Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elektrik desteğinin uygulanması hakkında bilgiler

80 tllik elektrik yardımından sadece ağır engelli vatandaşlar mı yararlanacak

80 tllik elektrik yardımından sadece ağır engelli vatandaşlar mı yararlanacak

Bilgisi olan var mı bu konuda

Elektrik yardımı

Arkadaşlar 2022 maaşı alan elektrik yardımı alabiliyormuş biz 3 kişilik aileyiz kiradayız oturduğumuz bina yeni iskan yok 3 daire bi dükkan olmak üzere tek fatura geliyor fatura müteahhitin üstüne bizde faydalanabilirmiyiz bu durumda

Fatura kimin üzerineyse onun durumuna göre diye biliyorum.

Fatura sizin üzerinize olsaydı yararlanabilirdiniz...

Mırnavs

Mesela elektrik 2022 aylığı alan engelli üzerine, hiç bir başvuru yapmadan direkt gidip pttye elektriği indirimli ödeyebilir mi?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elektrik aboneliği sizin üzerinize değilse, engelli kartınız, 2022 den yararlanmanız önem taşımaz.

Artık e devletten veya internet bankacılığından ödeme oluyor diye biliyorum.

Evde bakım aylığı alan engelli kişi ise elektrik indirimden faydalanamıyor

Selam
cevabıma lutfen bilgisi ıolan arkadaşlar cevap yazsınlar
2 gun önce ev sahibine elektrik indirminin oldugunu söyledim
ev sahibide PTT ye gitmiş sormuş
PTT görevliside demişki elektirik Faturası kimin üstüneyse o kişi
Faydalanıyor demiş Ev sahibine

oturdugum evin elektrik saati ev sahibinin üstüne
yani ben faydalanamıycam bu elektrik indiriminden!
,
Burdaki yazıları okudum kimi diyor elektrik faturası sizin ustunuze olması gerekmez
kimliginiz ve elektrik faturasını götur indirim yapıyolar

elektirik faturası kimin ustuneyse o kişiyemi indirim yapılıyor
yoksa fatura ev sahibin ustune olsada indirim yaptırabılıyormusunuz ??

işin gercegi nedir arkadaşlar tam gercek bilgi verebilecek kimse yokmu?

insalara soru sormak okadar zorki suratlarını asıyoılar hatta tersliyenler bile var
oyuzden işin gercegini burdan ögreneyim dedim
:)

[FONT=sans-serif]Selam [/FONT]
[FONT=sans-serif]cevabıma lutfen bilgisi ıolan arkadaşlar cevap yazsınlar[/FONT]
[FONT=sans-serif]2 gun önce ev sahibine elektrik indirminin oldugunu söyledim[/FONT]
[FONT=sans-serif]ev sahibide PTT ye gitmiş sormuş[/FONT]
[FONT=sans-serif]PTT görevliside demişki elektirik Faturası kimin üstüneyse o kişi [/FONT]
[FONT=sans-serif]Faydalanıyor demiş Ev sahibine[/FONT]

[FONT=sans-serif]oturdugum evin elektrik saati ev sahibinin üstüne[/FONT]
[FONT=sans-serif]yani ben faydalanamıycam bu elektrik indiriminden![/FONT]
[FONT=sans-serif],[/FONT]
[FONT=sans-serif]Burdaki yazıları okudum kimi diyor elektrik faturası sizin ustunuze olması gerekmez[/FONT]
[FONT=sans-serif]kimliginiz ve elektrik faturasını götur indirim yapıyolar[/FONT]

[FONT=sans-serif]elektirik faturası kimin ustuneyse o kişiyemi indirim yapılıyor[/FONT]
[FONT=sans-serif]yoksa fatura ev sahibin ustune olsada indirim yaptırabılıyormusunuz ??[/FONT]

[FONT=sans-serif]işin gercegi nedir arkadaşlar tam gercek bilgi verebilecek kimse yokmu?[/FONT]

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY), Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ), Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY), Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı, Engelli Aylıkları, Yaşlı Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı ile her ne ad altında olursa olsun hak sahipliği belirlenen düzenli yardım ve aylığı alan kişiler Elektrik Tüketim Desteğinden faydalanacaklar. Fayda sahibi o ikamet adresinde ikamet ediyor olmalı. Faturanın kimin üzerine olduğu önemli değil.

sosyal yardımcı
cok tesekkurler...
ev sahibine PTT den yanlış bilgi vermişler
burdan sormasak elektrik indiriminden faydalanmıycam
tekrar cok tesekkurler...

Bakım parası alıp indirim alan varmı?

Sadece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen düzenli yardımlar Elektrik Tüketim Desteği' nden faydalanacak. Elektrik Tüketim Desteğinde fon kaynağı şimdilik Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü. Daha sonra bu yardım programı kapsamı genişler mi bilemiyoruz.

Rukenamin

Eger faturanız mesken faturası ise o faturayla ptt ye gidip 53,75 kuruş luk indirimle faturanızı ödeyebilirsiniz.mesken faturası degilse o fatura için indirimden yararlanamıyorsunuz. ama yine de ptt ye gidip durumunuzu kesinleştirebilirisiniz. O faturayla indirimden yararlanamadığınız taktirde bir yakınınızın elektrik faturasını alarak pttye gidip indirimden yararlanabilirsiniz,elektrik indirimi özürlü kişi adına düzenlenmiştir,faturanın sizin adınıza olması gerekmiyor..

Afkadaşlar indirim için 2022 den maaş alanmı gitmesi gerekli eşi yakını faturayı kimliğiyle gitse memur işlem yapabilirmi birde bu indidim için her zaman ptt ye gitmek gereklimi indirim için arkadaşlar mobil bankadan yapılabilirmu indirim veya mobil ptt varmı bilmiyorum

80 tllik elektrik yardımından tam bilgisi olan var mı?

Biz engelliler yararlana biliyor mu

Engelli statüsündeki insana indirim yaptırıcaz diye ptt de kuyruğa sokmak hoş değil..

Mahalle aralarında ki küçük ptt şubelerinde kuyruk değil sıra bile olmuyor...

arkadaşlar benim babam emekliydi vefat etti engelli olduğum için babamın emekli maaşını bana bağladılar bundan dolayı bende indirimli elektrikten yararlana bilir miyim

sweet guy

Mahalle arasında oturmuyorsan ?

KCETAŞ

Bence alamazsınız. Çünkü 2022 almıyorsunuz. Babanızın düzenli emekli maaşını alıyorsunuz.

Ev aboneligi eşim üzerine.ama hastamiz var hem 2020 hem bakim aliyoruz.maaş hastamizin kimligi ve elektrik faturasini goturdum ptt 80 tl indirim drek yapti.faturanin hasta uzerine olmasi gerekmez.zaten o hanede oturduğu nufusunda sistemde belli

Hayir.eşim in üstüne.ama .hastamiz bizim hanede gorunuyo nüfusta.ondan onun kimliği yeteri oldu

Ben de indirimden faydalanabiliyorum ama ptt'den sorun çıkardılar. Kimliğim vekaletimle aynı hanede yaşayan birini gönderdim. İlla engelli'nin kendisi gelicek demişler 🙄🙄 bu nedir yahu saçmalık..

Elektrik Tüketim Desteği Ödemeleri Başladı

Arkadaşlar;
Elektrik Tüketim Desteği ile ilgili sormak istediklerinizi bu başlık altında sorabilirsiniz...

Destekten faydalanacak kişilerin hak sahibi olması gereken aylık türleri:
- 65 yaş aylığı
- Engelli aylığı
- Engelli yakını aylığı
-Öksüz, yetim ve asker çocuğu yardım programı
-Muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli nakit yardım programı
-Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakit yardım programı
-Şartlı Eğitim Yardımı
-Şartlı Sağlık Yardımı vb.

(Destek ödemesinde hane başına elektrik tüketim desteği hanedeki kişi sayısına göre belirlenecek olup, destek miktarının 40 ila 80 TL aralığında olacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca bildirildi)

(https://youtu.be/treLdPzkmXs)

Son düzenleme:
gazeteci serif yazmis oldugunuz yazida engelli yakinida faydalanabilir demissiniz. Ama 144 aradigimizda evde bakim ayligi alan faydalanamiyor diyor😐

Üst Alt