Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

ali kurşunlu

Kaçıncı derece vergi indirimi olduğunu bilmediğim için her olasılığı yazıyorum.Sen kendine uygun olanı seçersen

1.Derece vergi indirimiyle 26.06.2018 tarihinde
2.Derece vergi indirimiyle 26.06.2020 tarihinde
3.Derece vergi indirimiyle 26.06.2022 tarihinde

Emeklilik hakedersin.Vergi indirimi süreli gelirse ve emeklilik tarihinden önce süresi biterse zaten yenilemen gerekecek.

hayırlı akşamlar ferdibilmiş arkadaşım kasım ayındamı verdin evrakları 02/ 11/ 2015 tarihinde evrakları verdim e devletden hala hiç bir bigi yok

Inşallah biran önce 1000 den düşeriz
buda tarih olarak 4 Ocak 2016 ya denk geliyor.
inşallah herkes hayırlısıyla emekli OLMASI dileğiyle.

2582 SSK + 450 askerlik = 3032
ŞAFAK.......= 1032

Son düzenleme:
01.05.2015 günü e-devlete tekrar bak maaşını göreceksin orda şimdi yazan mebla muhtemelen ek ödeme miktarın umarım aldığın maaş seni mutlu eder şimdiden hayırlı olsun

18 Aralık ilk maaşımı alıcam allah tüm arkadaşlara nasip etsin.

hayırlı akşamlar ferdibilmiş arkadaşım kasım ayındamı verdin evrakları 02/ 11/ 2015 tarihinde evrakları verdim e devletden hala hiç bir bigi yok

Evet 09.11 de verdim evrakları 28.11 de e devlette çıktı bilgilerim ama hala maaş görünmüyor sadece ek ödeme 53 tl görünüyor

ferdibilmis

Bu ayın 15 inden sonra çıkacak maaş bilgin. Çünkü devlet seni 01.12.2015 tarihi itibariyle emekli saydı, bu yüzden alacağın net maaşın 15 Aralık gibi görünür sistemde.

26..11.2015 dilekçe verdim bugün itibariyle e devlette gözüküyor emekli tahsis numarası.

:confused:merhabalar,
arkadaşlar ben engelli emeklilik süremi kasım itibari ile doldurdum. Şu anda aralık ayındayız.Emeklilik dilekçemi dilekçemi vereceğim , kıdem tazminatımı zamlı alabilmek için ocak ayından kaç gün çalışmalıyım
örnek olarak 5 ocakta dilekçemi verir isem kıdem tazminatımı zamlı alabilirmiyim.

teşekkürler.

[FONT=sans-serif]merhabalar,[/FONT]
[FONT=sans-serif]arkadaşlar ben engelli emeklilik süremi kasım itibari ile doldurdum. Şu anda aralık ayındayız.Emeklilik dilekçemi dilekçemi vereceğim , kıdem tazminatımı zamlı alabilmek için ocak ayından kaç gün çalışmalıyım[/FONT]
[FONT=sans-serif]örnek olarak 5 ocakta dilekçemi verir isem kıdem tazminatımı zamlı alabilirmiyim.[/FONT]

[FONT=sans-serif]teşekkürler.[/FONT]

cemix34.öncelikle hayırlı olsun emekliliğiniz.ben 13/11/2015 tarihinde verdim dilekçemihenuz bir haber yok sizin emeklilik işi kaç günde belli oldu bilgi aktarabilirmisiniz rica etsem.elden verdim ben dilekçemi.

02.11.2015 tarihinde verdim evrakları sizin değiniz gibiyse bizim kasım ayı küme mi gitti

Emeklilik için şafak sayıyoruz fakat emekli olduğumuzda rahata ulaşamıyoruz. Evet bazı haklar tanınıyor yaş beklememek, daha az pirim günü ve sgk senesi gibi. Lakin emekli olunca bağlanan maaşlar dibin de dibi. Zaten engelli olduğumuz için sağlıklı bir insandan daha çok yıpranıyoruz, bunu göz önüne alarak kritellerimiz daha uygun fakat maaşlar hiçte uygun değil. Daha Yaşanabilir bir maaş kriteli gelse bare insanlar emekliliğinde rahat etse....

Pozitif ayrımcılıkmı evet. Tutup 3000-5000 TL bağlasınlar demiyorum ama en azından asgeri ücret baz alınsa bir çok insan 750-800 TL maaş bağlanıyor. Yazıktır emekli olan tekarar sağda solda iş bakıp çalışma hayatına normal bir insan gibi devam etmek zorunda kalıyor.

Inşallah biran önce 1000 den düşeriz
buda tarih olarak 4 Ocak 2016 ya denk geliyor.
inşallah herkes hayırlısıyla emekli OLMASI dileğiyle.

2589 SSK + 450 askerlik = 3039
ŞAFAK.......= 1025

Arkadaşlar bende 24 kasımda emeklilik başvurusu yaptim nezaman sonuclanir

Ümit Kurtuluş
Çok haklısın bende 1.5-2 ay oldu emekli olalı maalesef çalışmaya devam ediyorum oysa günler öncesinden şafak saymaya başlamıştım işin an acı tarafıda emekliyim diyemiyorum emekli olduğuma kendim bile inanamıyorum

melihberk
ben ankarada ikametgah ediyorum hep aynı şehirde sgk lıydım öncesinde tahsise hazırlık dilekçesi vermiştim bir haftada sonuçlandı

Üst Alt