Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Bugün devlet hastanesine heyete girdim. Sonucu SGK ya gönderecekler. Bekliyorum. Sonuç ne zaman çıkar BAĞ-KUR emekliliğine başvurduk. Tecrübesi olan arkadaşlar fikir verebilirmi

Arkadaşlar bugün itibari ile emeklilik muracatimi yaptim bundan sonraki sureç nasıl isleyecek.bayan maliyeyle teyetlesecez dedi araya bayram giriyo surec nasil olur

polat68

SGK pirimlerinizi yatıran şirket hangi vergi dairesi ilen çalışıyorsa oraya resmi yazı yazıyorlar. Orasıda vergi muafiyetinizin olup olmadığını aynı resmi yazı ilen geri yolluyor. Bir ay gibi bir süreyi bulur.

Butun pirimlerim tek sirket den ayni ildeki sgk ya yatirildi Muracatimi alan bayan bisey olursa sizi arariz maliyeden gelen cevaba gore dedi

polat68

Pirimleriniz isterse 50 farklı şirketten yatmış olsun. En son çalıştığınız firmanın bağlı olduğu vergi dairesine yazı yazılıyor. Özeti Polat68 Vergi indirimi olduğunu söylüyor gerçeği varmı deniyor. Onlarda varsa var yoksa yok diyor.

Şirketler çalışanların puantajlarını ve sgk pirim ödemelerini vergi dairesine yaparlar. Vergi muafiyeti bulunan kişinin çalıştığı şirkette vergi indirimi raporu vardır. Şirket Vergi dairesine o çalışan için daha az ödeme yapar gerekçe olarakta o raporu gösterir. Vergi dairelerininde şahsınıza ait vergi indirimi raporunuzun olduğuna dair bir dosya bulunur.

@polat68 emeklilik müracaatı serüvenini anlatır mısın işe ne ile başladın önce sgk ya mı gittin yoksa işyerinden çıkış alıp öyle mi sgk ya gittin vs.
Bu soruma cevabı sayın Ümit Kurtuluş bey ''Emeklilik dilekçesi verdikten sonra maaş ne zaman başlıyor'' başlıklı konu altında cevap vermiş.

Son düzenleme:
Ümit Kurtuluş

EVRAK BİLGİLERİ
VARİDE NO : VARİDE TARİHİ : 07.09.2016
GELDİĞİ YER AKSARAY T.C. KİMLİK NO
SİCİL NO : TAHSİS NO :
ADI : SOYADI :
EVRAK NO : EVRAK TARİHİ : 06.09.2016
EK SAYISI : 0 GİZLİ : Hayır
GELİŞ ŞEKLİ : TAAHHÜTSÜZ POSTA GELİŞ NUMARASI :
KONUSU : DİĞER
Sıra No Tarih Birim İşlem
07.09.2016 AKSARAY SGİM EMEKLİLİK İŞLERİ SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
teşekkurler ümit süreç nedir. bazı yerleri sildim

polat68
Yukarda bahsettiğimiz gibi vergi dairesine yazı yazılmış yanıt bekleniyor. Önümüzdeki hafta bayram. Muhtamelen ayın 16nıda bağlarlar. Bu yüzden biraz gecike bilir. Birazdaha sabır sadece.

Zamanın Ötesinde
SGK lı olduğunuzu var sayıyorum, Maaşın belli olması için bir çok etkenin bir araya gelmesi ilen belli olur.
Bunu şu aşamada kimse bilemez. Çünki pirim günü ve bürüt ücretiniz önemli. Örneğin 5000 günü nüz vardır yatan piriminiz 180.000 TL dir 800 TL gibi bir para alırsınız. 4500 gününüz vardır yatan piriminiz 400.000 TL dir 1800 TL alırsınız.

bir sorun olacağını sanmıyorum ama istersen il vergi dairesi başkanlığına başvurup düzelttirebilirsin.

saolasın ümit bende vergidairesiyle teyetleştiler sanmıştım

peki 170.000' tl prim ve son 4 yıl asgari ücretin biraz üstünden yattı örnek verirsem 2016 yılının ilk 8'ayında 23.000 tl yattı ikramiyesiz aldığım'da ise 1.900 tl bordroda gözüken toplam 3760 gün'le seneye emekli olucam inşaallah.,

5540 gün pirim % 58 vergi ind,275000 tl kazanç sgk başlangıç 1998 emekli maaşı com gelen zamla 1450 tl çıkıyor sgk damüracatımı alan bayan 1200 civarı alırsın dedi pirimlerim son 14 yıl yüksekten yattı

son seneler aylık toplam kazanç ortalama mesai durumuna gore 2900-3200 arası idi inş emekli maası com a yakın çıkar

An itibari ile 270 günüm kaldı ALLAH'ın izniyle.

Üst Alt