Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

amiira
Öncelikle Ankaradayım.

Sıhhıliye sgk müdürlüğüne gittim. Malulen emekli olmak istediğimi söyledim. Onlarda dilekçemi alıp hangi hastaneyi istediğimi söyledi. Ben daha önce vergi indirimi için gittiğim ve raporumu aldığım hakem hastane olan Ankara numune hastenisini istedim. Bir hafta için de sevk kağıdım geldi. Tekrar rapor için hastaneye gidip heyete felan girdim. Hastane eski raporumu aynen tekrar verdi. Kağıtlar bu seferde Ankara Kocatepe SGM Merkezine geldi. Şu an kağıtlar orada bekliyor, bakalım daha ne kadar beklecek.

amiira Yalnız bu anlatılan şey malulen emeklılıktır. Engellı erken emeklılık değil.

öncelikle vergi indirimi almanız gerek en az %40 olması ve işe giriş tarihinizin ve gününüzünde tutması gerekiyor ve de şu an çalışıyor olmanız gerek

@amiira Yalnız bu anlatılan şey malulen emeklılıktır. Engellı erken emeklılık değil.

Kusura bakmayın o zaman sorum yanlış olmuş. Benim isteğim şu; Normalde engelli olan biri Vergi İndirimi belgesi de mevcut ise SGK'da emeklilik işlemlerinin nasıl seyrettiği bilgisini edinebilmek. 1993-2005-2006 Yıllarında % 40 Oranında ort. engelli raporumu aldım. 2005 Yılında 3. Derece Vergi İndirimi aldım. Allah kısmet ederse 15.09.2015'de emeklilik müracaatında bulunacağım. Yani en azından benim durumumda olan bir engelli lakin emekli olmuş kardeşimiz soruma cevap verirse memnun olurum. Teşekür ederim.

amiira merhaba 2010,dan önce ki raporlar kabul etmiyor sgk ben öyle biliyorum ama sen yine de bir araştır.

yener abi ne zaman maaş alacaksın belli oldu mu ben dört gözle bekliyorum hala bişey yok

sclgly Merhaba seçil hanım ben iki saat,te bir e-devlet,e bakıyorum hiç bi değişiklik yok sadece maaşı Yeşilyurt ptt,de 26.sı olarak görünüyor.Ama hangi ayın 26,sı yazmıyor.

sclgly Günaydın seçil hanım 26 diye bir şey yazmıyor tahsis no son rakamı sıfır olduğu için ben öyle yazdım sizin tahsis no son rakamı kaç

şimdi baktım e-devlet,te [h=3]4A emekli ödeme bilgileriniz.[/h]AdYENERSoyadYALÇINERSicil No4001015153648Ödeme Dönemi201502Ödeme Günü26Net Aylık Tutarı90.15 TLAylık Tutarı0.0 TLEk Ödeme Tutarı90.15 TLSosyal Yardım Zammı0.0 TLBirikmiş Ödeme Tutarı0.0 TL

Arkadaşlar bana gelen zarfta ek ödeme 141tl yazıyor edevlette 220tl yazıyor anlamadım gitti

promete41 Keşke 27 şubat,ta verseydin şimdi bir ay daha bekliyeceksin emekli başlangıç 1 nisan olarak geçecek.

sclgly Hayır daha alamadım ben E.Ü.T F hastahanesinden emekli oldum evrakları tamamlayıp verdim bekleyeceksin dediler.Bekliyorum

EVRAK BİLGİLERİ
VARİDE NO : 2,031,944 VARİDE TARİHİ : 03.02.2015
GELDİĞİ YER T.C. KİMLİK NO 44578522052
SİCİL NO : TAHSİS NO :
ADI : MUSA SOYADI : ÖZDEMİR
EVRAK NO : EVRAK TARİHİ : 02.02.2015
EK SAYISI : 0 GİZLİ : Hayır
GELİŞ ŞEKLİ : TAAHHÜTSÜZ POSTA GELİŞ NUMARASI :
KONUSU : DİĞER
Sıra No Tarih Birim İşlem
1 03.02.2015 BURSA SGİM OSMANGAZİ SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 06.02.2015 BURSA SGİM OSMANGAZİ SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1
3 11.02.2015 BURSA SGİM OSMANGAZİ SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 11.02.2015 BURSA SGİM OSMANGAZİ SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8

kaç zamandır bakıyorum bu satırlarda kaldı acaba nezaman evrak işlemi tamamlanız bilgisi olan var mı ?

@senao

benim 2 ci memleketimden hemşerim burdaymış,kardeş biraz daha sabret bazen yazılar aynı kalıyor..e devlet şifren var ise ordan sgk bölümünden emeklilik işlerini takip et tahsis numaran belli olacaktır..burdaki yazılara takılı kalma.biraz daha beklemen gerekli..1996-1999 yılları arası inegölde yenicede,alanyurtta ve merkezde kalmıştık..oranın ilk yüksek okul öğrencilerindeniz.

@ALBAYSUSİ

mart ayının 26 sın da maaşınızı alırsınız.

@sclgly

seçil hnm,bizde bu stresli yollardan geçtik biraz sabredin..

Turan bey siz de mi erken yaşlanmaya bağlı mı emekli oldunuz eşimden çok ben sabırsızım

Valla bende bekliyorum halen tık yok acaip stres yapmaya başladım

toprak 24

Üstad ben de sizin gibiyim asıl memleket Kayseri ama Doğduğun yer değil, doyduğun yer demişler malum 2003 den bu tarafa bu memleketteyim :)

1 nısanda maşıalırsam ıyı işte maaşımı alıpta çıkış yaptım ben 1 nısnda yatarmı dıyon sen

ptt ye nıye yatıyo bankaya yatmıyomu devamlı pttden mı alıcaz

Hayır sen yanlış anladın 1mart veya 30 mart,ta emekli dilekçesi versende emeklilik başlangıç 1nisan olarak kabul olur emekli maaşı mayıs ayı içerisinde alırsın site içerisinde bir araştır derim.

maaşın ilk önce ptt,ye yatar sonra sen hangi bankaya istersen taşırsın.

Bugün baktım biraz hareketlenme olmuş acaba zimmetten kağıdım ne kadar sürede çıkar.

9VboL8.png

Arkadaşlar bugünde kağıdımı beni hasteneye sevk eden sıhhıye sgm destek hizmetlerine göndermişler bir sıkıntı yoktur demi.

@sclgly

evet tam 1 senedir erken emekli oldum.darısı bekleyenlerin başına.

@senao
bence orası çok yobaz bir memleket..bizim zamanımızda öyleydi,öğrenciyiz diye ve erkeğiz diye kiralık ev bile vermiyorlardı..oysa kendi çocuklarıda başka memleketlere gidip okuyorlar veya okuyacaklar,ama cahil insanlar.

@promete41
emekli maaşları şimd
i genelde ptt den veriliyor..daha sonra isterseniz istediğiniz bankaya taşıyabiliyorsunuz..e devlet kullanıyorsanız ordanda banka değişikliğini tek bir tıkla yapabiliyorsunuz.

toprak 24

benım topla m para 190 000 kaçlıra alırım benımkıde çogunlukla askerıden yattı senınkıyle karşılaştır

Üst Alt