Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Eleştiri] DİLENCİLER! Yuh olsun sizin sakatlığınıza!..

İnsanlarda vicdan merhamet acıma duygusu oldugu müddetçe bunları kullananlar olacaktır hele bide zenginlerin vizdanlarını rahat ettirmek için yardım etme duyguları ve bunu kullananalar bu ilandada en küçük yardım severden en büyük miktarda yardım edebilecek yardım miktarını koparmaktır bence bu bir nevi sömürüdür bu faliyet hiç yerine gitmiyormu gidiyore ama ne kadarı yüzde kaçı istenilen adı konulan yere gidiyor

Kendi adıma konuşayım. Bana verilen engelli maaşıyla ancak dilencilik yaparım ben. Kimsede niye dileniyosun diye hesap soramaz bana. Bu görüşüm basında yayınlanırsa sevinirim. :)

Bu mesajları okumak 1 saatimi aldı. Ama değdi. Mesajlar içindeki çelişkileri şaşkınlıkla takip ettim. Bülent kardeşimizin mesajının gayet açık ve net olmasına rağmen süslü püslü kelimelerle konuyu dağıtmanın ya da sırf birşeyler yazmış olmak için yazmanın mantığı nedir arkadaşlar.

Ortada benim ismim dolaşıyor, birileri ise her türlü dernekte bu tür çalışma var diyor.

Arkadaşlar, Arkadaşlar! El insaf arkadaşlar!..
Birkaç kişinin değil, toplumun %12'sini teşkil eden bir kitlenin onurundan bahsediliyor.

Beni benim gibi yaşanların anlamadığı bir ortamda başkasının anlamasını nasıl bekleyeceğim? Hatta beni benim gibi düşünenlerin temsil etmediği bir ortamda nasıl yaşayacağım?

Aklınızı başınıza devşirin ve lütfedip insaf buyurunuz ki bahsi geçen ilanın hiç bir satırında bir kitle örgütünün hedef kitlesine yardım ya da destek amacı yok. Bunu görmemenin tek bir mantığı vardır; o da bu kumpasın bir parçası olmaktır... Kaldı ki; konuya ilişkin yazı gönder arkadaşların bilcümlesi adı geçen dernek hakkında olumlu bir düşünce sunmuyorlar.

1990'lı yıllarda biz engellilere yönelik kurulan dernek sayısı olağanüstü artış gösterdi. Bu artışın biz engellilere getirdikleri ve götürdüklerini karşılaştıracak olursak; BÖLEN= KOCAMAN SIFIR, BÖLÜNEN= KOCAMAN SIFIR... ELDE KALAN İSE insanların (biz engellilerin) bilinçlendiklerini sanarak (oysa kelimenin tam anlamıyla ahmakça) ismini telaffuz dahi etmek istemediğim yukarıda adı geçen kişi ve onun gibi SÖMÜRGECİLERİN ekmeğine tereyağ sürmekten başka bir şey değildi...

Üzülerek ve siz değerli arkadaşlarımdan utanarak itiraf ediyorum ki ben de Ankara'da böyle bir kumpasın piyonu oldum. yaklaşık 7-8 aylık ahmaklık döneminden sonra çıktım. Gerçi geriye dönüp baktığımda Allah'a şükürler olsun ki başımı öne eğecek bir konuya ismim karışmadı ama; artniyetli birkaç SÖMÜRGECİNİN işlerini kolaylaştırdığım için kendimden ve sizlerden; utanarak özür diliyorum.

Bu ve benzeri SÖMÜRGECİLİKLERE karşı yapılacak her türlü eylemin içerisinde göğsümü kabarta kabarta yer alacağımı beyan ediyor, Bülent kardeşimize; böylesi bir utancı tekrar bize hatırlattığı için huzurunuzda teşekkür ediyorum...

Re: DİLENCİLER! Yuh olsun sizin sakatlığınıza!..

kutlarım sizi oturan boga akadasım bizim gibi bilincsiz bir toplumu herkes uyarsa keske sizin gibi insanların iyi niyetleri hep su istimar ediliyor tesekur ederiz bole bir konuya degindiginiz icin

Merhaba Bülent Bey güzel bir konu elinize yüreğinize sağlık.
Bu dernek yaklaşık olarak 2-3 önce üstteki yazıya benze bir yazı fakslamıştı çalıştığım şirkete bende bir TSD üyesi olarak okuyup yırtıp atmıştım.Dernek başkanımıza konuyu anlattımı tam hatırlamıyorum ama böyle bir olay yaşanmıştı.
Bu ve bunu gibi derneklerle mücadele edilmeli bizler dilenci değil toplumda çalışarak yada emeğiyle var olmayı sürdürmek isteyen bireyleriz.
Nihayetinde engellinin sırtından kazanan insan insan değildir.
Ve onların yüzünden toplum bizlere dilenci gözüyle bakıyor.
Bıraksınlar dolandırıcılık yapmasınlar :evil:

Bu görüşlerim basında yer alabilir.

ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR SAYGILAR
BENDE KINYORUM YUH OLSUN TERBİYESİZLER. AYRICA KEMAL DEMİREL DENEN ŞAHSI TANIRIM BU YAZILANLARIN DAHA DAHA BETERİDİR

ONU REKLAM EDELİM.

ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR SAYGILAR
BENDE KINYORUM YUH OLSUN TERBİYESİZLER. AYRICA KEMAL DEMİREL DENEN ŞAHSI TANIRIM BU YAZILANLARIN DAHA DAHA BETERİDİR

ONU REKLAM EDELİM.

Ülkede adam kullanmak ve sırtından geçinmenin önüne geçilmediği sürece bu asalaklar var olacaktır.

artık herkesin uyanma vakti geldi gaçiyor sanırım.

Üst Alt