Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

polat68[FONT=sans-serif]@

Sgk nın emekli maaşı hesaplama sitesi normal insanlar için hesaplama yapıyor engelli insanlar için hesaplama yapmıyor sgk sitesi burdan hesaplama yapın http://www.emekli-maasi.com/ burası gerçeğe yakın sonuç veriyor[/FONT]

Arkadaşlar merhaba benim engelli raporum yüzde doksan altı sol ayağım diz üstünden kesik iki böbreğim iflas sağ kalça kemiğimde protez var 1800 günü doldurduğumda emekli olabiliyomuyum sgg raporu kafasına göre düşüre biliyormuş bilgisi olan arkadaşlar varsa yazarda öok sevinirim teşekkürler

Arkadaşım öncelikle merhaba. Benim sana tavsiyem ilk önce vergi indirim belgeni alman . Çalıştığın kurum yada iş yeri ile görüşmen gerekiyor.Onlara vergi indirim belgesi almak istediğini söyle . Vergi indirim belgesi almak için izleyeceğin yol aşağıdadır

Vergi indirim belgesi almak için işyerinden alınacak hizmet belgesi ile defterdarlıklara veya gelir idaresinin illerdeki temsilcilerine müracaat edilir. Elinizde yetkili hastanelerden alınmış sağlık kurulu raporu varsa bu rapor da eklenir. Rapor yoksa defterdarlık sizi yetkili hastanelerden birine sevk eder. Hastane raporundan sonra defterdarlık raporunuzu Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kuruluna gönderir. Merkez sağlık kurulu da genelde bütün raporların oranlarını düşürür ve düşürme durumuna göre yüzde 40 ve daha fazla ise vergi indirim belgesi verilir değil ise reddedilir.

Gelelim diğer konuya . Evet malulen emekli olmak için minimum %60 ve 1800 gün gereklidir . Bu arada senin bu bahsettiğin rahatsızlıklar İşe başladıktan sonra meydana gelmiş olmalı . Aksi taktirde malulen emekli olamazsın .İşte bu yüzden sana Vergi indirim belgesi al dedim . O zaman hizmet sürene ve prim gün sayına bakarak özürlü pozisyonun da emekli olabilirsin . SGK rapor oranlarını düşürüyor ama şöyle bir yönetmelik var . " DANIŞTAY diyor ki: Vergi indiriminden yararlanmak için hastahanenin verdiği ve ilgili yönetmeliğe/cetvele uygun olarak düzenlenen sağlık kurulu raporlarında yer alan işgücü kaybı oranı Maliye Bakanlığı Sağlık Kurulu'nca düşürülemez. Kurul, verilen raporun ilgili yönetmeliğe/cetvele uygunluğunu teyit etmekle sorumludur.
Davacının/çalışanın Maliye Bakanlığına sunduğu %40'lık raporun sağlık kurulunca %20'ye düşürülmesinin hukuka aykırı olduğuna, çalışanın vergi indirim başvurusunun onanarak vergi indirimi ve erken emeklilik haklarından yararlanmasının sağlanması gerektiğine karar verilmişti . Onun için direk mahkemeye vereceksin . Ve ilgili yönetmeliği bulup kendilerine göster eğer rapor oranında düşme olursa bunu yapacaksın . Ama rapor oranın da düşme yoksa 1800 gün 10 yıl ile malulen emekli olursun .

Selamlar

1.1..1999 ssk girisim var.5300 gun.48 rapor.
1 ocak 2017 dikekce verebiliyorum.2014 kasim memur oldum ama sgk dan emekli olucam cunku maas farki var...
Tekrat rapor isteme olursa yani garanti degil emeklilik memuriyetten iatufa etmeden iwlem yapilabiliyor mu.tecrubesi olan var mi.bir de ortada kallmayalim.

arkadaşlar 2500 gün pirimim var ilk prim yatırma tarihi 16.10.2008 2014 ekim ayında yüzde 75 sürekli rapor aldım ve hemen ardından özel bir şirkette engelli kadrosundan işe başladım şirket beni vergi indirimi için ankara vergi dairesine gönderdi vergi indirimim yüzde 75 olarak onaylandı ben ne zaman nasıl emekli olurum yardımlarınızı bekliyorum

2011 temmuz yuzde 48 surekli verdiler. By pass 30 kaygi bozuklugu 25 olarak.surekli ama tekrae rapor istenir bir de emekli etmezlerse memuriyetten de istifa edince ortada kalirim.cok arastirrim bi cevap da bulamadim.

730 gün inş şu vergi indirimide gelirse inş dahada kolay olacak diye umuyorum bu üçüncü başvuru emeklilik için inş bu sefer tAmam

3920 tabiyim 3155günüm vR

Sgk 5400 gunik var.su an memurum 700 gunum var.sgk dan emekli olucam ama memuriyeten istifayi emeklilik keinleeince yapmak istiyorum.boyle bir imkanim var mi...

şafak 69 eren keskin sen benden önce başvuracaksın yani. kasım da başvurduğun için 01 aralık maaş bağlanacak sana. benim 01 aralıkta dolduğu için 2 aralıkta başvuracağım maalesef ve maaş 01 ocak 2017 den başlayacak. hayırlısı inşallah az kaldı.

2010 da işe başladım tahmini ne zaman emekli olurum ?

2824 sigorta + 450 askerlik =3274
HAYIRLISIYLA TAMI TAMINA 2 SENEM KALDI...BAKALIM.

Ş A F A K .........730

aydın abi bende sizofrenim cok şafak sayıyosun inşallah bekledigin gün gelir

Üst Alt