Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Şafak falan sayıyoruz ama iki gün sonra kanun değişip rapor elimde patlar diye tırsıyorum.
Yinede 550 diyelim hayırlısı ile inşallah.

denizrüyanaz sen zam gelmesinden bahsediyorsun ama ne yazikki 2016 tarihinde hesapladigim maas ile 2017 yilinda hesapladigim maas arasinda 100 tl dusus var malesef
Bu arada safak 90 diye tahmin ediyorum

[FONT=sans-serif]@erkan medeni[/FONT][FONT=sans-serif]
Bir ay içerisinde zamlı maaşlarınızı göreceksiniz arkadaşlar merak etmeyin telaşlanmaya gerek yok geçen senede aynısı oldu ocak ayında sonra bir ay içerisinde normale döndü emin olun düzelecek[/FONT]

@[FONT=sans-serif]gökay yolaçar [/FONT][FONT=sans-serif]
Sağlığım elverdiği sürece çalışmayı düşünüyorum.Bu ana kadar tüm kpss ve ekps lere girdim.memur olmak nasibimizde yokmuş.Mücadeleye devam inş.
[/FONT]

Ziyaretçi77 BuTcHeR

Bir konu hakkında bilgi rica edicektim. Konu hakkında bilgi sahibi olan var ise cevaplarsa sevinirim. Çalıştığım firmanın bağlı olduğu SGK ilçe müdürlüğü ilen İkametgah ettiğim yerdeki SGK ilçe müdürlükleri farklı.

emeklilik başvurusu yaparken Çalıştığım firmanın bağlı olduğu ilçe müdürlüğünemi, yoksa ikametgah ettiğim ilçedeki SGK ilçe müdürlüğüne mi başvurmalıyım.

Şu an Gün toplamak ve vergi indirimi yazsışmasını sağlamak için dilekçe vericem. Oturduğum ilçeden dilekçeyi verip, emeklilik başvurusunu ise zamanı gelince iş yerinin bağlı olduğu ilçeden vermek sıkıntı olurmu?

Ümit Kurtuluş

Emeklilik işlemlerinizi işyerinizin bağlı olduğu SGK müdürlüğünden yapmanız gerekir.
Vergi indirimi yazışmasını da yani vergi indirimine hak kazanmak için defterdarlıktan yapılıyor.

ikamet ettiğiniz ilçe sgk müdürlüğü ne başvuracaksınız. benim öyle oldu.

bulnes tanerbudak

Bir birinden zıt yorum geldi.

Oturduğum yerden başvurduğumda vergi dairesi ilen yapılan resmi yazışmayı İş yerinin bağlı olduğu SGK göre biliyormu? Öğrenmek istediğim buydu. Göre biliyorsa sıkıntı yok. Göremiyorsa ve tekrar bir yazışma yapılıcaksa başvurmanın bir manası yok.

Teşekkürler Kolay gelsin.

Ümit Kurtuluş

Ben başımdan geçeni aktardım. Yorum filan yapmadım. Kural budur da demiyorum.
Ben engelli indirimi almak için gerekli heyet raporunu İstanbul Defterdarlığına vereceksin dediler verdim. Tam 3 ay sonra iş yerime onaylandığına dair yazı geldi.
Emeklilik tarihim geldiğinde sağolsun bir arkadaş yardımcı olsu Unkapanı SGK dan emekli olabilir kağıdını aldım.
Emeklilik işlemlerini işyerinin bağlı olduğu sgk dan yaparsan daha sağlıklı olur dediler. Ve bende öyle yaptım.
Sonuçta artık tamamen bilgisayar otomasyon kuruldu. Tabi ki sizin hizmetleriniz her yerde görünür.

Ümit Kurtuluş

Tahsis talepleri işyerinizin bağlı olduğu sgk müdürlüklerine yapılır.
Eskiden hemen her SGM de tahsis servisi vardı. Şu an İstanbul da 4/a lılar için tahsis taleplerini Avrupa yakasında Unkapanı SGM, Anadolu yakasında Pendik SGM almakta.

Bağlı olduğunuz SGK müdürlüğüne başvurmanız yararınıza olacaktır.
Diğer türlü süreç daha da uzar.

Selam abi 2001 kasım ayı sigorta başlangıcı 1998 kasım askerlik 550 gün engelli raporunu yeni aldım ℅42 hangi yıl emekli olabilirim askerliği deborçlanarak

emeklilik başvurusu için dilekçe örneğine ihtiyacım var yardımck olabilecek arkadaş carmı

şafak bitti çok şükür şimdi maaşı almayı bekliyorum Allah bekleyen herkese nasip etsin inşallah zorlu bir süreç ve buruk bir mutlu son maaşlar beklenilen seviyede çıkmayınca insan biraz da üzülmüyor değil

manel
Tebrik ederim. Ama maaş ne çıktı sana sevincin buruk oldu?

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tilemse teşekkürler 1467+ ek ödeme bizim beklentimiz 1600+ ek ödeme gibiydi itiraz ettim zaten bakalım hayırlısı Allahdan

Arkadaşlar bugün aradım evis numarasını, hastaneden raporun yeni geldiğini ve bakanlığa gönderileceğini söyledi. Heyete gireli Neredeyse 2 ay oldu bu süre çok uzun değil mi?
Ankara'dan gelmeside bu kadar uzun sürermi?
Sürenin uzun olması bir problem olduğunu mu gösterir?

Tilemse süre çok uzun ama bi sıkıntı olduğundan değildir sen oranını biliyorsundur herhalde daha ankaraya gidecek en az 45 gün ankaradan çıkışı bu bence vergi dairesine geleli çok olmuştur sen arayınca işleme almışlardır bi arkadaşın sonucunu izmire mi farklı bi ile göndermişler ya yani bunlar olabilir takip ve tacizi bırakma ankaraya gidince de maliye telefonlarını da takip etmeyi unutma

Arkadaşlar bir şey sorabilirmiyim emekli olanlara ben iki sene önce kalp krizi geçirdim bu emekliliğimi nerden öğrenebilirim şartlar ne falan gibi

Tilemse teşekkürler 1467+ ek ödeme bizim beklentimiz 1600+ ek ödeme gibiydi itiraz ettim zaten bakalım hayırlısı Allahdan
Kardeşim senin mesleğine göre primlerin yüksek yatmalıydı. Düşük mü yatmış?
Biz hapı yuttuk o zaman zira asgari ücretin biraz üzerinde yatırıyorlar

Eyvah eyvah

Üst Alt