Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belden aşağısı tutmayan birinin cinsel hayatı ve evliliği

Allah Mesut etsin Aycagözlü, çok sevindim senin adına... mutluluğun yazılarına bile yansımış ne güzel:)) Bende tekerlekli sandelyede, omurilik felçlisi (yürüyemeyen) biri olarak, engelli olmayan bir eşe sahibim. Biz Temmuz'da 4 yıllık evli olacağız ve 3 yaşına girmek üzere olan bir oğlumuz var, ev işlerinde bende eşimden destek alıyorum. Bana destek olan bir eşe sahip olduğum için şanslıyım ama tekerlekli sandalyede yine çok mutlu olan arkadaşlarım var. Onlarda giriş katta bir daire satın aldılar, emekli maaşları var ve evlerini de kendilerine göre düzenlediler çokta mutlular. Birlikte geziyor, ev işlerini birlikte yapıyorlar. Evlilikte engelli veya engelsiz birini seçmek diye bir ayrım yok bence önemli olan kafaca anlaşabileceğin, sevip sayacağın, hayatı paylaşacağın birini bulmak.... Allah hepimizin mutluluklarını daim etsin, bekar arkadaşlarımıza da hayırlı kısmetler nasip etsin:))

TEŞEKÜR EDERİM ARKADAŞLAR...[SIZE=5]CATWOMAN[/SIZE] ÇOK SAĞOL MUTLU OLMAK HAKKIMIZ AMA İNŞALLAH ŞANSLIYIZDIR RABBİM YÜZÜMÜZE GÜLMÜŞTÜRDE.ALLAH KARŞIMIZA EŞLERİMİZİ ÇIKARMIŞTIR....

inşallah sizin değerinizi bilir.
bende evliyim ve kas hastasıyım,eşim değer bilmez birisi,bana kendisine muhtaç gözüyle bakıyor

Allah mesut bahtiyar etsin kardeşim mutluluklar.

Alaimisema çok teşekür ederim evet uzun zaman önce hep aklımdadı...evlenip yuvamı kurmak.... Mutlu olabilmek ama hep toplum bana dışlıyor sen evlenemessin evlensen çocuğun olmaz yada sağlam insanla işin oolmaz gibi laflar oluyordu eşimle bu konuları baştan bir bir konuştum.eşim bu laflar sözleri sölemek çok kolay ama gel biz bir olalım bu insanlara aşkı sevgiyi gösterelim örnek olalım ben seni senden daha çok sevdim dedi.... Ve biz uzun süreli bir arkadaşlık dönemi geçirdik...birgün artık evet hazırım senle evlenmeye dedi ben mutlu oldum ve nışan düğün 1.5 ay içinde oldu... Nasibim varmış... Allah çok büyük...

teşekür ederim teyzoşcum....evet cicim aylarımı bilmem ama mutluyum....kelimelere sığdıramayacak kadra hemde...

Engelli, lerde evlenir....

Allah mesut bahtiyar etsin... mutluluğunuz daim olsun Of,lular evlenemez diyenler utansın. darısı bekarların başına:))))

amin inşallah arkadaşım....utanmalarına gerek yok.... dünyada olmadık olmuyor yaşadığımız süreç içersinde ne olacağımız belli değil....

AYCAGOZLU mutluluğun daim olsun çok sevindik.

Bu arada ikinci bahar nerelerde? :rolleyes: :)

Teşekür ederim cici kıs...
Ikinci bahara diyecek sözüm yokkk....... Offfff liiii

Mutluluklar dilerim AYCAGOZLU..:) Valla bu zamanda gönlünün ısınabileceği,Kafanın uyuşabileceği,içine sinen güvenebileceğin,hayatını paylaşmayı göze aldıracak vs. gibilerinden özelliklere sahip birini bulmak çook zorken karşına çıkmışsa böyle bir insan sakattı sağlamdı deyip durup düşünmek çok saçma hatta saçmalık ötesi geliyor bana.. Mutluluğu yada mutsuzluğu belirleyebilecek birşey değil insanların bedenleri.. Karakteri insanlığı mühim olan...

İçi boş olan lazım değil bize..Sağlam olmak bir ayrıcalıkda değil insan olamadıktan sonra..Özelliğide güzelliğide huy ahlak ile ölçülür bir insanın kaşından gözünden boyundan posundan banane! sinir oluyorum zaten böyle sakatla olmaz muhabbetlerine dövesim saçını başını yolasım geliyor öyle konuşan insanların..:D Yıllardır sokamadım akıllarına bir türlü gösteremedim neyin mühim olduğunu anlamıyorlar yahu anlamıyorlar!

Umarım birgün anlarlar hiç ümidim yok ama inşallah anlarlar...:) Bu arada darısı başınıza diyenlere amiiiiin diyorum..:) Bu seneye kadar demezdim ama artık diyorum..:eek::):)

Mutluluğun daim olsun AYCAGOZLU ..
Allah ikinizi bir ömür bir yastıkta kocatsın

Teşekür ederim havvacım sağolasın... Sana katılıyorum ama evlenmeden önce hep soru işaretleri beynimi tıröalardı şimdi o soruları ben eşime sorduğumda cevap alabiliyorum yanıtsız kalmıyorum...allah herkezin gönlüne göre versin yaşanmadıkça hiç birşey bilinmiyor....

Mutluluğunuz bir ömür boyu sürsün inşallah..

Ayçagözlü hayırlı olsun allah mutlu etsin...Hawa seninde her sözüne katılıyorum çok güzel yazmışsın....

Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum..korkunun ecele faydası yok derler bak ne güzel bir yuvan oldu.Mutluluğunuz ilk günkü heyacanı ile sürsün inşallah...

teşekür ederim
gerekilen güzelliği sıkıntıyı yaşayarak öğrenmeliyiz teşekür ederim

Böylece sorunun cevabı da yine soruyu soran tarafından verilmiş olduuuuu... :) Onlar ersin muratlarınaaaa, biz çıkalım kerevetlerineee... :) (Şehriciiim kerevet deyince aklıma geldin...) :p

Not: Tebrik mesajlarını özelden yazarsanız konuyu saptırmamış oluruz...

omur boyu huzur icinde yasayin mutlulugunuz daim olsun :)

meltem_; Amin

Ömür boyu mutluluklar dilerim..Evlenmek yürek işi, engeli engelsizi yok bu işin, haksızmıyım.

çok sağlun şimdide beynimdeki soru işaretinden biri acaba bebeğim olabilirmi nsanoğlşuyaşadığı süreç içinde hep isteklerde sadece evlenmekle bimiyor şimdide anne olmak istiyorum inşallah allahım o günleride gösterirde bende siz arkadaşlarımla mutlu haberi paylaşırım

hiç kuşkun olmasın, bu isteğin de olur. bak bu isteğin de olursa bu sefer başka bir şey daha isteyeceksin :):):)

allah mesut bahtiyar etsin.
helebir durun bakalım.önce evliliğin tadını çıkarın.
çocuk tabiki olsun.ama önce mutluluk.

Inşallah tabiki cicim ayları ama baştan nasıl saygılı olunursa sonuçta öle gider diye düşünüyorum

ikinci bahar arkadaşım,kalbinizi bu kadar katılaştıran yaşanmışlığınız ne çok merak ediyorum açıkcası????

Vardır mutlaka onunda kendine göre bir sıkıntısı sırdaşcım....

Üst Alt