Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar arkadaşlar, dertleşelim...

Ani kararlar alma düşünmeden hareket etme sonrasında da genellikle pişmanlık bende de çok oldu @haliloz neden oluyor acaba mutsuz olup mutluluk arayışı falan mı ?

sokrates
Onu bende düşündüm ama bence mutluluk arayışı degil yapmadan önce iyi yada kötü düşünmüyorum sadece yapmaya odaklanıyorum anlık bir his okudugum yada gördügüm şeyden etkileniyorum zararı baya cok oluyor ama ne yapam ama uzun zamandır kendimi tutuyorum bu konuda anlık olarak degilde düşünerek yapıyorum işleri örnek ihtiyacım olmayan bir ürün almıştım ürün bana gelesiye kadar kararımı degiştirdim geri yolladım ne bilem bu işler nasıl olacak bir gün büyük bir bela acmasından korkuyorum sadece

Arkadaşlar bende bipolar bozukluk hastasıyım. Ehliyetimi yeniletmek için sürücü olur raporu almak istiyorum. 1 ay önce Ankara Dışkapı hastanesindeki doktor rapor vermedi. İşden izin alıp gitmem sıkıntı oluyor. Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

isbara Ben yeniletemedim, nörolojiye de sevk etmişler beni orada problem çıktı. Öyle yarıda kaldı.

Öyledir zatende antidepresan dışında çözüm önerin varsa yaz hem hepimizi kurtarırsın hem tıp dünyasında çığır açmış olursun .

@Sadelikguzeldir iyide ben sana güzellikle bipolar konusuna yazmışsın soru sordum devamını getirseydin iyiydi yazdım o kadar bunun nesi alay onu anlamadım neyse böylece cevabını da almış olduk git kime dava açarsan aç bana açmada .:p

Son düzenleme:
Hastalıkta kilit nokta hastalığınız olduğunu kabullenmektir. Zor oluyor ama yaşamaya devam ediyorsunuz

Hem çok eglenceli bir hastalık hem en b*ktan hastalığı.Tam tedaviye 2018 de başladım onun öncesinde psikiyatriye fazla gitmedim polis bekçi vs olamam yada önüme çıkar heryerde diye ve kronik hasta oldugumu kabullenemiyordum sinir stres depresyon deyip geçiştiriyordum. Zaten böyle bir hastalığı da bilmiyordum, benim bildigim bi depresyon bide şizofreni idi o da dizilerden falan sanırım. Psikiyatriyi de deli doktorlugu olarak baktıgım için ben delimiyim diyordum. Aptallık ettim tabi. Ailem kabullendirdi bana bu durumu öyle tedaviye başladım. Tedaviye ragmen hipomani ve depresyon ara ara yaşıyorum. Kur gibi dalgalı bir bireysiniz kısaca .

(edit)

Şuan 400+400 Mg tegretol , 1 mg rixper , 150 mg wellbutrin 50 mg lamictal , 50 mg keday xr bazı dönemler de 25 mg zedprex kullanıyorum. Bu ilaçların azaltılmış hali daha önce 3 mg rixper 300 mg wellbutrin , 200 mg lamictal 25 mg zedprex kullanıyorum. En yan etkili lamictal mide bulantısı konuşmada anlamsız şeyler söyleme tat bozuklugu yapıyor. rixper de unutkanlık belkide lamictal da eşlik ediyor olabilir. tegretol ve rixper kilo aldırıyor ama bu benim işime geldi zira eskiden zayıftım. En masum ilaç wellbutrin sanırım .

herkese geçmiş olsun diyorum. hastalıkta intihar düşünceleri varsa bunu atmak kurtulmak en iyisi ilk ondan kurtulmak gerek. mani de engellenirse depresyon ve hipomani ile baş etmek nispeten daha kolay.

Son olarak şunu belirteyim en başta yazdıgım önüme çıkar korkusu gerçek malesef. Özel sektörde işe girerken doktor onayı sırasında kullandıgınız her ilaç çıkıyor. dogal olarak ne hastası oldugunuz az çok çıkıyor ortaya. Özel sektör genellikler size psikopat manyak potansiyeli olarak bakıyor genelde işe almıyor. İlaç kullanıyorum desende.

Son düzenleme:
cezzar_tr bipolarda kendini üstün önemli biri gibi görmenin bilinçaltında yatan sebebi nedir ?

Güzel yazmışsın geçmiş olsun. Bende uyku azalınca zyprexa içiyorum çok güzel uyutuyor. Bir defa içmedim uykum günde 3.5 saate kadar düştü.

sokrates

İnan hiç bir fikrim yok bunun bilinçaltı ile ilgisini sanmıyorum hastalığın atagında olan bişey hipomanide oluyor normal olagan akışta degil mani de zaten had safhada ama uzun süre oldu maniye girmeyeli. Hastalıktan muzdarip başka insanlarda vardır bence bi bende ki belirti degildir sanırım

Bu konuda sizi tanıyan, hastalık sürecinizi bilen ve gözü kara bir doktor bulmak gerekiyor. Ben ehliyet raporu vermeyen doktorumu değiştirdim. Memleketteki doktorum sağolsun sıkıntı yapmadan verdi rapor.

Ne olunca depresyona girdim diyorsunuz galiba ben depresyona girdim .

sokrates Genel anlamda mutsuzluk, normalde yapmaktan zevk aldığım şeylerin beni mutlu etmemesi. En olağan işleri bile yaparken zorlanma, isteksizlik. Kişisel bakımıma gösterdiğim ilginin azalması. Sürekli yorgun hissetme hali, uyku düzenimin bozulması, iştahta azalma... daha çoğaltılabilir ama ilk aklıma gelenler bunlar oldu.

@cardinals sinirlilik, halsizlik, kafada kurma , ölme isteği uykum gelsede uyuyamıyor ya da zor uyuyorum sigarayı da arttırıyorum .

@cardinals sinirlilik, halsizlik, kafada kurma , ölme isteği uykum gelsede uyuyamıyor ya da zor uyuyorum sigarayı da arttırıyorum .

Cok geçmiş olsun Bay Sokrat
O sinirlilik durumu bazen bana da oluyo ck sinir oluyorum buna da 😹
Bay Sokrat bu durumun geçici bi süreç oldunu düşün cabuk toparlanmani sağlar
Bi de kafa da kurma gıcık bise bazen bana olur kafa da kurarım gereksiz , kendine afirmasyonlar yap kötü düşüncelerin azalmasina etki eder , beyin ck hizli çalışan bi organ bazen negatif düşünceler de üretebilir, etkisinde kalma sakin bırak gelip geçsin düşünceler odaklanma negatif düşüncelere, bi sure sonra yok olurlar
Diğer receteyi veriyorum😹 : Akşamlari uyku kacirici özellikleri olan içecekler içme, kahve - çay gibi

Düzelir kısa zamanda moral bozukluğu
Biri mi bozdu moralini Bay Sokrat ,eğer öyleyse takma hiç

Benim birden oldu kimseyle ilgisi yok sinirlerim bozuk birkaç gündür üşüttüm galiba biraz hasta oldum ondan olabilir isyan küfür sigara falan anlıyor musun ama bugün biraz daha iyiyim sanki aman iyi olalım yeni yıla da iyi girelim nasıl girersen öyle geçermiş yıl öyle diyorlar .

Uyku düzenim bozuldu son günlerde kafamda herhangi bir mesele sorun falanda yok halbuki bölük parça oldu uyku düzenim beni en az 6 saat uyutabilen cedrina bile 2-3 saatten fazla uyutamaz oldu neden olabilir sizce bu durum ?

sokrates Depresif atak içinde olabilirsin, doktoruna danışmanı tavsiye ederim. Belki ilaç dozlarında bir ayarlama yapabilir.

Doktora daha 20 gün önce gittim abilify de yazdı .

sokrates Ben de Abilify kullanıyorum, uyku için ise Remeron alıyorum. Dönem dönem uyku düzensizliği çekiyorum, uykuya dalmada sıkıntı veya erken uyanma gibi. Dediğim gibi dönemsel bir atak olabilir, genellikle bir hafta içinde eski düzene dönüyorum.

Son düzenleme:
Atak mı değil mi bilmiyorum öyledir belki de .

Bipolarlar olarak insanların gözünde güvenilir dürüst düzgün biri olarak bilinebilir miyiz yoksa ne yapacağı belli olmayan güvenilmez dengesizin biri olarak mı biliniriz daha çok insanların gözünde biz neyiz nasıl görüyoruz ya da görmeliyiz bu konuda kendimizi ? Tabii herkesin karakteri farklıdır sadece hastalığa bağlı olarak soruyorum bu soruyu .

Bende üni hayatında iken yakalandım bırakmak zorunda kaldım meğerse sizoeffective imiş hastalığım bipolar+şizofren inişli çıkışlı düşüncelerim ve düşüncelerim bozuklukları oluyo önceden çok kararlı biriydim sonradan bu şekilde oldu şuan ise tembellikten ölcem bugün iş hayatına girmeye çekinmeye başladım ne olur hiç bilmiyorum gidişat hiç hoş değil günlerim evde geçiyor dışarı çıkmıyorum ve suda var bizim ailenin kronik rahatsızlığı bu baba hariç herkesde var abimin annemin benim 3umuzunde hastane yarışları var en az 3 kez Rabbım işlerimizi kolaylaştırsin demekten başka bisi bulamıyorum iyi aksamlar.

Menzil Adıyaman a gidin.inanın çıldırıyorum.şu an iyiyim.ama ilaçlarınızı da kullanın.

Üst Alt