hani şu at nalına benzeyen aparat) bu nedenle ayağımı uzattığımda aparat dizimde olduğundan ağrı yapıyordu yani tam anlamıyla boylu boyunca ayağımı uzatamıyordum bu sebeple dizimin altın havlu sarıp koydum , dizimin altına yaklaşık 4 parmak girecek şekilde boşluk oluştu havludan dolayı ,bu şekilde dizim havlu üstünde 2 ay kaldı ( uzatma yaklaşık 2 ay sürdü) sonra aparat söküldü yürüme felan durumları kaynama derken üzerinden belli bi süre geçti ,arkadaşlar hani o havlıu koyduğum yer varya dizim aynen öyle kaldı yani ayklarımı yere uzattığımda sol dizim yaklaşık 4 parmak yukarıda duruyor yani yere paralel durmuyor, bende arada üzerine yastıklar felan koyup yani ağırlık issi verip düzeltmeye çalışıyorum ve ağırlıkla dizim aşağıya iniyor ve sağ ayağımla arasındaki kısalık dahada azalıyor böylelikle hem sekmem daha azalıyor hemde sol ayağımda hissedilir şekilde güçlenme beliriyor , anladığım kadarıyla havluyu koyduğum zaman sol dizim kireçlenme yaptı ,fakat akşam yatarken yada dizimin üstünden ağırlıkları kaldırdığımda tekrar dizim eski halini alıp sağ ayağımla arasındaki kısalık artıyor ve sekme fazlalaşıyor aynı zamanda güç kaybıda yaşıyorum.
1 - Böyle bi sorun sizin başınıza geldimi
2 - Bu sorunu nasıl çözebilirim
3 - Bu ameliyatı yaptıracak arkadaşlar bi şekilde sizinde benimkisi gibi uzatma aparatından dolayı dizinizi yukarıda tutma gibi bir sorununuz olursa kesinlikle başka bi çözüm deneyin benim yaptığımı yapmayın.

ben bu amaliyati 5 defa gecirdim, eger olmak istiyorsaniz arkadaslar ilizarov yöntemini, isinin ehli doktorlara gidin malesef ben bu yönten cok talihsizlikler yasadim. Tedavi süresi bi hayli uzun sürüyor ama sonuclari bildigim kadari ile iyi oluyor bu ameliyatlarin. Mutlaka cok arastirip dogru doktoru bulun.

bende olucam inşallah bu yaz ama nasıl olucak bilmiyorum ağrısı çokmuş benim hem eğrilik düzelicek hem uzatılcak

merhaba melike

öncelikle cok gecmis olsun melike ben oldum bu amaliyatı ve suan cok mutluyum seninde gercekten böyle bi durumun varsa sana hem yardımcı olmak isterim ayrıca cok güzel bir doktor önere bilirim

Üst Alt