Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

YASİN41
hayırlı olsun kardeş maliyede raporun onaylanma için ne kadar zaman geçti bana bildirirsen sevinirim

sağol kardeşim umarım bekleyen herkes amacına ulaşır, 1 temmuzdan beri beklediğim bir haber di,12 ekimde eksik evrak diye bir yazı geldi apne raporunu istediler onu gönderdim bu pazartesi telefonla öğrendim henüz vergi indirim belgesi elime geçmedi

Mrb arkadaslar .ornek veriyorum kamu devlette isciyim engelli kadrosunda calisiyorum gun ve prim yil doldu .vergi indirimi alamadigim icin uzun yas sartina tabiyim.tazminatli tesvik veriyorlar alip ciksam daha sonra .normal asgari ucretli bi iste calissam.emekli olursam maasim asgari ucrettenmi olur yoksa bugune kadar prim ve maas yuksek yatiyo .nasil bi durum ortaya cikar

selo_selo07

Merhaba
Neden Vergi indirimi alamıyorsunuz? Oran mı yeterli gelmiyor. Şu an pirimleriniz nekadar yatmakta? Çıkıp asgeri ücretten devam ederseniz 2008 ve sonrası %30 olan dilime bürüt ücret olarak asgeri ödeme yapıcaksınız. Şu an nekadar bilmiyorum ama örnek vereyim şu an 3000 TL yatıyor ise bu rakam 1980 liraya düşücek. %30 luk dilimde olduğunuz için ilerde emeklilik maaşınızın düşmesine neden olucak.

Sağlığınız eğer engel değilse ve yüksek ücret alıyorsanız bence kamuda kalmanızda fayda var. Geleceği kimse bilemez iki üç yıl sonra çıkan bir yasa lehinize güzel avantaj sağlıya bilir.

şafak 7
manel vergi indirim belgem geçen yıl gelmişti benim zaten. nasip olursa 2 aralık cuma sabah sgk dayım.

teşekkürler.

ben geçen yıl vergi indirim yazısını aldıktan sonra emekliliğime 1 yıl olduğu halde emeklilik başvurusu yapmıştım e-devletten. o zaman vergi dairesi başkanlığı ile yazışmaları yapmışlardı. cevap olarak 17 yılı doldurmadığınızdan emekliliğe hak kazanamadınız dedilerdi. şimdi yılım doluyor tekrar başvuracağım. inşallah tekrar yazışma muhabbetine girmeden emekli ederler.

tanerbudak

Bende yarın kurula gireceğim
Doktorlar dağınık olarak %104 vermişlerdi. Kuruldan zaiyatsiz olarak geçmek istiyorum.
Öyle sanıyorum ki 1,5 - 2 ay sonra da ben başvuru yaparım

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2017nin 9 ayında emekliyim kısmetse he birde emekli olnal isteyenden yeni rapor istiyorşarmış bilginize

Demirayakkabı emekli olmak isteyenden birdaha nasil rapor istiyorlar o muhtemelen aldigibrapor ile emeklilik basvurusu arasinda cok uzun zaman olanlar icindir

Vergi indiriminiz varsa ve 4A statüsünden emekli olacaksınız tekrar rapor istenmez.

Belki alakasız bi yerde olacak sorum ama burada butcher cevaplari gayet bilincli geliyor bana kusura bakmayin
vergi indirimi kağıdı geldikten sonra emeklilik için sgk ya başvurunca malum işten ayrilabilmek için emekli olur yazısı gibi bişey lazımmış ya o kağıt için de biz bi bakalım diye gün atıyorlar mi acaba

Vergi indirimi ve raporunla başvuru yapıyorsun kaydını alıyorlar 2 yere imza attırıyorsun emekli olur yazını veriyorlar 15 dk anca sürüyor.

Sıra bekliyorum. Kurula gireceğim
Önce çocuklar sonra yetişkinler
Off line off

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuruldan çıktım.
Branş doktorlarının verdiği puanları kurul düşürebilir mi yada başvurumu hepten iptal edebilir mi?

Orada ki memur "raporunu kuruma göndereceğiz" dedi Elden verilmiyormus

65 yaş uzun bir süpe 50 yaşından sonra en ucra yerlere sürerler :(

şafak:::::::::::::::16 gün :::::::::::::::::::::: 12,12,2017:::: nasip olursa :::::::inşallh :::::::::::: yedirmeye nasip eder inşallh:::::

arkadaşlar umarım bir sıkıntı olmadan emekli olursunuz ama bu devlet bir yasa daha çıkarır kanunları degiştirir yada rapora itiraz eder git uğraş dur

şafak kardeş izlenen yolu burdan yazarsan iyi olur rapor tarihine itiraz ediyorlarmı acaba 2012 yılında vergi iadesi almıştım rapor sürekli ama devlet bazen git yeniden al gel diyor..sanki fırından ekmek almaya gönderiyor gibi

vergi indirimi için 2009 ve sonrasında alınan raporları maliye kabul ediyor. şafak 1 :eek:

Üst Alt