Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belden aşağısı tutmayan birinin cinsel hayatı ve evliliği

AYCAGOZLU ALLAH mutluluğunuzu daim etsin inşallah.Bir ömür mutluluklar dilerim. Darısı benim gibi evlenmek isteyen engelli arkaşlarıma olsun diyorum.

Allah mutlu mesut etsin. Bu denli olumsuz bakış açısına rağmen Oturanboğa ve bayke nin yorumlarını okurken helal olsun dedim. Hayati ti ye almamak bu olsa gerek. Okurken de şu soru geldi aklıma? Acaba biz toplumun bize uyguladığı psikolojik baskıdan bahsederken, en büyük baskıyı biz mi yapıyoruz? kendimize karşı neden bu denli ön yargılıyız?
Konuyla ilgili olarak ta çok kaba ifadeler kullanacağım ama içimden geldiği gibi, kendime psikolojik baskı uygulamaksızın yazmak istiyorum :) İnsanları 3 sınıfa ayırdım.
1-Bazı insanlar beyni ile düşünür ve konuşur ve sürekli duygularını bastırır
2-Bazı insanlar sadece ve sadece uçkuru ile düşünür,bu yönde konuşur ve bu yönde görür
3-Bazı insanlar akıl ve mantık çerçevesinde düşünür. bu mantığın içerisinde cinselliğin her iki taraf için ihtiyaç olduğu bilinci ile yaşar ve uygular.
Demem o ki ve mutlu sondan da anlaşılacağı üzere bu durum kişilerin hayata bakış açısı ile ilintili diye düşünüyorum. Ya ben engelliyim olur mu? Benim beklentilerime cevap vereceğinden eminsem ve karşıdakinin engelli yada engelsiz beklentilerine cevap verebiliyorsam neden olmasın. yok tekerlekli sandalyedeki ile olmazmış, yok şekil şemal önemliymiş. sen önce bi kendini tanı, herifi tanı ona göre karar ver. paçalar sıvalı halde bekliyoruz. neyi beklediğimizin bilincinde isek ne ala.

MUTLULUK ÇOK ZAMAN KENDİ MUTLUĞUN DEĞİL,SEVDİKLERİNİN, SEVDİĞİNİN MUTLU OLMASI İLE MUTLU OLMAKTIR.

Son düzenleme:
papaverin iğnesini piyasada bulamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Nasıl yani
Allah mutlu mesut etsin de her iki taraf için de soruyorum nasıl cesaret ettiniz?
Bu çok büyük bir sorumluluk hele ki bizler için...
Tebrikler

evet 3 tane oldu

teşekkürler

Allah bağışlasın maşallah bu da eski konuydu ben de o zamanlar yazmıştım ve bi tane bayan vardı ikinci bahar diye biri kesinlikle olmaz diye tutturmuştu özellikle omirilik felçlilerin cinsel hayatı olmaz diye ona kapak olsun benimde çocuğum olduğunda ona özelden yazmıştım cevap verememişti..

Üst Alt