Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

sizi anlayan sizin onu anladığınız zaman ve birde sevdiğiniz zaman herşeyin aşıldığını çok iyi göreceksiniz

Bu tercih meselesine kaldıysa olay mantık işidir yoksa sevgi olursa ayaktamı oturumyormu fark etmez ama şu bir gerçek iki engellinin hayatı çok zor olur ama durumları iyise sadece birlikteliklerini düşünürler yaşarlar ve sorun kalkar ben bir erkek olarak sağlıklı biri mi engelli mi diye hiç düşünmedim yeterki anlayış olsum empati olsun bazı engellilerde bile engellileri anlayamama sorunu var yani bencillik.. yoksa herşey olur

her 2 engellide rahatlıkla hayatlarını sürdürebilir

benim gibi ama burda şu var eğer

her 2 side ağır engelli ise katılırım evet yaşam şartları zorlar

Valla tanıdığım bütün engelliler arasında hiç anlayışlı olanı görmedim.Yada bana denk gelmedi.

ferhat kurt;

Benim gibi sende hiç anlayışlı engelli ile tanışmamışsın kardeşim :)

olduğu kadar olmadığı kader mi desek acaba?:)

Hiç bişey demiyelim bence dua edelim insanların zihniyeti değişsin.Artık at gözlüklülerden kurtulalım..:)

RüzgarGülü55;

çok güzel bir bayansınız önce onu söylemek istedim.Erkekler doğaları gereği hep en güzel kadını isterler hatta ona göre en güzelin bile daha güzeli vardır.Yani bu konuda erkeği tatmin etmek çok zor.

Gardaşım haklısın ama bi süre sonra cinsiyet olayından çıkıp sapıklık kavramına doğru gider bi yerde dur demek gerekir..:)

karşıma benim gibi biri çıkmadı ki böyle birşeyi düşüneyim gördüklerimin hepsininde burnu 1 karış havada...

konu başlığı ile hiç alakası yok bence. mesela ben kulakları %70 işitme kaybı olan birini sevdim. ama herhalde o benim hafif bedensel engelli olmam nedeni ile bu ilişkiyi istemedi. halbuki beni anlayacağını sanmıştım.

Yorumlar bakarsan herkes kendine göre haklı .ben evliyken engelli olan biriyim.
Ama şu bir gercek bayanlar erkeklere göre evlilik hakkında daha çok düşünce içinde,tabiki erkekler herzamanki gibi kendilerine bakacak birini terçi ediyorlar .Ama bu düşünce biz engelli camiasından doğru olmadığını düşünüyorum.ben iki engelli arkadaşımın düğününde bulundum ikiside tekerlekli sandalyada olmalarına rağmen bayada mutlu şekil yaşıyorlar,üstelik bir oğlanları bile oldu,işte bunun kadar güzel bişey varmı bu dünyada.

Sonradan engelli olmama rağmen ben mutluğu engelli arkadaşlarımın yanıda buluyorum...Tabikki sadece arkadaş olarak...:):):):):)

bence bu konu alakasız geldı bana neden diye soracak olursanız bu kişiden kişiye değişir
benim şahsi fikrim iki engelli insan cok rahat evlenebilir kendi kişisel ihtiyaçlarını gördüğü sürece ve yaşayabildiği sürece çokta iyi anlaşabileceklerini ve birbirlerini sevecekleri kanaatindeyim
sorunun genele yansıması doğru gelmedı bana cunku dediğim gibi her erkek böyle düşünmeyebilir düşünenlerinde kendı şahsi fikri bence burada sorgulamak yerine insanların fiziksel özelliklerine bakılmamalı ve her zaman savunduğum tek bir şey var o da gönül gözüyle hissedebilmek sevebilmek bir kadını bir bayanı evet ben bununla evlenebilirim sevebilirim sevgim onu taşıyabilir deniyorsa hiç tereddüt bile etmeyin derim birazda sevgi ve aşkla alakalı
önce insan güven vermeli karşı tarafa ondan sonra fiziksel bir rahatsızlığı var mı yokmu diye bakmalı :) önce kendinizi sorgulayın sonra karşı tarafı sorgulayın ve gerçekten severseniz evlenin kızın kapısında yatın aşkımın peşinden gittiğim için hep kaybettim belkide yalnız ama günün birinde delice sevebileceğim biriyle tanışıcam engelli ve engelsiz farketmez ben buna inanıyorum :D sevgiler hoşcakalın...

Anteros size kesinlikle katiliyorum sohbet odasina 1 defa girdim kizlar ile arkadaş olmayi başaran 3-5 kişi lobide sohbet ediyor yeni gelenler dislaniyor özellikle kizlar tarafından bir sahada sohbete girmedim girmem 2-3 kişi peşinden koşuyor diye kendini bulunmaz hint kumasi bulan kizlar sürüyle...

isyanimkendime;

süreklide bayanlara yüklenmeyin bence biraz empati kurun.Bayanlar da şımartılmaya sevmeye sevilmeye ihtiyacı vardır.Çocuk gibidirler biraz şımartılınca elbette kendilerini kaybetmeleri normal..:)

Simartilmasi için önce iletişim kurma tekliflerine olumlu yaklasmalari gerek ama genelde tersleme ile bitiyor evet onlara yukleniyorum bunun farkindayim bilinçli birsey

Kendisini dev aynasında gören bazı insanlar mükemmel partneri ararlar ve hiçbir zaman da bulamazlar .

Erkek dediğin engellide olsa sağlam bayanla evlenir; ben kendim olarak engelli bir bayanla evlenmeyi düşünmüyorum.Çünkü engelli bir bayan bana iyi hizmet edemez \o/

mami23082;
MaşAllah güzel düşünceleriniz var,hiç değişmemeniz dileğiyle Allah gönlünüze göre versin.,

turan yılmaz;
ahh şu aileler varya,en büyük engel :(

bebish_5;

kısacası eş deıl hizmetçi arıyorum diyorsunuz. peki saglam bi kadın benim gibi birini ne için ister neden bana hizmetçilik yapmak ister diede düşünüyormusunuz ???

brawo ankara06 sağlam gol

sana katılıyorum

evet bence de galiba kendine hizmetçi arıyor..ama biraz zor bulur gibi...

Valla yorumlara yorum yapamıyorum o derece yani..Siz bile engelli olduğunuz halde sağlam eş - sakat eş diye ayırt ediyosanız benim eşimin vay haline.. Diğerleri yaptığında da kendinizden utanmayın madem.. Sağlam eş bakıyomuşta sakat olan ona bakamazmış komedi.. İnsanları hem direk - bu ön yargı bile değil- yargılayın kendinize ölçü verin hem de kalkıp siz aklınızda bana sakat eş olmaz bakamaz diye düşünürken bir de utanmadan sağlıklı bir eş isteyip bana baksın diye bekleyin.. Evliliği ne olarak görüyorsunuz merak ettim doğrusu... En iyisi siz hiç evlenmeyin

Ben engelliyim eşimde bir problem yok şimdilik hayatımızda hastalığım yönünden de bir problem yok şükür. Siz de hastalıklı sağlıklı diye düşüneceğinize hayatınızı paylaşabilecek bir eş arayın...

Üst Alt