Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

satıcan

Gün ve sene kriteli gene uygulansın lakin bin bir zorlukla 18-20 yıl çalışma hayatında kalıp 750 TL maaş bağlanması cidden çok üzüyor. Bir çok arkadaşımız tıpkı sizin gibi, gelicekte benim gibi aynı şirkette veyahut farklı bir şirkette çalışmak zorunda kalıyor. Pirim günü ve senesi fazla olanlar bile çok mağdur.

Özellikle sadece 2008 sonrası günleri olan için durum çok daha içler acısı 475 TL bağlanıcak maaş. Tek başına bir insan heleki engelli bir insan nasıl geçinicek 475 TL ilen?

1 Mart 2016
Allahın izniyle 78 gün kaldı.
Yani trafik kodu olarak söylenirse KARABÜK.

1 mart 2016 allahım nasip ederse toplam 76 gün kaldı
16 aralık
31 ocak
29 şubat

Inşallah biran önce 1000 den düşeriz
buda tarih olarak 4 Ocak 2016 ya denk geliyor.
inşallah herkesin hayırlısıyla emekli OLMASI dileğiyle.

2595 SSK + 450 askerlik = 3045
ŞAFAK.......= 1019

@officer @Ufukalp merhaba birşeyi merak ettim. Ben şartlarımı 20-10-2017 doldurucam. Sene sonu olduğu için Emekliliğimi Ocak ayında vermek istiyorum, fakat bundan önce Sgk gidip hizmet yılımı ve pirim günümü doldurdum maliyeden onaylı raporum mevcut diyip başvursam! sonra emekli ola bilir kağıdını yazışmaları bekleyip 1-2 ay sonra alsam fakat emekliliğimi vermesem olurmu? Yani yazışma işlerini 20/10/17 den sonra başlasam yazışmalar bitse fakat emekliliği Ocak/2018 de gidip elimde emekli ola bilir kağıdı var ve emekliliğimi şimdi vermek istiyorum desem? Böyle birşey mümkünmü.

Ümit Kurtuluş

Siz emeklilik hakkettiğiniz tarihten sonra istediğiniz bi gün emeklilik dilekçesi verebilirsiniz.
Neden ocak 2018 beklemek istediğinizi anlamadım ama,normal zamanda dilekçe verirseniz ocak 2018 e kadar 2 aylık emekli maaşı alırsınız.
Fayda/maliyet analizini doğru yapmak lazım.

earibagi

Farklı düşüncelerim var. Gerçekleşicek olaylara göre farklı stratejiler, burda uzun uzun yazmak istemiyorum sadece merak ettim Emekli olabilir kağıdı alıp başvurmasam her hangi bir sıkıntı yaratırmı?

Yaratmaz,gününüz dolduktan sonra istediğiniz tarihte başvuru yapabilirsiniz.

earibagi

Tam anlatamadım,
Ben işlemlere başlıcam fakat sonlandırmıcam. Yani SGK gidip ben engelliyim vergi indirimim mevcut ve emekli olmak istiyorum dicem. Onlar Vergi dairesine yazıcaklar vergi indirimim varmı yokmu diye. Ordan Evet var yazısı gelicek sgk'ya ve sgk bana işten çıkmak için Emekli olabilir kağıdı vericek.

İşte burda ben o kağıdı şirkete verip ayrılmak istemiyorum. Atıyorum ben 21/10/17 tarihinde bu işleme başladım ve emekli ola bilir kağıdını 01/12/2017 aldım. Fakat şirkete 25/01/2018 de vermek istiyorum.

Arkadaşlar ben de 9 yıllık memurum ancak memuriyetten önce 2 yıl ssk günüm var malülen emekli olabilir miyim başvursam .

Ümit Kurtuluş

O zaman emeklilik işlemleri için değil,Tahsise hazırlık için dilekçe verin.
Emeklilik işlemlerine başlamak için tahsis talep formu vermeniz gerekir.
O formuda doldurup verirseniz emeklilik işlemleriniz başlar ve neticelenir.

Siz emekli olabilir kağıdı alma düşüncesinde iseniz tahsise hazırlık için dilekçe verin.

benim sizden öğrenmek istediğim sitelerden emekli olma tarihi 21,08,2016 çıkıyor sgk giriş askerlik borçlanması ile 21,08,1998 benim pirimlerim 5600 gün prim de sıkıntı yok işyerim den sağlık sorunlarımdan dolayı ocak ta çıkmaya karar verdim ben şimdi işsizlik ödeneği alarak hiç çalışmadan ağustos ayını beklesem bi sıkıntı çıkarmı benim rapor oranı 51 vergi indirimi 58 ve sürekli tahsis talep formu şimdi versem olurmu

07.28.1981 doğum tarihi 4000 gün prim.03.09.1998 ilk işe giriş 3.derece vergi indiriimi ile nezaman emekli olurum cevabınız için şimdiden tşk

Ranonax senden emeklilik için 18 yıl hizmet süresi ve 4080 gün pirim istenmektedir hesaplamanida su sekilde yapacaksin

ilk sigorta baslangicin 18 yasin önce olduğundan hizmet yılının baslangici olarak 18 yaşına girdiğin tarihi baz alicak sin yani 28.07.1981+18=28.07.1999 (hizmet yılının baslangici)

28.07.1999+18=28.07.2017 tarihinde pirim günün 4080 olduğu takdirde emekli olabilirsin

Polat ağustos ayına kadar işsizlik ödeneği alarak beklemede hiç bir sakınca yok fakat tahsis talep formunu ağustos ayından önce veremezsin tarihi doldurman gerekiyor sgk vermiş olduğun dilekçeyi işleme koymaz zaten gerekte yok o tarih geldiğinde verirsin dilekçemi hayırlısıyla emekli olursun işallah

Üst Alt