Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elektrik desteğinin uygulanması hakkında bilgiler

Konular
88
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar bugun 144 nolu hatti arayak ogrendigim bilgiyi sizle paylasiyorum. 2022 maasi aliyorum elektrik destegi sisteme otomatik dusmus bulunmakta. 5 kisiyiz 80 tl indirim hakkimiz var. Faturayı kimligimizle ptt subelerinden yatirirken indirim uygulanacak. Ornek 90 tl faturayı 80 tl bu sekilde dusecek 10 tl de cobumuzden verecegiz. Sizlerde bu baslikta edindigimiz bilgileri ve faturalari yatirken karsilastiginiz tecrubeleri paylasin. Birde yasa 01 .03. 2019 de yururluge girdi bu tarihten onceki faturalar indirime girermi acaba.

Aboneliğin bizim adımiza olmak gibi bir zorunluluğu var mı peki?

Hemen geçmişe dönük hesabına başladınız. Uygulama bugün başladı niye geçmişe dönük uygulansın. Bir defada şükür edin kardeşim allah aşkına ya...

Dun 200 papel yatırdık neyse obur ay aliriz indirimi.

Devlet bize gecmis donem demiyor 3 yil sonra arabayi yetersiz rapor aldin diye yagli kaziga oturrtuyor. Hem insan oglunun gözü doymaz nekar versende baska yokmu der. Bizde insaniz

evde bakım maaşı alanlar faydanlanamayacak mı

iUysaL

zorunlu değil.herhangi bir işlemde yaptırmaya gerek yok.2022 maaş alıyorsanız,maaşın bağlı olduğu ikamet adresinizi dikkate alıyorlar.Bu arada odemeyi elden yapmıyolar.faturayı yatırırken fatura tutarından düşürülüyor.

Ben rahmetli babamdan her ay 900 TL alıyorum. Eşimde bana baktığı için bakıcı maaşı alıyor. Evde 5 kişiyiz, biz de bu elektrik indiriminden faydalanabiliyormuyuz?

arkadaşlar benbim oglum hem 2022 hemde bakıcı alıyor şimdi 144 u aradım otomatikmen elektrik faturamda 53. 20 kuruş indirimden faydalanacakmışım

sadece evde bakım alanlar yararlanamıyormuş 144 den bilgi aldım

15 şubat ve sonrası tarihli elektrik faturalarınız dahil devletten sürekli aylık alan 605 lira sanırım aylık kişi başı aşmayanları otomatik seçmişler buğün postaneye sordum 2 kişiyiz evde 40 tı indirdiler 32 tl daha ödedim. 72 tl lik faturamı ödemiş oldum. fatura başkasına ait olması önemli değil işleniyor. faturayı ibraz etmeniz yeterli düşülüyor zaten.

mustafa-toprak elektrik şuan babamın üzerinden Annem Engelli aylıgı alıyor 1.5 senedir annemin bundan yararlanması için elektrigi üstüne alması şartmı
ayaz78 elektirigin annemin üzerinde olması sartmı

aylık hane başı 600tl altı geliri olanlar faydalanıyor galiba bu indirimden belli şartları var ve bilgisi olan varsa net bir şekilde yazsın bir tanıdığım faydalanmak istiyor ama elektrik aboneliği ev sahibinin üzerineymiş bugün bana soruyor zor durumda kendisi

evdeki kişi sayısına göre hesaplanıyor indirim..

engelli çaşışanlar nasıl yararlanacak bir bilginiz varmı asgari üçret alıyorum evde 3 kişiyiz evim kira

alo sosyal yardım hattı 144 no lu telefonu arayın durumunuzu bildirin
alıp alamadıgınızı hemen ögrenin arkadaşlar

arkadaşlar elektirik abonesi kimin adina olmasi gerek benim kizim engelli ben evde bakim maasi aliyorum bu ama abone kayinbabamin adina kayitli bizde faydalana bilirmiyiz ?

Şart değil ptt den kimlik ve fatura ibrazı ile indirimli ödeyebilirsiniz

Şart değil engelli aylığı alan kişinin kimliği ile gidip ödeyebilirsin

hayır gardaş elektrik üztünüze almanıza gerek yok ptt ye fatura yatırırken hesabınızdan düşecektir size ne kadar indirim varsa

marttan itibaren her ay geçerliymiş

ya bu her ay mi gecerli olacak

marttan itibaren her ay geçerli olacakmış

abone kayinbabamin adina kayitli bizde faydalana bilirmiyiz ?

evet sizde faydalanabilirsiniz elektrik faturası sizin üstünüze olmasına gerek yokmuş aynı adreste ikamet ediyorsanız bir şey olmaz

peki arkadslar diyelim 80tl dusecek ptt banada 60tl geldi diyelim o icerdeki 20tl nolacak arkadslar

Arkadaşlar abone şartı yok değilmi bizim evin faturası benim üzerime eşim 2022 den maaş alıyor faydalanabilirmiyiz fatura ve kimlik yeterlimi başvuru için ptt ye

Nasil olur

Kayinbabama bakiyorum 8 kisiyiz.evde bakim aliyorum.kayinbabamda engelli maasi.biz otomotik oduyoz. Ordan kesilmezmi.otomotik odemeyi iptaledip illa ptt de kuyrukmu bekliyelim.olmuyormu otomotik odemede

Üst Alt