Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

şafak 360.inşallah o emekli olacagım günü görecem..

beni ümitlendirmiştin lijyan şimdi sen bana yemek borçlandın :)

Inşallah biran önce 1000 den düşeriz
buda tarih olarak 4 Ocak 2016 ya denk geliyor.
inşallah herkesin hayırlısıyla emekli OLMASI dileğiyle.

2605 SSK + 450 askerlik = 3055
[SIZE=5]ŞAFAK.......= 1009[/SIZE]

işsizlik ödemegi

sizinle hemen hemen pozizyonlarımız aynı bende 42 engelli sürekli vergi indirimi 5900 prim gün sayısı 1998 giriş emeklilik mayıs 2016 bekliyorum .17,5 yıl özel sektörde çalıştım .kendi isteğimle işten çıktım işverenle anlaştım işsizlik parası 10 ay hesaplıyordum 8 ay aldım .bunun hesaplamasını iyi yap .son 3-4 ay çalışırken raporun olmaması lazım olursa bu süre 8 aya düşüyor onu iyi öğren işkurdan . benim 8 ay aldım son 2 aya kala tekrar işe irdim işsizlik ödemegini durdurdum bilgin olsun boşa düşme

MERHABA,

az kaldı emeklilik için süremin dolmasına ancak benim kafamı bir şey kurcalıyor benim aylık bağlama oranım çok düşük baktığımda herkesin 60-50-35 gibi bende 60-45-35 emekli olunca kesin çıkarmı ypksa bu şekil maaşım çok düşük olacak gibi

242,711 toplam
5588 gün

01/03/2016 18 yıl doluyor

Aylık Bağlama Oranı 62.00 Aylık Bağlama Oranı 2 45.00 Aylık Bağlama Oranı 3 32.66

Vergi indirimi sadece 2. dilimimi etkiliyor son dilimi etkilemiyormu ?

Hayır etkilemiyor. 2. Dilim olan 2000/2008-10 ay arası ABO oranı vergi indiriminiz var ise %60'tır. Üçüncü ve son dilim yatan pirim ve gün hesabına göre artmakta fakat buda en fazla %40 olmaktadır. Bürüt Maaşı 1850 TL olan için her ay %0,16 puan artmakta.

Ben vergi indirimini 2 yıl önce almıştım o dönem yoktu bumudur sebep ?

Vergi İndirimini nezaman aldığınız bir önemi yok. Önceki sayfalarda ne yazdınız bakamadım lakin vergi indiriminiz varsa 2. döneminiz %60 tan hesab edilicek emekli olurken

Merhaba Arkadaşlar
size birkaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim
şimdiden teşekkürler
ben Ms hastasıyım engelli raporu için önümüzdeki hafta başvuru yapacağım. emeklilik şartlarım oluşmuş durumda 1995 sgk giriş 5500 gün 440.000 prim ödemesi mevcut acaba emekli maaşı ne kadar bağlanır
birde bu sgk emekli maaşı hesaplama sisteminden geçen hafta baktım ne derece doğru bilmiyorum 1.800 civarı çıktı bugün baktığımda 1.600 civarı çıktı.

[FONT=sans-serif]@OturanBoğa[/FONT][FONT=sans-serif] @Ufukalp[/FONT]

Benim de dikkatimi çekti bugün sgk nın emekli maaşı hesaplama kısmına girdim bende bu ay 100 - 200 artmasını bekliyordum emekli maaşımın 250 tl eksiye düşmüş çok şaşırdım inşallah umduğum gibi bir yanlışlık yapılmıştır

Arkadaşlar deli olacam. emekli maaşı sitesinde bugün hesaplattım, 30.04.2016 olan emeklilik tarihi 2025 olmuş. Böyle birşey olabilir mi. Varsa birçok arkadaşımız hayal kırıklığına uğrayacak tabi bende. İnşallah teknik bir hatadan dolayıdır bu sonuç.

Sgk nın sitesinde emekli maaşı hesaplamada ve emeklimaaşı.com da bir teknik hata olduğunu düşünüyorum inşallah öyledir :(:(

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bizleri aydınlatırlarsa seviniriz

sgk sitesine bugün girdim 275 tldüşük görünüyor emekli com da hesapladım tarih 21,08,2016 dan 2025 e çıkmış anlamadım bu konuda 170 şikayet hattınıaradım bulundunuz il kurumuna gidin felan dedi inşallah bir sıkıntı çıkmaz

Son düzenleme:
Şafak karanlık bitermi koskoca 2 sene. Gerçi Ankara dan onay bekliyoruz daha.

şükürler olsun ki 1000 den düştük.
Allah herkese hayırlısıyla nasip etmesi dileğiyle.

2613 SSK + 450 askerlik = 3063
[SIZE=5]ŞAFAK.......= 1000[/SIZE]

Üst Alt