Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Bugün verdik emeklilik dilekçesini allah hayırlısıyla yemeyi nasip eder inşallah

egerüzgarı hayırlı olsun inşallah. benim maalesef 1 aralıkta doluyor 2 aralıkta dilekçeyi vereceğim. maaş o yüzden 1 ocak 2017 den başlayacak.

Sizinde şimdiden hayırlısı olsun bakalım bizin de kaç günde sonuçlanacak

süper bazen sgk raporu yenileyin diyormuş öyle olursa yandık bu baltazar raporları baltalıyor

Şafak 2 kankalar

Nekadar sürer maaşın bağlanması acaba bende 2 aralıkta basvurucam

şafak bitti çok şükür. bu gece 00:01 de e-devlet üzerinden başvuruyu yapıp yarın sabah erkenden de elden sgk müdürlüğüne evrağı teslim edeceğim.
eren keskin maaşın bağlanması 1,5-2 ayı bulabilir. sgk vergi dairesine vergi indiriminin teyidi için yazı yazıyor. yoğunluğa göre de değişiyor maaş bağlanma süresi.

Hayırlı olsun

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tanet bey sizinle nasıl irtibat kurabilirim bir kaç sorum olacaktı

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tek rakamlara düştüm şafak ::::::::: 9 :::::::: Dokuz : Arkadaşlar

Emeklilik için basvurumu bugün yaptım yazışmalar 15 gün sürecek emekli olur yazısı eve gelecekmis hayırlısı olsun bakalım merak edenlere söyleyim vergi indirim kağıdı 48 günde is yerine ulaştı

Önce emekli olan arkadaş ları tebrik ederim
Şafak 45 inşallah
Askerliği yaptıracağım ne kadar dan borç laniyim
2000 oncesi 700 gün var asgeri ücretin 1.5 katından
Sonrası asgeri ücret 3derece 3600 gün
Normal 9500 tl denmi yoksa yüksekten mi borç laniyim 540 gun2000 den once

ben de bugün başvurumu yaptım. daha önce vergi dairesinden vergi indirimi teyitini aldığı için sgk tekrar yazışmaya gerek yok dedi. bakalım ne zaman maaş bağlanacak.

manel tanerbudak

Arkadaşlar emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ederim
Bende kuruldan geçtim. Sonucu bana vermediler, vergi dairesine gönderilecekmis. Sonuç geldiği gün ( inşallah olumlu olur) SGK nın kapısına dayanacagim :)

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2853 sigorta + 450 askerlik =3303

Ş A F A K .........666

arkadaşlar 03 12.2016 tarıhınde dunya engellıler günuydü pekı orada çok engellıö arkadaşlar olduğu halde bir tane engellı vatandaş demedıkı turkıye genelınde doğalgaz ındırım engellılere neden yoktur elektrık ındırımı engellılere neden yoktur. araba alırken otv ındırımı vardır devlet sağ olsun kdv ındırımı yapılsaydı tüm engellı kardeşlerım faydalanacaktı sayın davutğlu şoylebır ıyılık yapacaktı devlet bankalarından engellıye tüketıcı kredısı 0 faızle verılecektı bunu sayın başbakan devam ettırmemıştir.

Çalışırken yarı ölüsün bu maddi koşullarla emekli olursanda sanırım tam ölü... Ölüm 1951

usanmadım hesapladım,iş hayatında 7455.gün bugün.çalışmaya devam:))

turkuaz06

:) :) :)

Madem çalışabiliyorsun mesela ( şartları doldurduysan tabii ) 4455.günde emekli olup çalışmaya devam etsen ve 2 maaşlı hayatının 3000.gününde olsaydın bence daha güzel olurdu :)

mrb arkadaşlar.01.10.1996. sigorta başlangıç..prim gün sayısı 7041 ..benim yüzde 57...3.derece vergi indirimi sürekli.bu ayın sonunda işten çıkaracaklarını öğrendim.ayın sonunda yada yılbaşından sonra emeklilik dilekçesini vereceğim nasip olursa..ben zaten şimdiye kadar işverenin çıkarmasını bekledim.onlar çıkarırsa işten ihbar tazminatınıda alırım diye düşündüm...benim merak ettiğim işveren çıkartırsaemeklilik başvurusu yaptığımda sorun olurmu acaba?? saygılar..

metin1433

Vergi indiriminiz olduğuna göre tabii ki bir sorun olmaz.Gerek sigorta başlangıcınız gerekse prim gün sayınıza bakılınca yıllar önce emekliliği hakkettiğiniz anlaşılıyor.

İşveren çıkışınızı vereceğine göre kıdem tazminatı dışında ihbar ve ( kalmışsa) birikmiş izin gibi tüm haklarınızı alma imkanınız oluyor.İsteseniz vermeyecekleri ihbar tazminatını kapabilmek güzel olacak :)

İşverenin çıkışınızı vermesi olumsuz değil aksine olumlu.
SSK'ya zaten işyerinizle ilişkiniz kesilmiş olarak başvurmanız gerekecekti o gerçekleşmiş olacak.

zekai bey teşekkürler.ben zaten işverenin çıkarmasını bekledim.sonradan keşke çıkmasaydım,keşke devam etseydim dememek için.keşke demek beynini kemirir insanın.2013 yılında dolmuştu gereken şartlar.nasipse emekli oluruz inşallah.hayırlısı neyse o olsun hakkımızda

kasım ayı sonunda ayın gün ve aynı maaşı aldığımız bir arkadaşı çıkardılar işten..5900 tl ihbar tazminatı aldı

metin1433

Doğrudur.İhbar tazminatı hele aynı işyerinde 3 yıldan uzun süre çalışmışsanız 2 net maaş gibi bir rakama erişiyor.56 günlük net ücret.

Çıkış sırasında elinize geçen gayet iyi bir ek para olur.Hayırlı olsun diyeyim.

Ama henüz vücudunuz elveriyorsa ( ki işveren çıkarmasa şu anki işinize devam edeceğiniz anlaşıldığından elveriyor sanıyorum ) emeklilik çabalarınızın yanında emekli olarak çalışabileceğiniz yeni bir iş bakıp emeklilik sonrası 2 maaşla hayata devam etme şansı bulmanızı umarım.

Üst Alt