Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar arkadaşlar, dertleşelim...

Kimseyi üzmek asla istemiyorum.
Ben bu hastalığımı kabüllenemiyorum. Benim ömrümden çok çaldı. İlaçları desen o kadar ağır ki ? İlaçlarımı bırakmaya kalksam kötü oluyorum. Ruhsal çöküntüye gidiyorum. Yine de kabüllenemiyorum. Kim beni böyle kabül eder ? Hayatımı düzene bile kuramazken .. Lanet oslun böyle hastalığa .. Çok yoruldum fazlasıyla. Hele ki hoşlandığım kız varken .. Çaresizlik.. Bitsin artık..

Bipolar şizofreniye evrilebilir mi ? Bana evrilebilir gibi geliyor ne dersiniz ? Evrilebilir mi evrilemez mi ?

sokrates ilaç kullanmazsa atakların sıklığı ve şiddeti artabilir bu durumda da evrilebilir bence.
Kendimden biliyorum Bakırköy'e yatırılmadan önce çok ağır psikoza girmistim, ilaç kullanmiyordum tabi, televizyonla saatlerce konuşmuşum mesajlar alıyordum. Tüm kameralar beni takip ediyor izleniyordum. Eve polislerinde gelmesiyle takip edildigim ve bana komplo kurulduğu inancı kesinleşmiş gibiydi. Allah dan polislere direnmedim de kuzu kuzu gittim geldim çok şükür.
Fakat 40 tane delinin arasında zor zamanlar geçirdim, uyuşturucu müptelası, hatta katil sizofrenlerin arasindaydim, adam ceza indirimi için kendini deliliğe vurup sevk ettirmiş, böyle manyakların arasindaydim iste.. psikoz halimle geldi gecti yoksa simdiki aklım olsa hayatta başedemezdim

Beş yıldır mani atağım olmadı fakat depresyon tarafı ağır basıyor. Mani riskinden dolayı antidepresan kullanamıyorum, doktorum ilaçlara devam diyor, sizce ne yapmalıyım da depresyonu kırmalı???

Arkadaşlar psikolojik rahatsızlığı bulunan kişilerle iletişim kurmak istiyorum.bana ulaşırsanız sevinirim

Sen baya takıntılıymışsın, Allah yardımcın olsun.

@undefined,
Siz hoşlanıyordunuz şimdi ilgi , bağlılık ve aşka dönüştü. Aşk her derdin şifasıdır. Yok şu an bizde bir gelişme yok ;) Mutluluklar

bipolar teşhisim yok hiç mani, hipomani geçirmedim ama nedense doktor hep bipolarların kullandığı ilaçları yazıyor :D pinral, lithuril vs

@sokr@t
senin için baktım. Yani diyorki ikisi farklı hastalıklar ve bipolar, şizofreniye evrilemez ama bir kişide ikisi aynı anda görülebilir ama bu farklı hastalık türü ismi Şizoaffektif bozukluk.

"Can bipolar turn into schizophrenia? Bipolar disorder and schizophrenia are distinct mental health conditions. While bipolar disorder cannot develop into schizophrenia, it's possible to experience symptoms of both. Schizoaffective disorder is an example of this."

Arkadaşlar ben Bibolar rahatsızlığı olan bireylerle .yada kısacası psikolojik rahatsızlığı olan kişiler ile : hastalıklar hakkında görüş alış verişinde bulunmak dertleşmek paylaşmak istiyorum.benimle ama buradan ama telefon ile konuşmak dertleşmek istiyorum. 542 424 31 75 eklerseniz sevinirim

Bir baş hekim( çapa tıp) birtakım uğraşılarınız ve etrafınızda dertleşebileceğiniz birkaç arkadaşınız varsa iyisiniz demektedir demişti. Çok da şeyetmeyin yani. Düzenli yaşam, uyku ve gerektiği kadar dr kontrolu yeterli olacaktır.

Psikolojik rahatsızlığı olan arkadaşlar varsa iletişime geçmek isterim

psikolojik rahatsızlığın tek nedeni bence insanın yalnız hissetmesidir. Hastalığı tetikleyen de yalnizliktir

@Mustafa 1972,

Malesef bu durum tam geçerli değil. İnsanların malligini gördükçe yalnızlık daha güzel . İlla bir insana ihtiyaç duyacağız düşüncesi insanları mutsuz ediyor.

Üst Alt