Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Bugün itibariyle tahsis no verildi emeklilik işi tamam arkadaşlar bekleyen arkadaşlarımıza sabır diliyorum

Hayırlısı olsun diyoruz kardesim

manel teşekkür ederim en üzücü yanı devlet kurumlarına mağduriyetimizi anlatmak ALLAHtan oturan boğa varda hallettik darısı bekleyenlerin basına
saysaffet sende say merak etme bu sitede çabuk geçer günler ne şafaklar attım bende beraberce geçiririz sohbet ede ede sabır

2009 ssk + 900 em.san + 450 askerlık =3359

ş a f a k .........608

Selamlar %64 sürekli engelli ve vergi indirimi belgem ile 6 ocakta başvurduğum emeklilik başvurum 1 Şubat başlangıcı ile bugün onaylanmış ama maaşım yazmıyor

Gösterge 13975
Hisse 1/1
Gelir yaşlılık aylığı
2000 öncesi gün 2341 gün
2000-2008 10. Ay 3112 gün
2008 10. Ay sonrası 465 gün

Toplam gün 5918 gün

Maaş yazmıyor ödemelirim hep maaş üzerindendi

Yurtsever

Maaş üzerinden mi? derken neyi kastettiniz? On güne kadar Maaşınız belirir. İlk olarak Ek ödemeniz belli olur sonra maşınız İlk aldığınız maaşınız sizi yanıltmasın birikmiş günleriniz de var.

Hayırlısı olsun.

Selamlar Arkadaşlar şimdi zamanı geldiğinde mi emekli olunmalı yoksa çalışıp primleri ve toplam ödenen rakamını yükselterek mi emekli olmalı Sizce hangisinde alacağımız emekli maaşı yüksek olur.

Ümit Kurtuluş selam maaş üzeriderken yani o zaman ödenen maaş üzerinden ssk yattı az evvel e devlete baktım ek ödeme 93.88 tl yazıyor başka bir rakam yok maaşla alakalı

Yurtsever

Konu hakkında daha bilgili biri mutlak cevap verir. Lakin benim bildiğim şu an gördüğünüz ücret birikmiş maaşınızın ek ödemesi. Bir kaç gün daha beklerseniz bilgilerinizde, birikmiş maaş ve net maaş kısımlarınıda göre bilirsiniz.

2012 ssk + 900 em.san + 450 askerlık =3362

ş a f a k .........605

2015 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3590

ş a f a k .........602

2017 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3592

ş a f a k .........600

2019 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3594

ş a f a k .........598

Merhaba;
emeklilik başvuru dilekçesini ayın 1'den önce vermekmi lazım.ben kamuda işçi olarak çalışıyorum.15.inde maaş alıyoruz.herkez için aynı kuralmı geçerli.teşekkürler.

Şafak doğan güneş. %53 engelli raporu aldım kısmetse sabahleyin emekliliğimi vereceğim

ben 31 ocakta dilekçeyi verdim.cuma günü baktığımda e devlette göründü ama sadece maaş bağlanma oranları falan görünüyor ama kaç tl maaş oldugu görünmüyor.sabırsızlıkla bekliyorum hayırlısı inşallah

vergi indirimi ile emeklilik zulmünün sekizinci ayındayım, vergi indirimi iş yerine geldi , çıkışı aldım sgk ya tahsis taahhüt imzaladım. sgk daha vergi dairesi ile yazışacakmış bir ay ı bulurmuş , iş yeri tazminatı sgk nın yazacağı tazminatını alabilir yazısı ile vereceğinden tazminatta güme gidiyor yandık bittik elhamdülillah ! mars a karşılıklı mesaj ve görüntü yollanabildiği günümüzde, fiber optik sistemlerle gigabit hızlarla birbirine bağlı devlet kurumları neyi yazıyorlar birbirlerine ? herşey bitmiş neyin teyidi bu ? bu iş neden bu kadar uzuyor günlük tuttum , kalırsa başbakan a , cumhurbaşkanına ve sağlık ve maliye bakanlarına başladığım günden itibaren tuttuğum günlük yapılan hatalar ve toptan saçmalıkları mektup olarak kişiye özel basıp göndereceğim allahtan korkan halkına engelli duruma düşmüş insanlara bu zulmü reva görmez bir günde emeklilik saçmalığını kendileride görsün .

@smyrna1922

Öncelikle hem geçmiş olsun, hemde artık son aşamaya gelmekte olduğunuzdan hayırlı olsun diyeyim.Aylardır bu konularda mesajlaştık.Sonucun şu ana kadar sonuçlanmamış olması üzücü.Umarım bu işkence artık biterde güzel haberi alırız.

Bürokrasi çarkı ve kamunun kendi içinde yaptığı hatalarla işlemlerimizin aksaması maalesef kimsenin umrunda değil.Hak kaybımız olmuş, mağduriyet falan takan eden yok.

SGK'dan emekli olabilir yazısı almadan neden ayrıldınız ben onu tam anlamadım açıkçası? İşyeri çıkartıyorsa emekli olun olmayın kıdem ihbar ödemek zorundaydı? Yok emekli olacağım diye ayrıldıysanız işyeri ya tamamdır diyerek kıdeminizi ödeyecek, ya da kağıt getir öyle ayrıl diyecekti? Sizin durumda ek bir mağduriyete yolaçacak birşey olmasın? Siz kendi isteğinizle ayrılmışsanız ve emeklilikle ilgili bir kağıdı beyan etmeden birşeyler imzalamışsanız kötü niyetli birisi istifa etti gitti diyebilir? Olayı bilmediğimden fikrimi yazıyorum.Ama sistematik ayrılma öncesi sgk kağıdının işyerine verilmesi ve kıdem ödeme zorunda kalmaları olduğundan, sizin mesajdan onu pek algılayamadım.

Valla SGK vergi dairesi yazışması olayı gerçekten saçmalık.Bunu postayla yapmaları ayrı bir saçmalık.Resmen 25-30 günlük bir süreç. Ben vergi indirimi yazısını alıyor ve o yazı ile SGK'ya başvuruyorum.Ardından SGK dur bir de biz yazışalım diyor.Normal aklı başında biri için bunun izahatı yok.Kamu e-devlet benzeri bir sistem kurup vatandaşın tc kimlik no'sunu girip 10 sn'de göreceği teyit edebileceği bir işlemi 1 ayda yapıyor ve düzetmeye çalışanda yok...

masterzek

Serzenişime kulak verdiğin için teşekkür ederim zekai , değerli notlarından rehber edindim ve faydalandım sana teşekkür ediyorum .
Buradan edindiğim bilgilerle yola çıkmıştım siteden ilgili arkadaşlar ile çok şey öğrendim . bir çok şey küçük farklılıklarla aynıydı.
ben iş yerim ne dediyse o şekilde davrandım , yorum bile yapamıyorsun böyle olacak diyorlar , çıkışını yapıyorum sgk ya git kıdem tazminatı alabilir yazısı al dediler , sgk ya gittiğimde hiç yadırgamadılar hemen tahsis doldurup indirim belge fotokopisini aldılar ve bir ay ı bulur gelince yazıyı verelim dediler . Her dakika işlemlerde değişiklikler yapılıyor buda onalardan biri olabilir açıkçası bende hiiiiiç anlamış değilim .

2022 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3597

ş a f a k .........595

Üst Alt