Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

selo_selo07 ENGELLİ KADROSUNDA ÇALIŞIYORSAN ZATEN RAPORUN VARDIR. RAPOR TARİHİN 30.03.2013 DEN SONRA İSE ELİNDEKİ RAPORLA GİDİP VERGİ İNDİRİMİNE BAŞVURABİLİRSİN. TEKRAR RAPOR ALMANA GEREK YOK.

selo_selo07 Maalesef elinzdeki rapor ilen vergi indirimi alamazsınız. Bunun için tekrardan heyete girmek zorundasınız. Bireysel Rapordan kastınız direk hastaneye gidip heyete girip aldığınız raporu vasıtasız vergiler müdürlüğüne vermekse büyük ihtimal oda kabul olmıcak.

Yaş beklemeden emekli olamak istiyorsanız size yukarda yazdığım süreci başlatmanızı öneririm.

Ben kisisel alinan raporunda vergi indirimi icin kabul ediliyor biliyordum ? Degilmi

doğru biliyorsun raporun varsa o raporunu verip işlem yapabiliyorsun geçen bizim arkadaş yapdı yanlız noterden onaylatmasını istediler fotokopisini

ayrıca arkadaşlar bi sorum olacak benim şu an 3100 günüm var %48 raporum var sgk girişim 2003 yılından 3600 dan mı 4800 den mi emekli olacağım ayrıca soracağım başka bişey arkadaşlar malulen emekli olanların maaşları düşük mü oluyor maaşlar ne seviyede malulen emekli olanların

selo_selo07

Şahsi başvuru ile engellilik oranını gösteren sağlık raporu alman mümkün.Ancak dikkat edilmesi gereken her hastanenin raporu vergi dairesince kabul edilmemekte.Onların ellerinde olan bir liste var.Eğer o hastanelerden rapor alınmamışsa vergi indirimi başvurusunda geçerli olmuyor.Ona dikkat ederek davran.Tabii rapor alma amacına vergi indirimi için ( ya da muafiyeti diye geçer ) diye ilgilileri uyarmayı unutma.

O listeyi bu sitede biryerlerde bulabilirsin.Veya vaktin imkanın varsa git vergi dairesine memura sor.Hangi hastanelerin raporları vergi indirimi için geçerlidir diye.Başvuru yapacağın ildeki uygun hastane isimlerini öğren ve hastaneye rapor için öyle başvur.
Ümit Kurtuluş'un bahsettiği gibi bu süreç ciddi vakit alıyor.Raporun ankaraya gitmesi gelmesi vs en azından 2-3 ay alır.Ondan sonra SSK emeklilik başvurusu da ayrıca vakit alır.

Merhaba arkadaşlar, hastaneden yüzde elli beş rapor aldım daha maliye onaylamadı. Gece körlüğü var. Zaten görme alanı testinde bayağı zorlandım iki gönderdi doktor ikincisinde geçerli oldu galiba çünkü testte hep aynı sarı noktaya bakınca gözlerim çok ağrıdı neyse yüzde elli beş rapor aldım hayatımda ilk defa. 2006 da sigorta girişim var. Yedi yıldır da memur olarak çalışıyorum yani 2009dan beri memurum. Kaç yılda emekli olabilirim acaba. Yardımlarınız için çok teşekkürler bi de biz memurlar emekli olunca kaç lira maaş alabiliriz ki. şu an 2500 tl alıyorum. üniversite mezunu olarak.

14 vay beeeeeeeeeeeeeee......... 300-500 lerden geldik buralara..hayırlısı

ne kasımı benim başvuru 2 aralık yanlış hesaplamışım sorma şafak 36

emeklilik doldu.emekli sandığına göre çalışalı 7417 gün oldu.20 yıl 3 ay 19 gün.

9fac3129f8264586cf74c911dea41962.jpg

Arkadaşlar benim şafak sorunum yok ama engelli hakkıyla erken emekli olabilecegimi yeni öğrendim.
1. Vergi dairesine başvuru yaptım sevk aldım
2. 7 tane doktor gezdim bu oranları aldım
3. Kasım 25 te kurula gireceğim. buraya kadar biliyorum
Sonrası muamma[emoji27]
Bilen varsa bundan sonra ne yapmalıyım anlatsın. süreç nasıl işleyecek?
Birde yukarıdaki raporla kuruldan geçebilirmiyim

Şimdiden teşekkür ederim

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tilemse
Kurul sonuclaninca rapor oranın %40 ve üzeri çıkarsa vergi dairesine yollanir sonuç eğer altında bir sonuç çıkarsa raporu sana Elden verirler %40 uzeri rapor vergi dairesine yollaninca maliyenin sağlık kurulunda karara bağlanır ve onaylanır yada onaylanmaz eksik evrak yada oran Özür ölçüt lerine göre fazla bulunarak dusurulebilir eğer onaylanır ise işyerine vergi indirim kağıdı yollanir sizde ona göre emeklilik için bu kağıdın nüshası ile sgk ya başvurup emekli olabileceğinize dair kağıtları işyerine gidip çıkışını yaptiriyorsun ve sgk ya emeklilik başvurusu yapıyorsun burdada yazışmalar oluyor elindeki vergi indirim belgesi maliyeye yazılı olarak sorgulanır ve başvurunuzu takip eden ayin 1 i itibari ile maaşınız işlemeye başlar bu rapor dan sonraki süreç yaklaşık 3 ayda ha sürebilir bide farklı illerde calistiysaniz bu süre birazdaha uzayabilir umarım yardımı olmuştur dilimin dondugunce anlatmaya çalıştım
Tilemse
Kurul sonuclaninca rapor oranın %40 ve üzeri çıkarsa vergi dairesine yollanir sonuç eğer altında bir sonuç çıkarsa raporu sana Elden verirler %40 uzeri rapor vergi dairesine yollaninca maliyenin sağlık kurulunda karara bağlanır ve onaylanır yada onaylanmaz eksik evrak yada oran Özür ölçüt lerine göre fazla bulunarak dusurulebilir eğer onaylanır ise işyerine vergi indirim kağıdı yollanir sizde ona göre emeklilik için bu kağıdın nüshası ile sgk ya başvurup emekli olabileceğinize dair kağıtları işyerine gidip çıkışını yaptiriyorsun ve sgk ya emeklilik başvurusu yapıyorsun burdada yazışmalar oluyor elindeki vergi indirim belgesi maliyeye yazılı olarak sorgulanır ve başvurunuzu takip eden ayin 1 i itibari ile maaşınız işlemeye başlar bu rapor dan sonraki süreç yaklaşık 3 ayda ha sürebilir bide farklı illerde calistiysaniz bu süre birazdaha uzayabilir umarım yardımı olmuştur dilimin dondugunce anlatmaya çalıştım

manel

Teşekkür ederim çok faydalı oldu
Rapordaki Dr. Yüzdeleriyle kuruldan geçebilirmiyim

Tilemse

Yeter gibi görünüyor ama psikiyatri oluşundan süreli olabilir diye düşünüyorum hayırlısı olsun

Psikiyatri oran vermedi ki normal yazdı
Yinede hayırlısı olsun

sgk ya emeklilik için başvurdum maaşın bağlanmasını bekliyorum

hacıı

Hayırlı olsun Ne kadar bağlanacak bilgi ver

Tilemse
Kusura bakma oran vermiş gibi gördüm onun için öyle yazdım inşallah gerekli oranı sağlarsınız geçmiş olsun

manel

Estağfurullah ne özürü
Bir anlayan çıkıp değerlendirme yapsa süper olacak

Abi şu sayma işi diyorum.....
Yüzden düşünce yapılmaz mı?
Yanlış mı biliyorum

Üst Alt