Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

satıcan

ha gayret bişey kalmadı :D

İşin ilginci
Ben 9 gün sonra maaş alacam,ama hala eve kağıt gelmedi :D

earibagi birşey kalmadı ama bende bittim emekliliği garantiledin ya kağıtta gelir merak etme bu arada ne kadar zaman aldı emeklilik işlemlerin?

30.06 tarihinde dilekçeyi verdim
bu ayın 19 dada maaşı alacam kısmetse
ben daha önce tahsise hazırlık dilekçesi vermiştim
ondan dolayı çok uzun sürmedi
10 ağustosta maaş belli olmuş

Selamlar herkese,8 eylulde emeklılık basvurumu yaptım.bundan sonrasını nasıl takıp edebılırım?ayrıca ısyerınden sıgortalı hesap fısı aldım,işyeriyle ilişiğim kesilmısmıdır?

Sayın sam_sun
Emeklilik başvurusu yaptıysanız işyerinizle artık bir ilişkiniz kalmamıştır ve emeklilik sebebiyle Kıdem Tazminatı alma hakkına sahipsiniz. Emeklilik işlemlerinizin gidişatı hakkında bilgiyi ise https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ adresinden T.C. Kimlik numaranızı ilgili kutucuğa girerek takip edebilirsiniz.

selam arkadaslar benim vergi indirimim %51 olarak onaylanmıs ssk pirimim 3300 gün 2 yıl kontorollu emeklilik vermis hakem hastanesi bende aranızdayım artık

ssk giisim 1.1.1996 .. 19 ay askerlik yapdım 3300 pirim günüm var askerligi yatıracam 570 gün yapiyor 50 günüm eksık kalıyor onu calısıp tamamlayacam ssk kazanc 110000 tl ne kadar maas ala bilirim acaba tsk ler

Hocalar bi el atın bakalım. Benim durumumda olan bir kişi yaklaşık ne kadar maaş alabilir.

emekli maaşı sitesinde bağkur günleri girilemiyor.

Yaklaşıkda olsa bi hesaplama yapabilirmisiniz.
01.01.1971 doğumluyum.
1989 sigorta girişim olup 45 günüm var.
1999 02 den 2002 01 e kadar 984 günüm var.
10.04.2003 den beri bağkurluyum.

Merhaba
Doğum 02.03.1977
SSK giriş 16.061994
Toplam prim 3551 ( ağustos gözükmüyor daha )
% 57 engelli ve vergi indirim raporum var
sormak istediklerim ..:
ne zaman emekli olabilirim ?
askerlik borçlanmasınının bana ne faydası olur ?
geçen ayın primleri bu ayın 20 sinde gözüküyor ben emeklilik dilekçesi verdiğimde ssk da gözüken primlerimi dikkate alıyorlar yoksa işten çıkış tarihinimi ?
son soruyu sorma sebebim gün tamamlamak için askerlik borçlanmasını yapacağım ama kaç gün yapacağımı bilemiyorum. Sistemde sonraki ay gözüktüğü
için fazla para yatırmamak için soruyorum

her halde iki ay oldu diyecektiniz en az 3 ayda belli oluyor muş 170 den de öğrenebilirsin.

benim şafak 365 gün uzadı :(

ankara merkez sağlık kurulu %71 raporumu %57 ye düşürmüş. henüz yazı gelmedi elime telefonla öğrendim. hemen itiraz dilekçesi yazdım. ortopedi %32 olan oranımı ankara sanırım atlamış. telefonda ne kadar da anlatsam da telefona çıkan kadın ben doktor değilim itiraz edin deyip durdu. gidip doktora sordu neden düşürüldüğünü. doktor da ortopedi oranı düşürüldü demiş. ama hiç hesaba katmamışlar bence. çünkü diğer hastalıkların oranı zaten %57 yapıyor. ortopediyi eklememişler. itirazdan bir sonuç çıkmaz ise mahkemeye vereceğim.

% 40 raporum vardı 4500 gun ssk kazanc 95,000 tl yeni emekli oldum 861,000 tl maaş acaba seyyanen zamda eklenmismi bilgisi olan yazarsa iyi olur

Sen ona bakarsan, Kulak %20, endokrin %60 olmasına rağmen, maleyi e 52 düşürmüş bune ne dersin.

Sıra No Tarih Birim İşlem
1 09.09.2015 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 09.09.2015 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2
3 15.09.2015 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 15.09.2015 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2
5 17.09.2015 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
6 17.09.2015 KURUM DIŞINA
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖN selam lar herkese.ben başvuru yapmıştım emeklilik için.kurum dışı filan yazıyor.normalmi?yoksa bı anormallikmi var arkadaşlar?

Evrak size gönderilmek üzere postaya verilmiş diyor :)

Hocam e devletten baktınızmı bilgilerinize
Emekli olmuş olabilirsiniz

E devletten hangı lınkten bakılıyor?4a emeklılık kaydı mı?

Üst Alt