Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Merhabalar,

- d Engelli raporu olup 2.derece engellilik dolayısı ile 17 yıl 8 ay hizmet süresi ve 4150 gün prim ödeme şartı bulunan biriyim.
- Özel sektör çalışanıyım,
- 17.02.2000 tarihi ilk sigorta başlangıcım.
- Şu an 367bin tl toplam kazanç 4527 gün de prim gün sayım var
- Emekli olacağım tarih 2017

Şimdi bu bilgiler ışığında devam edersek:
- 2017 yılına kadar primlerimi şu anda ki gibi tavandan ödersem , 2017 de ki emekli olacağım tarihte prim gün sayım = 5350 gün olur
- Toplam Prim Kazancım ise yaklaşık: 480 ila 500 bin arası olur.

Sonuç olarak o tarihte emekli olursam bağlanacak aylık tutarı ne olur? Bunun bir hesaplama formulu varmıdır? Tavandan yatırdığım ssk priminin eğer alabileceğim emekli maaşında bir etkisi yok ise veya çok az ise ona göre aksiyon almak ve boşuna para harcamamak istiyorum.

Teşekkürler.

e devlette maaş bağlandı olarak gözükuyor ama ne kadar olduğunu belırtmıyor ek ödeme tutarı 153.13 01 /7/2014 tarıhınde başlamış maaş çekme tarıhı ayın 18 olarak gözükuyor tahmınen ne kadar maaş bağlanır arkadaşlar maaş bağlanma oranı `
toplu olarak 3981,38 tl alacağınız görünüyor.

emeklilik ne kadar bir zamanda belli olur arkadaşlar. çok beklermiyim para bittide:)

:Dtşk ederim .ne güzel söylemişsin 28 gün diye ağzına sağlık.

arkadslar bende 01 10 2014 tarihinde emeklli dilekcemi verdim vergi indirimi raporu aldim 100 de 73 su an maasimi bekliyorum bakalim ne kadar alacam buradan paylasirim yine sizlere ise giris tarihim 1986 odenen pirim gun sayisi 8093 toplamk kazanc103 milyar kademe 14675 hisse 1;1 diyor e devlette bir turlu ogrenemedim ne kadar alirim maas yaklasik fikri olanlar varmi acaba

19.09,2014 tarihinden itibâren şafak sayım bittim. Elhamdülillâh.

emekli olmakla bitmiyor tabiiki ben olsamda olmasamda çalışacağım .

Şafak 3 ama çalışmaya devam.malum maaşlar cok düşüyor :(

2356 gunum var 4000 pirim şartı 8 yıl çalişma suresi kalmiş hagayret dayan fatih :d

daha ne kadar beklerim bilmiyorum

agustos 28 dilekçeyi verdim.1 ay sonra sgk dan çıktı 26 eylülde ...kurum dışına taahhütsüz ....herhalde vergi indirimi istanbul büyük mükelleflerle yazışıyorlar..... 52 gün oldu..???? varmı yorumu olan arkadaşım.

Arkadaşlar 15 yıl prim ve 3600 günden %40 engel raporu ile emekli olan bir kimse ne kadar maaş alır acaba.? Bu konuda bir bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.(Not: maaş asgari ücretten değil)

merhaba emeklilik islemlerimi nasil takip edebilirim bildiginiz bir site varmi? evrak takipte ilk gunku yazanlar var hala sadece tahsis numaram gozukuyoo yardimci olursaniz sewinirim baglancak maasi cok merak ediyorum.

Merhaba arkadaşım, eviss den kontrol et vergi dairesi sgk ya cevap yazmış mi kontrol et. Ne kadar sürede cevap yazılmış bi o kadar da geri gitmesi surer. Daha sonra e devletten çıkacaktır zaten

yardimci olabilcek srkafas yokmu e devlette birsey gozukmuyor msj yukarda yaziyorr

arkadaşlar benim şafak 49 emekliliği haketme tarihim 25 12 2014 fakat ben ne zaman başvuru yapmam konusunda en faydalı tarihi bulamadım bana en mantıklı ve karlı olacak başvuru tarihi hakkında yardımcı olabilirmisiniz ,
mesela kimisi hemen ay bitmeden aysonu başvur maaş kaybın olması diyor kimide bekle 01 01 2015 de başvur kıdem tazminatın felan zamlı olsun diyor.

Merhaba

Aralıkta çıkarsanız gelir vergi oranı yüksek olur kesintisiniz fazla olur ama ocakta çıkarsanız gelir vergisi oranı düşük olacağından kesinti az olur.
27 Ocak gibi başvurunuzu yapın o gune kadar çalışın.

Bu arada size Aralıkta çık diyenler 1 ay fazla maaş almanız için diyor ama vergi kesintisi o maaştan kesin yuksek olacaktır.

ben daha yeniyim 2012 ocakta memuriyete başladım benim şafağı bilen var mı ? :)

Üst Alt