Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Hayırlısı olsun Emeklilik başvurusunda yaptığınız işlemleri ayrıntılı anlatabilirseniz bende ocak da dilekçemi vericem yol göstermiş olursunuz

koko7635

Yapacağınız tek şey tahsis talep formunu doldurup sgk ya vermek.
Daha sonra evrak takip ve e devletten takip edeceksiniz.

Arkadaşlar emekli olanlar lutfen ilgili bölüme,
Sgk başlangıc toplam kazanç,pirim günü ve ABO oranlarını,
Yazarlarsa çok faydalı olur şimdiden teşekkürler.

benim vergi indirimi için başvurumda ankara %71 den %57 ye düşürdü. bu sebeple şafak 365 daha arttı. itiraz ettim bakalım ne sonuç çıkacak. olmazsa tekrar rapor alıp başvuracağım.

gün tamam 4240
yılı bekle dur bakalım 6,5 yıl kaldı.
o zamana kadar 6000 günü geçer.

Arkadaşlar belki bir cogunuz biliyordur ama bilmiyenler icin ben tekrardan yazmak istiyorum

sigorta baslangici 01.10.2008 tarihinden önce sigortali başlangıcı olanlardan emeklilik için istenen şartlar bu tarihten sonra sigorta baslangici olanlardan daha katı
yani önce sigorta baslangici olan daha erken olması gerekirken sonra sigorta baslangici olan daha erken emekli olmaktadır

ben bu konunun düzeltilmesi için bimer yazı ile müracaatta bulundum ama tek başına bir yere kadar ne kadar çok talep olursa bu konun düzeltilmesi ihtimalinde oderece fazla olur

Slm arkadaşlar
Doğum tarihi :02.03.1977
Ilk sigorta giriş :16.08.1994 ( 5 gün )
Çıkış 05.09.1994 (3gün) staj değil e devlette gözüküyor
tekrar giriş ?? .03.1999
toplam prim 3581
% 57 vergi indirim raporum var
sorum şu
ben hangi şartlarda göre emekli olacağım
bugün SGK ile telefonda konuştuğumuzda dediği göre 1994 yılında 17 yaşımda olduğum için benim girişi 1999 yılında geçerli sayıp 18 yıl 4080 güne tabiisin dedi
ama 1994 yılına göre 17 yıl 3920 güne tabiyim
Eğer 1994 yılı sayılacaksa o zaman hemen askerlik borçlanması yapıp prim tamamlayacağım yok 1999 yılından geçerli ise mecburen bekleyeceğim
lütfen benim durum ne ?
emekli şartlarım hangisi ?
eğer 1999 baz alırlarsa askerlik yaptığım tarih 21.08.1997 bitiş 21.12.1999 bu askerlik borçlanmasını yapınca işe girişim 18 ay geri çekilirmi _?
şimdiden cevabınız için tşkler acil cevap lütfen

EROL kardeşim ben cep telefonundan yazıyorum 1994 tarih geçerli emeklilik kriterin hesaplanırken 17 yıl geçerli

Slm arkadaşlar
eğer soruma verdiğiniz cevap şeklinde olursa şafak 299
Askerlik ödedim mi şafak doğan güneş :))

erol_yogun

Eğer ilk giriş tarihiniz askerden sonra ise,borçlanma yapıp emekli olabilirsiniz.
SGK ya gidip eksik gün sayınız kadar borçlanma yapın.Fazlası zarar :)

1 yada 2 ay sonra evrak gelecek ve emekli olacağım

sürekli olarak onaylanmış 06/10/2015 tarihi itibarı ile İstanbul defterdarlığına gönderilmiş

saygılarımla...

rabbim inşallah hepimize nasip eder.benim doldu ama işveren çıkartırsa işten öyle emeklilik başvurusunu yapacağım

sistemde 3581 gözüküyor geçen ayın primi işlenmedi. 3581 + 30 +30 = 3641
toplam prim +geçen ay +bu ay = 3641

kasım sonu itibariyle dilekçe vereceğim 25. de
3641 + 25 = 3666
ben 300 gün askerlik borçlanması yapacağım toplamda 3966 olacak
bişey sormak isitiyrum
bu zamana kadar hep 4/a ssk olarak çalıştım
günlerde çakışma söz konusu olabilirmi _?

Ssk baslangıc 1999
toplam prim 4504
toplam kazanc:96000 tl
aldıgım emekli aylıgı 836 tl

ARKADASLAR SEYYANEN ZAM YENİ EMKLİ OLANLARI ETKİLERMİ BİLGİSİ OLAN PAYLASSIN YENİ EMEKLİ OLDUM ACABA ETKİLEMEMİŞ İSE NE YAPMALİYIM

selam %51 olarak dereceye girdim askerligi yatirip emekli olacam 540 güne 7330000 tl tutuyor ve oranım %51 oldugu icin 3750 günden emekli oluyorum ssk ka calısanları bu sekilde hasaplayip ciktisini verdiler tek sorun vergi indirim belgem 36 gün oldu elime ulasmadi insallah gelirde bende hemen emeklilik icin dilekcemi veririm

arkadaşlar ben şuan çalışmaktayım ve pirimim 4900 kazanç 261000 benden 18 yıl isteniyor benim sigorta giriş 2000. 2 .ayı 98 de askere gittim 18 ay askerlik yaptım Allah izin verirse askerlik borçlanması yapıp emekli olmayı düşünüyorum sizden ricam aylık takriben ne alırım sgk sitesinde 1050 tl çıkıyo bana biraz azgeldi. benim rapor oranım yüzde 51 vergi indirimi yüzde 58 geldi

koko7635

Kanun çıktığı tarihten önce emekli maaşı baglanan herkes faydalanır. Sadece verilen söz var.Daha seçim olacak hükümet kurulacak ta kanun çıkacak. Ölme Eşşeğim ölme.

Üst Alt