Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

arkadaşlar sgk da çalışan görevli askerlik borçlanması sizde geçerli olmuyo dedi sanki emekli olmasınlar diye oturtmuşlar birini ben askerden sonra sgk lı oldum

polat68 olmaz öyle şey

Askerden sonra sigortalı olduysanız ve askerliğinizi yaptıysanız borçlanma yaptırmak sizin hakkınız.

ben emekli oldum bu ayın 13 de çok şükür!!.. süleyman sen ön hazırlık yaptın mı?

2533 ssk + 450 askerlık =2983
şafak........= 2908

%80 VERGI INDIRIMI ALDIK
ÇOK ŞÜKÜR KI ŞAFAK KISALDI

2539 ssk + 450 askerlık =2989
şafak........= 1076

Arkadaşlar Öncelikle Merhabalar , Herkeze Hayırlı ve Güzel Günler diliyorum, Bu arada Emeklilik Hakkını Kullanıp Dinlenmeyi Düşünen Kardeşlerime Şimdiden Hayırlı Uğurlu Olsun diyorum , Umarım Herşey Gönlünüzce Güzellikler İçerisinde Olur, Benim Size Danışmak İstediğim Bir Husus var Emeklilik Hakkında ;

Öncelikle ben bir devlet memuruyum ve 657 ye Tabi olarak Halen aktif olarak çalışmaktayım, Doğum Tarihim : 01/09/1987 Dir. İlk İşe Giriş Tarihim 25 / 01 / 2010 Günüdür -,,,, Büğün (27/10/2015) itibari ile halen adana adliyesinde çok şükür aktif olarak çalışmaktayım , Ben işe Engelli kadrosundan girmedim ama benim engelim doğuştan ileri geliyor Şahsımın Ellerinde Yüzde 40 SÜREKLİ (Kontorölsüz ) Daimi Engelli Raporu mevcut olup aynı zamanda Memurluğumun 5. senesinde ben 3. derecedende Sürekli Daimi Kontorölsüz Vergi indirimi almış bulunmaktayım , Maliye Raporumu aynen yüzde 40 ile kabul etmiş , ve gerekli hakları tarafıma tanımıştır,

Sorum Şu : 1-) Ben Kaç Senede Emekli Oluyorum 18 mi 17 mi 19 mu :) ? 2-) Benim Emeklilik Tarihim Bu doğrultuda Ne zaman olaçak Yani ben hangi tarihte emekli olabilirim ? 2028 mi 29 mu :) ? 3-) Benim emekli olmam için Kaç Gün Çalışmam Gerekir veya kaç sene çalışmam Gerekir Gün Bazlı kaç güne tekabul ediyor 6550 mi 5400 günmü :) ?

Ben Doğuştan Engelli Biriyim lakin işime engelli kadrosundan girmedim normal bireylerle sınava ve mülakata tabi tutuldum büyük çoğunluğunu geçerek kazandım ve işe girdim 5. senemde vergi indirimi aldım yani sonradan ortaya çıkmış gibi göründü resmiyette , işte bu husus sizce nasıl değerlendirilir , Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim , Herşeyi detaylıca yazdım umarım derdimi anlatabilmişimdir. :)

Hayırlı Uğurlu Olsun Allah Maaşını Ağız Tadı ile Yemeyi Nasip Etsin :) Hocam Bu site PERFECT Kurulma Maksadını yaşatıyor Bence Netteki Birçok Engelli sitesi İçinden En İyisi Bu Takır Takır Yol Tarif ediliyor :) Binlerce Gönüle Çözüm yolu üretiyor :) Hocam Emekli olaçağın zamanmı rapor aldın yoksa daha önceden raporun varmıydı ?? Daha önceden raporun ve vergi indirimin var ise ve sürekli ise rapor istememeleri gerekirdi onu soruyorum ?

Slm arkadaşlar
Kasım 25 itibariyle emekli dilekçesi vereceğim
sorum şu : çıkış alıp dilekçe verip kıdem tazminatı alabilir yazısını işverenemi vereceğim ?
yoksa ilk kıdem tazminatı alabilir yazısını alıp işverene verip emekli dilekçesimi vereceğim ?
Emeklilik işlemleri için ne yapmalı neler gerekli ?
Prim ve hizmet yılı tamam sorun yok

2539 SSK + 450 askerlık =2989
şafak........= 1076

zaman çabuk geçiyor, bende anlamıyorum. Zamanın Nasıl geçtiğini.

2549 SSK + 450 askerlik =2999
ŞAFAK........= 1066

erol_yogun

SGK dan emekli olabilir yazısını alıp işveren verin ve tazminatızı alıp çıkışınızı isteyin.
Çıkış alıncada SGK ya tahsis talep dilekçesi verin.
Bu kadar

ben 14 eylülde dilekçemi verdim.28 ekim itibariyle tahsis numaramı aldım.

Arkadaşlar, burası emekliliği için günleri iple çekenlerin heyecanını paylaştığı bir sayfa.
Yukarıda gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar emeklilik süresi ve uygulamaya dair sorularını buradan sormuş.
Sorularınızı ilgili forum sayfalarından sorarsanız ulaşması ve cevaplanması daha kolay olur.
Şimdi bazı arkadaşlar diyebilir ki; cevapla ne olur sanki, ya da ilgili yere taşı orada cevapla...
Kendimden örnek vereyim; mesela ben emeklilik vergi indirimi, ehliyet, özel donanımlı araç vs. konularında soruları elimden geldiğince cevaplama için konuyla ilgili forumlara bakıp cevaplamaya çalışıyorum, burası dediğim gibi emekli adayı arkadaşların şafak saydıkları, heyecanını paylaştıkları bir bölüm olması dolayısıyla burada soru aramak aklıma bile gelmiyor.
Forumu ne kadar düzenli kullanırsak alacağımız verim o kadar iyi olur.

merhaba erol. ben çıkışımı alıp,sgk tahsis dilekçesini verip yazıyı aldım ve işyerine verdim.tazmınatımı ödediler.sonuç olarak sgk nın verdiği tazminat yazısını alıp işyerine vermen yeterli oluyor.

şafak 3 yıl 9 ay

Hocam benim sizden öğrenmek istediğim iki konu var bunlardan birisi şu:eek:rta derece astım hastası olduğum doktorum tarafından söylendi yaklaşık 20 yıldır astım ilaçı kullanıyorum symbicort, singulair ve ventolin yüzde kaç rapor alırım, ikinci sorum ise işitme testine girdim sonuçta l70 r65 çıktı bu ne demek oluyor 28 yıllık çalışma hayatım ve 8444 günüm var emeklilik hakkım olurmu raporu alırsam maaşımda da düşüş olurmu (sistemde 2066 tl gözüküyor.
Saygılarımla

öncelikle sgk git emekli olabileceğine dair yazıyı al, sonra bunu işverene veriyorsun onlarda sana bildirge dolduracaklar sonra emekli maaşını bekleyecen, tabiki kıdem tazminatını da hemen vermeleri gerekiyor,saygılarımla

Merhabalar,bende emeklilik için başvurumu yaptım bekliyorum .

Evet arakdaşlar 18 yıllık çalışma serüvenimin mükafatinı en sonunda sanırım bir aksilik olmazsa alacağım. başvurumu yaptım ve maaşımın yatırılmasını bekliyorum. tüm samimimyetmle şunu söylemek isterimki asla engelli olduğum için kayrılmadım. veya kendim bunu kulannmadım. yağmurda kışta çamurda sıcakta hep işime geldim ve çalıştım 18 yıl hiç ara vermedim. çok şüükür rabbim bana bugünleri gösterdi bekleyen dilleyen benim gibi zorluklarla boğuşup emekli olma hayali kuran herkeze rabbim nasip etsin emekliliği.. sevgiler.

Hayırlı olsun,Allah güle güle yemeyi nasip etsin.

2549 SSK + 450 askerlik = 2999
ŞAFAK........= 1066

zaman istemesende geçiyor sanırım.

2556 SSK +450 askerlik = 3006
ŞAFAK........= 1058

geçen hafta salı günü emeklilik için ssk çıkışımı verdim ertesi günü de ssk ya işlemler için gittim. Askerlik borçlanması yaprak işlemlerimi tamamlayacaktım. öncelikli olarak askerlik belgesi istediler. onu halledip tekrar döndüm sıra aldım hevesle . sıra bana geldi bankodaki bayan sadece askerlik belgesini ve askerlik borçlanma formunu aldı ve dedi ki '' bugün gidin haftaya gelin size ne kadar ödeme yapacağınızla ilgili evrak vereceğiz '' yani günüm boşa gitti . internetten bile hesplama yapılıyor yaptıkları muameleye bak. ne evrakıysa 1 hafta sürecek. neyse yarın tekrar gideceğim inşallah tüm işlemlerimi hallederim

Üst Alt