Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belden aşağısı tutmayan birinin cinsel hayatı ve evliliği

bak ya bizde bişeyler öğrendik..demek omurilik felçli olanın da cinsel fonksiyonu varmış:)

ARKADAŞLAR KONUYU TAMAMEN SORUNUN CEVABI OLMAKTAN SAPTIRAN KİŞİLER VAR. BENCE BURDA HERKES KENDİ YAŞANTISINA GÖRE BİŞEYLER YAZMIŞ. FAKAT HEP BİRİLERİNDEN BAHSEDİYORMUŞ GİBİ HİSSETTİRMİŞLER.(İSTİSNALAR VAR TABİ.) BEN ÇİFT TARAF PROTEZ KULLANIYORUM. 13 YILLIK EVLİYİM. 3 TANE ÇOCUĞUM VAR. EŞİM ÇOCUK FELCİ GEÇİRMİŞ. BU ARADA ÇALIŞIYORUM. YANİ İNSAN İSTEDİKTEN SONRA HERŞEYİN ÜSTESİNDEN GELEBİLİYOR. YANİ ALLAH YARDIM EDİYOR. YETERKİ BİZ İSTEYELİM. BELKİ BENİM KONUMUM DA KONUYLA ALAKALI DEĞİL AMA ÖZÜRLÜLER EVLENMESİN DİYENLERE CEVAP İÇİN YAZDIM. NE DEMEK ENGELLİYSEK DUYGULARIMIZ DAMI ENGELLİ. ALLAH O HİSSİ HER CANLIYA VERMİŞ. ÇOK AFEDERSİNİZ AMA HAYVANLAR DA DAHİ VARKEN BİZLER NEDEN KAÇALIM BU DURUMDAN? BU SİTE SAYESİNDE ENGELLİ KARDEŞLERİMİ ÇOK DAHA İYİ TANIYORUM. FAKAT BİKAÇ TANE KARDEŞİMİZ ÇOK KARAMSAR.EVLENMEKLE HAYAT ASLA ZİNDAN OLMUYOR. EĞER EVLENMEZSEK İŞTE OZAMAN HAYATIMIZ KARARIYOR. BEN HİÇBİR ZAMAN ÜMİDİMİ KAYBETMEDİM. YANİ ALLAH HEP YARDIM ETTİ. HERŞEYE RAĞMEN HAYAT TÜM GÜZELLİĞİYLE DEVAM EDİYOR. İNSANLARI ÇOK SEVİYORUM. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.

Bunun en güzel yolu uzman hekimin yapacağı tetkikler ile hangi yöntemi kullanacağının anlaşılmasıdır. Herkesde farklı farklıdır çünkü. 50 tane T-9 parapileji olanların hiç birisi bir birine banzemeyebilir bu konuda.

şerife telli kardeşim bizim gibi olanların duygularını o kadar güzel ifade etmişsin ki sizi canıgönülden tebrik ederim.Tüm yazdıklarınıza katılıyorum.Önce yaşama umutla bakmalı ve yaşamdaki her nimetten faydalanabilmenin bizim gibi olanlarında hakkının olduğunu kabul etmeliyiz.Size ailenizle ve sevdiklerinizle yaşam boyu mutluluklar dilerim.

[Soru] Belden aşağısı tutmayan birisinin cinsel hayatı olur, evlenebilir mi?

Bence bu işin aşağısı yukarısı yok olay beyinde bitiyo,insanlar birbirleriyle evlenirken sonuçta konuşarak anlaşarak evleniyo hayatı paylaşmak için ,arkadaşlar herşeye hazırlıklı olun hayatta her insan engelli adayıdır ,eşiniz sağlıklıyken engelli oldu onu bırakıp terkmi ediceğiz ,veya ikimizde engelliydik oldu ya birimiz iyileştik bir diğerini terkmi edeceğiz sanırım bu insanoğlunun hamurunda var..Zaten evlenen arkadaşlar sorunun cevabını yazmışlar, cocukları varmış hemde mutlular,darısı diğerlerinin başına.
Saygılar...

TEŞEKÜR EDERİM ARKADAŞLAR İNŞALLAH ZAMANI GELİNCE BİZDE O BEYAZ GELİNLİĞİN SAHİBİ OLURUZ

herkez hakında hayırlısını dılıyom allah herkezın yardımcısı olsun nedıyım ama okadar sıtreslı olmayın bu cıttı anlamda cınsel yaşantınızı etkıler bır pıroblemınız yoksa bıle kendı ellerınızle pıroblem yaratırsınız (sagılar) :evil: :twisted: :D :D

ARKADAŞLAR ENGELLİ EVLENMESİN DİYE BİR SÖZ OLAMAZ AMA BAZI ARKADAŞLARIN SÖYLEDİĞİ TOPLUMUN YARAYAN KANISI MAHALLE BAKKALI BİLE EŞİNİZE KUR YAPIYOR DİYEN VEYA BU GİBİ KONULARI ZAMANINDA BİRE BİR YAŞIYAN ARKADAŞLARIN BAHETTİĞİ BAŞKA BİR ŞEY BU DEVİRDE İKİ SAĞLIKLI KİŞİ EVLENEMİYOR VEYA ALEL ACELE EVLİLİK YAPIYOR SONUNDADA AYRILIYORLAR OLAN ORTADA KALAN ÇOÇUĞA OLUYOR EVLİLİK SIRF EVLENDİM DEMEK İÇİN EVLENİLMEZ BİZİM ÜLKEMİZİN ŞARTLARI NEDİR İYİ DÜŞÜNMEK VE ONA GÖRE BİR KARAR VERİP MEZARA KADAR EVLENMEK GEREKİYOR YOKSA EVLENMEK HER BİREYİN HAKKIDIR BU ENGELLİ İSE İKİ MİSLİ HAKKIDIR AMA DEDİĞİM GİBİ ÇOK İYİ DÜŞÜNÜP EVLİLİK KARARI ÖYLE ALINMALI BU ÇOK ZOR BİR MESELE ÖMÜR BOYU KONUŞULACAK BİR KONU DİLERİM EGELLİ KARDEŞLERİN TÜM OLUMLU DİLEKLERİ OLUMLU OLUR YUVALARINDA MUTLU MESUT OLURLAR ACI TEÇRÜBE GEÇİREN ARKADAŞLARIMDADA CANLARI S OLSUN ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ MÜCADELEYE DEVAM DİYORUM PES ETME YOK ELMA BAŞKA ARMUT BAŞKADIR TÜM ARKADAŞLARIMI SEVİYORUM BY BY

memlekette ikinci bahar gibi kıtlar da yaşıyormuş be vay anasını :) böyle bir mahlukatı ciddiye alıp da cevaplandıranlara da ayrıca teessüflerimi bildiriyorum ;)

Bence omirilik felçli bir erkek ,evlenemez ve evlenmemeli de; hele de sağlıklı bir kadınla asla yapmamalı derim ben,üzüntüden ölürler çünkü..
tıbbi açıdan bildiğim kadarıyla olması gereken şekilde erkek değildir..
Sanmıyorum ki duygusallık,romantizim ,anlayışlı bir kadın gibi safsatalar evliliği sürdürmeye yetsin..
Kısaca ;omirilik felçli bir erkek erkekliğini kaybetmiştir benim gözümde..
Dışarda gezerken görünce ,sandalyede bir felçli erkek kızlara bakıp kesiyorsa ''''yazık'' diyorum içimden üzülüyorum..
Ayrıca,evlenmesin felçli bir erkek de ,kadın da onlarda bekar ölsünler dünyanın sonu değil ya!!
AMA aşık olup sevebilirler bu çok normal bana göre..
:)
bunu yazan arkadaşa sormak istiyorum engelliler hakkında ne kadar bilgisi war ama bunu yazmadan önca biraz kendini geliştirsin beynini geliştirsin çünkü oda zihinsel engelli olma yönünde hızla ilerliyor toplumumuzda hala bu zihniyetlerin kaldığını görmek üzücü ben engelli bir basketbolcuyum we eminimki bunu yazan arkadaşımız benim yapabildiklerimin 4 de 1ini bile yapamaz benim takımımdaki bütün engelli sporcu abilerimin evli we çocuklu olduğunu sölemek we bu arkadaşın kazandığının 2__3 katı para kazandığını we bu arkadaş gibi bu şekilde yazı yazıp kendinin havasını yapmaktan ziyade pek çok yardım kuruluşunada yardım ettiklerini bunun gibi arkadaşların eğitimini üstlendiklerini biliorum umarım yazdığı şeyin nekadar küçük düşürücü olduğunu anlamıştır...özel mesaj atabilirsiniz...daha önce soranlar için sölüyorum...

:) :lol: :?
bab-ı alide bi söz vardır "biz burda kırk kişiyiz birbirimizi biliriz" denir.
ben de 25 yıllık of luyum.
gerçekden biz çok güzel maç çıkarırız 90dk. üzerine bi 90dk. daha oynarız gerekirse bi 90 daha.
kondüsyon muhteşemdir. çünkü harika bi teknik desteğimiz vardır.
ama hocam gol atamayız biliyosun dii mi..?
golsüz maçın tadı da pek iyi olmuyo. bi süre sonra sıkıyo.
şimdi golle neyi kastettiğimi bana sorma ayıp olur :wink:
yürü be oflu abi kim tutar seni diorum :D

memlekette ikinci bahar gibi kıtlar da yaşıyormuş be vay anasını :) böyle bir mahlukatı ciddiye alıp da cevaplandıranlara da ayrıca teessüflerimi bildiriyorum ;)
cvp werme taraftarı değildik aslında arkadaşım ama bu tür kıt arklarında eğitilmesi gerek...çünkü bunlar kendilerini ulaşılmaz sanıorlar psikolojik bişey yani...:eek:

:)vardır vardır motor çalışıosa sorun yok sürersin ne şekilde olursan ol:)

yaşayan bilir ve bence oturan boğa çok güzel anlatmış..

şerife telli;
Keşke forumdaki arkadaşlarımızda siz gibi yazabilselerdi ve doğru şekilde yorumlayabilselerdi keşkeeeeeeeeeeee

merhaba arkadaşlar ben aylar sonra yine burdayım ve evli olarak burdayım.... 1 aydır evliyim sağlıklı bir kişi ile evliyim ... engelli kişilerde evlenip mutlu olabiliyormuş....buna inandım...eşimle internette tanıştım...belden aşağım tutmamasına rağmen bana aşık oldu...beni sevdi bir dediğimi 2 etmedi ve evlilik kararı aldık engelliler evlenemez diye bişey yok... düğün yapamaz diyede yok eşim engelli olabilrsin ama ben düğün yapacağım eğleneceğiz dedi 16 ocakta bende yuvamı kurdum... arkadaşlar ne olursa olsun önce sevin ve sevilin... arkası saygı sevgi olunca geliyor...her kez inşallah aradığı aşkı bulur...

merhaba

merhaba aycagozlu, Allah mutlu mesut etsin. hayırlı uğurlu olsun... Allah nazarlardan korusun... mutluluklar dilerim.

mutluluklar daima sizinle olsun. daha güzel haberlerini de bekleriz. mesela bu konuyu açma sebebin bebek. onun da güzel haberlerini verirsen süper olur...

paylaşım için teşekkürler...

Engelli ile engelsiz ilişkisi yürümez diyenlere de örnek olsun. Mutluluklar diliyorum

ben teşekür ederim arkadaşlar hep siteye bakarıdım acaba evlenebilinirmi diye araştırırdım.. oturan boğadan allah razı olsun...onun sözleri hep kulağımda kaldı bende yakaladım mutluluğu çok şükür. allah sizlerede nasip etsin...
evet bozkurt sonunda muradıma erdim her genç kızın hayalleri vardır beyaz gelinlik giymek ev yuva olmak gibi benimde hayallerim vardı ve gerçek oldu....
evet arkadaşım örnek olsun.. engellile engellinin evlenmeside sorun olabilirdi iki engelli birbirini idare etmekte zorlanabilirdi.. ama eşim sağlıklı ve bana son derece yardımcı bir eş mutfakta tek yardımcım eşim ... ev toplamada eşim yardımcı.. önce aşk ve saygı....

Allah mutluluğunuzu bozmasın ne güzel..:):) eşinizle koca,mutlu bi ömür geçirmeniz dileğimle..:):)

teşekür ederim arkadaşım sağolasın allah sanada nasip etsin.....

hayırlı olsun bu baslıgı bugun ılk defa gordum. tek tek okudumm ve son sayfalara geldıımde evlendım dedıgını goruorum aycagozlu:)ınan kendım evlenmıs gıbı sevındım:)hatta ıkıncı baharı elestırecektım vazgectım sevıncımden:)allah bı ömur mutlu eylesın...ıkıncı bahar sende evlenırsın artık bunun ustune:D:D

inanırmısınız bende çok sevindim evlendiğinize evlenemez diyen arkadaşlarımızada bu bir ders olsun bu arada bayke abimizi özledik sayın üstadım mekanın cennet olsun

çok mutlu oldum böylesine güzel bir yuva kurulduğunu duyunca .allahım daim etsin bir ömür boyu mutluluğunuzu.sevgi emektir,sevgi fedakarlıktır,sevgi beraber yaşlanmaktır.:)

Teşekür ederim murat...inşallah sende yuvanı kurarsın umutsuz yaşanmıyor tam umudum ümitlerim bitti derken allah karşıma eşimi çıkardı...herkeze çok teşekür ederim....

Üst Alt